Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που ψαχνω ειναι ενα προγραμμα που να μετραει τα λεπτα που μιλαω προς εναν,δυο η οσους θελω εγω συγκεκριμενους αριθμους.υπαρχει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Oποιος από τους κατόχους android κινητού σκεφτόταν να το πουλήσει μόνο και μόνο επειδή δε στέλνει κενό sms :lol::lol::lol: κατεβάζει από το market την εφαρμογή blank sms και γλιτώνει και τον κόπο που θα έκανε για να βάλει την αγγελία

 

edit: Λογοκρίθηκε από jastonas λόγω σβήσιμου προηγουμένων post.

Edited by jastonas
Λογοκρίθηκε από jastonas λόγω σβήσιμου προηγουμένων post
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσους χρησιμοποιούν ίντερνετ από το κινητό τους και όχι μέσω wi-fi.

 

Αν απενεργοποιήσετε την περιαγωγή δεδομένων από τις ρυθμίσεις της συσκευής, θα έχετε πρόσβαση στο ίνερνετ η ακόμα να στείλετε ένα mms?

 

Ρωτάω γιατί αν όντως μπλοκάρει με αυτό τον τρόπο το ίντερνετ τότε δεν χρειάζονται προγράμματα του τύπου APN on-off και να σου χαλάνε τις ρυθμίσεις κιόλας.

Είμαι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Power widget που να μπαινει στην notification bar?

 

Μόνο με ρομ ξέρω ότι γίνεται αυτό... οι περισσότερες πλέον έχουν. Τουλάχιστον οι AOSP. Αν βρεις εφαρμογή που να το κάνει αυτό πες μας γιατί ακούγεται πολύ ενδιαφέρον αλλά μάλλον αδύνατο :/ Αν δεν βρεις.. πήγαινε στο αντίστοιχο thread όποιου κινητού έχεις και δες ποιά rom το έχει.

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με ρομ ξέρω ότι γίνεται αυτό... οι περισσότερες πλέον έχουν. Τουλάχιστον οι AOSP. Αν βρεις εφαρμογή που να το κάνει αυτό πες μας γιατί ακούγεται πολύ ενδιαφέρον αλλά μάλλον αδύνατο :/ Αν δεν βρεις.. πήγαινε στο αντίστοιχο thread όποιου κινητού έχεις και δες ποιά rom το έχει.

 

Στο δικο μου το εχει η CM7...ψαχνω widget που να κανει την ιδια δουλεια γιατι δεν θελω να το φλασαρω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα καθάρισε από πολλά ποστ που καμία σχέση με προτάσεις γενικών εφαρμογών δεν είχαν. Για συγκρίσεις λειτουργικών/κινητών υπάρχουν τα αντίστοιχα threads. Από όλα αυτά το μόνο θετικό που βγήκε ήταν η πρόταση του ββββ για το blank sms :) Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Power widget που να μπαινει στην notification bar?

 

Battery Indicator

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Oποιος από τους κατόχους android κινητού σκεφτόταν να το πουλήσει μόνο και μόνο επειδή δε στέλνει κενό sms :lol::lol::lol: κατεβάζει από το market την εφαρμογή blank sms και γλιτώνει και τον κόπο που θα έκανε για να βάλει την αγγελία

 

edit: Λογοκρίθηκε από jastonas λόγω σβήσιμου προηγουμένων post.

 

Πάντως με handcent αρκεί να πατήσω το space

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Power widget που να μπαινει στην notification bar?

 

Ετοιμος:

http://www.appbrain.com/app/widgetsoid2-x/com.jim2

 

Να ρωτήσω όσους χρησιμοποιούν ίντερνετ από το κινητό τους και όχι μέσω wi-fi.

 

Αν απενεργοποιήσετε την περιαγωγή δεδομένων από τις ρυθμίσεις της συσκευής, θα έχετε πρόσβαση στο ίνερνετ η ακόμα να στείλετε ένα mms?

 

Ρωτάω γιατί αν όντως μπλοκάρει με αυτό τον τρόπο το ίντερνετ τότε δεν χρειάζονται προγράμματα του τύπου APN on-off και να σου χαλάνε τις ρυθμίσεις κιόλας.

Είμαι λάθος?

 

Εχω οταν εχω απενεργοποιησει το mobile data, καθε φορα που ανοιγω το κινητο το βλεπω ενεργοποιημενο, και το κλεινω καθε φορα απο widget. Οταν το απενεργοποιησα απο το ΑΡΝ δεν εμφανιστηκε ποτε το σηματακι που δειχνει τα δεδομενα, εγω με αυτο ειμαι σιγουρος οτι ποτε δεν θα με χρεωσει τυχαια. Για mms δεν ειχα δοκιμασει αν ερχοταν..

