Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω.. Έχω μια εφαρμογή που δεν θέλω να την αναβαθμίσω.. Υπάρχει τρόπος μεσα από το play store να μην μου την εμφανίζει καθόλου στη λίστα με τις υπόλοιπες εφαρμογές που είναι για αναβάθμιση; φοβάμαι μην ξεχαστώ καμία μέρα και πατήσω αναβάθμιση όλων και γίνει κ αυτή.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thansof_7 said:

Να ρωτήσω.. Έχω μια εφαρμογή που δεν θέλω να την αναβαθμίσω.. Υπάρχει τρόπος μεσα από το play store να μην μου την εμφανίζει καθόλου στη λίστα με τις υπόλοιπες εφαρμογές που είναι για αναβάθμιση; φοβάμαι μην ξεχαστώ καμία μέρα και πατήσω αναβάθμιση όλων και γίνει κ αυτή.. 

Δεν υπάρχει. 

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Avast Cleanup δε μου εμφανίζεται πλέον στο Google play store.

Μήπως αφαιρέθηκε;

Ξέρει κανείς κάτι;

Όταν πάω στις εφαρμογές της avast μου εμφανίζει αυτές τις τρεις μόνο χωρίς το Cleanup.

Όταν πάω στην επίσημη ιστοσελίδα της avast και ακολουθώ το σύνδεσμο που λέει κατεβάστε το avast Cleanup, μου εμφανίζεται error.

Εδώ η σελίδα της avast :
https://www.avast.com/el-gr/cleanup-android#androida89e137640b84bc527c791ee0716c8ae.jpg79350b0ca67ae1db98cda316c2daaf06.jpg

Sent from my SM-G770F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Avast Cleanup δε μου εμφανίζεται πλέον στο Google play store.

Μήπως αφαιρέθηκε;

Ξέρει κανείς κάτι;

Όταν πάω στις εφαρμογές της avast μου εμφανίζει αυτές τις τρεις μόνο χωρίς το Cleanup.

Όταν πάω στην επίσημη ιστοσελίδα της avast και ακολουθώ το σύνδεσμο που λέει κατεβάστε το avast Cleanup, μου εμφανίζεται error.

Εδώ η σελίδα της avast :
https://www.avast.com/el-gr/cleanup-android#androida89e137640b84bc527c791ee0716c8ae.jpg79350b0ca67ae1db98cda316c2daaf06.jpg

Sent from my SM-G770F using Tapatalk




Υπήρχε κάποιο θέμα όπως διάβασα στο forum της avast, το οποίο όμως ευτυχώς σήμερα διορθώθηκε απ' ότι βλέπω.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά. Πως μπορώ ρε παιδιά σε ένα realme κινητό να βάλω ως προεπιλογή για φωτογραφίες το Google photos ; Προσπαθώ να φτιάξω της πεθεράς μου το κινητό και έχω σπάσει τα νεύρα μου! Όταν παει να στείλει μια φωτό μεσω του viber αυτό σε αφήνει να επιλέξεις φωτογραφίες μόνο μέσω της εφαρμογής φωτογραφία του κινητού, με αποτέλεσμα να μην βρίσκει τις περισσότερες φωτογραφίες γιατί τις έχω κάνει back up στο Google photos με αποτέλεσμα να έχει σβήσει πολλές φωτογραφίες απο την εφαρμογή του κινητού. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pazu said:

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά. Πως μπορώ ρε παιδιά σε ένα realme κινητό να βάλω ως προεπιλογή για φωτογραφίες το Google photos ; Προσπαθώ να φτιάξω της πεθεράς μου το κινητό και έχω σπάσει τα νεύρα μου! Όταν παει να στείλει μια φωτό μεσω του viber αυτό σε αφήνει να επιλέξεις φωτογραφίες μόνο μέσω της εφαρμογής φωτογραφία του κινητού, με αποτέλεσμα να μην βρίσκει τις περισσότερες φωτογραφίες γιατί τις έχω κάνει back up στο Google photos με αποτέλεσμα να έχει σβήσει πολλές φωτογραφίες απο την εφαρμογή του κινητού. Καμιά ιδέα;

Το viber ειναι μια μ@ σε αυτο τον τομεα.

Μπορεις απλά να πας απο το app της gallery που χρησιμοποιείς να μαρκαρεις τις φωτο που θελεις και να τις ανεβασεις στο viber

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 2:08 ΜΜ, mariodj said:

MIUI Global 14.07 o.k. ! εκανα και ενα hard reset (Παλιά Συνήθεια) και ολα o.k. τρεχει μια χαρα η εφαρμογή της Vodafone, και το messenger και το viber και τα μηνύματα ερχονται αμέσως  !

