Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως και στο maildroid και στο aquamail ακόμα και σε yahoo που στην free έκδοση ΔΕΝ έχει push,αν τους λογαριασμούς της yahoo στο setup βάλετε αντί για pop ,IMAP τότε ακόμα και έτσι κανει push και τα mail από free yahoo accounts!

 

Τωρα που λέμε για Yahoo,

η κανονική εφαρμογή σας δουλεύει στις ειδοποιήσεις;

Εμένα εχει σταματήσει να βγάζει στο notification τα νέα emails.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο maildroid και στο aquamail ακόμα και σε yahoo που στην free έκδοση ΔΕΝ έχει push,αν τους λογαριασμούς της yahoo στο setup βάλετε ί για pop ,IMAP τότε ακόμα και έτσι κανει push και τα mail από free yahoo accounts!

 

Φίλε fuorigioco1981, εμένα πάντως στον λογαριασμό της Yahoo δεν μου υποστηρίζει imap push. Μάλιστα την συγκεκριμένη επιλογή μου την έχει απενεργοποιημένη και μου γραφει "this server does not support imap push",με αποτέλεσμα τα mail να μην τα βλέπω με το που φτάνουν στον server. Απλά δεν με ενοχλεί γιατί το yahoo mail μου δεν είναι high priority οπότε το να μην λαμβάνω τα mail μου άμεσα δεν με ενοχλεί. Ορίζω το check mail interval και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο maildroid και στο aquamail ακόμα και σε yahoo που στην free έκδοση ΔΕΝ έχει push,αν τους λογαριασμούς της yahoo στο setup βάλετε αντί για pop ,IMAP τότε ακόμα και έτσι κανει push και τα mail από free yahoo accounts!

Σου είναι εύκολο να μας γράψεις τις ρυθμίσεις με τις οποίες έχεις push στο yahoo μέσω της εφαρμογής aquamail;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που έχω τικαρισμενο το push στο aqua mail γιατί δεν μου έρχεται ειδοποίηση παρα μόνο όταν γίνεται ο προγραμματισμενο check?

 

Edit.... O. K. Το βρήκα

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το Cloud Storage είναι αλήθεια πως έφερε μία τεράστια αλλαγή στον όρο “αποθηεκυτικός χώρος” και με εφαρμογές όπως τα Dropbox, Box, Google Drive, η εμπιστοσύνη του κόσμου και η γενικότερη εντύπωση πως τα δεδομένα τους είναι ασφαλή και μη-προσβάσιμα από τρίτους φαίνεται πως έχουν κερδιθεί.

 

Πλέον υπάρχει ακόμα ένας παίκτης στην αγορά, ο οποίος έρχεται με αξιώσεις αλλά και με μεγάλες υποσχέσεις και δεν είναι άλλος από το Copy.

 

Η εν λόγο εφαρμογή, η οποία είναι διαθέσιμη για όλες τις γνωστές πλατφόρμες, mobile και desktop, φέρνει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που έχουμε γνωρίσει σε αντίστοιχες υπηρεσίες όπως local sync, sharing, android apps, web interface αλλά επιπλέον έχει βλέψεις και για τους business users καθότι οι επιχειρήσεις ΔΕΝ υπόκεινται σε έξτρα χεώσεις για τους χρήστες τους.

 

Το μεγαλύτερο όμως ατού του Copy είναι το γεγονός του ότι με το “καλημέρα” ο χρήστης έχει χώρο 5+5GB(εάν εγκαταστήσει το app στον υπολογιστή του) +2GB εάν κάνει ένα απλό tweet από το twitter account του.

