Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα εφαρμογή η οποία να καθαρίζει τα κατάλοιπα από τον σκληρό δίσκο υπάρχει;

 

Δεν καταλαβαίνω σε ποια κατάλοιπα αναφέρεσαι και ποιον σκληρό δίσκο. Εννοείς την sd card?

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εφαρμογή η οποία να καθαρίζει τα κατάλοιπα από τον σκληρό δίσκο υπάρχει;

 

Διάλεξε εδώ ότι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Το cerberus το είχα στο κινητό που χάθηκε, ενώ έγινε δοκιμή όταν το αγόρασα και δούλευε, από τότε που το έχασα, το cerberus λέει ότι δεν επικοινωνεί με την συσκευή.

Το έβαλα και στην καινούργια συσκευή και βρίσκει την συσκευή κατά 40% θα έλεγα όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη, με κλειστή την οθόνη.

 

Κοίτα, αν ο κλέφτης κρατα κλειστή την συσκευή ή δεν μπορείς εσύ με την σχετική εντολή να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ, τότε μην περιμένεις να κάνει θαύματα η εφαρμογή ή οποιαδήποτε άλλη αντίστοιχη εφαρμογή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω σε ποια κατάλοιπα αναφέρεσαι και ποιον σκληρό δίσκο. Εννοείς την sd card?

 

Ναι φίλε την sd card εννοώ είναι νομίζω εφαρμογές που όταν τις κάνεις απεγκατάσταση μένουν κατάλοιπα αυτά θέλω να καθαρίσω

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν ο κλέφτης κρατα κλειστή την συσκευή ή δεν μπορείς εσύ με την σχετική εντολή να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ, τότε μην περιμένεις να κάνει θαύματα η εφαρμογή ή οποιαδήποτε άλλη αντίστοιχη εφαρμογή.

 

Το να είναι κλειστή η συσκευή από την κλοπή της μέχρι σήμερα εδώ και 30 ημέρες μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το πιστέψω.

Από την άλλη αν δεις το βιντεάκι στην σελίδα του Cerberus λέει ότι με το που ψάχνεις την συσκευή ενεργοποιείτε αυτόματα το gps, και αυτό το βλέπω να συμβαίνει στο καινούργιο κινητό στιγμιαία ανοίγει το gps με το που την ψάχνω, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο όταν η συσκευή ανιχνεύεται στο τέλος απλά τις περισσότερες φορές που την ψάχνω μου γράφει: Πρόβλημα στην επικοινωνία με τη συσκευή σας.

Link to comment
Share on other sites

Το να είναι κλειστή η συσκευή από την κλοπή της μέχρι σήμερα εδώ και 30 ημέρες μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το πιστέψω.

Από την άλλη αν δεις το βιντεάκι στην σελίδα του Cerberus λέει ότι με το που ψάχνεις την συσκευή ενεργοποιείτε αυτόματα το gps, και αυτό το βλέπω να συμβαίνει στο καινούργιο κινητό στιγμιαία ανοίγει το gps με το που την ψάχνω, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο όταν η συσκευή ανιχνεύεται στο τέλος απλά τις περισσότερες φορές που την ψάχνω μου γράφει: Πρόβλημα στην επικοινωνία με τη συσκευή σας.

 

Δεν πήρες μήνυμα με τον αριθμό της νέας Sim που μπορεί να πέρασε ο κλέφτης?

Είχες περάσει το Cerberus σαν εφαρμογή συστήματος ή απλή εγκατάσταση?

 

Edit: Το σωστό θέμα είναι εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291945

Link to comment
Share on other sites

Το να είναι κλειστή η συσκευή από την κλοπή της μέχρι σήμερα εδώ και 30 ημέρες μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το πιστέψω.

Από την άλλη αν δεις το βιντεάκι στην σελίδα του Cerberus λέει ότι με το που ψάχνεις την συσκευή ενεργοποιείτε αυτόματα το gps, και αυτό το βλέπω να συμβαίνει στο καινούργιο κινητό στιγμιαία ανοίγει το gps με το που την ψάχνω, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο όταν η συσκευή ανιχνεύεται στο τέλος απλά τις περισσότερες φορές που την ψάχνω μου γράφει: Πρόβλημα στην επικοινωνία με τη συσκευή σας.

 

Ο μόνος τρόπος να ενεργοποιήσεις το gps είναι μέσω SMS και για να πάρεις πίσω την θέση του χρειάζεται να ενεργοποιηθει το ίντερνετ στην συσκευή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα settings που εχω ρυθμισει στο handcent sms, μπορουν απο καποια επιλογη να γινουν export?

