Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα !!

 

πιο παλιά όταν είχα το Nokia E72 είχε την δυνατότητα όταν σε καλούσε κάποιος το κινητό να διαβάζει δυνατά το όνομα αυτού που καλεί, κάτι πολύ εύχρηστο αφού μπορούσε να είμαι σε άλλο δωμάτιο και να ξέρω ποιος καλεί !!

 

υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε Android ?????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν υπαρχει,εγω πάντως το βλεπω άχρηστο,επιλέγω ποιον ήχο κλήσης εχω σε ποιον

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

πιο παλιά όταν είχα το Nokia E72 είχε την δυνατότητα όταν σε καλούσε κάποιος το κινητό να διαβάζει δυνατά το όνομα αυτού που καλεί, κάτι πολύ εύχρηστο αφού μπορούσε να είμαι σε άλλο δωμάτιο και να ξέρω ποιος καλεί !!

 

υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε Android ?????

 

Κοιτα στο play store για το svox και την ελληνικη γλωσσα...(ariadne)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το Go Sms?

Τελευταια με εχει ταραξει στα spam sms και αναρωτιομουν αν υπηρχε καποιος τροπος να σταματησει αυτο. Ειναι φοβερη εφαρμογη αλλα αρχιζει να με ενοχλει αυτο διοτι τα spam μηνυματα περιεχουν και φωτογραφιες οι οποιες αποθηκευονται αυτοματα και αναγκαζομαι καθε φορα να τις σβηνω απο την εκθεση..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το Go Sms?

Τελευταια με εχει ταραξει στα spam sms και αναρωτιομουν αν υπηρχε καποιος τροπος να σταματησει αυτο. Ειναι φοβερη εφαρμογη αλλα αρχιζει να με ενοχλει αυτο διοτι τα spam μηνυματα περιεχουν και φωτογραφιες οι οποιες αποθηκευονται αυτοματα και αναγκαζομαι καθε φορα να τις σβηνω απο την εκθεση..

 

http://appsandgadgets.blogspot.gr/2013/01/go-sms-pro-my-spam-blocker.html

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκιμαζω, ευχαριστω :)

 

Ελπιζω μονο να μην εχουν θεσει κανενα παραθυρακι ουτως ωστε τα δικα τους spam να περνανε στο inbox :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το Go Sms?

Τελευταια με εχει ταραξει στα spam sms και αναρωτιομουν αν υπηρχε καποιος τροπος να σταματησει αυτο. Ειναι φοβερη εφαρμογη αλλα αρχιζει να με ενοχλει αυτο διοτι τα spam μηνυματα περιεχουν και φωτογραφιες οι οποιες αποθηκευονται αυτοματα και αναγκαζομαι καθε φορα να τις σβηνω απο την εκθεση..

 

αν ο βασικος λογος που το χρησιμοποιεις ειναι οι 160 χαρακτηρες / sms, ριξε μια ματια στο παρακατω λινκ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

;)

Link to comment
Share on other sites

αν ο βασικος λογος που το χρησιμοποιεις ειναι οι 160 χαρακτηρες / sms, ριξε μια ματια στο παρακατω λινκ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

;)

 

Περισσοτερο το εχω για το UI του και τις παραμετροποιησεις του, αλλα θα το τσεκαρω κι αυτο που ποσταρες, ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο play store για το svox και την ελληνικη γλωσσα...(ariadne)

 

πώς δουλέυει ακριβός για να διαβάζει την εισερχόμενη κλήση μόνο ????

Link to comment
Share on other sites

αν ο βασικος λογος που το χρησιμοποιεις ειναι οι 160 χαρακτηρες / sms, ριξε μια ματια στο παρακατω λινκ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

;)

 

επειδή δεν εμαι γνώστης. Αυτο το τρέχουμε όπως όλα τα .apk και ειμαστε κομπλέ?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

αν ο βασικος λογος που το χρησιμοποιεις ειναι οι 160 χαρακτηρες / sms, ριξε μια ματια στο παρακατω λινκ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

;)

 

Εγώ δηλαδή που είμαι στην 4.0.4 Android κατεβάζω το • MIUI v4 (ICS 4.0.4): v2 APK το τρέχω και έχω SMS 160 χαρακτήρων σε Unicode;;

Πρέπει να είμαι root;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

πιο παλιά όταν είχα το Nokia E72 είχε την δυνατότητα όταν σε καλούσε κάποιος το κινητό να διαβάζει δυνατά το όνομα αυτού που καλεί, κάτι πολύ εύχρηστο αφού μπορούσε να είμαι σε άλλο δωμάτιο και να ξέρω ποιος καλεί !!

 

υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε Android ?????

Εγώ έχω το SVOX σε συνδυασμό με το Announcify.

Το SVOX είναι επί πληρωμή και διαβάζει σωστά μόνο πεζούς χαρακτήρες .

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3g στο ταμπλετ και θέλω να κάνω tethering με το κινητό.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνει εύκολα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το SVOX σε συνδυασμό με το Announcify.

Το SVOX είναι επί πληρωμή και διαβάζει σωστά μόνο πεζούς χαρακτήρες .

 

Ecid νομίζω είναι το καλύτερο του είδους.

 

Και εγώ από ε72 ήρθα και ήταν από τα πρώτα προγράμματα που αναζήτησα στο android

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν εμαι γνώστης. Αυτο το τρέχουμε όπως όλα τα .apk και ειμαστε κομπλέ?

