Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο plus είναι η paid έκδοση γιαυτό δε στο βγάζει στο μάρκετ,χωρίς τις γνωστές πατέντες για να βλέπεις paid εφαρμογές.

παρόλα αυτά μπορείς να κατεβάσεις τον pro και μετά μέσω paypal να αγοράσεις τον plus.

Κάποια εφαρμογή για να απενεργοποιείτε το αυτόματο κλείδωμα???

no lock

Link to comment
Share on other sites

Το Web Sharing Lite ισως σου κάνει..........

Γιατι δε κατάλαβα ακριβώς τη διαφορά που έγκειται.

 

η διαφορα ειναι οτι εγω δε θελω επικοινωνια μεταξυ λαπτοπ και κινητο η κινητο και κινητο μεσω του τοπικου δικτυου μεσω ρουτερ. θελω το λαπτοπ η το κινητο να συνδεθει με το wifi hotspot του κινητου για τη συνδεση. καταλαβες?

 

δηλαδη να μπορει καποιος οταν ειμαι εξω στο δρομο να συνδεθει με το κινητο μου τοπικα χωρις την υπαρξη καποιου τριτου δικτυου.

 

ειναι με λιγα λογια ουσιαστικα αντιστοιχο του wifi direct που τωρα αρχιζει και υλοποιειται σε συσκευες ως προτυπο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω χρησιμοποιω το myphone explorer και το κανει μια χαρα

 

Πώς δουλεύει ρε παιδια το myphone explorer;

Το κατέβασα, συνδέω το καλώδιο αλλά μου γράφει "αναμονή σύνδεσης".

Τι δεν έχω καταλάβει; :O

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις την εφαρμογή στο pc και τον αντίστοιχο client από το market στο κινητό. Κανείς σύνδεση κινητού με pc μέσω WiFi ή USB και πας File-Add user και βρίσκει το κινητό σου. Μετά συγχρονίζεις αυτά που θες.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι οτι εγω δε θελω επικοινωνια μεταξυ λαπτοπ και κινητο η κινητο και κινητο μεσω του τοπικου δικτυου μεσω ρουτερ. θελω το λαπτοπ η το κινητο να συνδεθει με το wifi hotspot του κινητου για τη συνδεση. καταλαβες?

 

δηλαδη να μπορει καποιος οταν ειμαι εξω στο δρομο να συνδεθει με το κινητο μου τοπικα χωρις την υπαρξη καποιου τριτου δικτυου.

 

ειναι με λιγα λογια ουσιαστικα αντιστοιχο του wifi direct που τωρα αρχιζει και υλοποιειται σε συσκευες ως προτυπο

Barnacle wifi tether και πρέπει να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογούλα για να μην δουλεύει ο CPU μας στο τέρμα και να εξοικονομούμε μπαταρία υπάρχει?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk που υπαρχει ρε παιδια; πολυ κοσμος το χρησιμοποιει και θα θελα να το δοκιμασω
Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk που υπαρχει ρε παιδια; πολυ κοσμος το χρησιμοποιει και θα θελα να το δοκιμασω

 

Είναι paid. Έχει στη σελίδα τους τρόπο να την αγοράσεις μέσω slideme νομίζω. Υπήρχε και η free έκδοση από την οποία δεν μπορούσες να ποστάρεις αλλά μόνο να διαβάσεις αν κ τώρα δεν τη βλέπω στο μάρκετ. Δεν ξέρω αν υπάρχει στη σελίδα τους η free.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

3 ευρω ειναι, ας το δοκιμασω,τοσος κοσμος το εχει λογικα θα ναι βολικο. Thanks
Link to comment
Share on other sites

3 ευρω ειναι, ας το δοκιμασω,τοσος κοσμος το εχει λογικα θα ναι βολικο. Thanks

 

Είναι πάρα πολύ βολικό αν γράφεις σε φόρουμ, δεν το συζητώ. Δεν θα το μετανιώσεις.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ βολικό αν γράφεις σε φόρουμ, δεν το συζητώ. Δεν θα το μετανιώσεις.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Barnacle wifi tether και πρέπει να είσαι root

 

το optimus one εχει froyo οποτε εχω wifi tether απο τη μανα του. απλα δε ξερω πιο προγραμα χρειαζομαι. εχω δοκιμασει διαφορα αλλα δε μου επαιξαν οπως θελω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χθες κατεβασα την εφαρμογη phonebook 2 και ενω φαινεται καλη εγαρμογη δεν μπορω να κανω αναζητηση στις επαφες γραφοντας ελληνικα μεσα στην εφαρμογη.

ξερει κανεις κατι γιαυτο?? ή αν υπαρχει καποια αλλη παρομοια εφαρμογη?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή?

 

Διαχείριση λογαριασμών σε φόρουμ. Δηλαδή, βρίσκεις το φόρουμ που σε ενδιαφέρει και διαβάζεις από εκεί. Αν είσαι εγγεγραμένος χρήστης δίνεις κωδικούς και μπορείς και απαντάς από την εφαρμογή. Είναι πιο γρήγορο από το να το κάνεις μέσω browser, πιο εύχρηστο και καταναλώνει λιγότερα ΜΒ. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στη σελίδα τους για λεπτομέρειες: http://tapatalk.com/mobile.php#android

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή την εφαρμογή την οποία δεν έχω αγοράσει...??? ;)

 

GOTO Lockscreen

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το set CPU γιατί διάβασα ότι εξοικονομούμε μπαταρία με αυτή την εφαρμογή!

Ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω τώρα?

Επίσης καμιά εφαρμογούλα για να κάνουμε soft-reset στη συσκευή υπάρχει?

(root)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε τον metro ui launcher...ειναι ο κλονος των windows 7...πολυ smooth!!!:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης καμιά εφαρμογούλα για να κάνουμε soft-reset στη συσκευή υπάρχει?

(root)

 

https://market.android.com/details?id=com.siriusapplications.quickboot

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογούλα για να μην δουλεύει ο CPU μας στο τέρμα και να εξοικονομούμε μπαταρία υπάρχει?

 

 

 

SetCPU......

Link to comment
Share on other sites

το optimus one εχει froyo οποτε εχω wifi tether απο τη μανα του. απλα δε ξερω πιο προγραμα χρειαζομαι. εχω δοκιμασει διαφορα αλλα δε μου επαιξαν οπως θελω.

Παντως με το συγκεκριμένο πρόγραμμα Barnacle wifi tether έχουν πάρει απο εμένα internet ταυτόχρονα 4 τηλέφωνα και το laptop μου. Παραπάνω δεν είχα άλλα devices και δεν μπορώ να ξέρω τι επιπτώσεις θα είχα!!!!!

Άσχετο, αλλά με δίκτυο Cosmote και full coverage σε HSDPA και με XPERIA X10.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξερετε καμια εφαρμογουλα που να κλεινει και να ανοιγει το 3G και τα βελακια πανω κάτω(δεν γνωριζω πως λέγονται) για internet.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξερετε καμια εφαρμογουλα που να κλεινει και να ανοιγει το 3G και τα βελακια πανω κάτω(δεν γνωριζω πως λέγονται) για internet.

 

Αpn On Off απο το market :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι ακόμα,μήπως υπάρχει εφαρμογή που να ενεργοποιει και να απενεργοποιει το αθορυβο σε συγκεκριμενες ώρες που θα του βάλω εγώ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...