Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί να είναι σπασμένη? Δωρεάν δεν είναι?

 

Νομιζω για λιγο...κατι σαν trial....

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για εφαρμογή που σου έκανε τη ζημιά. Και η SVR είχε κυκλοφορήσει έτσι αλλά όχι στο market. Εάν δεν έγραψες τίποτα στην sdcard με μια εφαρμογή υπολογιστή μπορείς να τα επαναφέρεις όλα σχεδόν.
Link to comment
Share on other sites

Το έχετε αναφέρει ξανά αλλά δεν το βρίσκω. Θέλω μία δωρεάν εφαρμογή που να μου δείχνει τι μου καταναλώνει την μπαταρία με περισσότερες λεπτομέρειες. Δεν είμαι ροοτ.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το έχετε αναφέρει ξανά αλλά δεν το βρίσκω. Θέλω μία δωρεάν εφαρμογή που να μου δείχνει τι μου καταναλώνει την μπαταρία με περισσότερες λεπτομέρειες. Δεν είμαι ροοτ.

 

Gsam battery από το play store. Και για ακόμα πιο αναλυτικά αποτελέσματα, better battery stats δωρεάν στο xda. Είμαι απ'το κινητό, αλλιώς θα σου έβαζα και λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Gsam battery από το play store. Και για ακόμα πιο αναλυτικά αποτελέσματα, better battery stats δωρεάν στο xda. Είμαι απ'το κινητό, αλλιώς θα σου έβαζα και λινκ.

o.k. τα βρηκα και τα δυο.thanks

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με το Κ9 mail:

 

 

  1. Πώς μπορώ να το ρυθμίσω να κάνει ανανέωση κάθε φορά που συνδέομαι είτε σε wifi είτε σε data ανεξάρτητα από τον ρυθμό ανανέωσης που του έχω δώσει?
  2. Σε κάθε ανανέωση γίνεται μεγάλη κατανάλωση σε data και μπαταρία?
  3. Τι χρόνο ανανέωσης προτείνετε?
  4. Σε λογαριασμό imap ειδοποιούμαι για νέο μήνυμα μόνο όταν γίνεται ανανέωση ή υπάρχει δυνατότητα ειδοποίησης όταν υπάρχει νέο mail μόνο στους χρόνους ανανέωσης ή υποστηρίζεται και τπτ άλλο?
  5. Τι είναι η επιλογή "ανάκτηση μηνυμάτων μέχρι..." στο μενού ανάκτηση?
  6. Τι κάνουν οι 3 επιλογές στο μενού προχωρημένα του μενού ανάκτηση?
  7. Υπάρχει κάπως η δυνατότητα να έχω ένα συνολικό widget και όχι ξεχωριστό για κάθε λογαριασμό ή να ομαδοποιήσω κάπως τα ξεχωριστά σε ένα ενιαίο πλαίσιο?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με το Κ9 mail:

 

 

  1. Πώς μπορώ να το ρυθμίσω να κάνει ανανέωση κάθε φορά που συνδέομαι είτε σε wifi είτε σε data ανεξάρτητα από τον ρυθμό ανανέωσης που του έχω δώσει?
  2. Σε κάθε ανανέωση γίνεται μεγάλη κατανάλωση σε data και μπαταρία?
  3. Τι χρόνο ανανέωσης προτείνετε?
  4. Σε λογαριασμό imap ειδοποιούμαι για νέο μήνυμα μόνο όταν γίνεται ανανέωση ή υπάρχει δυνατότητα ειδοποίησης όταν υπάρχει νέο mail μόνο στους χρόνους ανανέωσης ή υποστηρίζεται και τπτ άλλο?
  5. Τι είναι η επιλογή "ανάκτηση μηνυμάτων μέχρι..." στο μενού ανάκτηση?
  6. Τι κάνουν οι 3 επιλογές στο μενού προχωρημένα του μενού ανάκτηση?
  7. Υπάρχει κάπως η δυνατότητα να έχω ένα συνολικό widget και όχι ξεχωριστό για κάθε λογαριασμό ή να ομαδοποιήσω κάπως τα ξεχωριστά σε ένα ενιαίο πλαίσιο?

