Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας...

 

Έχω ένα "πρόβλημα" με το dropbox. Το άτιμο δεν βλέπει στο κινητό μέχρι και ολόκληρους φακέλους με πόσους άλλους υποφακέλους και δεκάδες αρχεία μέσα... :/

Εάν δεν κάνω λάθος κάποια στιγμή είχε αναφερθεί ένα πρόγραμμα που λειτουργεί σαν ενδιάμεσο?? το οποίο σου δείχνει όλους τους φακέλους σωστά και προφανώς μπορείς και να τους διαχειριστείς υποθέτω...

 

Μπορείτε να μου θυμίσετε ποιο είναι σας παρακαλώ πολύ..???

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Φίλε μου έλυσα το πρόβλημα βάζοντας solid Explorer για εμένα είναι ο καλύτερος αλλά και βάζεις μέσα το Dropbox και είναι πολύ κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έλυσα το πρόβλημα βάζοντας solid Explorer για εμένα είναι ο καλύτερος αλλά και βάζεις μέσα το Dropbox και είναι πολύ κομπλέ

 

Καλησπέρα φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Μέσα από τον solid Explorer φαντάζομαι απλά χειρίζεσαι το dropbox δεν χρειάζεται να κατεβάσει κ να συγχρονίσει τα αρχεία λογικά...?

 

Υποθέτω τα παραπάνω θα γίνονται κ με ES File explorer που λόγω συνήθειας τον χρησιμοποιώ καιρό τώρα...

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα να εγκατασταθεί σε δύο κινητά, με την συγκατάθεση και των δύο, για να μπορεί να βλέπει ο ένας που είναι ο άλλος;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα να εγκατασταθεί σε δύο κινητά, με την συγκατάθεση και των δύο, για να μπορεί να βλέπει ο ένας που είναι ο άλλος;

Ψάξε για το trusted contacts στο play store. Είναι της Google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Μέσα από τον solid Explorer φαντάζομαι απλά χειρίζεσαι το dropbox δεν χρειάζεται να κατεβάσει κ να συγχρονίσει τα αρχεία λογικά...?

 

Υποθέτω τα παραπάνω θα γίνονται κ με ES File explorer που λόγω συνήθειας τον χρησιμοποιώ καιρό τώρα...

Ναι και στον ες γίνετε αλλά δεν το έχω δουλέψει σε σολίντ άψογο.

Υπάρχει πρόγραμμα να εγκατασταθεί σε δύο κινητά, με την συγκατάθεση και των δύο, για να μπορεί να βλέπει ο ένας που είναι ο άλλος;

Για δες εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsp.android.phonetracker

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα να εγκατασταθεί σε δύο κινητά, με την συγκατάθεση και των δύο, για να μπορεί να βλέπει ο ένας που είναι ο άλλος;

Γίνεται και μέσα από το g+, στο hamburger menu - >location

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

εγκατεστησα χθες, μια εφαρμογη για "αποκρυψη/προστασια" εικονων, αρχειων κτλ. Δε θυμαμαι τωρα ακριβως το ονομα, αλλα ηταν η πρωτη που μου εβγαλε το play store γραφωντας "private photo" με 4.5 αστερια αξιολογηση.

(Η λειτουργια της βασιζεται στην "αριθμομηχανη" του κινητου, οπου οριζοντας εναν κωδικο αριθμητικο, ανοιγει αυτοματα η εφαρμογη και βλεπεις τα αρχεια (εικονες) που εβαλα ως κρυφες.

 

το θεμα μου ειναι το εξης: πληκτρολογωντας τον κωδικο στο κομπιουτερακι, δεν ανοιγει η εφαρμογή αυτή που περιγραφω. δε γινεται τιποτα.

επισης, δε βλεπω καπου εικονιδιο της εφαρμογης αυτης. αυτο καταλαβαινω οτι λογικα γινεται επιτηδες απο τους προγραμματιστες, για ακομα μεγαλυτερη ιδιωτικοτητα.

ο μονος τροπος ανοιγματος της εφαρμογης αυτης, ειναι από το play store, κανωντας παλι αναζητηση (private photo) οπου βλεπω την εγκατεστημενη πλεον εφαρμογη και παταω "ανοιγμα".

 

κανεις , ιδες τι φταίει, τι δε κανω σωστα?

εδωσα permission στο κομπιουτερακι ν ανοιγει αλλες εφαρμογες αλλα θα το ξαναελεγξω.

 

αλλη εναλλακτικη εφαρμογη για τον σκοπο αυτο, εχει κανεις ?

 

(σε κινητο root με android 6.0.1 δουλευω).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στον ες γίνετε αλλά δεν το έχω δουλέψει σε σολίντ άψογο.

 

Για δες εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsp.android.phonetracker

ποια είναι η διαφορά με την life360 γιατί μέσα είναι ίδιες!