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να φτιαξει μια εφαρμογη για να μπαινουμε κατευθειαν στο txt me??(http://www.txtme.gr)
Link to comment
Share on other sites

Thanks....καθε φορα που επιλεγω wifi-gps-etc απο το widget στην notification bar μου βγαζει αλλη μια μπαρα στην home screen για να το ξαναεπιλεξω απο εκει....υπαρχει επιλογη να γινεται η ενεργοποιηση κατευθειαν χωρις την δευτερη μπαρα?.....ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Thanks....καθε φορα που επιλεγω wifi-gps-etc απο το widget στην notification bar μου βγαζει αλλη μια μπαρα στην home screen για να το ξαναεπιλεξω απο εκει....υπαρχει επιλογη να γινεται η ενεργοποιηση κατευθειαν χωρις την δευτερη μπαρα?.....ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι στις ρυθμισεις.

βαλε το power control και ξηλωσε οτι αλλο εχεις,ειναι αξιοπιστο και παραμετροποιησιμο (ασε που δεν τρεχει και στο background),με ενα πατημα κανεις τα παντα,μπορεις να το δεις εδω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιος μετρητης κλησεων, δεδομενων, κτλ υπαρχει?

 

https://market.android.com/details?id=com.carl.trafficcounter

https://market.android.com/details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καποιος μετρητης κλησεων, δεδομενων, κτλ υπαρχει?

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Call Meter NG από μάρκετ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. τις εφαρμογες που τις κανετε εγκατασταση στην μνημη του τηλ η στην καρτα? Βασικα οταν βαζω μια εφαρμογη δεν με ρωταει που θελω να την βαλω σε αντιθεση με το symbian που μπορουσα να επιλεξω.
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετική η λογική εδώ. Δεν έχουν όλες οι εφαρμογές την δυνατότητα να πάνε στην SD. Όσες το έχουν μπορείς να το δεις από την διαχείριση εφαρμογών. Αν χρησιμοποιείς widget κάποιας εφαρμογής την κρατάς αναγκαστικά στο τηλέφωνο ακόμα κι αν έχει δυνατότητα μεταφοράς γιατί αλλιώς δεν θα σου δουλεύει το widget.

Μπορείς να βάλεις κι μια εφαρμογή Αpp2SD ποθ να σου δείχνει ποιές μπορούν να μεταφερθούν.

Διαφορετικά (για να μπορείς να μεταφέρεις όσες δεν σου δίνουν τη δυνατότητα) θέλει root.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να απεγκατασταθουν οι "μαμα" εφαρμογες του facebook κ quickoffice,καθως και κατι footprints,peep απο το htc legend μου? αναζητω με αγωνια εστω κ λιγο χωρο...ευχαριστω Edited by vriz27

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να απεγκατασταθουν οι "μαμα" εφαρμογες του facebook κ quickoffice,καθως και κατι footprints,peep απο το htc legend μου? αναζητω με αγωνια εστω κ λιγο χωρο...ευχαριστω

 

Πρέπει να είσαι root κάτι που γίνεται αρκετά εύκολα. Μετά με adb τα αφαιρείς. Αυτά όμως καλύτερα ρώτα τα στο HTC Legend να σου πουν πως να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να απεγκατασταθουν οι "μαμα" εφαρμογες του facebook κ quickoffice,καθως και κατι footprints,peep απο το htc legend μου? αναζητω με αγωνια εστω κ λιγο χωρο...ευχαριστω

 

Κανε root το κινητο σου,

κατέβασε το titanium backup απο μαρκετ,

στο πρόγραμμα πάτα στο κούμπι "προβήματα;" και κανε install το busybox

μετα το restart της εφαρμογης που θα κάνει πατα την δευτερη καρτέλα και απεγκατέστησε την εφαρμογή που θες. :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το Simi clock widget είναι :)

Thanks :)

 

Την καθετη γραμμη διαχωρισμου στο ρολοι δεν βρισκω επιλογη στις ρυθμισεις για να της μεγαλωσω το μηκος......?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Thanks :)

 

Την καθετη γραμμη διαχωρισμου στο ρολοι δεν βρισκω επιλογη στις ρυθμισεις για να της μεγαλωσω το μηκος......?

 

"Τραβάς" το widget προς τα κάτω, γίνεται με launcher pro plus(not free)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...