Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκιο έχει πάντως, αυτά τα vcf είναι τελείως γτπ. Εγώ έψαχνα πρόγραμμα να τα διαβάζω και στο pc και τίποτα. Μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Επίσης έψαχνα εφαρμογή να μπορώ να εισάγω μαζικά call logs αλλά και πάλι τίποτα. Συχνά βρίσκεις εύκολα τελείως άκυρες εφαρμογές στο android (για κουνούπια κτλ) και δεν βρίσκεις για κάτι πιο βασικό.

εδω για τα call logs:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.CallLogBackupRestore&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yaXRlc2hzYWh1LkNhbGxMb2dCYWNrdXBSZXN0b3JlIl0.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει πάντως, αυτά τα vcf είναι τελείως γτπ. Εγώ έψαχνα πρόγραμμα να τα διαβάζω και στο pc και τίποτα. Μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Επίσης έψαχνα εφαρμογή να μπορώ να εισάγω μαζικά call logs αλλά και πάλι τίποτα. Συχνά βρίσκεις εύκολα τελείως άκυρες εφαρμογές στο android (για κουνούπια κτλ) και δεν βρίσκεις για κάτι πιο βασικό.

Program(s) that open .VCF files

 

Mac OS

Microsoft Outlook 2011 info

Apple Address Book info

QUALCOMM Eudora info

Palm Desktop info

vCardExplorer info

 

Windows

Microsoft Windows Contacts info

Microsoft Outlook 2010 info

Microsoft Outlook Express info

QUALCOMM Eudora info

Palm Desktop info

Beiley Handy Address Book info

Fonlow IT Open Contacts info

vCardOrganizer info

Nokia PC Suite info

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το tubemate αλλά μόνο για μουσική;

Με ενδιαφέρει την στιγμή που βλέπω ένα μουσικό κλιπ να το κατεβάζω από το YouTube μετατρέποντας το άμεσα σε mp3.

Το tubemate το κάνει μεν αλλά όχι τόσο καλά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή σαν το tubemate αλλά μόνο για μουσική;

Με ενδιαφέρει την στιγμή που βλέπω ένα μουσικό κλιπ να το κατεβάζω από το YouTube μετατρέποντας το άμεσα σε mp3.

Το tubemate το κάνει μεν αλλά όχι τόσο καλά

 

HearYoutubePlugin

Link to comment
Share on other sites

HearYoutubePlugin

 

Προσωπικά το play store δε μου εμφανίζει τέτοια εφαρμογή...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το play store δε μου εμφανίζει τέτοια εφαρμογή...

 

Google is your friend

 

Και επισης

Απο sfortis

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1863102

 

Edit : τωρα ειδα οτι ειναι για video και οχι για MP3 που ζητησες εσυ και δεν μου δουλεψε κιολας.

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Google is your friend

 

Και επισης

Απο sfortis

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1863102

 

Edit : τωρα ειδα οτι ειναι για video και οχι για MP3 που ζητησες εσυ και δεν μου δουλεψε κιολας.

 

Ναι όντως αυτό δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tapatalk σε samsung galaxy tab 2. Δεν μου εμφανιζει το γραμμα φ. Καμια ιδεα;

 

Ίσως μια πιο καινούρια έκδοση του tapatalk; Έχω την ίδια συσκευή. Ποιό tapatalk έχεις;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tapatalk σε samsung galaxy tab 2. Δεν μου εμφανιζει το γραμμα φ. Καμια ιδεα;

 

Στις ρυθμισεις εχεις ενεργοποιημενο το BBCode ?

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε τέτοιο θέμα και δεν το είχα πάρει χαμπάρι; Δηλαδή ενδέχεται να έχουν χαθεί μηνύματα; :eek:

 

Εμενα εχασε ενα σιγουρα (ειδα την αναφορα στο αλλο κιν) και μετα επεσα πανω σε αυτο οποτε το εβαλα για να τσεκαρω για κανα μηνα (δεν κανω μεγαλη χρηση τους οποτε να παρω ενα ερκετα μεγαλο δειγμα).

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησω κατι, που αν και θα πρεπε να ειναι παιχνιδακι, δυστυχως στο android καταντα κατορθωμα απιστευτης δυσκολιας, και επιστημονικη φαντασια.

Θελω να κανω export, σε ενα διαδεδομενο φορμα, τις επαφες του τηλεφωνου.

Ξεκαθαριζω οτι ΔΕΝ χρησιμοποιω google sync, οποτε απλα το ξεχναμε.

