Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι; Δεν το εχω δει πουθενά αυτο σε καμία από τις συσκευες μου. Μπορεί να είναι θέμα συσκευής ίσως e0ffc7355671a03e8b08704e3474dec1.jpg

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Εγώ χρησιμοποιώ το textra και όταν σύρω προς αριστερά ένα μήνυμα μου δείχνει πότε εστάλη και πότε ελήφθη. Αυτό το κάνει και στα εισερχόμενα. Αν το έχω λάβει άμεσα, εμφανίζει μόνο την ώρα αποστολής. Αν για κάποιο λόγο καθυστέρησα να το λάβω (π.χ. το είχα κλειστό), μου εμφανίζει την ώρα που μου το έστειλαν, και την ώρα που το έλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογή μου προτείνετε για ημερολόγιο για να κρατάω σημειώσεις για την ημέρα; Όχι σε στυλ Google για συμβάντα, ραντεβού κτλ. αλλά σε στυλ κλασικού ημερολογίου σαν να γράφεις σε ένα σημειωματάριο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογή μου προτείνετε για ημερολόγιο για να κρατάω σημειώσεις για την ημέρα; Όχι σε στυλ Google για συμβάντα, ραντεβού κτλ. αλλά σε στυλ κλασικού ημερολογίου σαν να γράφεις σε ένα σημειωματάριο.

Το Google keep το έχεις δει;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Google keep το έχεις δει;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω δει, δεν το έψαξα σε βαθος αλλά νομίζω πως είναι για μικροσημειώσεις και υπενθυμίσεις αν δεν κάνω λάθος. Αυτό που ψάχνω είναι σαν να έχω ένα τετράδιο τύπου που να μπορώ ημερομηνίακα να κρατάω γραπτώς την καθημερινότητα μου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει, δεν το έψαξα σε βαθος αλλά νομίζω πως είναι για μικροσημειώσεις και υπενθυμίσεις αν δεν κάνω λάθος. Αυτό που ψάχνω είναι σαν να έχω ένα τετράδιο τύπου που να μπορώ ημερομηνίακα να κρατάω γραπτώς την καθημερινότητα μου.

 

Το πιο απλό είναι αυτό. Συγχρονίζει κιόλας.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.krodzik.android.mydiary&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλό είναι αυτό. Συγχρονίζει κιόλας.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.krodzik.android.mydiary&hl=el

Θα το κοιτάξω, φαίνεται ενδιαφέρον. Ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για αίθουσες κινηματογράφου ενημερωμένη, όχι μόνο για την Αθήνα αλλά και για την υπόλοιπη Ελλάδα;;;

Το cine προβολές χρησιμοποιούσα και ήταν πολύ καλή εφαρμογή, αλλά ο developer το έχει βγάλει πλεον από το google play.Τώρα δε νομίζω να υπάρχει καμία τέτοια εφαρμογή για κινηματογραφους.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρια χρησης του instagram σε μονοπυρηνο κινητο με 512mb ram ειναι απλα καταπληκτικη!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

652de4762de4675e13fe412f8fa5fbda.jpg

 

Έτσι φαίνεται σε μένα

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ναι!! Δεν λέει ώρα όμως πουθενά.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι!! Δεν λέει ώρα όμως πουθενά.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Δες μέσα στην παρένθεση

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες μέσα στην παρένθεση

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Στραβομαρα! Έχεις δικιο....

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για αίθουσες κινηματογράφου ενημερωμένη, όχι μόνο για την Αθήνα αλλά και για την υπόλοιπη Ελλάδα;;;

 

Δοκίμασε τη CineView, νομίζω είναι η τελευταία που έχει απομείνει στο play.

Έχω πολύ καιρό να τη χρησιμοποιήσω όμως και δεν ξέρω κατά πόσο είναι ενημερωμένη, αλλά δε χάνεις κάτι να τη δοκιμάσεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

πείτε μία εφαρμογή για ελληνικά κανάλια τιβι.ερτ έχω την δική της εφαρμογή. για τα υπόλοιπα;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πείτε μία εφαρμογή για ελληνικά κανάλια τιβι.ερτ έχω την δική της εφαρμογή. για τα υπόλοιπα;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edoctoriptv2 (περιέχει και ξένα κανάλια ) + αυτό που πρότεινε ο trust0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τη CineView, νομίζω είναι η τελευταία που έχει απομείνει στο play.

Έχω πολύ καιρό να τη χρησιμοποιήσω όμως και δεν ξέρω κατά πόσο είναι ενημερωμένη, αλλά δε χάνεις κάτι να τη δοκιμάσεις.

Ευχαριστώ πολύ. Λείπουν κάποιες πόλεις-αίθουσες. Μου κάνει εντύπωση που κάποιος developer δεν ασχολείται.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ανοίγω την εφαρμογή και άρα ενημερώνομαι πως υπάρχει νέο mail γιατί να συνεχίσει να υπάρχει. Στα tiles τουλάχιστον έτσι γίνεται και είναι πολύ βολικό (για μενα).

 

Μάλλον πρέπει να ξεφύγεις από τα Windows οριστικά :p

 

Δεν εχει σχεση με τα WP... :)

οταν λες ειδοποιηση να υποθεσω οτι μιλας για αυτην που ερχεται στην "κουρτινα".... εκει δεν εχεις επιλογη σερνοντας προς τα κατω την ειδοποιηση να βγαλει επιλογες? εγω στο inbox αλλα και στο outlook μπορω να εχω επιλογες διαγραφει, αρχειθετησει και διαβασμενη (αναλογα τι ρυθμισεις που κανεις), οποτε φευγει η ειδοποιηση και δεν χρειαζεται αμεσα να διαβασεις το μνμ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση με τα WP... :)

οταν λες ειδοποιηση να υποθεσω οτι μιλας για αυτην που ερχεται στην "κουρτινα"....