 

Καλύτερα βάλε το aquamail έχει όλα όσα θες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή να μεταφέρει όλες τις εφαρμογές στην sd??Για alcatel one touch 2.3.6

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα βάλε το aquamail έχει όλα όσα θες.

 

Εννοείς πως το Κ9 δεν τα έχει η τα έχει και δεν τα ξέρεις? Γιατί είναι πολυ κουραστικό να βάζω άλλο πρόγραμμα και να κάνω ρυθμίσεις απ την αρχή.

Επομένως όποιος ξέρει τί έχει και τι δεν έχει και πώς γίνονται αυτά στις απορίες που έθεσα ας μας πει.

Αν δω πως δεν καλύπτομαι τότε θα καταφύγω σε άλλο πρόγραμμα.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως το Κ9 δεν τα έχει η τα έχει και δεν τα ξέρεις? Γιατί είναι πολυ κουραστικό να βάζω άλλο πρόγραμμα και να κάνω ρυθμίσεις απ την αρχή.

Επομένως όποιος ξέρει τί έχει και τι δεν έχει και πώς γίνονται αυτά στις απορίες που έθεσα ας μας πει.

Αν δω πως δεν καλύπτομαι τότε θα καταφύγω σε άλλο πρόγραμμα.

Αν έψαξες στις ρυθμίσεις του και δεν τα έχει αυτά που ρωτάς τι να σου πει ο άλλος χρήστης;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή να μεταφέρει όλες τις εφαρμογές στην sd??Για alcatel one touch 2.3.6

Από το stock dialer δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποτε είχα βρει ένα πρόγραμμα πού επαναφέρει σβησμένες φωτογραφίες από sd. Μήπως ξέρει κανένας κάποιο πρόγραμμα? Βασικά στο laptop έγινε η δουλειά Αν ξέρει κάποιος κανένα δωρεάν πρόγραμμα και για εκεί.

Έσβησα κατά λάθος φωτογραφίες από γενέθλια των παιδιών.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποτε είχα βρει ένα πρόγραμμα πού επαναφέρει σβησμένες φωτογραφίες από sd. Μήπως ξέρει κανένας κάποιο πρόγραμμα? Βασικά στο laptop έγινε η δουλειά Αν ξέρει κάποιος κανένα δωρεάν πρόγραμμα και για εκεί.

Έσβησα κατά λάθος φωτογραφίες από γενέθλια των παιδιών.

Εγώ μια φορά που την είχα πατήσει είχα βρει το EASEUS Data Recovery και είχε κάνει πολύ καλή δουλειά. Για pc μιλάω. Δοκίμασε το αν θες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος απάντηση...Διαβασά τις επαφές. Θέλεις να κάνεις μεταφορά της εφαρμογής ή back up?

 

μεταφορά εφαρμογής........ έχει πολύ μικρή μνήμη τηλεφώνου και γεμίζει εύκολα έτσι μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν έχω πολύ χώρο..... κάποιες μπορούν να μετακινηθούν και κάποιες όχι π.χ facebook......πως μπορώ να τις μετακινώ όλες για να έχω πάντα καθαρή τη μνήμη του τηλεφώνου?

 

Titanium Back Up-Root ?

 

νομίζω γι'αυτήν την εφαρμογή πρέπει να είσαι root

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν έψαξες στις ρυθμίσεις του και δεν τα έχει αυτά που ρωτάς τι να σου πει ο άλλος χρήστης;

 

Εν τω μεταξύ στο αρχικό μου μήνυμα από τα 7 σημεία τα 2 (1 και 7) μόνο έχουν να κάνουν με το αν υπάρχει ή όχι μια δυνατότητα στο Κ9 και τα υπόλοιπα είναι απορίες για τις ρυθμίσεις του. Και μάλιστα το 1 νομίζω πως υπάρχει αλλά θέλω επιβεβαίωση.

