Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ψάχνω κάτι πολύ ειδικό. Έχω στην κατοχή μου και στο όνομα μου δυο sim. Την μια την ειχα δώσει κάποια στιγμή σε μια φίλη (όχι πολύ πλέον) την οποία την επέστρεψε. Υπάρχει τρόπος να σβήσω μηνύματα που έχει εκείνη στο κινητό της που είχαμε ανταλλάξει μεταξύ μας; Επαναλαμβάνω ότι έχω εγώ και τις δύο sim αυτή τη στιγμή.
Το όχι πολύ πλέον, τι σημαίνει;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το όχι πολύ πλέον, τι σημαίνει;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

E, μη γίνεσαι αδιάκριτος.... :ninja:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω κάτι πολύ ειδικό. Έχω στην κατοχή μου και στο όνομα μου δυο sim. Την μια την ειχα δώσει κάποια στιγμή σε μια φίλη (όχι πολύ πλέον) την οποία την επέστρεψε. Υπάρχει τρόπος να σβήσω μηνύματα που έχει εκείνη στο κινητό της που είχαμε ανταλλάξει μεταξύ μας; Επαναλαμβάνω ότι έχω εγώ και τις δύο sim αυτή τη στιγμή.

 

Τα μυνήματα αποθηκεύονται στη συσκευή και όχι στη κάρτα, οπότε αυτό που θες δε γίνεται.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα μηνύματα αποθηκεύονται όπου θες.

Sim ή συσκευή.

Αν δε βρίσκεις στη sim τα μηνύματα που σε ενδιαφέρουν να σβήσεις, τότε τα έχει αποθηκεύσει στο τηλέφωνο και δε μπορείς να κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα αποθηκεύονται όπου θες.

Sim ή συσκευή.

Αν δε βρίσκεις στη sim τα μηνύματα που σε ενδιαφέρουν να σβήσεις, τότε τα έχει αποθηκεύσει στο τηλέφωνο και δε μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Σε παλαιότερες συσκευές πράγματι υπήρχε η δυνατότητα της αποθήκευσης ελάχιστων μηνυμάτων στη sim. Δε νομίζω όμως ότι πλέον κανείς αποθηκεύει μηνύματα στη κάρτα sim.:confused:

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερες συσκευές πράγματι υπήρχε η δυνατότητα της αποθήκευσης ελάχιστων μηνυμάτων στη sim. Δε νομίζω όμως ότι πλέον κανείς αποθηκεύει μηνύματα στη κάρτα sim.:confused:

 

Κι εγώ δε ξέρω κανέναν, αλλά ακόμα και τώρα μπορείς να τα αποθηκεύσεις στη sim, πλέον όχι ως προεπιλεγμένη επιλογή.

Σε μένα υπάρχει η επιλογή κρατώντας πατημένο το δάχτυλο πάνω σε ένα sms.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Δεν είναι αποθηκευμένα στη sim. Οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ευχαριστώ και πάλι...
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγκατεστημένη και ενημερωμένη, αλλά πως τη ρυθμίζω να αναγγέλλει το όνομα;;

 

 

Στάλθηκε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ!

Την κατέβασα και θα τη δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε;

Αν θέλεις να σου λέει τα ονόματα που σε καλούν θέλεις δύο εφαρμογές. Μια μηχανή μετατροπής κειμένου σε ομιλία (όπως της Google και το SVOX που αναφέραμε), και μια εφαρμογή όπως αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=ekawas.blogspot.com .

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να σου λέει τα ονόματα που σε καλούν θέλεις δύο εφαρμογές. Μια μηχανή μετατροπής κειμένου σε ομιλία (όπως της Google και το SVOX που αναφέραμε), και μια εφαρμογή όπως αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=ekawas.blogspot.com .

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το SVOX το έχω αγορασμένο. Κολλάει όμως. Λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο για να κατεβάσει την Αριάδνη.

Έγραψα στον προγραμματιστή, αλλά με έγραψε!

