Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ζητώ εφαρμογή που να με ειδοποιεί αν φεύγω μακριά από WiFi που ήταν συνδεδεμένο και έχω ξεχάσει να κλείσω το WiFi (έχω S7 και δεν ξέρω αν έχει τέτοια επιλογή, το xa Sony της γυναίκας μου το είχε και την ειδοποιεί ηχητικά μετά από λίγα λεπτά ) ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται το Start, μετράει από μόνο του, αυτό το χρησιμοποιείς όταν θέλεις να μετρήσεις με GPS συγκεκριμένα κάποια απόσταση. Είναι για τρέξιμο κυρίως.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Δεν ξερω τι δεν εχω ρυθμισει, αλλα σε μενα δεν μετραει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι δεν εχω ρυθμισει, αλλα σε μενα δεν μετραει

Στα settings στην περιοχή Google Fit Data έχω διαλέξει το Activity Detection και το High accuracy mode και δουλεύει μόνο του

y4
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να περιγραψεις την διαδικασια; Να υποθεσω πως εχεις στα αγγλικα τη συσκευη σου για να αξιποιεις και λειτουργιες του google now που στα ελληνικα δεν υπαρχουν; Ευχαριστω

 

Όπως είπε και ενα παιδι πιο πριν δεν έκανα τίποτα. Ίσα ίσα που για να είμαι σίγουρος είχα κατεβάσει το qr στην συσκευή, αλλά όταν ήταν η μέρα της πτήσης λίγο πριν ανοίξει η επιβίβαση μου είχε έτοιμο το qr χωρίς να πρέπει να ψάξω στην gallery. Η συσκευή είναι στα ελληνικά.

 

Το google now σε άλλα πράγματα δεν σε καλύπτει όπως στο εξωτερικό, Αλλά το συγκεκριμένο ίσως λόγω του gmail με κάλυψε. Για την ώρα με ενημερώνει για το πόση ώρα χρειάζεται για να πάω στη δουλειά ή στην οικεία μου και αν έχει κίνηση ο δρόμος.

 

Τώρα τον Μάρτιο που έχω ένα ταξίδι θα το ξαναδώ.

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή του mega cloud ποια επιλογή παταω για να στειλω το λινκ σε καποιον που ΔΕΝ εχει την εφαρμογή για να κατεβασει πχ ενα αρχειο?με encrypted key ,χωρις η την αλλη που εχει ?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογή του mega cloud ποια επιλογή παταω για να στειλω το λινκ σε καποιον που ΔΕΝ εχει την εφαρμογή για να κατεβασει πχ ενα αρχειο?με encrypted key ,χωρις η την αλλη που εχει ?

 

Sent from mTalk

Θα πατήσεις την επιλογή που λέει "Link with key". Νομίζω είναι η τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube όταν είμαι σε Full screen και κάνω double tap στο δεξί μέρος πάει +10 sec και το αντίστροφο στο αριστερό μέρος.

Δεν ξέρω πότε το έβαλαν αλλά δεν το είχα διαβάσει κάπου. Είναι αρκετά χρήσιμο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια εφαρμογή που τραβας με τη κάμερα μια μαθηματικη πράξη ή εξισωση και σου βγάζει το αποτέλεσμα μήπως εχει κάποιος υπόψην ποιά ειναι?Την είχε ενα παιδί στο iphone αλλα ξέχασα πως τη λενε και φανταζομαι ότι θα υπάρχει και στο android
Link to comment
Share on other sites

Cymath

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω βάλει και δοκιμάζω το Archimedes για calculator. Πολύ καλό και εύχρηστο.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω το ogYouTube.

Με το tubemate μπορεί

1) να παίζει τα βίντεο με κλειστή οθόνη;

2) τα παίζει στο παρασκήνιο όταν κάνεις μια άλλη εργασία;

3) Συνδέεται κανονικά στον λογαριασμό YouTube;

Έβαλα το tubemate έτσι για να το δοκιμάσω και το έσβησα σε 5λεπτα ο λόγος είναι απλός.

