Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα επειδη εχω χαθει με τοσους launcher που εχουν κυκλοφορησει, μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο πιο καλος για να τον βαλω? σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα επειδη εχω χαθει με τοσους launcher που εχουν κυκλοφορησει, μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο πιο καλος για να τον βαλω? σας ευχαριστω πολυ

 

Υποκειμενικο ειναι βασικα, βαλε τους ολους και δες ποιος σου αρεσει. Προσωπικα προτιμω τον Launcher Pro Plus.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα επειδη εχω χαθει με τοσους launcher που εχουν κυκλοφορησει, μπορειτε να μου πειτε ποιος ειναι ο πιο καλος για να τον βαλω? σας ευχαριστω πολυ

 

Κι εγώ LauncherPro Plus προτιμώ. Έχω δοκιμάσει και τους Zeam, GO Launcher, ADW (και τους Stock προφανώς.. :p ) και πιστεύω είναι ο καλύτερος.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ LauncherPro Plus προτιμώ. Έχω δοκιμάσει και τους Zeam, GO Launcher, ADW (και τους Stock προφανώς.. :p ) και πιστεύω είναι ο καλύτερος.

 

ετη φωτος μπροστα ο launcher pro plus...:)

με διαφορα απλα ο καλυτερος...!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παλια οταν ειχα symbian ειχα στο κινητο μου μια εφαρμογη η οποια

εκανε το εξης αποθηκευες μια bluetooth συσκευη(κινητο)και οταν πχ

το κινητο πλησιαζε κοντα σου (στην εμβελια του bluetooth)σε ειδοποιουσε

κανοντας εναν ηχο...

Ξερουμε αν υπαρχει κατι παρομοιο για android?

HTC DESIRE

ANDROID : 2.3.7

ROM: MildWild CM-5.0

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή ώστε να μπορώ να βρω το κινητό μου αν το χάσω , λεω για την PhoneLocator Pro εκτος και προτείνετε κάποια που έχετε δοκιμάσει και μείνατε ευχαριστημένοι :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει τα νευρα....

 

θελω ενα προγραμα που να το βαλω στο optimus one και να μπορω αφου γινει η συνδεση μεσω laptop/pc η αλλο κινητο μεσω του wifi hotspot να εχω προσβαση στην sdcard

 

εχω βρει διαφορα προγραμματα που γινεται αυτο αλλα συνδεονται στο τοπικο δικτυο μεσω router. εγω θελω απευθειας συνδεση android κινητο hotspot<->λαπτοπ/αλλο κινητο με wifi και προσβαση στην sd card του optimus one με read/write ftp access μεσω του browser λαπτοπ/κινητου

 

ας με βοηθησει καποιος ευχαριστω

 

ουσιαστικα υποκταστατο του wifi direct ψαχνω με τη χρηση web browser βεβαια

Link to comment
Share on other sites

ετη φωτος μπροστα ο launcher pro plus...:)

με διαφορα απλα ο καλυτερος...!!!

 

παιδια αγορασα το launcher pro plus αλλα πως θα ενημερωνομαι για τα updates?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

πριν από αρκετό καιρό είχε πέσει το μάτι μου σε μια εφαρμογή Voip που ουσιαστικά έκανε login στο λογαριασμό Voipdiscount (δεν είμαι σίγουρος αν ήταν το (Voipdiscount ή το Voipbuster) και έτσι μπορούσες να κάνεις χρήση του λογαριασμού σου για κλήσεις προς σταθερά/κινητά μέσω ιντερνετ.

Το ξερω ότι υπάρχει και το Skype αλλα προτιμω εκείνη την εφαρμογή αν τη θυμάται κανείς...

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος ξανα αλλα εψαχνα μια εφαρμογη να "ξυπναει" την οθονη χωρις να παταω το power button και βρηκα μια που δουλευει.λεγεται tap tap app και κανει ακριβως αυτο,αναβει την οθονη και μετα αν θες το ξεκλειδωνεις.απλα περνας το δαχτυλο πανω απο το proximity sensor 2 φορες η τρεις αναλογως ποσο το εχεις ρυθμισει.το μονο μειονεκτημα μαλλον ειναι οτι μενει ενεργος ο proximity sensor και δεν ξερω ακομα τι επιπτωση θα εχει αυτο στη μπαταρια,αλλα τουλαχιστον θα σωσω το κουμπι του wildfire

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Thanks....καθε φορα που επιλεγω wifi-gps-etc απο το widget στην notification bar μου βγαζει αλλη μια μπαρα στην home screen για να το ξαναεπιλεξω απο εκει....υπαρχει επιλογη να γινεται η ενεργοποιηση κατευθειαν χωρις την δευτερη μπαρα?.....ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι στις ρυθμισεις.

Με την αναβαθμισμένη έκδοση υπάρχει επιλογή να μη βγαίνει αυτό το popup.

