Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως προεξέχει καμία κάμερα από το κινητό σου; ή η πλάτη έχει μια ελαφριά καμπύλη;

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το clinometer εδώ και πολλά χρόνια

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι έναν αριθμό που έχω στο συρτάρι να τον έχω μόνο με δεδομένα και για κλήσεις να χρησιμοποιώ viber out. Πόσα δεδομένα καταναλώνει στις κλήσεις ξέρουμε; πόσα GB ας πούμε χαλάει για μια ώρα ομιλίας;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι έναν αριθμό που έχω στο συρτάρι να τον έχω μόνο με δεδομένα και για κλήσεις να χρησιμοποιώ viber out. Πόσα δεδομένα καταναλώνει στις κλήσεις ξέρουμε; πόσα GB ας πούμε χαλάει για μια ώρα ομιλίας;

Ούτε καν gb.

Γυρω στα 15 mb την ώρα νομίζω, χοντρικά για ομιλία μόνο, όχι βίντεο.

Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσετε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν gb.

Γυρω στα 15 mb την ώρα νομίζω, χοντρικά για ομιλία μόνο, όχι βίντεο.

Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσετε.

 

Συμφέρει τρελά ή είναι η ιδέα μου; τίποτα αρνητικό παίζει σε αυτό το project;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει τρελά ή είναι η ιδέα μου; τίποτα αρνητικό παίζει σε αυτό το project;

Κοίταξε, το είχα δοκιμάσει και γενικά θα έλεγα είναι οκ, αλλά είχα κάποια προβλήματα σε κλήσεις προς σταθερά.

Τους άκουγα, δεν με άκουγαν.

Επίσης, η ποιότητα κλήσης δεν μπορεί να συγκριθεί με την κανονική ας πούμε τηλεφωνία.

Έχει διαφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, το είχα δοκιμάσει και γενικά θα έλεγα είναι οκ, αλλά είχα κάποια προβλήματα σε κλήσεις προς σταθερά.

Τους άκουγα, δεν με άκουγαν.

Επίσης, η ποιότητα κλήσης δεν μπορεί να συγκριθεί με την κανονική ας πούμε τηλεφωνία.

Έχει διαφορά.

 

Κατάλαβα.... Ευχαριστω

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει πάντως, είναι γεγονός.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που έχω αυτή τη σάπια εφαρμογή στο κινητό τόσα χρόνια, είναι γιατί το viber out είναι πολύ φθηνό και δεν είχα ποτέ πρόβλημα στις κλήσεις ακόμα και με edge.

Δεν χρησιμοποιώ μηνιάτικα πακέτα γιατί καλώ σε διάφορες χώρες κάθε μήνα, αλλά σίγουρα συμφέρουν τα πακέτα προς μια χώρα αν κάποιος δεν κάνει διεθνείς κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εφαρμογή είναι,σου λύνει τα χέρια σε πολλά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και δύο τρομάρες είναι, γι'αυτό και την χρησιμοποιούν μόνο Ελλάδα, Καζακστάν, Ουκρανία κλπ.

Anyway, για VoIP είναι μανούλα.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο στην Ελλάδα να τη χρησιμοποιούσαν, δε θα με ενδιέφερε.

Μας αρέσει και τη χρησιμοποιούμε.

Δεν νομίζω να είναι μεμπτό αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά και δύο τρομάρες είναι, γι'αυτό και την χρησιμοποιούν μόνο Ελλάδα, Καζακστάν, Ουκρανία κλπ.

 

Anyway, για VoIP είναι μανούλα.

Καλά αν θες καθαρό Voip υπάρχουν άλλες λύσεις και μετά παίρνεις σε κινητά/σταθερά με πολύ χαμηλές χρεώσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν θες καθαρό Voip υπάρχουν άλλες λύσεις και μετά παίρνεις σε κινητά/σταθερά με πολύ χαμηλές χρεώσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Έχω να ασχοληθώ από το 12 με τις υπηρεσίες voip, μιας και είχα στημένο ολόκληρο τηλεφωνικό κέντρο στο asterisk.

Αν έχεις κάποια καλή πρόταση, θα την εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω να ασχοληθώ από το 12 με τις υπηρεσίες voip, μιας και είχα στημένο ολόκληρο τηλεφωνικό κέντρο στο asterisk.

Αν έχεις κάποια καλή πρόταση, θα την εκτιμούσα!

 

Καλά ρε φίλε είχες asterisk και κατέληξες στο viber για VoIP κλήσεις; Softphone με betamax provider και ξεμπέρδεψες. Υπάρχει και θέμα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Asus Zenfone M1 Plus ZB550L που αγόρασα για τη σύζυγο και τον τελευταίο καιρό σε δυο κλήσεις δεν έκλεισε μετά το τέλος και έμεινε ανοικτή η γραμμή τρώγοντας όλες τις μονάδες και το υπόλοιπο την πρώτη φορά και 75' τη 2η.

Έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι σχετικό, ρώτησα και σε παρόμοιο νήμα της Asus (δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο) και πάλι δεν βρήκα λύση.

 

Υπάρχει εφαρμογή που να κλείνει τη γραμμή μόλις τελειώνει η κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή το πλήκτρο τερματισμού και αυτό αντι να κλείσει συνεχίζει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είχε συνηθίσει από το προηγούμενο που μόλις το απομάκρυνε από το αυτί της ή έκλεινε ο άλλος την κλήση, έκλεινε και η γραμμή. Μπορεί και να πάτησε το κόκκινο αλλά όχι αρκετά για να κλείσει η γραμμή.

Γιαυτό ψάχνω για μια εφαρμογή που να το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Asus Zenfone M1 Plus ZB550L που αγόρασα για τη σύζυγο και τον τελευταίο καιρό σε δυο κλήσεις δεν έκλεισε μετά το τέλος και έμεινε ανοικτή η γραμμή τρώγοντας όλες τις μονάδες και το υπόλοιπο την πρώτη φορά και 75' τη 2η.

Έψαξα στις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι σχετικό, ρώτησα και σε παρόμοιο νήμα της Asus (δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο) και πάλι δεν βρήκα λύση.

 

Υπάρχει εφαρμογή που να κλείνει τη γραμμή μόλις τελειώνει η κλήση;

 

Στο Samsung έχει επιλογή να τερματίζεις μια κλήση πατώντας το power button. Μήπως υπάρχει ανάλογη επιλογή και στο δικό σου?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung έχει επιλογή να τερματίζεις μια κλήση πατώντας το power button. Μήπως υπάρχει ανάλογη επιλογή και στο δικό σου?

Αυτό υπάρχει επίσης και στο Xiaomi...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αυτό δεν λειτουργεί για κλείσιμο της γραμμής, κλείνει η οθόνη και αν το πατήσεις περισσότερο, εμφανίζεται η κάρτα με τις επιλογές για κλείσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αυτό δεν λειτουργεί για κλείσιμο της γραμμής, κλείνει η οθόνη και αν το πατήσεις περισσότερο, εμφανίζεται η κάρτα με τις επιλογές για κλείσιμο.

Πρώτα πρέπει να το ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αυτό δεν λειτουργεί για κλείσιμο της γραμμής, κλείνει η οθόνη και αν το πατήσεις περισσότερο, εμφανίζεται η κάρτα με τις επιλογές για κλείσιμο.
Αν πας ρυθμίσεις - προσβασιμότητα, μήπως έχει την επιλογή εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αυτό δεν λειτουργεί για κλείσιμο της γραμμής, κλείνει η οθόνη και αν το πατήσεις περισσότερο, εμφανίζεται η κάρτα με τις επιλογές για κλείσιμο.

 

Το πατάς κατά την διάρκεια της κλήσης.

Πήγαινε στην εφαρμογή "τηλέφωνο" κι εκεί δες στις ρυθμισεις τι επιλογές σου δίνει. Κυρίως αν έχει τερματισμός κλήσεων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις - προσβασιμότητα, μήπως έχει την επιλογή εκεί;

 

Ευχαριστώ.

Έχει αυτή τη δυνατότητα και την ενεργοποίησα. Να δούμε αν θα τα καταφέρει να το συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε φίλε είχες asterisk και κατέληξες στο viber για VoIP κλήσεις; Softphone με betamax provider και ξεμπέρδεψες. Υπάρχει και θέμα εδώ

 

Είχα στήσει 5 Cisco με το asterisk, 2 pc και 3 κινητά με csip (και g729) για όλους τους συνεργάτες που δουλεύαμε σε ένα project και ήμαστε διασκορπισμένοι σε όλη την Ελλάδα τότε.

Όπως καταλαβαίνεις μου βγήκε η πίστη οπότε δεν ήθελα καν να ασχοληθώ ξανά, ειδικά εφόσον πλέον χρειαζόμουν μόνο εγώ κάποια τηλέφωνα προς εμπόρους στο εξωτερικό και επί το πλείστον από από κινητό.

Ίσως έφταιγε ότι παράλληλα με το asterisk έστηνα cloud στο seafile και το perforce στο udk, δεν ξέρω, πάντως οι αναμνήσεις που μου μείνανε είναι φρίκη :lol:

Anyway, δεν ακολούθησα τις εξελίξεις στον χώρο του voip, αλλά θα ρίξω μια ματιά στο θέμα που προτείνεις.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...