 

Μιλάει για το νουμεράκι πάνω στο εικονίδιο μέσω nova και tesla unread (κοίτα τη συνομιλία από την αρχή) ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση με τα WP... :)

οταν λες ειδοποιηση να υποθεσω οτι μιλας για αυτην που ερχεται στην "κουρτινα".... εκει δεν εχεις επιλογη σερνοντας προς τα κατω την ειδοποιηση να βγαλει επιλογες? εγω στο inbox αλλα και στο outlook μπορω να εχω επιλογες διαγραφει, αρχειθετησει και διαβασμενη (αναλογα τι ρυθμισεις που κανεις), οποτε φευγει η ειδοποιηση και δεν χρειαζεται αμεσα να διαβασεις το μνμ....

 

Αυτο που είπε ο φίλος tsiv. Το μουμερακι στο nova με tesla. Αυτό το νούμερα έχει την λογική να σε ενημερώνει ότι έχεις πχ 5 mails. Αν μπω στην εφαρμογή εννοείται ότι έχω ενημερωθεί γι αυτά τα 5 mails οπότε θεωρώ ότι έχει ολοκληρώσει την "αποστολη" και θα έπρεπε να σβήσει η ειδοποιήση γιατί αλλιώς θα με μπερδευει όλη την μέρα. Επίσης η λύση να ανοίγω πχ τα mails δεν είναι βολική. Αφενός θα πρέπει να είμαι συνέχεια στο ανοιξε/κλείσε και αφετέρου όταν το βράδυ θέλω να διαβάσω τα αδιάβαστα, θα πρέπει να τα ψάχνω ανάμεσα σε όλα (οπότε tsiv δεν είναι το πιο "εργονομικο"). Επίσης μου στέλνει πχ η τράπεζα sms με τον κωδικό για μια μεταφορά. Εγώ τον διαβάζω καθώς έρχεται η ενημέρωση και προχωράω την δουλειά μου. Η ειδοποίηση μένει εκεί ακόμη κι αν ανοίξω την εφαρμογή των SMS. Πρέπει να μπω και στο μήνυμα για να σβήσει.

Τελος πάντων, αρκετά σας κούρασα. Δεν είναι και τόσο τραγικό. Απλά με κακοφαινεται και επειδή επαναλαμβανεται πολλές φορές μέσα στην μέρα γίνεται σπαστικό.

Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που είπε ο φίλος tsiv. Το μουμερακι στο nova με tesla. Αυτό το νούμερα έχει την λογική να σε ενημερώνει ότι έχεις πχ 5 mails. Αν μπω στην εφαρμογή εννοείται ότι έχω ενημερωθεί γι αυτά τα 5 mails οπότε θεωρώ ότι έχει ολοκληρώσει την "αποστολη" και θα έπρεπε να σβήσει η ειδοποιήση γιατί αλλιώς θα με μπερδευει όλη την μέρα. Επίσης η λύση να ανοίγω πχ τα mails δεν είναι βολική. Αφενός θα πρέπει να είμαι συνέχεια στο ανοιξε/κλείσε και αφετέρου όταν το βράδυ θέλω να διαβάσω τα αδιάβαστα, θα πρέπει να τα ψάχνω ανάμεσα σε όλα (οπότε tsiv δεν είναι το πιο "εργονομικο"). Επίσης μου στέλνει πχ η τράπεζα sms με τον κωδικό για μια μεταφορά. Εγώ τον διαβάζω καθώς έρχεται η ενημέρωση και προχωράω την δουλειά μου. Η ειδοποίηση μένει εκεί ακόμη κι αν ανοίξω την εφαρμογή των SMS. Πρέπει να μπω και στο μήνυμα για να σβήσει.

Τελος πάντων, αρκετά σας κούρασα. Δεν είναι και τόσο τραγικό. Απλά με κακοφαινεται και επειδή επαναλαμβανεται πολλές φορές μέσα στην μέρα γίνεται σπαστικό.

Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σας.

Αν δεν χρησιμοποιείς το tesla και τα κάνεις swype από τη notification bar τότε δεν θα σου μένουν και θα υπάρχουν και στην εφαρμογή αδιάβαστα όταν θες να τα διαβάσεις. Όσα θες άμεσα κάνεις διπλό ταπ όπως ξέρεις στην ειδοποίηση και τα διαβάζεις. Είναι ένα μείον του τεσλα αλλά και αχρείαστος παράλληλα. Το TouchWiz δεν έχει επίσης. Τι ίδιο κάνει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιείς το tesla και τα κάνεις swype από τη notification bar τότε δεν θα σου μένουν και θα υπάρχουν και στην εφαρμογή αδιάβαστα όταν θες να τα διαβάσεις. Όσα θες άμεσα κάνεις διπλό ταπ όπως ξέρεις στην ειδοποίηση και τα διαβάζεις. Είναι ένα μείον του τεσλα αλλά και αχρείαστος παράλληλα. Το TouchWiz δεν έχει επίσης. Τι ίδιο κάνει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Ναι φίλε μου, τα ξέρω αυτά. Απλά με βολεύουν και οι ειδοποιήσεις του tesla.

Σε ευχαριστώ πάντως.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν ειχα δει απο την αρχη τι λεγατε και ειπα την μ%#@α μου :(
Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν ειχα δει απο την αρχη τι λεγατε και ειπα την μ%#@α μου :(

 

Καλά ντε, δεν σκότωσες και άνθρωπο. Να βοηθήσεις ήθελες...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να παγώνει εφαρμογές συστήματος σε όχι ρουτ συσκευές Samsung;

Κάτι είχε ειπωθεί για σαμσουνγκ αλλά δεν την θυμάμαι όνομα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...