:)

 

Βασικά το SVOX δεν μου το βγάζει πλέον στο play store τώρα που πήγα να το ξαναδώ

 

Στάλθηκε;

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ. Δεν είναι αποθηκευμένα στη sim. Οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ευχαριστώ και πάλι...

 

Ίσως να σε έχει ξεπεράσει κι αυτή οπότε να τα έσβησε μόνη της.... :lol:

Sorry για το αστείο.

Από εκεί και πέρα, ότι σου είπαν οι φίλοι παραπάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το SVOX το έχω αγορασμένο. Κολλάει όμως. Λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο για να κατεβάσει την Αριάδνη.

Έγραψα στον προγραμματιστή, αλλά με έγραψε!

:)

 

Βασικά το SVOX δεν μου το βγάζει πλέον στο play store τώρα που πήγα να το ξαναδώ

 

Στάλθηκε;

 

 

 

Το είχα αγοράσει κι εγώ αλλά αν δεν κάνω λάθος έχει εγκαταλειφθεί. Βάλε τής Google...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς..το παράτησαν! Πλέον μπορείς να κάνεις δουλειά και με τη Google η αν έχει κρατημένο το φάκελο με τα αρχεία του SVOX.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Tasker εννοεις τυπου Tasker; Εγω χρησιμοποιω το Automate, απολυτα ικανοποιημενος! Επισης εχω ενα flow για οποιον το χρησιμοποιει που εκφωνει το ονομα του καλουντος ΕΔΩ

 

Για tasks, το todoist μ'αρεσει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ανοιγοκλείνει τα δεδομένα αυτόματα

Χωρίς ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Από Android 5 και μετά απαιτείται root για αυτό

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: υπαρχει no-root adblocker που να εχει import/export (sources/whitelist/blacklist);

εγκατεστησα το blokada που μου φαινεται αρκετα καλο και του περασα με το χερι

τα δυο πρωτα, αλλα εχω κι ενα δικο μου blacklist με καμια 50αρια εγγραφες που

φυσικα δεν περνιουνται "με το χερι"

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: υπαρχει no-root adblocker που να εχει import/export (sources/whitelist/blacklist);

εγκατεστησα το blokada που μου φαινεται αρκετα καλο και του περασα με το χερι

τα δυο πρωτα, αλλα εχω κι ενα δικο μου blacklist με καμια 50αρια εγγραφες που

φυσικα δεν περνιουνται "με το χερι"

Λέγοντας sources τι εννοείς? Φαντάζομαι θες να περάσεις blacklist με διευθύνσεις σωστά? Δεν μπορείς να φτιάξεις την blacklist σε txt file και να την περάσεις ως host file στο blokada?

Δες και το dns66 https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-dns66-source-host-ad-blocker-root-t3487497 μήπως μπορεί να κάνει αυτό που θες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς..το παράτησαν! Πλέον μπορείς να κάνεις δουλειά και με τη Google η αν έχει κρατημένο το φάκελο με τα αρχεία του SVOX.

 

Πως γίνεται αυτό; Πως μπορώ να το κάνω με Google;

Link to comment
Share on other sites

μμμ, ωραιος! ουτε το ειχα σκεφτει, ουτε το ειχα δει οτι γινεται! ευχαριστω!

 

οκ, το κανει αυτο, αλλα δεν κανει τα sources, αυτα θελουν import/export που ειναι απ οτι ειδα στα suggestions

(=features που θελουμε να εχει η νεα εκδοση)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που προέκυψε σε ένα σιαομι ρεντμι νότε 4 μιας φίλης. Έκανε αναβάθμιση λογισμικού το Miui και άλλαξε ένα εικονίδιο με θέματα.. Έμπαινε σε αυτό κ είχε διαφορά θέματα από το ίντερνετ πολύ καλό.. δεν κατάλαβε ότι άλλαξε εικονίδιο και το διέγραψε και τώρα δεν το έχει.. Δεν μπορεί και να το κατεβάσει .. Μήπως ξέρετε τι παίζει;

Ήταν του κινητού και χάθηκε;

Ούτε το playstore το έχει, MI store δεν έχει νομίζω. Έψαξα και στα πειρατικά ούτε εκεί... Λέγεται ctrl, έχετε καμμιά ιδέα;

Ούτε στα system apps το έχει..

