Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο track checker υπάρχει ένας αριθμός δίπλα στο πακέτο που παρακολουθούμε. Κάθε φορά που κοιτάς ανεβαίνει ο αριθμός ή είναι κάτι άλλο; Σήμερα για παράδειγμα έγινε πράσινο το νούμερο αυτό. Σημαίνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Στο track checker υπάρχει ένας αριθμός δίπλα στο πακέτο που παρακολουθούμε. Κάθε φορά που κοιτάς ανεβαίνει ο αριθμός ή είναι κάτι άλλο; Σήμερα για παράδειγμα έγινε πράσινο το νούμερο αυτό. Σημαίνει κάτι;

Είναι οι μέρες που πέρασαν από την αποστολή του πακέτου.

Το ποτε θα αλλαξουν τα χρώματα (δείχνουν αν το πακέτο πρέπει να έφτασε ή έχει καθυστερήσει) το ορίζεις από τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο: το feedly ρε παιδια κανει 150 ωρες να φερει τα νεα "stories", για να τα φερει στην ωρα του ζηταει συνδρομες και αηδιες,

χωρια που δεν σ αφηνει να κανεις ουτε search αν δεν του τα σκασεις, εχουμε κατι καλυτερο;

 

λοιπον, μετα απο ενδελεχη ερευνα και μελετη, οκ, δεν κανει 150 ωρες, το συγκρινα με το τουιτερ και ειναι μικρη η διαφορα, 8 λεπτα ας πουμε σε μια περιπτωση ειδα, anyway, search δεν μας απασχολει, εχουμε το γουγλη για search οτι κι οσο θελουμε ;)

το τελευταιο θεμα ειναι το readability, δηλαδη: το feedly εχει αυτο το σπαστικο πραγμα που πρωτα πρεπει να σου φερει την σελιδα και μετα να πατησεις "remove clutter", το εψαξα λοιπον και ειδα οτι κυκλοφορει μια παλια εφαρμογη που λεγεται press rss που εκει που διαβαζεις το preview ενος αρθρου σου βγαζει απο κατω κουμπι "readability" και σου διαμορφωνει το αρθρο "υπογειως", πολυ καλο, οπως ειναι το readability στο fenix δηλαδη για οσους ξερουν που ειναι επισης πολυ καλο, το newsit βεβαια καποιο θεμα εχει με το readability, μου τα βγαζει κινεζικα, αλλα δεν πειραζει, ετσι κι αλλιως τιγκα στο σπαμ ειναι, το σουταρα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με εφαρμογές rss ρίξτε αν θέλετε και μια ματιά στο Palabre.

Δείχνει απλό λιτό κι απέριττο.

Link to comment
Share on other sites

readability εχει;

Ναι. Και αυτόματα αλλά και σαν επιλογή ανά άρθρο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και αυτόματα αλλά και σαν επιλογή ανά άρθρο.

 

οκ, το δοκιμαζω, καλο φαινεται, το εβαλα στο αυτοματο εννοειται,

δεν εχει preview απ οτι βλεπω, αλλα ειναι βολικο το οτι με το που πατας το αρθρο σε παει στο readability

 

edit: τσεκαρω και το gReader που μαλλον ειναι ο βασιλιας της κατηγοριας (εχει preview + readability),

εχει και δυνατοτητα να παρεις backup/restore τις ρυθμισεις σου

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

οκ, το δοκιμαζω, καλο φαινεται, το εβαλα στο αυτοματο εννοειται,

δεν εχει preview απ οτι βλεπω, αλλα ειναι βολικο το οτι με το που πατας το αρθρο σε παει στο readability

 

edit: τσεκαρω και το gReader που μαλλον ειναι ο βασιλιας της κατηγοριας (εχει preview + readability),

εχει και δυνατοτητα να παρεις backup/restore τις ρυθμισεις σου

+1 για το gReader. Το είχα εγκαταλείψει για λίγο όταν κόπηκε το reader της Google, και χρησημοποιουσα το feedly.