 

Επιπροσθέτως με ένα απλό referral ο χώρος αυξάνεται κατά 5GB ακόμα ΧΩΡΙΣ να υπάρχει όριο στον αριθμό των referrals.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πριν απο λιγες μερες μπηκα στον πειρασμο να εγκαταστησω ενα ROM στο κινητο μου,ομως τωρα πια δεν μ αρεσει και αρχισε να μου βγαζει αρκετα σφαλματα σε εφαρμογες,πως γινεται να εγκαταστησω το εργοστασιακο 2.3.6?ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πριν απο λιγες μερες μπηκα στον πειρασμο να εγκαταστησω ενα ROM στο κινητο μου,ομως τωρα πια δεν μ αρεσει και αρχισε να μου βγαζει αρκετα σφαλματα σε εφαρμογες,πως γινεται να εγκαταστησω το εργοστασιακο 2.3.6?ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Λεπτομέρειες;Κινητό που έχεις;!

Βάλε το καλώδιο στο κινητό βάλτο στο pc άνοιξε το κατάλληλο πρόγραμμα της εταιρίας σου κ κάνε αναβάθμιση

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πριν απο λιγες μερες μπηκα στον πειρασμο να εγκαταστησω ενα ROM στο κινητο μου,ομως τωρα πια δεν μ αρεσει και αρχισε να μου βγαζει αρκετα σφαλματα σε εφαρμογες,πως γινεται να εγκαταστησω το εργοστασιακο 2.3.6?ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Καταρχάς δεν είσαι στο σωστό thread, όποτε δεν θα βρεις εδώ τις απαντήσεις σου. Επίσης, πρέπει να μας πεις ποιά έκδοση είχες και σε ποια έκδοση πήγες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν είσαι στο σωστό thread, όποτε δεν θα βρεις εδώ τις απαντήσεις σου. Επίσης, πρέπει να μας πεις ποιά έκδοση είχες και σε ποια έκδοση πήγες.. ;)

Ειχα gingerbread 2.3.6. κινητο samsung galaxy ace s5830i,και εβαλα ROM,Και θελω να το κανω οπως πριν,πως ομως?ακολουθησα το παραπανω VIDEO

Link to comment
Share on other sites

Ποια απο όλες τις εφαρμογές για ελληνική ενημέρωση προτιμάτε. Πχ real news κλπ

 

Υπάρχει μια που μπορεί να ενημερώνει γρήγορα και να ειναι αξιοπρεπής.

 

Ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ειχα gingerbread 2.3.6. κινητο samsung galaxy ace s5830i,και εβαλα ROM,Και θελω να το κανω οπως πριν,πως ομως?ακολουθησα το παραπανω VIDEO

 

Από προσωπική εμπειρία, θα σου πω να μην εμπιστεύεσαι το κάθε video που βλέπεις στο youtube. Δεν είναι όλα σωστά. Ωστόσο, το myphone έχει thread για τη συσκευή σου, οπότε κοίταξε εκεί. Θα βρεις αναλυτικά τα βήματα. Ορίστε, εδώ είναι.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να μας γράψεις τις ρυθμίσεις με τις οποίες έχεις push στο yahoo μέσω της εφαρμογής aquamail;
τωρα να σου πω την αληθεια στα yahoo acounts μου το εχω στο pop γιατι εχω το free account. αλλα εκανα μια δοκιμη και νομιζω δεν ερχεται σε yahoo imap αμεσως το email.στο maildroid ομως ερχοταν σιγουρα το ειχα δοκιμασει.
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για τον εντοπισμο της συσκευης?

νομιζω το cerberus (καπως ετσι) ειναι το καλυτερο αλλα και το πιο ακριβο..

Link to comment
Share on other sites

Ποια απο όλες τις εφαρμογές για ελληνική ενημέρωση προτιμάτε. Πχ real news κλπ

 

Υπάρχει μια που μπορεί να ενημερώνει γρήγορα και να ειναι αξιοπρεπής.

 

Ευχαριστώ

 

To in.gr ,protothema και zougla,skai. Και συγκεντρωμένα στο greece news

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για τον εντοπισμο της συσκευης?

νομιζω το cerberus (καπως ετσι) ειναι το καλυτερο αλλα και το πιο ακριβο..

 

Το cerberus το είχα στο κινητό που χάθηκε, ενώ έγινε δοκιμή όταν το αγόρασα και δούλευε, από τότε που το έχασα, το cerberus λέει ότι δεν επικοινωνεί με την συσκευή.