 

15 ώρες πριν, nikos_kallithea said:

Το viber ειναι μια μ@ σε αυτο τον τομεα.

Μπορεις απλά να πας απο το app της gallery που χρησιμοποιείς να μαρκαρεις τις φωτο που θελεις και να τις ανεβασεις στο viber

Δίκιο έχεις εάν ήταν για εμένα αυτό θα έκανα. Το πρόβλημα είναι ότι είναι της πεθεράς μου το κινητό και άντε να της γεμίσω το κεφάλι..... Πάντως ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην εφαρμογή aqua mail μου έρχονται πολλά mails με χαρακτήρες ερωτηματικά και δε μπορώ τρόπο να το φτιάξω, υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση για encoding η κάτι τέτοιο ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην εφαρμογή aqua mail μου έρχονται πολλά mails με χαρακτήρες ερωτηματικά και δε μπορώ τρόπο να το φτιάξω, υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση για encoding η κάτι τέτοιο ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


καλησπέρα σας
έχεις yahoo account;για δες αυτή την ρύθμιση.! κάτω κατω
4d8b5a2d35f0f4b7680d9ae7d7e9be3b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ναι yahoo έχω και είναι κλικαρισμενη αυτή η επιλογή αλλά δεν..

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ναι yahoo έχω και είναι κλικαρισμενη αυτή η επιλογή αλλά δεν..

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


τότε θα φταίει ότι το κινητό σου μάλλον δεν έχει φλοπυ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, το messenger σε σας δουλεύει σωστά; Έρχονται μηνύματα χωρίς να χτυπάει ο ήχος, κάποια λύση; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, arma said:

Καλημέρα στην παρέα, το messenger σε σας δουλεύει σωστά; Έρχονται μηνύματα χωρίς να χτυπάει ο ήχος, κάποια λύση; 

Δεν εχω καποιο προβλημα 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Γιάννης said:

Δεν εχω καποιο προβλημα 

Το θέμα φίλε είναι πως δεν έχω μόνο εγώ πρόβλημα, αρκετοί στην παρέα μου με διαφορετικές μάρκες κινητών αντιμετωπίζουν την ίδια κατάσταση, τι κάνουμε λάθος; 

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω το ίδιο θέμα με το messenger όπως και άλλοι που ξέρω.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά από κάποια αναβάθμισή του, σας έκοψε τις ειδοποιήσεις κ πρέπει να τις ξαναφτιάξετε απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής?


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα. Για να δω αν έχω μήνυμα, μπαίνω μέσα στην εφαρμογή και μόνο τότε εμφανίζεται, αν υπάρχει.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά από κάποια αναβάθμισή του, σας έκοψε τις ειδοποιήσεις κ πρέπει να τις ξαναφτιάξετε απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής?


Tapa


Δεν είναι ότι δεν έρχεται η ειδοποίηση δεν έρχεται μήνυμα αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν έρχεται η ειδοποίηση δεν έρχεται μήνυμα αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι γνωστό Θεμα του messenger χρόνια τώρα , μια δουλεύει μια όχι.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν έρχεται η ειδοποίηση δεν έρχεται μήνυμα αν δεν ανοίξεις την εφαρμογή.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε είναι θέμα μπαταρίας.
Εχει μπει η εφαρμογή σε "αναστολη" για εξοικονόμηση μπαταριας. (στις ρυθμίσεις μπαταριας).
Για κανε κ εκεί εναν έλεγχο.
Είχε παρόμοιο θέμα, φίλος με το viber.


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε μένα, έρχονται τα μηνύματα αλλά δεν στέλνει ειδοποίηση. Όχι όμως πάντα. Έχει στιγμές και στιγμές. 

Σίγουρα θέμα εφαρμογής εδώ και πολύ καιρό 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δοκιμασα απο της γυναικας μου και μου εστειλε και ηχητικη και οπτικη ειδοποιηση

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα στο messenger τα ιδια ! απο τα 10 pm που θα παρω τα 7 πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη για να τα δω ! εδω και καιρο μαλιστα ..και νομιζω αρχισε το κανει και στο pc 

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα της εφαρμογής, το κάνει σε όλα τα κινητά της οικογένειας, διαφορετικά μοντέλα το καθένα και διαφορετικές μάρκες... ατελείωτο μπάχαλο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι συσκευές σας την τερματίζουν στο παρασκήνιο για οικονομία της μπαταρίας; Εγώ εφαρμογές μηνυμάτων όπως messenger viber κτλ τις έχω αφαιρέσει από το έλεγχο της μπαταρίας ώστε να μη τερματίζεται αυτόματα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...