 

 

@stelioz78 το είχα αναφέρει κι εγώ αν θυμάμαι καλά στο προηγούμενο θέμα με τις εφαρμογές... Το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό και η αλήθεια είναι ότι δεν είδα διαφορά στην μπαταρία! :)

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα android smartphone το ξυπνητιρι δε λειτουργεί όταν το κινητό ειναι κλειστό, μπορείς να το βάζεις σε flight mode

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

πριν από αρκετό καιρό είχε πέσει το μάτι μου σε μια εφαρμογή Voip που ουσιαστικά έκανε login στο λογαριασμό Voipdiscount (δεν είμαι σίγουρος αν ήταν το (Voipdiscount ή το Voipbuster) και έτσι μπορούσες να κάνεις χρήση του λογαριασμού σου για κλήσεις προς σταθερά/κινητά μέσω ιντερνετ.

Το ξερω ότι υπάρχει και το Skype αλλα προτιμω εκείνη την εφαρμογή αν τη θυμάται κανείς...

Ευχαριστώ!

 

Sipdroid βάλε από το market! και αν χρησιμοποιείς mobile internet και έχουν κλείσει το voip βάλε fring!!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Androidify yourself,

 

DESCRIPTION:

Androidify yourself by customizing the little green Android as yourself, your family, your friends, anyone! Stretch it , shrink it, add a hoody, style its hair, throw on some shades, or even give it a parrot and a pirate hat. Arrrgh!

Once you’ve personalized your Android, share it with your friends, set it as a photo in your contact book, or use it in some inventive way we haven’t thought of yet. Have fun, and we can’t wait to see what you come up with!

 

Αν και πιστεύω ότι τα λόγια είναι περιττά, πρόκειται για ένα απίθανο app με την ευγενική χορηγία της Google.

Εμπρός λοιπόν να δούμε πως θα είμαστε σαν ανδροειδή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει τα νευρα....

 

θελω ενα προγραμα που να το βαλω στο optimus one και να μπορω αφου γινει η συνδεση μεσω laptop/pc η αλλο κινητο μεσω του wifi hotspot να εχω προσβαση στην sdcard

 

εχω βρει διαφορα προγραμματα που γινεται αυτο αλλα συνδεονται στο τοπικο δικτυο μεσω router. εγω θελω απευθειας συνδεση android κινητο hotspot<->λαπτοπ/αλλο κινητο με wifi και προσβαση στην sd card του optimus one με read/write ftp access μεσω του browser λαπτοπ/κινητου

 

ας με βοηθησει καποιος ευχαριστω

 

ουσιαστικα υποκταστατο του wifi direct ψαχνω με τη χρηση web browser βεβαια

 

Το Web Sharing Lite ισως σου κάνει..........

Γιατι δε κατάλαβα ακριβώς τη διαφορά που έγκειται.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιος ξανα αλλα εψαχνα μια εφαρμογη να "ξυπναει" την οθονη χωρις να παταω το power button και βρηκα μια που δουλευει.λεγεται tap tap app και κανει ακριβως αυτο,αναβει την οθονη και μετα αν θες το ξεκλειδωνεις.απλα περνας το δαχτυλο πανω απο το proximity sensor 2 φορες η τρεις αναλογως ποσο το εχεις ρυθμισει.το μονο μειονεκτημα μαλλον ειναι οτι μενει ενεργος ο proximity sensor και δεν ξερω ακομα τι επιπτωση θα εχει αυτο στη μπαταρια,αλλα τουλαχιστον θα σωσω το κουμπι του wildfire

 

Να επεκτεινόσουν λίγο αν μπορείς. Δουλευει σωστά? Δηλαδή δε πατάς όλη την ώρα το power button απο πάνω??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Val απλά κάνεις double tap στον αισθητήρα εγγύτητας (εκείνον που σβήνει την οθόνη όταν μιλάς στο τηλέφωνο) και ανοίγει (ή σβήνει την οθόνη), χωρις να χρειαστεί να πατήσεις το power button ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή ώστε να μπορώ να βρω το κινητό μου αν το χάσω , λεω για την PhoneLocator Pro εκτος και προτείνετε κάποια που έχετε δοκιμάσει και μείνατε ευχαριστημένοι :rolleyes:

 

Ψάχνω κάτι τέτοιο, αλλά και με δυνατότητα μέσω GPS να σου δείχνει που βρίσκεται. Ξέρετε κάτι σχετικό; (πχ όπως υπάρχει από την ίδια την HTC για Desire HD)

 

Ίσως και σήμερα, ή αλλιώς το Σαββατοκύριακο, θα κάνω ένα μεγάλο post με εφαρμογές που έχω βρει και χρησιμοποιώ, το είχα κάνει και στην πρώτη έκδοση του thread :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει τα μηνύματα απο τη συσκευή στο pc, για backup ?

 

καλησπερα. εγω χρησιμοποιω το myphone explorer και το κανει μια χαρα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για να απενεργοποιείτε το αυτόματο κλείδωμα???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Υποκειμενικο ειναι βασικα, βαλε τους ολους και δες ποιος σου αρεσει. Προσωπικα προτιμω τον Launcher Pro Plus.

 

Που τον βρίσκω γιατί Έτσι όπως το γράφεις το βάζω στο market δε μου το εμφανίζει.μόνο τον pro.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...