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κατεβάσει το callapp Contact. Πως γίνεται να μην έχω notification και την εφαρμογή και το τι τηλέφωνο; Έχω Samsung Galaxy s7 edge με nougat

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ανάποδο γίνεται; δηλαδή εάν στείλουμε ένα μήνυμα τώρα αλλά το λάβει σε 10 λεπτά να το δούμε;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

Όχι αυτό δεν γίνεται. Να δεις δηλαδή εσύ τι ώρα το έστειλες και τι ώρα το παρέλαβε αυτος. Μόνο τι ωρα το έστειλες μπορείς να δεις.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Η αναφορά παράδοσης σου δείχνει ότι το πήρε το μήνυμα. Οταν το παραλαβει. Δεν σου λέει όμως κάπου τι ώρα το πήρε. Θα σου βγάλει ας πούμε ενα "τικ" κατω από το μήνυμα. Δεν θα σου γράψει πουθενά την ωρα. Αν εκείνη την ώρα είσαι πάνω από την συσκευή και δεις αναφορά κοιτάς την ώρα και ξερεις. Θα δεις μονο ώρα αποστολής και το τικ της παράδοσης

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Αυτό γίνεται και με την εφαρμογή Textra sms... Γράφει ποτέ έστειλα εγώ αλλά γράφει και πότε το παρέλαβε.....

 

0de7dafc19407925ca27a6c680753850.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται και με την εφαρμογή Textra sms... Γράφει ποτέ έστειλα εγώ αλλά γράφει και πότε το παρέλαβε.....

 

0de7dafc19407925ca27a6c680753850.jpg

ωραίος για το textra δεν το είχα δει

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εφαρμογή για να βλέπω ισοτιμία ευρώ δολαρίου κυρίως καθώς και τιμή χρυσού;

Κοίτα για το xCurrency

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

 

Ποια εφαρμογη να βαλω για μπλοκαρισμα μηνυματων? Εχω βαλει το truecaller αλλα ειναι μονο για κλησεις.Δεν εχει επιλογη κ για μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

εχει κι αλλη εφαρμογη η ιδια εταιρεια για μηνυματα αν ειδες

 

 

Για να ειμαι ειλικρινης δεν το κοιταξα! Σε ευχαριστω θα το κοιταξω αμεσα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία εχω.Πετούσα τη προηγουμενη εβδομάδα με aegean και ειχα περάσει το boarding pass στο Passandroid που κατεβασα γι αυτο ακριβως το λογο.Αλλα στο σκαναρισμα που μου εκανε κατα την επιβιβαση δεν επιανε το qr code και μου το περασε χειροκινητα.Ενα ςφιλος που ταξιδευαμε μαζι με το apple wallet στο iphone του το περασε αερα.Ειμαι με galaxy s7 edge και μου κανε μεγαλη εντυπωση
Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμένο αλλά Κυριακή πρωί πετούσα και το Σάββατο βράδυ το galaxy s3 έμεινε από μητρική, έτρεχα να εκτυπώσω την κάρτα επιβίβασης. Από τότε μόνο έγγραφο για σιγουριά.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα νταξει οντως τραβηγμενο:lol: Δεν ειχα θεμα να περασω απλα γιατι δε περασε ο κωδικος στο σκαναρισμα μου εκανε εντυπωση.Θεμα εφαρμογης αραγε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία εχω.Πετούσα τη προηγουμενη εβδομάδα με aegean και ειχα περάσει το boarding pass στο Passandroid που κατεβασα γι αυτο ακριβως το λογο.Αλλα στο σκαναρισμα που μου εκανε κατα την επιβιβαση δεν επιανε το qr code και μου το περασε χειροκινητα.Ενα ςφιλος που ταξιδευαμε μαζι με το apple wallet στο iphone του το περασε αερα.Ειμαι με galaxy s7 edge και μου κανε μεγαλη εντυπωση

 

Καλα νταξει οντως τραβηγμενο:lol: Δεν ειχα θεμα να περασω απλα γιατι δε περασε ο κωδικος στο σκαναρισμα μου εκανε εντυπωση.Θεμα εφαρμογης αραγε?

 

Θέμα λειτουργικού.

 

Το ios ότι κάνει το κάνει καλά και σταθερά και οι υλοποιήσεις στις εφαρμογές είναι άψογες.

 

Eνώ στο android είναι "ότι κάτσει"... αναλόγως τη συσκευή θα δουλεύει κάτι ενώ σε άλλη συσκευή όχι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα αρχίσαμε τα ότι να ναι... Το κακό είναι ότι όσοι δεν ξέρουν διαβάζουν τέτοια και μπορεί να τα πιστεύουν κιόλας. Εγώ χρησιμοποιώ και εφαρμογές πχ KLM αλλά ακόμα και screenshot με το boarding pass και δεν είχα ποτέ θέμα. Επίσης πολλές φορές μου έχει τύχει ο μπροστινός να βγάζει το 5,5 ίντσες οθόνη Apple (αυτό με το συνολικό μέγεθος σαν 6,4 ίντσες) και να μην του περνάει. Δεν ξέρω αν φταίει η IOS υλοποίηση φυσικά ή αν κάνει κάτι λάθος ο χρήστης
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ανοίξω καμία συζήτηση με κανέναν.

 

Είπα την άποψή μου με ευγένεια σχετικά με τα βιώματά μου και τελος.

 

Μακριά από εμένα τα funboy-λίκια :D

Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο έχεις φίλε. Και εγώ δεν ήθελα να ανοίξω συζήτηση, σορρυ αν φάνηκε έτσι. Απλά είπα τα βιώματα μου και τέλος. Καλό είναι λοιπόν από ότι φαίνεται ανεξαρτήτως λειτουργικού να έχουμε πάντα εναλλακτικές σε περίπτωση failure. Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με εφαρμογές αλλά κάνω και screenshot να βρίσκεται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...