Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που μου την δινει στο adguard και τα λοιπα παρομοια ειναι που μενουν ανοιχτα και φαινονται στην μπαρα ειδοποιησεων.

Μου τη δινει αυτο κι ετσι δεν εχω βαλει κανενα.

Μόνο ένα κλειδί μένει δίπλα στο εικονίδιο του wifi. Και αν κατάλαβα καλά φεύγει και αυτό αν δεν έχεις vpn αλά proxy

ναι, κι εμενα, οπως και η λειτουργικοτητα του, το να βαζει vpn και να σου ρουφαει τα παντα,

νομιζω μονο adaway αξιζει, με το μειονεκτημα οτι πρεπει να εισαι root,

και το πλεονεκτημα οτι δεν χρειαζεται να τρεχει κανενα προγραμμα στο background,

και μονος σου αλλαζεις ας πουμε το hosts αρχειο

Η κατανάλωση μπαταρίας είναι ελάχιστη αν είναι δλδ. Το ότι το δείχνει να καταναλώνει τόσο είναι fake

Εμένα μου βγάζει ότι είναι 17€ το χρόνο και 43€ έφ όρου ζωής.

Αλλαγή σε proxy έκανα μέσω settings, advanced και μετά στην αλλαγή από VPN σε proxy είχε αναλυτικές οδηγίες τις οποίες δεν θυμάμαι απ' έξω δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω αγγλικά αλλά υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να το έχω μέσω proxy κερδίζω κάτι, αν ναι να το ψάξω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει screen mirroring της κύριας μου συσκευής στη 2η; Χωρίς κατανάγκην να μπορω να αλληλεπιδρώ με το τι γίνεται, απλά να βλέπω μηνύματα και ειδοποιήσεις; κάτι σαν keylogger φάση;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το premium τι το θες? Για κινητό δεν θες μονο? Θα επιλέξεις 2 άδειες για Android συσκευή και άδεια εφ όρου ζωής, στα 20$ βγαίνει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Έχεις δίκιο. Δεν το χα προσέξει.

 

Αναφορικά με το proxy, το άλλαξα μόνο και μόνο για να φύγει το εικονίδιο του κλειδιού. Δεν ξέρω αν έχει κάποια άλλη διαφορά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πακέτο όμως με το proxy να σεταρεις συνέχεια το κάθε wifi που μπαίνεις.

Επίσης αν μπαίνεις με 4g πώς το σεταρεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει κάποιες εφαρμογές thermal camera όπως flir one.

 

Υπάρχει κάποια που ξεχωρίζει? Μου φαίνεται δύσκολο να δείχνουν πραγματική θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει κάποιες εφαρμογές thermal camera όπως flir one.

 

Υπάρχει κάποια που ξεχωρίζει? Μου φαίνεται δύσκολο να δείχνουν πραγματική θερμοκρασία.

Όταν βγουν κάμερες με το ανάλογο hardware, θα βγουν και οι ανάλογες εφαρμογές. Αυτές είναι της πλάκας για να περνάει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει κάποιες εφαρμογές thermal camera όπως flir one.

 

Υπάρχει κάποια που ξεχωρίζει? Μου φαίνεται δύσκολο να δείχνουν πραγματική θερμοκρασία.

Η εφαρμογές αυτού του τύπου δουλεύουν με κατάλληλο camera module που τοποθετείται σαν περιφερειακό. Δεν μπορούν να λειτουργήσουν με την ενσωματωμένη κάμερα.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λες για το adguard;

Εγώ έχω πληρώσει για ένα χρόνο κάπου στα 8 ευρώ και να τονίσω ότι ενώ άλλαξα συσκευή κανονικά συνέχισα την συνδρομή μου στην καινούργια.

ΘΕΣ σε παρακαλώ να μου πεις τι διαφορά υπάρχει σε vpn και proxy και τι πρέπει να κάνω-ρυθμισω; τώρα το έχω ως είναι σε vpn

Αξίζει τα λεφτά γενικά η εφαρμογή? Κάνει δουλειά?

Για την adguard εννοώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλειά κάνει. Κορυφαίο για μένα είναι το adaway, αλλά αν δεν είσαι ρουτ δεν νομίζω να υπάρχει άλλη λύση.

Επειδή τώρα το δουλεύω σε τάμπλετ μόνο στο wi-fi του σπιτιού, το έχω σετάρει με proxy σε αυτό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει screen mirroring της κύριας μου συσκευής στη 2η; Χωρίς κατανάγκην να μπορω να αλληλεπιδρώ με το τι γίνεται, απλά να βλέπω μηνύματα και ειδοποιήσεις; κάτι σαν keylogger φάση;

αν σε ενδιαφέρει μόνο για ειδοποιήσεις καθε τύπου κοίτα το pushbullet

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά έκανα σήμερα update την εφαρμογή winbank (ήμουν σε παλαιότερη έκδοση λόγω του ότι δεν μου άνοιγε καν με ρουτ η τελευταία) και δουλεύει κανονικά με ρουτ. Ακόμα και το fingerprint.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα λεφτά γενικά η εφαρμογή? Κάνει δουλειά?

Για την adguard εννοώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι και με το παραπανω εγώ το έχω με τις μαμά ρυθμίσεις και κόβει τα πάντα ακόμα και από τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά και καλή χρονιά! Θέλω να ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει ερωτήθει χίλιες φορές..

