Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωση για την winbank mobile, φτιαχνει τα θεματα σε ics & jb

 

σήμερα μίλησα με τον προγραμματιστή της πειραιως και μου είπε να δοκιμάσουμε την αναβάθμιση και αν προκύψει κάτι τον παίρνω τηλεφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Οκ τωρα!Με 4.1.1 μου δουλευει μια χαρα!

Ευχαριστω το παιδι που ασχοληθηκε και τους πηρε τηλεφωνο!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Οκ τωρα!Με 4.1.1 μου δουλευει μια χαρα!

Ευχαριστω το παιδι που ασχοληθηκε και τους πηρε τηλεφωνο!

μεχρι αυριο μεθαυριο πειτε αν βρειτε bug να του τα πω αν ειναι!και εγω με ics μια χαρα μπηκα-βγηκα!

 

EDIT χμμμμμμ πάλι μου κρασαρει. Οκ μία στις 7 που το δοκίμασα.για να δούμε.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρασαρει σε μένα πλέον αλλά καθυστερεί.

 

Εμενα παλια δεν κρασαρε ποτε τοσους μηνες....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τωρα!Με 4.1.1 μου δουλευει μια χαρα!

Ευχαριστω το παιδι που ασχοληθηκε και τους πηρε τηλεφωνο!

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι επιτέλους δουλεύει.. Thanks σε όσους ασχολήθηκαν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω επίσης δοκιμάσει ότι υπάρχει.....

δεν κατάφερα να βρω εφαρμογή που να ελέγχει σωστά αν υπάρχουν διπλοεγγραφές είτε στα ονόματα είτε στα νούμερα (ανεξάρτητα αν βρίσκεται το νούμερο στο σπίτι στην μία επαφή και στην δουλειά στην άλλη), αλλά και όταν τα εντοπίζει να μου λέει που ακριβώς. Διότι υπήρχαν εφαρμογές που έβρισκαν Χ νούμερα αλλά δεν σου έλεγε ποια με ποια επαφή έχει το conflict. Επίσης να σου λέει αν η διπλοεγγραφή (που θεωρεί το πρόγραμμα) είναι στον ίδιο χώρο (δηλαδή facebook) ή αφορά άλλη εφαρμογή.

 

Αν ξέρει κάποιος κάποια ας μας πει.

 

Ευχαριστώ!

Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που απαντά αυτόματα εισερχόμενη κλήση, παίζει κάποιο αρχείο ήχου στον καλούντα και μετά κλείνει τη γραμμή;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που απαντά αυτόματα εισερχόμενη κλήση, παίζει κάποιο αρχείο ήχου στον καλούντα και μετά κλείνει τη γραμμή;

 

Χαχα. Άμα υπάρχει τέτοιο πράγμα το θέλω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω επίσης δοκιμάσει ότι υπάρχει.....

δεν κατάφερα να βρω εφαρμογή που να ελέγχει σωστά αν υπάρχουν διπλοεγγραφές είτε στα ονόματα είτε στα νούμερα (ανεξάρτητα αν βρίσκεται το νούμερο στο σπίτι στην μία επαφή και στην δουλειά στην άλλη), αλλά και όταν τα εντοπίζει να μου λέει που ακριβώς. Διότι υπήρχαν εφαρμογές που έβρισκαν Χ νούμερα αλλά δεν σου έλεγε ποια με ποια επαφή έχει το conflict. Επίσης να σου λέει αν η διπλοεγγραφή (που θεωρεί το πρόγραμμα) είναι στον ίδιο χώρο (δηλαδή facebook) ή αφορά άλλη εφαρμογή.

 

Αν ξέρει κάποιος κάποια ας μας πει.

 

Ευχαριστώ!

 

αν θέλετε μπορείτε να περάσετε τις επαφές στο google contacts, και να σας τα βρει από εκεί..

αν θέλετε περισσότερη βοηθεια με αυτό, μπορείτε να ποσταρετε εδώ ;);

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το παρακάμπτουμε σε ορισμενες εφαρμογες στο play store ?

 

..This app is incompatible with all of your devices.

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το παρακάμπτουμε σε ορισμενες εφαρμογες στο play store ?

 

..This app is incompatible with all of your devices.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις http://www.howtogeek.com/116456/how-to-install-incompatible-android-apps-from-google-play/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : στο cleanup system app όταν πατάω να γίνει εκκαθάριση στο cleanup Dalvik-Cache για να ελευθερώσω χώρο στη συσκευή, αφού ολοκληρωθεί η ενέργεια μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει :' Η εφαρμογή Πλαίσιο Υπηρεσιών Google (διεργασία com.google.process.gapps) σταμάτησε απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά.'

Στην συνέχεια κι ενώ δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet, κάνω restart την συσκευή όπου επανέρχεται με το πρόβλημα χώρου όπως ήταν πριν γίνει η εκκαθάριση από την εφαρμογή.

Αυτό επαναλαμβάνεται κάθε φορά που ακολουθώ την συγκεκριμένη διαδικασία.

Έχει κανείς άποψη επί του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : στο cleanup system app όταν πατάω να γίνει εκκαθάριση στο cleanup Dalvik-Cache για να ελευθερώσω χώρο στη συσκευή, αφού ολοκληρωθεί η ενέργεια μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει :' Η εφαρμογή Πλαίσιο Υπηρεσιών Google (διεργασία com.google.process.gapps) σταμάτησε απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά.'

