Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να το κάνω αυτό. Αν όχι, ας διαγραφει το ποστ μου

https://iguru.gr/2015/07/08/49081/fake-batterybot-pro-malware/

 

fake batterybot pro malware

Δεν ξέρεις από που να φυλαχτεις πια.

Δεν υποτιθετε ότι οι εφαρμογές του google play είναι ελεγμένες από ιους και είναι ασφαλες?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ακριβώς όλοι φωνάζουμε ότι ο κάθε χρήστης πριν κατεβάσει μια εφαρμογή πρέπει να διαβάζει τι δικαιώματα ζητάει αυτή και να μην προχωράει στην εγκατάσταση όταν βλέπει κάτι ύποπτο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ακριβώς όλοι φωνάζουμε ότι ο κάθε χρήστης πριν κατεβάσει μια εφαρμογή πρέπει να διαβάζει τι δικαιώματα ζητάει αυτή και να μην προχωράει στην εγκατάσταση όταν βλέπει κάτι ύποπτο..

Σχεδόν ολλες ζητάνε τα μαλλιοκεφαλα τους!! Ελάχιστες θα βρεις που να μη ζητάνε πολλά δικαιώματα

Link to comment
Share on other sites

Androidlost είναι νομίζω η καλύτερη και είναι και δωρεάν. Έχεις πλήρη έλεγχο του κινητού εξ αποστάσεως. Βγάζεις φώτο, ηχογραφείς, βλέπεις κλήσεις και μηνύματα, βλέπεις τοποθεσία, κλειδώνεις ξεκλειδώνεις, ανοίγεις wifi, GPS, Bluetooth, αν αλλάξει sim σου στέλνει τον νέο αριθμό και πολλά άλλα. Και υπάρχει ρύθμιση να μην φαίνεται η εφαρμογή καν ότι υπάρχει στο κινητό.

Στα Δωρεάν μπορεί να είναι η καλύτερη.

Αλλά δεν συγκρίνεται με το Cerberus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σκαναρω εικονα απο ενα φυλλαδιο για να κατεβασω μια εφαρμογη στο κινητο ωστε να συνδεθω με μια συσκευη που αγορασα. Για το σκαναρισμα πρεπει να εχω καποια εφαρμογη και αν ναι ποια?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θελω να σκαναρω εικονα απο ενα φυλλαδιο για να κατεβασω μια εφαρμογη στο κινητο ωστε να συνδεθω με μια συσκευη που αγορασα. Για το σκαναρισμα πρεπει να εχω καποια εφαρμογη και αν ναι ποια?

Γράψε στο google play QR CODE και κάνουν ολα δουλεια!! Δες Ποιο σ'αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ολλες ζητάνε τα μαλλιοκεφαλα τους!! Ελάχιστες θα βρεις που να μη ζητάνε πολλά δικαιώματα

 

Και που είναι το κακό? Όποιος ξέρει καταλαβαίνει κι όποιος δεν καταλαβαίνει μπορεί να ψάξει στο google πριν κατεβάσει μια εφαρμογή ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο developer της εφαρμογής σε ερώτηση στο androidlost Google group απάντησε: If you have added a SMS notification number you should have received the thief's phone number.

Η παραπάνω απάντηση είναι σε ποστ του 2012 οπότε κρατάω μια επιφύλαξη για το αν ισχύει ακόμα. Πάντως είναι λίγο κουλό να γινόταν πριν 3 χρόνια και τώρα όχι.

 

Το έχεις δοκιμάσει?

Εάν όχι, κάνε ένα κόπο και δοκίμασε το να μου πεις τι σου στέλνει τελικά....

Γιατί εμένα μου στέλνει τον κωδικό της κάρτας.

Αν το κάνεις, ενημέρωσε μας γιατί είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση....

Δεν σου στέλνει τον αριθμό κλήσης της sim....αλλά τον σειριακό της αριθμό.(αυτόν που γράφει δηλαδή και πάνω στην sim.)

Από εκεί και πέρα πρέπει να το ψάξεις με τις αρμόδιες αρχές....

 

 

Σού στέλνει μήνυμα από τον νέο αριθμό.

Επομένως μπορείς να τον δεις...

Link to comment
Share on other sites

Στα Δωρεάν μπορεί να είναι η καλύτερη.

Αλλά δεν συγκρίνεται με το Cerberus.

Αν θες γράψε εν συντομία που πλεονεκτεί το cerberus. Το έψαχνα πρόσφατα το θέμα μεταξύ των 2 αυτών εφαρμογών αλλά τουλάχιστον από τις περιγραφές και κάποια reviews που βρήκα δεν διαπίστωσα ουσιαστικές διάφορες.

 

Σού στέλνει μήνυμα από τον νέο αριθμό.

Επομένως μπορείς να τον δεις...

Πες και αν το έχεις δοκιμάσει για να είμαστε 100% σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια στο Tasker:

 

Θέλω να ενεργοποιείται το mobile data όταν το wifi είναι off και να απενεργοποιείται το mobile data όταν το wifi είναι on.

 

Δοκίμασα κάποιες εντολές αλλά δεν έγινε τίποτα.

 

rooted + έχω το secure settings.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Androidlost είναι νομίζω η καλύτερη και είναι και δωρεάν. Έχεις πλήρη έλεγχο του κινητού εξ αποστάσεως. Βγάζεις φώτο, ηχογραφείς, βλέπεις κλήσεις και μηνύματα, βλέπεις τοποθεσία, κλειδώνεις ξεκλειδώνεις, ανοίγεις wifi, GPS, Bluetooth, αν αλλάξει sim σου στέλνει τον νέο αριθμό και πολλά άλλα. Και υπάρχει ρύθμιση να μην φαίνεται η εφαρμογή καν ότι υπάρχει στο κινητό.

