Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορούμε να δούμε ποιες εφαρμογές υποστηρίζουν android Auto?
https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3001303_android_auto_all?clp=CioKKAoicHJvbW90aW9uXzMwMDEzMDNfYW5kcm9pZF9hdXRvX2FsbBBKGAM%3D:S:ANO1ljJlMQY&gsr=CiwKKgooCiJwcm9tb3Rpb25fMzAwMTMwM19hbmRyb2lkX2F1dG9fYWxsEEoYAw%3D%3D:S:ANO1ljI365M&hl=en&gl=US


Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται, πως τα πάτε με τον χιονιά;

Στο θέμα μας όμως.

Υπάρχει κάποιο app που να κλειδώνει τις ρυθμίσεις ήχου;

Διότι πολλές φορές κάποια sliders τα βλέπω κατεβασμένα, και καταλαβαίνω τις εισερχόμενες μόνο από την δόνηση και αν δεν έχω κοντά τη συσκευή, χάνω την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mips said:

Ρε παιδιά για καθαρισμό μνήμης cache ποια εφαρμογή προτείνετε?

Sd maid, εξαιρετική.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mips said:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. 

Να είσαι καλά φίλε, εγώ έχω πάρει και την pro έκδοση που έχει επιπλέον πράγματα, πιστεύω ότι αξίζει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Να είσαι καλά φίλε, εγώ έχω πάρει και την pro έκδοση που έχει επιπλέον πράγματα, πιστεύω ότι αξίζει.

Και εγώ με την pro είμαι εδώ και χρόνια. Ότι συσκευή πάρω, κατεβάζω την  sd maid. Είναι εξαιρετική εφαρμογή. Η καλύτερη στο είδος της. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2023 at 3:27 ΜΜ, BASSstarlet said:

Τι γίνεται, πως τα πάτε με τον χιονιά;

Στο θέμα μας όμως.

Υπάρχει κάποιο app που να κλειδώνει τις ρυθμίσεις ήχου;

Διότι πολλές φορές κάποια sliders τα βλέπω κατεβασμένα, και καταλαβαίνω τις εισερχόμενες μόνο από την δόνηση και αν δεν έχω κοντά τη συσκευή, χάνω την κλήση.

Παλιά χρησιμοποιούσα την Volume Lock (απο το Pay Store). Έκανε μια χαρά την δουλειά της.

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

γίνεται στην εφαρμογή here we go maps να αναζητήσουμε διευθύνσεις επαφών; (όσες έχουν). στο Google maps απλά γράφεις στο ψαχτηρι το όνομα της επαφής και σου προτείνει την διεύθυνση της

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, evris2013 said:
https://techmaniacs.gr/youtube-revanced-18-3-36/
Ισχύει αυτό, ξέρει κανείς;

το εγκατέστησα δουλεύει μια χαρά

Εγώ έχω το κανονικό vanced  στην τελευταία του έκδοση, το οποίο λειτουργεί και τώρα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

όταν καλώ, και επειδή το κινητό μου νούμερο είναι συνδεδεμένο με την εταιρεία μου, κάποιοι που τους καλώ τότε φαίνεται το όνομα μου και η επωνυμία της επιχείρησης. εάν κάνει και Google my business και διαφήμιση. γίνεται να μην φαίνεται σε αυτούς που καλώ το όνομα της επιχείρησης μου;




στο vanced η revanced δεν υπάρχει το εικονίδιο όταν παίζει ένα βίντεο να το "στείλεις" σε συμβατή TV η android media player;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

όταν καλώ, και επειδή το κινητό μου νούμερο είναι συνδεδεμένο με την εταιρεία μου, κάποιοι που τους καλώ τότε φαίνεται το όνομα μου και η επωνυμία της επιχείρησης. εάν κάνει και Google my business και διαφήμιση. γίνεται να μην φαίνεται σε αυτούς που καλώ το όνομα της επιχείρησης μου;




στο vanced η revanced δεν υπάρχει το εικονίδιο όταν παίζει ένα βίντεο να το "στείλεις" σε συμβατή TV η android media player;
 

Για το πρώτο δεν ξέρω. Για το δεύτερο, έχουν σταματήσει το cast από πάρα πολύ καιρό. Δεν γίνεται. Το έχω βγάλει πλέον από το κινητό αλλά δεν θα έχει αλλάξει κάτι εφόσον το μαγαζί έκλεισε. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν ξέρω. Για το δεύτερο, έχουν σταματήσει το cast από πάρα πολύ καιρό. Δεν γίνεται. Το έχω βγάλει πλέον από το κινητό αλλά δεν θα έχει αλλάξει κάτι εφόσον το μαγαζί έκλεισε. 
έχει βγει το revanced που τώρα το δοκίμασα και είναι μια χαρά απλά δεν βλέπω το cast για αυτό ρώτησα. οκ νομίζω έλεγε ότι επειδή με το cast δεν κόβει διαφημίσεις λέει χρησιμοποιείτε το κανονικό YouTube. αλλά στην εγκατάσταση γράφει απενεργοποιειστε το original YouTube. άρα πως θα κάνω cast ;
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:
4 ώρες πριν, vastegial_74 said:
Για το πρώτο δεν ξέρω. Για το δεύτερο, έχουν σταματήσει το cast από πάρα πολύ καιρό. Δεν γίνεται. Το έχω βγάλει πλέον από το κινητό αλλά δεν θα έχει αλλάξει κάτι εφόσον το μαγαζί έκλεισε. 