αντικαθιστας τη μαμισια εφαρμογη μηνυματων (mms.apk) με την αντιστοιχη αναλογα με τη ρομ που χρησιμοποιεις

αν δεν εχεις αρκετες γνωσεις καλυτερα μεινε με το gosms

δες και την απαντηση μου πιο κατω:

 

Εγώ δηλαδή που είμαι στην 4.0.4 Android κατεβάζω το • MIUI v4 (ICS 4.0.4): v2 APK το τρέχω και έχω SMS 160 χαρακτήρων σε Unicode;;

Πρέπει να είμαι root;

αν τρεχεις καποια απλη ics rom τοτε κατεβαζεις το ICS: v2 flashable zip

σε καθε περιπτωση πρεπει να εισαι root καθως θα πρεπει να διαγραψεις την υπαρχουσα εφαρμογη συστηματος mms.apk και να ορισεις στη νεα τα αντιστοιχα permissions

για πληροφοριες εγκαταστασης δες το σημειο που λεει How to install

 

επισης να πω οτι δεν εσχω καποια σχεση με τη συγκεκριμενη εφαρμογη!

εχω δοκιμασει την εκδοση για MIUI, μιας και αυτη τη ρομ τρεχω στο xperia Arc μου, και δουλευει αψογα!

all credits goes to theos0o :)

Link to comment
Share on other sites

αν τρεχεις καποια απλη ics rom τοτε κατεβαζεις το ICS: v2 flashable zip

σε καθε περιπτωση πρεπει να εισαι root καθως θα πρεπει να διαγραψεις την υπαρχουσα εφαρμογη συστηματος mms.apk και να ορισεις στη νεα τα αντιστοιχα permissions

για πληροφοριες εγκαταστασης δες το σημειο που λεει How to install

 

επισης να πω οτι δεν εσχω καποια σχεση με τη συγκεκριμενη εφαρμογη!

εχω δοκιμασει την εκδοση για MIUI, μιας και αυτη τη ρομ τρεχω στο xperia Arc μου, και δουλευει αψογα!

all credits goes to theos0o :)

 

Δεν τρέχω custom ROM... Stock είμαι.. και δεν είμαι root.. οπότε φαντάζομαι ότι δεν γίνεται να το κάνω.. άσε που οι οδηγίες φαντάζουν λίγο ξένη γλώσσα :D

Link to comment
Share on other sites

Στο maildroid υπαρχει επιλογη οταν ανοιγω τα emails απο την συσκευη, να δειχνουν διαβασμενα οταν τα βλεπω μετα απτο pc, και το αντιστροφο? Μηπως γινεται μονο στην PRO εκδοση?

Το Κ9 το υποστηριζει αυτο? Επειδη εχει πολλες ρυθμισεις, αν δουλευει το maildroid να το κρατησω, αλλιως να παω στο Κ9.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτός που δοκίμασα και με βόλεψε περισσότερο από ότι περίμενα είναι ο Boat. Έχει και κάτι που που οι περισσότεροι δεν εννοούν να καταλάβουν. Την μπάρα στην κάτω πλευρά. Όταν οι συσκευές πλέον έχουν πάει στις 5 ίντσες, δεν βολεύει να έχω την μπάρα στην πάνω πλευρά. Και ο Opera που την είχε κάτω (χρησιμοποιούσα τον μίνι χρόνια) στον νέο Beta την πήγαν πάνω.
πολυ καλος ο boat τον εβαλα πολυ γρηγορος αλλα οταν παω να γραψω

αλοτε μου εμφανιζει το πληκτρολογιο και αλοτε οχι και μετα θελει ανανεωση σελιδας για να το εμφανισει,

στο κανει και σενα η οχι??

Link to comment
Share on other sites

Στο maildroid υπαρχει επιλογη οταν ανοιγω τα emails απο την συσκευη, να δειχνουν διαβασμενα οταν τα βλεπω μετα απτο pc, και το αντιστροφο? Μηπως γινεται μονο στην PRO εκδοση?

Το Κ9 το υποστηριζει αυτο? Επειδη εχει πολλες ρυθμισεις, αν δουλευει το maildroid να το κρατησω, αλλιως να παω στο Κ9.

 

Δεν έχει σχέση με το πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς αλλά με το τι είδους account έχεις. Αν είναι imap τότε αυτό που λες θα γινόταν αυτόματα, οπότε μάλλον είναι pop3, οπότε δε γίνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος ο boat τον εβαλα πολυ γρηγορος αλλα οταν παω να γραψω

αλοτε μου εμφανιζει το πληκτρολογιο και αλοτε οχι και μετα θελει ανανεωση σελιδας για να το εμφανισει,

στο κανει και σενα η οχι??

Δεν μου το έχει κάνει να σου πω την αλήθεια. Αυτό που κάνει είναι ότι όταν γράφω με swype θέλει να βάζω χειροκίνητα το κενό ανάμεσα στις λέξεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το πιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς αλλά με το τι είδους account έχεις. Αν είναι imap τότε αυτό που λες θα γινόταν αυτόματα, οπότε μάλλον είναι pop3, οπότε δε γίνεται.

 

Έχω 2 hotmail,και 1 yahoo. Άρα στον yahoo πρέπει να γίνεται, μόνο στο hotmail το δοκίμασα και νόμιζα ήταν λόγω της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο tapatalk έχει ακόμα τη χειμερινή ώρα. Τι κάνω για να την αλλάξω;

 

Αν δεν την έχεις αλλάξει από τις ρυθμίσεις του site πχ myphone δεν αλλάζει στο tapatalk.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 hotmail,και 1 yahoo. Άρα στον yahoo πρέπει να γίνεται, μόνο στο hotmail το δοκίμασα και νόμιζα ήταν λόγω της εφαρμογής.

 

Το hotmail μπορεί να κάνει αυτό που θες μόνο στη stock email app του Android.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...