Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες, ενας φιλος ψαχνει πληκτρολογιο, που να ειναι αλφαριθμητικο (1=Α Β Γ) και να εχει πληρη υποστηριξη Ελληνικων και Αγγλικων. Εχετε καποιο υποψη; Το Smart Keyboard Pro ΔΕΝ κανει οταν το γυρισουμε σε αλφαριθμητικο.

 

ΑΚΥΡΟ: TO BΡΗΚΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...οπως ανέμενα.

Αν θες γράψε ποιο τελικά χρησιμοποιήσες μιας και μπορεί να χρειαστεί και σε άλλους. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανως και θελει... νομιζω οτι το whatsapp παιζει με android, ios κ blackberry. Τι ακριβως εχεις στο μυαλο σου εσυ;

 

Εννοούσα μια εφαρμογή που θα μπορουσες να στείλεις sms όπου θέλεις,σε οποιο κινητό θέλεις.Τέλος πάντων, δεν πειράζει...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα μια εφαρμογή που θα μπορουσες να στείλεις sms όπου θέλεις,σε οποιο κινητό θέλεις.Τέλος πάντων, δεν πειράζει...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Βρε παιδια μηπως το παρακανουμε λιγακι ? μηπως τα θελουμε ολα δικα μας τελικα ?

δεν γινεται ολα να ειναι free σ'αυτη τη ζωη.

και επισης δεν ειναι κακο να αγορασετε και καμια εφαρμογη. καποιοι που φτιαχνουν εφαρμογες ζουν απο αυτο το πραγμα. και τρωνε την ζωη τους πανω σε ενα υπολογιστη για να προγραμματισουν.

αυτοι δηλαδη δεν πρεπει να πληρωθουν ? δεν εχουν οικογενεια να θρεψουν ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

RockPlayer ή mVideo Player.

 

 

 

Quick Settings και ανοιγοκλείνεις ότι θέλεις.

Επίσης μπορείς να το κάνεις με το APN Off. (δεν το έχω βάλει ποτέ, απλά το διαβάζω από άλλους χρήστες.)

 

ουτε το ενα ουτε το αλλο ενεργοποιη αυτο που θελω

(settings ->data manager -> data delivery -> data enabled )

το 3g οκ το βρηκα το data enabled οχι

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μηπως το παρακανουμε λιγακι ? μηπως τα θελουμε ολα δικα μας τελικα ?

δεν γινεται ολα να ειναι free σ'αυτη τη ζωη.

και επισης δεν ειναι κακο να αγορασετε και καμια εφαρμογη. καποιοι που φτιαχνουν εφαρμογες ζουν απο αυτο το πραγμα. και τρωνε την ζωη τους πανω σε ενα υπολογιστη για να προγραμματισουν.

αυτοι δηλαδη δεν πρεπει να πληρωθουν ? δεν εχουν οικογενεια να θρεψουν ?

 

Νομίζω ότι μπερδευτηκες.Δεν ρώτησα για δωρεάν εφαρμογή αλλά για εφαρμογή που υποστηρίζει δωρεάν sms.Τι σχέση έχουν και που κολλάνε οι εφαρμογές που πρέπει να πληρώσεις για να τις κατεβασεις;Τόσο κακό είναι που ρώτησα εάν υπάρχει τέτοια εφαρμογή;

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

RockPlayer ή mVideo Player.

 

o rock player δεν επαιζε καλα video mp4 σε κανενα mode ασυγχρονισμος ηχου εικονας ενω ο μαμισιος video player το επαιζε τζαμι. δε ξερω γιατι

 

Εγω χρησιμοποιω το whatsapp messenger...

 

δεν ειναι δωρεαν ομως. μετα τον πρωτο χρονο πρεπει να πληρωσεις :p

 

παιδια ψαχνω για μια εφαρμογή που απενεργοποιει το wifi αμα μενει για πολλη ωρα ακινητο ... οχι αμα σβηνει η οθονη.. Δηλ να κατεβαζω ενα αρχειο και μετα που τελειωνει να καταλαμβαίνει οτι δεν χρησιμοποιείται και να το σβήνει ..

ζηταω πολλα φανταζομαι ε ? :p

 

δεν εχεις προβλημα. μπαταρι σου τρωει οταν υπαρχει διακινηση δεδομενων. αν δεν χρησιμοποιεις το wifi και που ειναι ανοιχτο δεν κανει κατι γιατι δε κανει scanning για αλλα δικτυο απλα παραμενει συνδεδεμενο στο δικο σου

 

Ναι προφανως και θελει... νομιζω οτι το whatsapp παιζει με android, ios κ blackberry

 

και symbian

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για φωνητικές κλήσεις?

