Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι off-topic, αλλά επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη αλλιώς, θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα σας. Παρέλαβα σήμερα μια sdxc cards 64gb. Την έβαλα στο κινητό μου και την αναγνώρισε κανονικά και δημιούργησε και ορισμένους φακέλους by default, όπως Android και άλλους. Και κάνω το λάθος να τη βγάλω και να την κάνω format ώστε να μπορέσω να κάνω copy-paste τα περιεχόμενα από την άλλη κάρτα που είχα κάνει backup. Από τότε το κινητό μου δεν την αναγνωρίζει ότι και να κάνω. Τη έχω κάνει λάθος ρε παιδιά? Το format της κάρτας δεν το άλλαξα, βοηθήστε όποιος μπορεί.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι off-topic, αλλά επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη αλλιώς, θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα σας. Παρέλαβα σήμερα μια sdxc cards 64gb. Την έβαλα στο κινητό μου και την αναγνώρισε κανονικά και δημιούργησε και ορισμένους φακέλους by default, όπως Android και άλλους. Και κάνω το λάθος να τη βγάλω και να την κάνω format ώστε να μπορέσω να κάνω copy-paste τα περιεχόμενα από την άλλη κάρτα που είχα κάνει backup. Από τότε το κινητό μου δεν την αναγνωρίζει ότι και να κάνω. Τη έχω κάνει λάθος ρε παιδιά? Το format της κάρτας δεν το άλλαξα, βοηθήστε όποιος μπορεί.

 

Ξανα φορματ σε fat32

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δίνει την επιλογή fat32. Μου δίνει τις επιλογές ntfs και exfat(έτσι νομίζω). Τις έχω δοκιμάσει και τις δυο αλλά εξακολουθεί να μην τι βλέπει την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δίνει την επιλογή fat32. Μου δίνει τις επιλογές ntfs και exfat(έτσι νομίζω). Τις έχω δοκιμάσει και τις δυο αλλά εξακολουθεί να μην τι βλέπει την κάρτα.

 

Με τι κάνεις το φορματ? Απο windows?

Link to comment
Share on other sites

Ναι από windows

Για format ψάξε για MiniTool Partition Wizard...Υπάρχουν πολλά video στο YouTube για το πως..... (θα μπορέσεις να το κάνεις format σε fat32) ...η καλύτερη επιλογή είναι σε exfat ...δεν έχεις περιορισμούς

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτοί που έχω έχουν κ αυτοί σιγουρα! Γι αυτό ρωτάω τι μπορώ να κανω.....

 

Αν τους αποκλείσεις, αυτοί που σου στέλνουν θα βλέπουν ότι στέλνονται τα μηνύματα, αλλά δεν δείχνει ούτε ότι παραδόθηκαν, ούτε ότι προβλήθηκαν. Εσύ δε λαμβάνεις τίποτα...

Ο αποκλεισμός ισχύει μόνο στη συσκευή σου και όχι αν μπαίνεις στο viber και από άλλες συσκευές (tablet, η/υ). Εκεί θα λαμβάνεις κανονικά ότι σου στέλνουν και θα το βλέπουν.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι από windows

 

Εάν εισαι root κατεβασε απο το play store την εφαρμογή AParted και πανεύκολα κάνεις ότι γουστάρεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την εφαρμογή Dumpster! [ATTACH]63010[/ATTACH] Διαγραφω από την εφαρμογή όλα τα στοιχεία που έχει φυλάξει. Τα διαγράφει κανονικά και αν ξαναμπώ dumpster μετά από 1-2 λεπτά, τα βλέπω πάλι Μέσα !!!!!! Τα ξανασβηνω και πάλι τα ίδια. Το κάνει και σε εσάς ? Έχετε να μου προτείνετε καμία άλλη εφαρμογή καλή και απλη τέτοιου τύπου?

Θέλω να κρατάει όλους τους τύπους αρχείων που διαγραφώ από το κινητό μου! (φωτο, mp3, apk, video.... Τα πάντα ολα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δηλώσω στο Google play για κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές να μη σου αναφέρει καθόλου ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Στο Viber (έκδοση 5.4.1.365) σας ανάβει το λαμπακι λεντ όταν έχετε Νέο αδιάβαστο μηνυμα? Εμένα όχι!!! Και δεν βλέπω κιόλας στις ρυθμίσεις να έχει κάπου επιλογη για λεντ. Τώρα το πρόσεξα. Θυμάμαι ότι άναβε παντα. Τι κάνανε σε αυτή την version και το χάλασαν δε ξέρω......
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο android εφαρμογή που να <συνεργάζεται>με το facetime?

Όχι φίλε. Αλλά υπάρχουν ένα σωρό άλλες που είναι πολύ καλύτερες

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Στο Viber (έκδοση 5.4.1.365) σας ανάβει το λαμπακι λεντ όταν έχετε Νέο αδιάβαστο μηνυμα? Εμένα όχι!!! Και δεν βλέπω κιόλας στις ρυθμίσεις να έχει κάπου επιλογη για λεντ. Τώρα το πρόσεξα. Θυμάμαι ότι άναβε παντα. Τι κάνανε σε αυτή την version και το χάλασαν δε ξέρω......

Εμένα μου ανάβει πάντως κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη σαν την Flash Alerts 2 https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts που να λειτουργει και με τα μηνυματα του viber?

 

Τελικα με viber λειτουργει το Call Flash: Alert on Call-SMS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spirosbond.callerflashlight

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου προτείνεις;

Skype, viber, line. Αυτές έχουν και βίντεο κλήση και είναι και σε ios και Android.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω το viber να μην αποθηκευει καυε φωτογραφια που μου στελνουν;;; ξετικαρα τις επιλογες που ειχε αλλα παλι τις αποθηκευει μονο του
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δηλώσω στο Google play για κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές να μη σου αναφέρει καθόλου ενημερώσεις;

Κάποιος ρε παιδιά;;

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω το viber να μην αποθηκευει καυε φωτογραφια που μου στελνουν;;; ξετικαρα τις επιλογες που ειχε αλλα παλι τις αποθηκευει μονο του

Μόνο αν είσαι ρουτ με εφαρμογές τύπου titanium

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρε παιδιά;;

Εννοείς να μη σου βγάζει αυτό το σηματακι πάνω στην στατους μπαρ ότι υπάρχουν νεες ενημερώσεις εφαρμογων?

Για όλες μαζί μπορςις μονο

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...