 

Πρέπει να αγοράσεις κάποιο ετήσιο πακέτο online για backup. Πληρωμή με paypal αν θυμάμαι καλά αν και δεν πήρα πακέτο ποτέ.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παδια στο gmail με στοκ email client πρέπει να έχω ενεργοποιησει αυτό και τον συγχρονισμό για να κάνει ανανέωση;

.Samsung galaxy note 2

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό απλά κατεβάζει αυτόματα τα attached όταν είσαι σε wifi :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό απλά κατεβάζει αυτόματα τα attached όταν είσαι σε wifi :)

 

Άρα αν έχω ενεργοποιημενη μόνο αυτό και βρίσκομαι κάπου με wifi θα κάνει ανανέωση και θα με ενημερώνει. Κατάλαβα καλά;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μηπως γνωρίζεται αν υπαρχει καποια εφαρμογή η οποια να μπορω να ορισω καποιες ώρες που θα χρησιμοποιείται το wifi ή και να μπορω να μπλοκάρο σελίδες οπως φαισμπουκ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μηπως γνωρίζεται αν υπαρχει καποια εφαρμογή η οποια να μπορω να ορισω καποιες ώρες που θα χρησιμοποιείται το wifi ή και να μπορω να μπλοκάρο σελίδες οπως φαισμπουκ.

 

Ψάξε για parental control στο market.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :) Από τις εφαρμογές των ειδήσεων στο Google Play, ποια προτείνετε; Τη θέλω για πιο "καθαρές" ειδήσεις από αυτές της τηλεόρασης, για την Ελλάδα κυρίως. Αν περιλαμβάνονται μέσα στην εφαρμογή και ειδήσεις για το εξωτερικό, ακόμα καλύτερα.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. :) Από τις εφαρμογές των ειδήσεων στο Google Play, ποια προτείνετε; Τη θέλω για πιο "καθαρές" ειδήσεις από αυτές της τηλεόρασης, για την Ελλάδα κυρίως. Αν περιλαμβάνονται μέσα στην εφαρμογή και ειδήσεις για το εξωτερικό, ακόμα καλύτερα.

 

Βάλε έναν reader και διάλεξε εσύ το περιεχόμενο .

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καλος task killer ;

 

Τα task killer εχουν πεθανει μετα το Android 2.3. Πλέον βάζουμε το "auto memory manager".

Link to comment
Share on other sites

Droidstats η call meter 3g ?

Η προτείνετε κάποια άλλη αξιόπιστη παρόμοια εφαρμογή;

 

Και τα δύο πολύ καλά και αξιόπιστα. Εγώ χρησιμοποιώ το droidstats.

Link to comment
Share on other sites

Τα task killer εχουν πεθανει μετα το Android 2.3. Πλέον βάζουμε το "auto memory manager".

Γιατι το λες αυτο?

Δηλαδη τι το διαφορετικο κανουν τα "auto memory manager" απο τα "task killers"?

Και για ποιο λογο λες οτι τα "auto memory manager" ειναι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο?

Δηλαδη τι το διαφορετικο κανουν τα "auto memory manager" απο τα "task killers"?

Και για ποιο λογο λες οτι τα "auto memory manager" ειναι καλυτερα?

 

Στο android 4 και μετά το σύστημα αυτόματα κλείνει εφαρμογές όταν χρειάζεται επιπλέον μνήμη. Για αυτό είναι περιττές αυτές οι εφαρμογές και επειδή πολλές φορές κλείνουν processes που είναι απαραίτητα και θα ξανά ανοίξουν αυτόματα, οδηγούν σε προβλήματα και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή (defy με root) ωστε να μπλοκάρει εισερχόμενες κλήσεις με απόκρυψη, δηλαδή να δείχνει οτι είναι κλειστό ή εκτός δικτύου ή κατι άλλο ?
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στο android 4 και μετά το σύστημα αυτόματα κλείνει εφαρμογές όταν χρειάζεται επιπλέον μνήμη. Για αυτό είναι περιττές αυτές οι εφαρμογές και επειδή πολλές φορές κλείνουν processes που είναι απαραίτητα και θα ξανά ανοίξουν αυτόματα, οδηγούν σε προβλήματα και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Δηλαδη εφαρμογες σαν αυτην δεν θα τις προτεινες σωστα?

 

Και θα προτεινες αυτη που ειπες σε παλιοτερο ποστ σου σχετικα με τη μνημη σωστα?

 

Παντως το clean master κανει κατι που δεν το εχω βρει σε καποια αλλη εφαρμογη και αυτο ειναι οτι οταν απεγκαθιστας καποια εφαρμογη σε ρωταει αν θες να καθαρισει και τα καταλληπα που αφηνει αυτη η εφαρμογη μετα την απεγκατασταση της.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει αυτη τη δουλεια καλητερα απο το clean master?

Αν ναι ποιο και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...