Πιο αξιόπιστη εφαρμογή για καιρό ποια θεωρείται ?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω δοκιμάσει διάφορες. Έχω μείνει πιο ευχαριστημένος από αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather&hl=el Έχει καλή παραμετροποίηση και δυνατότητα να ενημερώνει τον καιρό με το άνοιγμα της οθόνης, με αποτέλεσμα να μην τρώει άσκοπα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά έκανα σήμερα update την εφαρμογή winbank (ήμουν σε παλαιότερη έκδοση λόγω του ότι δεν μου άνοιγε καν με ρουτ η τελευταία) και δουλεύει κανονικά με ρουτ. Ακόμα και το fingerprint.

21/10 είναι η τελευταία αναβάθμιση και με πετάει εμένα με ρουτ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή είχε αναφερθεί σε posts πριν από λίγες μέρες, το Adguard (που χρησιμοποιώ αναγκαστικά λόγω προβλημάτων του root με το Oneplus 3) από χτες άρχισε να εμφανίζεται στην λίστα με τις εφαρμογές που καταναλώνουν την μπαταρία.

Όχι τίποτα τρελό, στην τελευταία/προτελευταία γραμμή είναι, με 1 ή 2%, αλλά εμφανίζεται.

 

Το γράφω γιατί είμαι αυτός που είχε γράψει ότι στο Nexus 7 δεν το έχω δει ποτέ (εξακολουθώ να μην το βλέπω εκεί), αλλά ούτε και στο Oneplus 3.

Την 5η μέρα τελικά εμφανίστηκε.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή είχε αναφερθεί σε posts πριν από λίγες μέρες, το Adguard (που χρησιμοποιώ αναγκαστικά λόγω προβλημάτων του root με το Oneplus 3) από χτες άρχισε να εμφανίζεται στην λίστα με τις εφαρμογές που καταναλώνουν την μπαταρία.

Όχι τίποτα τρελό, στην τελευταία/προτελευταία γραμμή είναι, με 1 ή 2%, αλλά εμφανίζεται.

 

Το γράφω γιατί είμαι αυτός που είχε γράψει ότι στο Nexus 7 δεν το έχω δει ποτέ (εξακολουθώ να μην το βλέπω εκεί), αλλά ούτε και στο Oneplus 3.

Την 5η μέρα τελικά εμφανίστηκε.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Στο mate8 και εγώ δεν το είχα δει ποτέ. Στο mate9 τώρα το βλέπω συνεχώς σαν πρώτο η δεύτερο στην κατανάλωση με μεγάλο ποσοστό αλλά όντος είναι ψεύτικο δεν μου τραβάει περισσότερο μπαταρία, δοκιμασμένο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/a9b89502d25a89f2267ab9e64bc0c228.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία επιλογή στον Nova launcher για να μεταφέρω τις οθόνες με τα εικονίδια όπως ακριβώς τα έχω στημένα στον μαμισιο της συσκευής για να μην κάθομαι να τα ξαναφτιάχνω. Νομίζω πως γίνεται αλλά δεν βρήκα κάποια επιλογή. Γίνεται;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία επιλογή στον Nova launcher για να μεταφέρω τις οθόνες με τα εικονίδια όπως ακριβώς τα έχω στημένα στον μαμισιο της συσκευής για να μην κάθομαι να τα ξαναφτιάχνω. Νομίζω πως γίνεται αλλά δεν βρήκα κάποια επιλογή. Γίνεται;

Παρε backup μέσα απο το nova και μετα restore στο νεο σου κινητό.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρε backup μέσα απο το nova και μετα restore στο νεο σου κινητό.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ρωτάω αυτό. Θέλω στη συσκευή που έχω τώρα να έχω με κάποιο τρόπο τις οθόνες με τα εικονίδια όπως ακριβώς τα έχω στον μαμισιο λαουντσερ για να μην κάθομαι να τα στήνω ξανά από την αρχή γιατί είναι μπελάς.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτάω αυτό. Θέλω στη συσκευή που έχω τώρα να έχω με κάποιο τρόπο τις οθόνες με τα εικονίδια όπως ακριβώς τα έχω στον μαμισιο λαουντσερ για να μην κάθομαι να τα στήνω ξανά από την αρχή γιατί είναι μπελάς.

Mακαρι να γινοταν.......θα γλυτωναμε πολλα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτάω αυτό. Θέλω στη συσκευή που έχω τώρα να έχω με κάποιο τρόπο τις οθόνες με τα εικονίδια όπως ακριβώς τα έχω στον μαμισιο λαουντσερ για να μην κάθομαι να τα στήνω ξανά από την αρχή γιατί είναι μπελάς.

Επειδή δεν τον έχω Τώρα νομίζω ότι έχει επιλογή μεσα, μαλλον εκεί που παίρνεις και backup. Που λέει εισαγωγή απο αλλο launcher.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

21/10 είναι η τελευταία αναβάθμιση και με πετάει εμένα με ρουτ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το είδα ρε ****το και γω. Λες να είναι επειδή έβαλα τη Nougat?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν τον έχω Τώρα νομίζω ότι έχει επιλογή μεσα, μαλλον εκεί που παίρνεις και backup. Που λέει εισαγωγή απο αλλο launcher.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή είναι λειτουργία των launcher που εγκαθιστάς, σε μανίσιο δεν νομίζω πως υπάρχει.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωτάω αυτό. Θέλω στη συσκευή που έχω τώρα να έχω με κάποιο τρόπο τις οθόνες με τα εικονίδια όπως ακριβώς τα έχω στον μαμισιο λαουντσερ για να μην κάθομαι να τα στήνω ξανά από την αρχή γιατί είναι μπελάς.

Πήγαινε στην επιλογή αντίγραφα ασφαλείας και αντικατάσταση αρχικής οθονης-> αντικατάσταση και εκεί δες αν σου βγάζει τον μαμισιο launcher.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...