Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από ξεκλείδωμα bootloader με διαγραφή δεδομένων,έχοντας κάνει μπακ απ με την εφαρμογή mybackup pro στο τοπικό (storage),όταν προσπάθησα να περάσω το μπακ απ και να επαναφέρω τα δεδομένα,δεν βρήκα πουθενά το συγκεκριμένο αρχείο.μήπως έπρεπε να κάνω το μπακ απ στο δίκτυο ή στο my computer για σωστή επαναφορά?μάλλον,δεν κτλβα πως λειτουργεί η εφαρμογή και έχασα αρχεία κλήσεων,σμσ,φωτο,βίντεο.υπάρχει περίπτωση να αποκαταστήσω τη ζημιά?

ευχαριστώ

Έπρεπε αφού κράτησες το backup στο κινητό σου, να το αντιγράψεις στο pc σου, ή κάπου αλλού (εξωτερικό σκληρό κτλ).

Μόλις ξεκλείδωσες τον bootloader έγινε ολικό format (wipe όπως λέγεται) οπότε έχασες το backup σου.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Εφαρμογές τύπου battery doctor κλπ κάνουν τίποτα? Βελτιώνουν την απόδοση της μπαταρίας ή την κάνουν χειρότερη? Το τηλέφωνο που έχω είναι samsung galaxy S6 edge plus.

Όχι μόνο δεν κάνουν αλλά μερικές τρώνε πιο πολύ μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή L speed(root) ? Έχει tweeks για την μπαταρία και για το perfomance! Αξίζει? Κάνει δουλειά?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έρχεται πχ ένα mail, με το teslaunreaf βλέπω την ειδοποίηση. Όμως δεν φεύγει ακόμη κι όταν μπαίνω στην εφαρμογή. Πρέπει να ανοίξω το αδιάβαστο mail. Αυτό όμως είναι σπαστικό και μη λειτουργικό γιατί δέχομαι πολλά mails την ημέρα, κάποια από τα οποία δεν θελω να τα ανοίξω άμεσα. Πως γίνεται να φευγει η ειδοποίηση χωρίς να ανοίξω το κάθε mail? Μήπως υπάρχει άλλη εφαρμογή που να κάνει το παραπάνω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εφαρμογή μηνυμάτων (sms) που να μου δείχνει και τι ώρα μου στείλανε το μήνυμα και τι ώρα το παρέλαβα εγώ!!! Επειδή υπάρχουν μεγάλα διαστηματα που είμαι χωρίς σήμα στο κινητό θέλω να ξέρω και τι ώρα μου το στειλανε και τι ώρα το πήρα!

Μέχρι τώρα είχα το chomp sms που κάνει αυτό που ζητάω, αλλά σημερα για κάποιο λόγο μου έρχονται μηνύματα και δεν με ειδοποιεί καθόλου με αποτέλεσμα να τα χανω!! Υπάρχει κάποια άλλη που να κάνει αυτό που ζητάω?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έρχεται πχ ένα mail, με το teslaunreaf βλέπω την ειδοποίηση. Όμως δεν φεύγει ακόμη κι όταν μπαίνω στην εφαρμογή. Πρέπει να ανοίξω το αδιάβαστο mail. Αυτό όμως είναι σπαστικό και μη λειτουργικό γιατί δέχομαι πολλά mails την ημέρα, κάποια από τα οποία δεν θελω να τα ανοίξω άμεσα. Πως γίνεται να φευγει η ειδοποίηση χωρίς να ανοίξω το κάθε mail? Μήπως υπάρχει άλλη εφαρμογή που να κάνει το παραπάνω?

 

Βρε montoya πως μπορεί να γίνει αυτό που ζητάς?

 

Αφού ΔΕΝ το διαβάζεις... πως θα στο βγάλει διαβασμένο οποιαδήποτε εφαρμογή?:confused:

 

 

Πρέπει να το ανοίξεις και κάνε αμέσως back και οταν θες με την ησυχία σου το διαβάζεις και το διαχειρίζεσαι όπως νομίζεις.