Γνωρίζω ότι υπάρχουν αρκετές που χρησιμοποιούν την αναγνώριση φωνής, αλλά συνήθως τα ελληνικά δεν υποστηρίζονται. Οπότε μήπως υπάρχει κάποια όπου να μπορείς να ηχογραφήσεις τις φωνητικές εντολές όπως γίνεται με το voice command στις WM συσκευές, ή έστω κάποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

''Viber is currently experiencing issues related to our hosting provider, Amazon. They're working on it & we'll update you soon. Apologies. ''

 

Amazon is about half way through in restoring functionality of their service. We hope they will finish soon so we can restore the Viber service.

 

From Amazon: "2:20 PM PDT We've now restored performance for about half of the volumes that experienced issues. Instances that were attached to these recovered volumes are recovering. We're continuing to work on restoring availability and performance for the volumes that are still degraded."

 

edit: ''Amazon services are mostly restored. We are working to recover Viber.''

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το htc desire s με official ics πανω.εχω ενεργοποιησει την επιλογη να εχω pop up παραθυρο (οχι ξεκλειδωμα οθονης) οταν λαμβανω μηνυμα στο whatsapp αλλα και sms στο go sms.ομως οταν ξεκλειδωσω το κινητο, διαβασω το μηνυμα ,στο pop up ΔΕΝ σβηνει το led παροτι το μηνυμα διαβαστηκε.ειναι καποιο bug?η ετσι συμβαινει? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω βαλει τον tsf.Εχετε να προτεινετε κατι για κλειδωμα οθονης που να μπορω να βαλω και τη ζωντανη ταπετσαρια που εχω και να ειναι δωρεαν; Δεν εχει κατι ο tsf ετδι δεν ειναι;

 

Ακυρο .Εβαλα το Holo locker. Mια χαρα.....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το tinycam monitor pro και το ipcam viewer, και τα δύο πληρωμένα. Είναι τα καλύτερα που κυκλοφορούν, βλέπω 4 κάμερες ταυτόχρονα, και με την προσφορά (που ειναι πολύ καλή) θα αγόραζα σίγουρα το tinycam. Το άλλο μπορείς να το βρεις και στα γνωστά μέρη 3εκλειδωτο.

 

Νίκος.

 

Thanks για τις πληροφοριες. Ηδη το πηρα το tinyCam, μιας και ειναι πολυ συμφερουσα η τιμη του.

Και μολις μου ηρθε και η Foscam, οποτε θα δω τι λεει συντομα!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη της τραπεζας Πειραιως σας δουλευει στην 4.1.1;;

Μπαινει αλλα οταν βαζω τα στοιχεια μου για να συνδεθω κρασαρει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη της τραπεζας Πειραιως σας δουλευει στην 4.1.1;;

Μπαινει αλλα οταν βαζω τα στοιχεια μου για να συνδεθω κρασαρει.

 

Όχι δεν δουλεύει σε jb.

Τους είχα στείλει mail αλλά δεν κατάλαβαν γρι!

:lol:

 

 

Με το viber τι γίνεται ρε παιδιά?

Service disconnected μου λέει εδώ και μέρες. .

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη της τραπεζας Πειραιως σας δουλευει στην 4.1.1;;

Μπαινει αλλα οταν βαζω τα στοιχεια μου για να συνδεθω κρασαρει.

Αυτό μου το κάνει κι εμένα (κρασάρει και ξανανοίγει μόνη της) κάποιες φορές σε 2.3.7 και 4.0.4 αλλά αν τα δώσω δεύτερη φορά μπαίνει. Σε 4.1 όχι?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας settings->security->owner info και εκεί να γράψεις τα στοιχεία σου ή το μήνυμα που θέλεις να φαίνεται στη lockscreen...

 

στο sony ericsson που εχω δεν εχει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το κάνει κι εμένα (κρασάρει και ξανανοίγει μόνη της) κάποιες φορές σε 2.3.7 και 4.0.4 αλλά αν τα δώσω δεύτερη φορά μπαίνει. Σε 4.1 όχι?

 

Όχι δεν δουλεύει σε jb.

Τους είχα στείλει mail αλλά δεν κατάλαβαν γρι!

:lol:

 

 

Με το viber τι γίνεται ρε παιδιά?