Στην συνέχεια κι ενώ δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet, κάνω restart την συσκευή όπου επανέρχεται με το πρόβλημα χώρου όπως ήταν πριν γίνει η εκκαθάριση από την εφαρμογή.

Αυτό επαναλαμβάνεται κάθε φορά που ακολουθώ την συγκεκριμένη διαδικασία.

Έχει κανείς άποψη επί του θέματος?

 

σου τερματιζει μια εφαρμογη που δεν πρεπει απλο..δες αν μπορεις να την κανεις uncheck

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

σου τερματιζει μια εφαρμογη που δεν πρεπει απλο..δες αν μπορεις να την κανεις uncheck

 

Δυστυχώς δεν έχω τέτοια επιλογή, δεν μπορώ δηλαδή από εκεί να επιλέξω εφαρμογές.

Κατάλαβα κι εγώ ή καλύτερα φαντάστηκα ότι κάτι τέτοιο θα φταίει αλλά λύση δεν μπορώ να βρω...

Εσυ χρησιμοποιείς την συγκεκριμένη εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα. Άμα υπάρχει τέτοιο πράγμα το θέλω κι εγώ.

 

Κάτι τέτοιο, ας πούμε, αλλά για SE Xperia, όχι για Samsung Nexus S.

"Auto Call Answer"...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα την μαμισια (XPERIA S) εφαρμογή για τα sms , και με αυτό όταν μου έστελναν μήνυμα έλεγε το όνομα του αποστολέα . Πράγμα πολύ βολικό όταν είσαι απασχολημένος . Γιατί μπορείς να καταλάβεις αν πρέπει να το δεις άμεσα ή μπορεί να περιμένει ! Τώρα είπα να χρησιμοποιήσω το HANDCENT SMS αλλά δυστυχώς δεν κάνει αυτό που προανέφερα . Ξέρει κάποιος αν υπαρχή τρόπος να γίνει αυτό στο HANDCENT SMS .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 5 συσκευές το κάνει και η έκδοση του πλαισίου?

 

ναι κανονικοτατα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : στο cleanup system app όταν πατάω να γίνει εκκαθάριση στο cleanup Dalvik-Cache για να ελευθερώσω χώρο

 

Αυτο ειναι μονο για οσους εχουν custom rom ? Γιατι δεν το βλεπω στο cleanup

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ξαναειπωθεί, αλλά το facebook messenger είναι σπαστικό! Όταν ανοίγω wifi στο κινητό, μου έρχονται μηνύματα που τα έχω ήδη διαβάσει στον υπολογιστή!! Υπάρχει καμιά ρύθμιση?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

πως θα βαλω το real football 2013 στο lg μου? στο market λεει δεν μπορει να το δεχτει η συσκευη μου. αλλα μπορω να το παιξω το παιχνιδι. οπως και πολλα αλλα
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν σε πειράζει, δώσε την διεύθυνση να το τσεκάρω στο δικό μου κινητό.

 

Μηπως δεν εχει ο χαρτης νουμερα στην οδο που ψαχνει?

Σε εμενα με igo και χαρτη της nq η οδος που μενω δεν εχει νουμερα αλλα μου εχει επιλογη για διασταυρωση.

 

Ok όλα παιδιά, έπρεπε να πατάς και το enter, εγω πατούσα κατευθείαν το τέλος :lol:

Ευχαριστω πάντως!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

πως θα βαλω το real football 2013 στο lg μου? στο market λεει δεν μπορει να το δεχτει η συσκευη μου. αλλα μπορω να το παιξω το παιχνιδι. οπως και πολλα αλλα

 

αν κατεβασεις την εφαρμογη στο pc

και μετα την βαλεις στο τηλ?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ξαναειπωθεί, αλλά το facebook messenger είναι σπαστικό! Όταν ανοίγω wifi στο κινητό, μου έρχονται μηνύματα που τα έχω ήδη διαβάσει στον υπολογιστή!! Υπάρχει καμιά ρύθμιση?

Thanks!

 

σβησε την εφαρμογη messenger και κρατα μονο του facebook. εχει επιλογη για συνομιλια και να δεις ποιος ειναι μεσα

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι μονο για οσους εχουν custom rom ? Γιατι δεν το βλεπω στο cleanup

 

Δεν ξέρω πολλά πράγματα φίλε μου και ίσως δεν μπορώ να σε κατατοπίσω... η rom είναι η μαμίσια και απλά έχω rootάρει τη συσκευή για να μπορεί άλλωστε να δουλέψει η εφαρμογή.

Αυτό που κάνω εγώ είναι το εξής : μόλις ανοίγω την εφαρμογή έχει πάνω μια μπάρα με 4 επιλογές (cleanup, apps, frozen backup) επιλέγοντας την πρώτη μου βγάζει κάποιες επιλογές για καθάρισμα.

Αν εκεί επιλέξω cleanup dalvik-cache που είναι συνήθως 12,1 mb προς εκκαθάριση (21 unused Dalvikfiles found) γίνετε μετά ότι περιέγραψα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...