 

20180424_185323.jpg

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για ένα πρόβλημα που προέκυψε σε ένα σιαομι ρεντμι νότε 4 μιας φίλης. Έκανε αναβάθμιση λογισμικού το Miui και άλλαξε ένα εικονίδιο με θέματα.. Έμπαινε σε αυτό κ είχε διαφορά θέματα από το ίντερνετ πολύ καλό.. δεν κατάλαβε ότι άλλαξε εικονίδιο και το διέγραψε και τώρα δεν το έχει.. Δεν μπορεί και να το κατεβάσει .. Μήπως ξέρετε τι παίζει;

Ήταν του κινητού και χάθηκε;

Ούτε το playstore το έχει, MI store δεν έχει νομίζω. Έψαξα και στα πειρατικά ούτε εκεί... Λέγεται ctrl, έχετε καμμιά ιδέα;

Ούτε στα system apps το έχει..

 

20180424_185323.jpg

 

Το εικονίδιο, όπως και η επιλογή για τα θέματα στις ρυθμίσεις αφαιρείται όντως μετά από update, λόγω πολιτικής Google.

 

Play Store δε γίνεται να μην έχει. Έχει σίγουρα stable rom;

 

Ctrl; Τι εννοείς;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο, όπως και η επιλογή για τα θέματα στις ρυθμίσεις αφαιρείται όντως μετά από update, λόγω πολιτικής Google.

 

Play Store δε γίνεται να μην έχει. Έχει σίγουρα stable rom;

 

Ctrl; Τι εννοείς;

 

CTRL λέγεται η κυκλωμένη εφαρμογή των θεμάτων. Δεν ειπα ότι δεν έχει playstore, mistore δεν έχει. Οπότε το αφαίρεσαν;

 

ΥΓ Οταν έγραφα "ούτε το πλεηστορ το εχει" εννοούσα ότι δεν υπάρχει η εφαρμογή CTRL μέσα εκεί, συγγνώμη για την κακή διατύπωση.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

CTRL λέγεται η κυκλωμένη εφαρμογή των θεμάτων. Δεν ειπα ότι δεν έχει playstore, mistore δεν έχει. Οπότε το αφαίρεσαν;

 

ΥΓ Οταν έγραφα "ούτε το πλεηστορ το εχει" εννοούσα ότι δεν υπάρχει η εφαρμογή CTRL μέσα εκεί, συγγνώμη για την κακή διατύπωση.

 

Δε φταίει η διατύπωσή σου, έψαχνα κάτι στο δρόμο (δεν οδηγούσα, πριν πεταχτούν οι γνωστοί) και διάβασα γρήγορα το μήνυμά σου.

 

Αν με το mistore εννοείς την εφαρμογή των θεμάτων, ναι, την αφαίρεσαν. Όχι μόνο με update στο miui, αλλά και σαν αυτόνομο update, μόνο για την εφαρμογή των θεμάτων, μέσω του system app updater.

 

Την εφαρμογή CTRL δεν τη γνωρίζω.

 

Όμως, αν πας στο mi.com, υπάρχουν τα apps της Xiaomi. Για δες αν βρεις εκεί αυτό που ψάχνεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όμως, αν πας στο mi.com, υπάρχουν τα apps της Xiaomi. Για δες αν βρεις εκεί αυτό που ψάχνεις.

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ότι προθυμοποιήθηκες να βοηθήσεις.

Μπαίνω στο mi.com αλλά δεν βρίσκω κάπου τις εφαρμογές, παρά μόνο συσκευές και τα λοιπά...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...