Μπορείς να βάλεις link στο play store, ποια από όλες είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ηδη γινεται αυτοματα απο μονο του.

 

Αν τα αφήσεις όλα στο ON; Δεν λύνεται έτσι το πρόβλημα.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν μπορω σε αλλα κινητα εκτος lg να περασω καποιο προγραμμα ωστε να μπορω να τα ξεκλειδωσω με τον συνδιασμο των 4 σημειων ενω ειναι κλειστη η οθονη ή ειναι πατεντα των lg κινητων?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις link στο play store, ποια από όλες είναι;

Η εφαρμογή είναι αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlost&hl=el

 

Από εδώ ορίζεις τα σχετικά με τον απομακρυσμένο έλεγχο της συσκευής κλπ:

https://www.androidlost.com/

 

Και αν, χτύπα ξύλο, χάσεις το κινητό, συμπληρωματικά με τα παραπάνω, μπορείς να βαλεις σε άλλο κινητό αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlost.tracker

και να βλέπεις ποια δίκτυα WiFi είναι στην εμβέλεια του (χαμένου) κινητού. Βοηθάει στον εντοπισμό αν πχ δεις κάποιο δίκτυο από γνωστη καφετέρια η κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Πες και αν το έχεις δοκιμάσει για να είμαστε 100% σίγουροι.

 

 

Με το Cerberus ναι.

Δοκίμασε το κι εσύ. Βάλε το αριθμό τηλεφώνου πού θέλεις να σού στέλνει το μήνυμα, και άλλαξε sim.

Θα σού έρθει sms με τα στοιχεία της νεας sim,από τον νέο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω cerberus και εγώ έχω την αγορασμένη έκδοση και έχει τα πάντα. Μέχρι και φωτογραφία αν βάλει λάθος κώδικο αν πάει να στο ξεκλειδώσει .
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω cerberus και εγώ έχω την αγορασμένη έκδοση και έχει τα πάντα. Μέχρι και φωτογραφία αν βάλει λάθος κώδικο αν πάει να στο ξεκλειδώσει .

 

αυτο παλια νομιζω το ειχε κατι σαν προσφορα και ειχα κανει λογαριασμο αφου το κατεβασα αλλα απο τοτε εχω αλλαξει συσκευες αρκετες μπορω να το εχω δωρεαν πλεον η τζιφος?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε αφήνει να το ενεργοποιήσεις σε μέχρι 4 συσκευές. Μπες στο λογαριασμό του cerberus και βγάλε όσες συσκευές δεν χρησιμοποιείς(εγώ π.χ. είχα 3 λόγω αλλαγών rom και άφησα μόνο την ενεργή που έχω)
Link to comment
Share on other sites

To μόνο θέμα με αυτές τις εφαρμογές είναι το πως διασφαλίζουμε ότι δεν θα τις απεγκαταστήσει ο κλέφτης. Ετσι και κάνει ένα factory reset στη συσκευή τι γίνεται? Δεν χάνονται? Ακόμα πιο εύκολα βέβαια μπορεί να τις ξετσεκάρει από το device administrators και μετά να κάνει απεγκατάσταση εύκολα και απλά με οποιονδήποτε app manager. Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που μέχρι τώρα δεν έχω πειστεί να πληρώσω για anti-theft εφαρμογή. Υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα? Αλλιώς μου φαίνονται ψιλο-useless αυτές οι εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

To μόνο θέμα με αυτές τις εφαρμογές είναι το πως διασφαλίζουμε ότι δεν θα τις απεγκαταστήσει ο κλέφτης. Ετσι και κάνει ένα factory reset στη συσκευή τι γίνεται? Δεν χάνονται? Ακόμα πιο εύκολα βέβαια μπορεί να τις ξετσεκάρει από το device administrators και μετά να κάνει απεγκατάσταση εύκολα και απλά με οποιονδήποτε app manager. Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που μέχρι τώρα δεν έχω πειστεί να πληρώσω για anti-theft εφαρμογή. Υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα? Αλλιώς μου φαίνονται ψιλο-useless αυτές οι εφαρμογές.

Εγώ έχω βάλει πιν όταν ανάβει η οθόνη και μέσα από το cerberus έχω απενεργοποιήσει το κουμπί on off του κινητού οπότε ούτε καν επανεκκίνηση μπορεί να κάνει για να μπει σε recovery .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει πιν όταν ανάβει η οθόνη και μέσα από το cerberus έχω απενεργοποιήσει το κουμπί on off του κινητού οπότε ούτε καν επανεκκίνηση μπορεί να κάνει για να μπει σε recovery .

 

Υποθέτω ότι αναλόγως το κινητό, μπορεί να βγαλει την μπαταρία και να κάνει τη δουλειά του με flash tool. Αν είναι ψαγμένος νομίζω μπορεί να βρει τρόπους να παρακάμψει τις δικλείδες ασφαλείας, αλλά πρέπει να πέσεις στην περίπτωση. Παρόλα αυτά με τέτοιου είδους προγράμματα αυξάνονται κατά πολυ οι πιθανότητες να βρει κάποιος το κινητό του αν συμβεί το κακό.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...