έχει βγει το revanced που τώρα το δοκίμασα και είναι μια χαρά απλά δεν βλέπω το cast για αυτό ρώτησα. οκ νομίζω έλεγε ότι επειδή με το cast δεν κόβει διαφημίσεις λέει χρησιμοποιείτε το κανονικό YouTube. αλλά στην εγκατάσταση γράφει απενεργοποιειστε το original YouTube. άρα πως θα κάνω cast ;

Επιβεβαιώνω ότι όταν κάνεις cast έχει κανονικά διαφημίσεις...Εγώ έχω βάλει το revanced extended...κάποιοι λένε ότι είναι πιό smooth και γενικά έχει καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι όταν κάνεις cast έχει κανονικά διαφημίσεις...Εγώ έχω βάλει το revanced extended...κάποιοι λένε ότι είναι πιό smooth και γενικά έχει καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.
cast έχει το revanced χωρίς ρουτ;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:
2 ώρες πριν, geotzia said:
Επιβεβαιώνω ότι όταν κάνεις cast έχει κανονικά διαφημίσεις...Εγώ έχω βάλει το revanced extended...κάποιοι λένε ότι είναι πιό smooth και γενικά έχει καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.

cast έχει το revanced χωρίς ρουτ;

Ναι, έχει cast κανονικά αλλά στην τηλεόραση περνάνε οι διαφημίσεις κανονικά....δηλαδή με λίγα λόγια δεν μπορείς να δεις τίποτα, κάθε λίγο σου πετάει διαφημίσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει cast κανονικά αλλά στην τηλεόραση περνάνε οι διαφημίσεις κανονικά....δηλαδή με λίγα λόγια δεν μπορείς να δεις τίποτα, κάθε λίγο σου πετάει διαφημίσεις!!!
εγώ πάτησα το εικονίδιο του cast αλλά δεν μου δείχνει τις συσκευές που δείχνει το κανονικό YouTube. μιλάω για το revanced όχι το extended
έβαλα το extended το ίδιο. είσαι ρουτ;;
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

εγώ πάτησα το εικονίδιο του cast αλλά δεν μου δείχνει τις συσκευές που δείχνει το κανονικό YouTube. μιλάω για το revanced όχι το extended
έβαλα το extended το ίδιο. είσαι ρουτ;;

Παράξενο...όχι δεν είμαι ρουτ. Και το revanced που είχα πριν δούλευε κανονικά το cast σε panasonic 55". Micro G έχεις βάλει;

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή gpay έχω τρεις κάρτες περασμένες. Όλα ήταν κανονικά μέχρι το update στην 14.0.2 που έκανα προχθές. Από τότε χρεώνει μόνο την πρώτη κάρτα και όλες τις υπόλοιπες τις χρεώνει επίσης στην πρώτη κάρτα. Δηλαδή δεν χρεώνεται καμία άλλη κάρτα παρά μόνο η πρώτη. Χτυπάω δηλαδή την κάρτα της alpha και τα χρεώνει στην κάρτα της εθνικής.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό;
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

ΥΓ 1 έχω σβήσει όλες τις κάρτες και τις έχω περάσει Ξανά από την αρχή και το πρόβλημα πάλι υπάρχει.
ΥΓ 2 η συσκευή μου είναι η xiaomi 12 Τ

Στάλθηκε από το 22071212AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Παράξενο...όχι δεν είμαι ρουτ. Και το revanced που είχα πριν δούλευε κανονικά το cast σε panasonic 55". Micro G έχεις βάλει;
ναι έχω βάλει το microg. η συσκευή που θέλω να στείλω(και στέλνει το κανονικό YouTube) είναι το media player NVIDIA SHIELD που είναι android. δεν καταλαβαίνω
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
5 ώρες πριν, geotzia said:
Παράξενο...όχι δεν είμαι ρουτ. Και το revanced που είχα πριν δούλευε κανονικά το cast σε panasonic 55". Micro G έχεις βάλει;

ναι έχω βάλει το microg. η συσκευή που θέλω να στείλω(και στέλνει το κανονικό YouTube) είναι το media player NVIDIA SHIELD που είναι android. δεν καταλαβαίνω

Δεν μπορώ να βοηθήσω....Να φανταστώ ότι η τηλεόραση δεν είναι smart, γιατί αν είναι δοκίμασε να το στείλεις κατευθείαν στην tv. Η panasonic που έχω είναι 5 χρονών τουλάχιστον και ούτε καν android και συνδέεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βοηθήσω....Να φανταστώ ότι η τηλεόραση δεν είναι smart, γιατί αν είναι δοκίμασε να το στείλεις κατευθείαν στην tv. Η panasonic που έχω είναι 5 χρονών τουλάχιστον και ούτε καν android και συνδέεται κανονικά.
η TV δεν είναι καν smart!
Τα βήματα που κάνω είναι
εγκαθιστώ το microg, εγκαθιστώ το revanced extended. μετά κάνω login. το εικονίδιο του cast ΔΕΝ φαίνεται καταρχην. πρέπει από τους ρυθμίσεις να το κάνεις να φανει αλλά και πάλι δεν είναι λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...