Service disconnected μου λέει εδώ και μέρες. .

 

Η εφαρμογη της τραπεζας Πειραιως σας δουλευει στην 4.1.1;;

Μπαινει αλλα οταν βαζω τα στοιχεια μου για να συνδεθω κρασαρει.

Εγω τους πηρα πριν μια εβδομαδα διαβαζοντας οτι η εφαρμογη δεν λειτουργει απο τον περασμενο μαρτιο σωστα(βαση σχολιων στο play store) και τους ξεχεθα κανονικα.απο τοτε με εχει παρει μια κυρια τεσσερις φορες και μου λεει να κανω κατι -ηλιθιες κατ εμε- δοκιμες "για να δουνε καλυτερα οι προγραμματιστες μας τι φταιει".σημερα με πηρε δυο φορες για να μου πει οτι θελουν να μου μιλησουν οι προγραμματιστες για να δουνε τι φταιει!ελεος δηλαδη,δεν μπορουν μονοι τους να δουν τι διατανο φταιει??

τεσπα αυριο θα με παρει ο προγραμματιστης και οτι νεο εχω θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους πηρα πριν μια εβδομαδα διαβαζοντας οτι η εφαρμογη δεν λειτουργει απο τον περασμενο μαρτιο σωστα(βαση σχολιων στο play store) και τους ξεχεθα κανονικα.απο τοτε με εχει παρει μια κυρια τεσσερις φορες και μου λεει να κανω κατι -ηλιθιες κατ εμε- δοκιμες "για να δουνε καλυτερα οι προγραμματιστες μας τι φταιει".σημερα με πηρε δυο φορες για να μου πει οτι θελουν να μου μιλησουν οι προγραμματιστες για να δουνε τι φταιει!ελεος δηλαδη,δεν μπορουν μονοι τους να δουν τι διατανο φταιει??

τεσπα αυριο θα με παρει ο προγραμματιστης και οτι νεο εχω θα σας πω.

 

Καλά εγώ φαντάστηκα ότι ξέρουν τα προβλήματα αλλά δεν πληρώνουν άτομα για να το φτιάξουν. Μου φαίνεται πολύ χειρότερο το να μη ξέρουν ότι από τότε που βγήκε η ics έχει πρόβλημα η εφαρμογή και να ρωτάνε πελάτες τι πρόβλημα αντιμετωπιζουν, λες και δεν μπορούν να το δουν στον emulator η να δώσουν 300€ για να πάρουν ένα gnex.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη να συγχρονιζει τα παντα και απο παντου ???

 

(Εννοω να εχεις ενα κινητο πχ. Κωστας Νακας , και να τον συνδεει με fb , skype , yahoo , gmail , outlook κλπ )

 

Επισης χρησιμο ειναι να ενημερωνεται αυτοματα για αλλαγες ... και να εξαγεται σε αρχειο που να μπορει να εισαχθει σε αλλο κινητο (συνηθως .vcf )

 

Και εφαρμογη υπολογιστη να ειναι δεν με πειραζει

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

To go score σταμάτησε να λειτουργεί? Έχουν να κάνουν update κάτι μήνες,και βγάζει σφάλμα συνέχεια για το δίκτυο,ενώ η εφαρμογή έχει το πρόβλημα. Άλλη εφαρμογή για αγώνες μπάσκετ εξίσου καλή, με live ενημέρωση υπάρχει?

 

Κάτι τέτοιο θα ήθελα και εγώ.Γενικά από ότι βλέπω το store πάσχει από έλλειψη εφαρμογής για ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Link to comment
Share on other sites

To go score σταμάτησε να λειτουργεί? Έχουν να κάνουν update κάτι μήνες,και βγάζει σφάλμα συνέχεια για το δίκτυο,ενώ η εφαρμογή έχει το πρόβλημα. Άλλη εφαρμογή για αγώνες μπάσκετ εξίσου καλή, με live ενημέρωση υπάρχει?

 

Κάτι τέτοιο θα ήθελα και εγώ.Γενικά από ότι βλέπω το store πάσχει από έλλειψη εφαρμογής για ευρωπαϊκό μπάσκετ.

 

livescore έχει τα πάντα από ποδόσφαιρο & μπάσκετ ευρωπαικό & ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

livescore έχει τα πάντα από ποδόσφαιρο & μπάσκετ ευρωπαικό & ελληνικό

 

Και το betscores είναι πολύ καλό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση για την winbank mobile, φτιαχνει τα θεματα σε ics & jb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...