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή L speed(root) ? Έχει tweeks για την μπαταρία και για το perfomance! Αξίζει? Κάνει δουλειά?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την είχα στο προηγούμενο κινητό, όταν ακόμα το L_speed ήταν με την μορφή zip, που το περνούσες από recovery, και είχες πρόσβαση στα tweaks μέσω terminal. Γενικά έχει πολλά tweaks, αξιζει να την δοκιμάσεις. Τεράστια διαφορά σε πραγματική χρήση δεν θα δεις, αλλά και πάλι θα δεις.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εφαρμογή μηνυμάτων (sms) που να μου δείχνει και τι ώρα μου στείλανε το μήνυμα και τι ώρα το παρέλαβα εγώ!!! Επειδή υπάρχουν μεγάλα διαστηματα που είμαι χωρίς σήμα στο κινητό θέλω να ξέρω και τι ώρα μου το στειλανε και τι ώρα το πήρα!

Μέχρι τώρα είχα το chomp sms που κάνει αυτό που ζητάω, αλλά σημερα για κάποιο λόγο μου έρχονται μηνύματα και δεν με ειδοποιεί καθόλου με αποτέλεσμα να τα χανω!! Υπάρχει κάποια άλλη που να κάνει αυτό που ζητάω?

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Στον Textra αν πατήσεις επάνω στο sms που σου έχουν στείλει, βγαίνει pop up menu και στο info γράφει και τι ώρα σου το έστειλαν και τι ώρα το παρέλαβες.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη εφαρμογή που να είναι πιο άμεση η ανάγνωση αυτού που ζητάς, αλλά υπάρχει σαν feature.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Βρε montoya πως μπορεί να γίνει αυτό που ζητάς?

 

Αφού ΔΕΝ το διαβάζεις... πως θα στο βγάλει διαβασμένο οποιαδήποτε εφαρμογή?:confused:

 

 

Πρέπει να το ανοίξεις και κάνε αμέσως back και οταν θες με την ησυχία σου το διαβάζεις και το διαχειρίζεσαι όπως νομίζεις.

 

Αφού ανοίγω την εφαρμογή και άρα ενημερώνομαι πως υπάρχει νέο mail γιατί να συνεχίσει να υπάρχει. Στα tiles τουλάχιστον έτσι γίνεται και είναι πολύ βολικό (για μενα).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού ανοίγω την εφαρμογή και άρα ενημερώνομαι πως υπάρχει νέο mail γιατί να συνεχίσει να υπάρχει. Στα tiles τουλάχιστον έτσι γίνεται και είναι πολύ βολικό (για μενα).

 

Μάλλον πρέπει να ξεφύγεις από τα Windows οριστικά :p

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να ξεφύγεις από τα Windows οριστικά :p

 

Χαχαχα....

Είναι όμως πιο βολικό αυτό που θέλω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στον Textra αν πατήσεις επάνω στο sms που σου έχουν στείλει, βγαίνει pop up menu και στο info γράφει και τι ώρα σου το έστειλαν και τι ώρα το παρέλαβες.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη εφαρμογή που να είναι πιο άμεση η ανάγνωση αυτού που ζητάς, αλλά υπάρχει σαν feature.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ναι σαν pop up το δείχνει στις πληροφορίες και αυτή που εχω. Κρατάω πατημένο το μήνυμα που θέλω και βγαίνει καρτέλα με πληροφορίες. Άμεση δεν νομίζω να υπάρχει έτσι κ αλλως. Θα το δοκιμάσω, Σ'ευχαριστω!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν pop up το δείχνει στις πληροφορίες και αυτή που εχω. Κρατάω πατημένο το μήνυμα που θέλω και βγαίνει καρτέλα με πληροφορίες. Άμεση δεν νομίζω να υπάρχει έτσι κ αλλως. Θα το δοκιμάσω, Σ'ευχαριστω!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

το ανάποδο γίνεται; δηλαδή εάν στείλουμε ένα μήνυμα τώρα αλλά το λάβει σε 10 λεπτά να το δούμε;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την είχα στο προηγούμενο κινητό, όταν ακόμα το L_speed ήταν με την μορφή zip, που το περνούσες από recovery, και είχες πρόσβαση στα tweaks μέσω terminal. Γενικά έχει πολλά tweaks, αξιζει να την δοκιμάσεις. Τεράστια διαφορά σε πραγματική χρήση δεν θα δεις, αλλά και πάλι θα δεις.