Οπότε η απάντησή σου που λέει ότι τα πράματα που ζητάω τα έχει ένα άλλο πρόγραμμα ενώ εγώ έχω απορίες για τις ρυθμίσεις ενός προγράμματος είναι άσχετη εξαρχής.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασες απο play store επισημα ή.....

Γιατι εχω ξαναδιαβασει για ολικη διαγραφη sd απο σπασμενη εφαρμογη......

 

Aπό το play store (δωρεάν) το κατέβασα.

 

Από το play store (δωρεάν) το κατέβασα.

Για να ξαναλειτουργήσει ομαλά το κινητό και η sd card τι πρέπει να κάνω;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποτε είχα βρει ένα πρόγραμμα πού επαναφέρει σβησμένες φωτογραφίες από sd. Μήπως ξέρει κανένας κάποιο πρόγραμμα? Βασικά στο laptop έγινε η δουλειά Αν ξέρει κάποιος κανένα δωρεάν πρόγραμμα και για εκεί.

Έσβησα κατά λάθος φωτογραφίες από γενέθλια των παιδιών.

 

Δοκίμασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete

Στη δωρεάν έκδοση επαναφέρει μόνο φωτογραφίες. Για λοιπά αρχεία πρέπει να την αγοράσεις. Με έχει σώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ στο αρχικό μου μήνυμα από τα 7 σημεία τα 2 (1 και 7) μόνο έχουν να κάνουν με το αν υπάρχει ή όχι μια δυνατότητα στο Κ9 και τα υπόλοιπα είναι απορίες για τις ρυθμίσεις του. Και μάλιστα το 1 νομίζω πως υπάρχει αλλά θέλω επιβεβαίωση.

Οπότε η απάντησή σου που λέει ότι τα πράματα που ζητάω τα έχει ένα άλλο πρόγραμμα ενώ εγώ έχω απορίες για τις ρυθμίσεις ενός προγράμματος είναι άσχετη εξαρχής.

 

Sure sport. Ξαναδιάβασε και θα δεις. Anyway καλή τύχη με το K9.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το tasker είναι σε προσφορά, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Είναι εδώ και μέρες και το αγόρασα , τώρα μένει να το μάθω και να το χρησιμοποιησω :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι εδώ και μέρες και το αγόρασα , τώρα μένει να το μάθω και να το χρησιμοποιησω :p

 

Πάντως μια λειτουργία που ήθελα, στο nexus δεν λειτουργεί. Τουλάχιστον με stock rom. Ήθελα όταν το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο στο Wi-Fi του σπιτιού μου, να γυρνάει σε 2g και να κλείνει το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Για εναλλακτικο πληκτρολογιο ποιο θα προτεινατε γιατι μου τη σπαει απιστευτα που πρεπει να παταω δυο φορες το κενο για να κανει ενα κενο το επισημο samsung galaxy s2 πληκτρολογιο και σκεφτομαι να δοκιμασω το shiftkey keyboard που απ' οτι διαβαζω ειναι το καλυτερο ολων.

 

Ισχυει κατι τετοιο και αν ναι απο που μπορω να το βρω φουλ την τελευταια εκδοση του?

 

Παιδια πολυ καλο το προγραμμα αλλα αν απο κατακορυφο το γυρισω σε οριζοντια θεση το κινητο και το αντιστροφο σε σελιδες που μπαινω για να πληκτρολογισω κατι στο chrome πολλες φορες σκαλωνει και δειχνει μια μαυρη μαυρηλα σε μεγαλο μερος της σελιδας και πρεπει να κανω ανανεωση για να τη δειξει σωστα κατι που με το μαμα πληκτρολογιο δεν γινοταν.

 

Γιατι συμβαινει κατι τετοιο?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...