Δοκιμάστε το ogYouTube και θα καταλάβετε την ευκολία και το ποσό καλύτερη εφαρμογή είναι για περιήγηση βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αλλά τελευταία βγάζει συχνά μήνυμα για διαθέσιμη νέα έκδοση, το αποδέχομαι και μου ανοίγει τον browser αλλά με άκυρο λινκ.

ece03effc450df1aa2bad0498a673b6b.jpg

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αλλά τελευταία βγάζει συχνά μήνυμα για διαθέσιμη νέα έκδοση, το αποδέχομαι και μου ανοίγει τον browser αλλά με άκυρο λινκ.

ece03effc450df1aa2bad0498a673b6b.jpg

 

Μέσω Tapatalk

Πρέπει να καταλάβεις ότι το ogyoutube είναι μια τροποποιημένη έκδοση του YouTube (βασίζεται σε μια ποιο παλιά έκδοση του ) . Το μήνυμα έρχεται από την google (βλέπει ότι έχεις μια ποιο παλιά έκδοση ) . Εάν δεν βγάλει καινούργια έκδοση ο δημιουργός του ogyoutube μην περιμένεις να φύγει το μήνυμα αυτό (μπορείς μόνο το αγνοησεις..πατάς πάντα αργότερα)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμματακι σε android που να μετραει τα βηματα που κανεις ολο το 24/ωρο χωρις να πατας εσυ start και stop ?

 

το s heath κανει αυτο που θελεις αν εχεις samsung.Αλλα και παλι μπορεις να το βρεις

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος θέμα με την εφαρμογή του Skroutz. την ανοίγω αλλά όταν πατάω home button και πάω αρχική και μετά ξαναπατάω recent apps για να την κλείσω ή να ξαναμπώ, δεν είναι εκεί. παραμένει ανοιχτή βέβαια γιατί όταν ξαναμπαίνω από το εικονίδιο με βγάζει εκεί που ήμουν πριν. την έσβησα και την ξαναπέρασα αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταλάβεις ότι το ogyoutube είναι μια τροποποιημένη έκδοση του YouTube (βασίζεται σε μια ποιο παλιά έκδοση του ) . Το μήνυμα έρχεται από την google (βλέπει ότι έχεις μια ποιο παλιά έκδοση ) . Εάν δεν βγάλει καινούργια έκδοση ο δημιουργός του ogyoutube μην περιμένεις να φύγει το μήνυμα αυτό (μπορείς μόνο το αγνοησεις..πατάς πάντα αργότερα)

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος θέμα με την εφαρμογή του Skroutz. την ανοίγω αλλά όταν πατάω home button και πάω αρχική και μετά ξαναπατάω recent apps για να την κλείσω ή να ξαναμπώ, δεν είναι εκεί. παραμένει ανοιχτή βέβαια γιατί όταν ξαναμπαίνω από το εικονίδιο με βγάζει εκεί που ήμουν πριν. την έσβησα και την ξαναπέρασα αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.

τελικά τους έστειλα και email και μου απάντησαν στο 5λεπτο ότι το έχουν παρατηρήσει κι αυτοί το πρόβλημα και ότι σύντομα θα βγει update που το διορθώνει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει block τα notifications απο εφαρμογές που επιλέγω και να δουλεύει χωρίς ρουτ?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει block τα notifications απο εφαρμογές που επιλέγω και να δουλεύει χωρίς ρουτ?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή για να μπλοκάρεις ειδοποιήσεις από κάποια εφαρμογή. Γίνεται μέσα από τις πληροφορίες της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή για να μπλοκάρεις ειδοποιήσεις από κάποια εφαρμογή. Γίνεται μέσα από τις πληροφορίες της εφαρμογής.

Ναι το ξέρω ότι μπορείς μέσα από την εφαρμογή να ρυθμίσεις τα notifications, αλλά είναι λίγο χρονοβόρο να το κάνω για κάθε μία εφαρμογή χωριστά, σε μερικές δεν είναι και trivial (βλεπε facebook) γι'αυτό αυτό ρώτησα για κάποια εφαρμογή να τα ρυθμίσω μία και καλή από εκεί.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μετρήσει σωστά τα βήματα η εφαρμογή s health (Samsung)

πρέπει να εχω ανοιχτή την τοποθεσία στην συσκευή;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μετρήσει σωστά τα βήματα η εφαρμογή s health (Samsung)

πρέπει να εχω ανοιχτή την τοποθεσία στην συσκευή;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Δεν χρειαζεται νομιζω. Δουλευει με το επιταχυνσιομετρο του τηλεφωνου αν διαθετει βεβαια.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται νομιζω. Δουλευει με το επιταχυνσιομετρο του τηλεφωνου αν διαθετει βεβαια.

Το δοκίμασα λίγο και γράφει τα βήματα χωρίς την τοποθεσία ανοιχτη. Αλλά με ποιον τρόπο τα μετράει;; Δηλαδή παρατήρησα ότι έκανα 19 βήματα για παράδειγμα και στο application έγραφε ότι έκανα 10. Βλέπω ότι δεν τα λέει σωστά. Βέβαια είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω εφαρμογή βημάτων και δεν ξέρω καθόλου απο αυτα...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...