Το έβαλα και στην καινούργια συσκευή και βρίσκει την συσκευή κατά 40% θα έλεγα όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη, με κλειστή την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί το K-9 mail στο hotmail δεν ανοίγει τα email μου και το έχω ρυθμισμένο και ως pop, και ως imap και ως exchange, ενώ στο gmail δουλεύει κανονικότατα. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Το cerberus το είχα στο κινητό που χάθηκε, ενώ έγινε δοκιμή όταν το αγόρασα και δούλευε, από τότε που το έχασα, το cerberus λέει ότι δεν επικοινωνεί με την συσκευή.

Το έβαλα και στην καινούργια συσκευή και βρίσκει την συσκευή κατά 40% θα έλεγα όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη, με κλειστή την οθόνη.

 

αρα λοιπον δεν το προτινεις σαν εφαρμογη..ειδες αν με τη χρηση του cerberus ειχε καποια επιδραση στην μπαταρια σου?

εχεις να προτινεις καποια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

αρα λοιπον δεν το προτινεις σαν εφαρμογη..ειδες αν με τη χρηση του cerberus ειχε καποια επιδραση στην μπαταρια σου?

εχεις να προτινεις καποια αλλη?

 

Στην μπαταρία δεν είδα κάποια επίδραση & ακόμα δεν το αλλάζω στο καινούργιο κινητό, αφού χαζοδουλεύει και αφού το αγόρασα.

Περισσότερα θα διαβάσεις εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291945&page=23

μου το πρότειναν και εμένα σε ερώτηση που έκανα εδώ προ ημερών.

Link to comment
Share on other sites

αρα λοιπον δεν το προτινεις σαν εφαρμογη..ειδες αν με τη χρηση του cerberus ειχε καποια επιδραση στην μπαταρια σου?

εχεις να προτινεις καποια αλλη?

 

Εγώ φίλε μου έχω το android lost. Σε τεστ δουλεύουν όλες του οι λειτουργίες. Σε πραγματικές συνθήκες δεν το έχω δει όμως. Ευτυχώς... Δωρεάν είναι πάντως. Νομίζω έχει και paid

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τωρα να σου πω την αληθεια στα yahoo acounts μου το εχω στο pop γιατι εχω το free account. αλλα εκανα μια δοκιμη και νομιζω δεν ερχεται σε yahoo imap αμεσως το email.στο maildroid ομως ερχοταν σιγουρα το ειχα δοκιμασει.

 

Για το maildroid το ξέρω γιατί το είχα αλλά έφαγε σουτ όταν μου έκανε κάτι τρελά που τα έχω ξαναγράψει. Και εγώ το free yahoo έχω, σιγά μην πληρώσω για κάτι που άλλοι το δίνουν δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Για το maildroid το ξέρω γιατί το είχα αλλά έφαγε σουτ όταν μου έκανε κάτι τρελά που τα έχω ξαναγράψει. Και εγώ το free yahoo έχω, σιγά μην πληρώσω για κάτι που άλλοι το δίνουν δωρεάν.

 

Έστειλα και μήνυμα στον δημιουργό του aquamail να δει αν μπορεί να το κανει σαν το maildroid

 

ΑΠΛΑ ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ LAUNCHER ΣΑΝ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΉ

ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΤΑΊΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΉ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ NBG!

γράφω κεφάλαια για να τονιστεί καλύτερα μην ψάχνονται πολλοί.εγώ έκανα hard reset και βάζοντας μια μια τις εφαρμογές την τσακωσα

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ex dialer μου κάνει πρόβλημα με τις Ειδοποιήσεις. Ενώ μπαίνω και βλέπω την αναπάντητη αυτή συνεχίζει και μένει στις ειδοποίησεις.

Υπάρχει λύση;

 

Κι εγώ το ίδιο προβλημα αντιμετωπίζω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο προβλημα αντιμετωπίζω.

 

Εχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις να ανοίγει ο στοκ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4612259

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...