Τώρα, χρησιμοποιώ πάλι το gReader, αλλά για να διαβάζω το feedly.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τους περιορισμούς, έχει αγοράσει κανείς εφαρμογή από το play store;

Σιγουρα δεν θα μπορει να γινει αγορα με χρεωση, ειναι σαν να θελεις να στειλεις χρηματα στο εξωτερικο που δεν επιτρεπεται.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με paypal έτσι;

Το ιδιο ειναι ... παλι στο εξωτερικο πρεπει να στειλεις λεφτα ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να σε δινει τζαμπα καθε μερα η καθε βδομαδα και απο μια εφαρμογη επι πληρωμεις;;; νομιζω μονο το amazon ειναι αλλα δεν το δουλευω καθολου και δεν το ξερω! καμια αλλη παιζει;;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να σε δινει τζαμπα καθε μερα η καθε βδομαδα και απο μια εφαρμογη επι πληρωμεις;;; νομιζω μονο το amazon ειναι αλλα δεν το δουλευω καθολου και δεν το ξερω! καμια αλλη παιζει;;

Μια ειναι η Appoftheday αλλα δινει βλακειουλες :)

σιγουρα θα υπαρχουν και αλλες.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να σε δινει τζαμπα καθε μερα η καθε βδομαδα και απο μια εφαρμογη επι πληρωμεις;;; νομιζω μονο το amazon ειναι αλλα δεν το δουλευω καθολου και δεν το ξερω! καμια αλλη παιζει;;

App of the day λέγεται.

Κάθε μέρα όλο και κάτι βγάζει..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

App of the day λέγεται.

Κάθε μέρα όλο και κάτι βγάζει..

 

Μια ειναι η Appoftheday αλλα δινει βλακειουλες :)

σιγουρα θα υπαρχουν και αλλες.

 

Σας ευχαριστώ παιδιά app of the day πολυ καλη εβαλε σήμερα μια με 7 ευρώ την κατέβασα αλλά δεν έβαλα άκρη τι κάνει ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά app of the day πολυ καλη εβαλε σήμερα μια με 7 ευρώ την κατέβασα αλλά δεν έβαλα άκρη τι κάνει ακριβώς

 

ε μην κατεβαζεις οτι να ειναι συνηθως οτι καλο βγαινει το ποσταρουν τα παιδια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331267

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω ένα θέμα με το viber. Αργούν πολύ να μου έρθουν τα μηνύματα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
:D
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω ένα widget που να δείχνει το σημα του δικτύου, αλλά ότι κι αν έχω κατεβάσει δεν δουλεύει στο κινητό μου. Τa Widgets εγκαθίσταται κανονικά και ανοίγουν, αλλά δεν δείχνουν τιποτα. Ξέρει κάποιος κάτι? Έχω ενα lenovo s60.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω ένα widget που να δείχνει το σημα του δικτύου, αλλά ότι κι αν έχω κατεβάσει δεν δουλεύει στο κινητό μου. Τa Widgets εγκαθίσταται κανονικά και ανοίγουν, αλλά δεν δείχνουν τιποτα. Ξέρει κάποιος κάτι? Έχω ενα lenovo s60.

 

elixir 2 widget

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω εφαρμογή για να βάζω/φτιαχνω ring tones τα τραγούδια που έχω στο κινητό . Έχω αυτο που υπάρχει στο κινητό μου αλλά μου βγάζει σαν επιλογή την αρχή του τραγουδιού ή διαλέγει αυτόματα κάποιο σημείο. ..Εγώ θέλω να μπορώ να διαλέγω οποίο σημείο θέλω εγώ από το κομμάτι του τραγουδιού που θα βάλω. ..υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η εφαρμογή για να διαχειριζομαι το Samsung galaxy gear?

Μέσα στο Galaxy apps (όχι στο play store) άμα γράψεις gear θα στην βγάλει κατευθείαν.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω εφαρμογή για να βάζω/φτιαχνω ring tones τα τραγούδια που έχω στο κινητό . Έχω αυτο που υπάρχει στο κινητό μου αλλά μου βγάζει σαν επιλογή την αρχή του τραγουδιού ή διαλέγει αυτόματα κάποιο σημείο. ..Εγώ θέλω να μπορώ να διαλέγω οποίο σημείο θέλω εγώ από το κομμάτι του τραγουδιού που θα βάλω. ..υπάρχει?

Χρησιμοποιώ αυτό πάρα πολύ καιρό και είμαι ευχαριστημένος:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.herman.ringtone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω εφαρμογή για να βάζω/φτιαχνω ring tones τα τραγούδια που έχω στο κινητό . Έχω αυτο που υπάρχει στο κινητό μου αλλά μου βγάζει σαν επιλογή την αρχή του τραγουδιού ή διαλέγει αυτόματα κάποιο σημείο. ..Εγώ θέλω να μπορώ να διαλέγω οποίο σημείο θέλω εγώ από το κομμάτι του τραγουδιού που θα βάλω. ..υπάρχει?

 

Εγώ πάλι, χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ringdroid

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...