Ok ευχαριστώ φίλε θα την κάνω μία δοκιμη!

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο Facebook μέσω browser κινητού, όπερα κλπ δεν μπορώ πλέον να επιλέξω μέρος του κειμένου και να το κάνω copy paste!. άλλαξε κάτι;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ανάποδο γίνεται; δηλαδή εάν στείλουμε ένα μήνυμα τώρα αλλά το λάβει σε 10 λεπτά να το δούμε;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Όχι αυτό δεν γίνεται. Να δεις δηλαδή εσύ τι ώρα το έστειλες και τι ώρα το παρέλαβε αυτος. Μόνο τι ωρα το έστειλες μπορείς να δεις.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για αίθουσες κινηματογράφου ενημερωμένη, όχι μόνο για την Αθήνα αλλά και για την υπόλοιπη Ελλάδα;;;
Link to comment
Share on other sites

Kανένα.

 

Μην χρησιμοποιείς τέτοια προγράμματα , δεν χρειάζονται.

 

Αν κάνεις μία φορά την ημέρα ένα restart καθαρίζουν τα πάντα και είσαι μιά χαρά;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό RAM Cleaner widget μου προτείνετε?

Κανένα.

Περισσότερο κακό κάνεις.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν γίνεται. Να δεις δηλαδή εσύ τι ώρα το έστειλες και τι ώρα το παρέλαβε αυτος. Μόνο τι ωρα το έστειλες μπορείς να δεις.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Αυτό δεν γίνεται με την αναφορά παράδοσης;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν γίνεται με την αναφορά παράδοσης;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Η αναφορά παράδοσης σου δείχνει ότι το πήρε το μήνυμα. Οταν το παραλαβει. Δεν σου λέει όμως κάπου τι ώρα το πήρε. Θα σου βγάλει ας πούμε ενα "τικ" κατω από το μήνυμα. Δεν θα σου γράψει πουθενά την ωρα. Αν εκείνη την ώρα είσαι πάνω από την συσκευή και δεις αναφορά κοιτάς την ώρα και ξερεις. Θα δεις μονο ώρα αποστολής και το τικ της παράδοσης

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά παράδοσης σου δείχνει ότι το πήρε το μήνυμα. Οταν το παραλαβει. Δεν σου λέει όμως κάπου τι ώρα το πήρε. Θα σου βγάλει ας πούμε ενα "τικ" κατω από το μήνυμα. Δεν θα σου γράψει πουθενά την ωρα. Αν εκείνη την ώρα είσαι πάνω από την συσκευή και δεις αναφορά κοιτάς την ώρα και ξερεις. Θα δεις μονο ώρα αποστολής και το τικ της παράδοσης

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Σου έρχεται αυτή η στιγμιαία ειδοποίηση αλλά αν πατήσεις πάνω στο μήνυμα και δεις τις λεπτομέρειες του μηνύματος (message details) σου λέει τι ώρα το παρέλαβε ο άλλος (μέσα σε παρένθεση στο delivery report). Το S7 edge έχω με 6.0.1

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Σου έρχεται αυτή η στιγμιαία ειδοποίηση αλλά αν πατήσεις πάνω στο μήνυμα και δεις τις λεπτομέρειες του μηνύματος (message details) σου λέει τι ώρα το παρέλαβε ο άλλος (μέσα σε παρένθεση στο delivery report). Το S7 edge έχω με 6.0.1

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφία

Ναι; Δεν το εχω δει πουθενά αυτο σε καμία από τις συσκευες μου. Μπορεί να είναι θέμα συσκευής ίσως e0ffc7355671a03e8b08704e3474dec1.jpg

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...