Θελω να εξαγω τις επαφες, σε pdf, xls, txt ή καποια αλλη γνωστη μορφη αρχειου (οχι .vcf και αλλα ηλιθια φορμά)

Υπαρχει τροπος? ΝΑΙ ή ΟΧΙ? Αν ειναι οχι, να το ξερω. Οτι στο android, εν ετει 2012, δεν υπαρχει τροπος, με εφαρμογη, αυτονομα, διχως google sync, να εξαγω τις επαφες μου.

Πειτε μου να ξερω.

 

Και με το My explorer μπορεις να εκτυπωσεις [μαλλον δεν το εψαξες καλα]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα email σε pdf.

Ξέρει κανείς πώς γίνεται;

Σε gmail

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα email σε pdf.

Ξέρει κανείς πώς γίνεται;

Σε gmail

 

Δεν νονίζω να γίνεται δυστυχώς γιατί το Gmail δεν έχει δυνατότητα Share (Send to, διαμοιρασμός κτλ), αλλιώς θα ήταν πολύ εύκολο. Θα το πέταγες σε ένα pdf maker και θα γινόταν.

 

Μπορείς ενναλακτικά να πάρεις screenshot την οθόνη όλη και να μετατρέχεις την φωτογραφία σε pdf..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νονίζω να γίνεται δυστυχώς γιατί το Gmail δεν έχει δυνατότητα Share (Send to, διαμοιρασμός κτλ), αλλιώς θα ήταν πολύ εύκολο. Θα το πέταγες σε ένα pdf maker και θα γινόταν.

 

Μπορείς ενναλακτικά να πάρεις screenshot την οθόνη όλη και να μετατρέχεις την φωτογραφία σε pdf..

Μέσω android, πώς μετατρέπεις την φωτό σε Pdf?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχασε ενα σιγουρα (ειδα την αναφορα στο αλλο κιν) και μετα επεσα πανω σε αυτο οποτε το εβαλα για να τσεκαρω για κανα μηνα (δεν κανω μεγαλη χρηση τους οποτε να παρω ενα ερκετα μεγαλο δειγμα).

 

Είναι bug μόνο της gingerbread; Και σε κινητά με χαμηλή μνήμη μόνο;

Link to comment
Share on other sites

εδω για τα call logs:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.CallLogBackupRestore&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yaXRlc2hzYWh1LkNhbGxMb2dCYWNrdXBSZXN0b3JlIl0.

 

Μπα δεν βοηθάει αυτή η εφαρμογή αν έχεις call logs σε λίστα που θες να εισάγεις στο τηλέφωνό σου. Γιατί εγώ σε λίστα τα έχω. (από το ebill της wind)

 

Program(s) that open .VCF files

 

Mac OS

Microsoft Outlook 2011 info

Apple Address Book info

QUALCOMM Eudora info

Palm Desktop info

vCardExplorer info

 

Windows

Microsoft Windows Contacts info

Microsoft Outlook 2010 info

Microsoft Outlook Express info

QUALCOMM Eudora info

Palm Desktop info

Beiley Handy Address Book info

Fonlow IT Open Contacts info

vCardOrganizer info

Nokia PC Suite info

 

ευχαριστώ.

 

Εμενα εχασε ενα σιγουρα (ειδα την αναφορα στο αλλο κιν) και μετα επεσα πανω σε αυτο οποτε το εβαλα για να τσεκαρω για κανα μηνα (δεν κανω μεγαλη χρηση τους οποτε να παρω ενα ερκετα μεγαλο δειγμα).

 

Καλά πως γίνεται αυτό??????

Πρώτη φορά το ακούω. Μιλάμε για κάποια συγκεκριμένη έκδοση android που είχε το πρόβλημα??

Εγώ δεν διαπίστωσα κάτι αλλά μπορεί να είχα απώλειες και να μην το καταλαβα.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις χαμενες κλησεις νομιζω ηταν bug της gb ιδιαιτερα σε συσκευες της lg οπως το 3D. Νομιζω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδες πολλες φορες το HD widgets οταν πχ βλεπω youtube η κανω κατι αλλο οταν επανερχομαι στην αρχικη οθονη μου εμφανιζεται...ετσι!ειναι αγορασμενο νομιμα απο play store.καμια ιδεα?

 

http://img824.imageshack.us/img824/7677/screenshot2012102919031.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές που έχουμε για 160 χαρακτήρες σε μηνύματα είναι το go και το handcent? Ρωτάω γιατί έχω το go αλλά μου φαίνεται βαρύ
Link to comment
Share on other sites

το go εχει 3 running modes.. βάλε το lite ;)

νομιζω το handcent ειναι λιγο πιο ελαφρυ.

υπαρχει και μια λυση που ειναι για ροοταρισμενα κινητα, πηγαινε στις "ελληνικες εφαρμογές" στο φόρουμ και θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...