Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ovelix5

Χεχε, εισαι αρκετα παλιος, πρεπει πλεον να ξερεις οτι το playstore δεν ειναι το απαν, ο akilleas εχει δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεγάλος φαν του email client που «σκότωσε» πριν λίγο καιρό η Google, του Inbox.

 

Εγκατέστησα στο κινητό μου παλιό .apk μετά το κλείσιμο του γιατί υπάρχουν αναφορές σε Reddit, xda και σχετικά με το θέμα sites, και ενώ η εφαρμογή τρέχει (η τελευταία έκδοση σε προωθούσε στο Gmail) δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Στην αρχή πίστεψα ότι εντάξει, τι πιο λογικό από το να μην λειτουργεί ούτε το παλιότερο .apk, όμως το πρόβλημα βλέπω ότι υπάρχει και με το Gmail που έχω αφήσει στο Nexus 7.

Ούτε εκεί έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Πρόσθεσα τον λογαριασμό μου επίσης στα Aqua Pro, Bluemail και Spike, και ενώ

στέλνω δοκιμαστικά email από έναν λογαριασμό που έχω στο yahoo, ΑΝ δε τρέξω τους email clients που ανέφερα, ειδοποίηση για τα email δεν έρχονται.

 

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα;

Γνωρίζετε εάν είναι δικό μου πρόβλημα και πως μπορώ να το λύσω;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Drupe.....

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το βρήκα χθες και το δοκίμασα. Σήμερα το αγόρασα. Είναι πολύ καλό, και έχει ικανοποιητική ηχογράφηση κλήσης. :)

Link to comment
Share on other sites

@ovelix5

Χεχε, εισαι αρκετα παλιος, πρεπει πλεον να ξερεις οτι το playstore δεν ειναι το απαν, ο akilleas εχει δικιο.

Μα το ξερω...

 

Έμμεσα όμως δεν μπορώ να το ζητήσω....

 

Δεν το κάνει δυστυχώς εγκατάσταση

 

0f9d83f2449d7497e9dfc71a18ed5201.jpg

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμία αξιοπιστη εφαρμογή που να παιζει τα ελληνικά καναλια Tv υπαρχει κατι;
Παλαιότερα που δούλευα την Greek TV ήταν ΟΚ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμία αξιοπιστη εφαρμογή που να παιζει τα ελληνικά καναλια Tv υπαρχει κατι;

 

Δοκίμασε αυτή αν σου αρέσει.Την έχω 3-4 χρόνια και είναι μιά χαρά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cstalking.greektv

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που ακριβώς στις ρυθμίσεις του titanium backup ορίζουμε την κάρτα sd για αποθήκευση των αρχείων και οχι στην εσωτερική μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή αν σου αρέσει.Την έχω 3-4 χρόνια και είναι μιά χαρά.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cstalking.greektv

Σωστός, αυτή ήθελα να αναφέρω και εγώ πιο πάνω και δεν τη θυμόμουν ακριβώς.

 

Offtopic: Αν διαβάσει πάντως κανείς τις απαντήσεις του developer στα comments στο playstore θα κλαιει από τα γέλια....είναι φοβερός ο τύπος.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αυτή ήθελα να αναφέρω και εγώ πιο πάνω και δεν τη θυμόμουν ακριβώς.

 

Offtopic: Αν διαβάσει πάντως κανείς τις απαντήσεις του developer στα comments στο playstore θα κλαιει από τα γέλια....είναι φοβερός ο τύπος.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Τα διάβαζα πριν κάνω το παραπάνω ποστ μου!Χαχαχα!Δεν μασάει τα λόγια του ο τύπος!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που ακριβώς στις ρυθμίσεις του titanium backup ορίζουμε την κάρτα sd για αποθήκευση των αρχείων και οχι στην εσωτερική μνήμη;

Titanium

Μενου -προτιμησεις -θέση του φακέλου αντιγράφου ασφαλειας

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αυτή ήθελα να αναφέρω και εγώ πιο πάνω και δεν τη θυμόμουν ακριβώς.

 

Offtopic: Αν διαβάσει πάντως κανείς τις απαντήσεις του developer στα comments στο playstore θα κλαιει από τα γέλια....είναι φοβερός ο τύπος.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Και εγώ τη ίδια με εσάς χρησιμοποιούσα μέχρι πριν λίγο καιρό, αλλά μετά από λίγο ψάξιμο την άλλαξα και και κράτησα αυτή... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dopeapps.greeklivetv

Δοκίμασε τη και κρατάς οποία σε βολέυει καλύτερα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τη ίδια με εσάς χρησιμοποιούσα μέχρι πριν λίγο καιρό, αλλά μετά από λίγο ψάξιμο την άλλαξα και και κράτησα αυτή... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dopeapps.greeklivetv

Δοκίμασε τη και κρατάς οποία σε βολέυει καλύτερα.

Πολύ καλύτερη αυτή, πιο σύγχρονο design, συν ότι αναβαθμίστηκε πρόσφατα. Η άλλη έχει να πάρει αναβάθμιση και απ'όταν βγήκε, το 2015 δηλαδή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή με stock 8.1, έχοντας micro sd σαν external storage, πώς μπορούμε να την ορίσουμε ως default storage;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει τη φωνή; να μιλάς και στην άλλη άκρη να ακούγεται καρτουνιστικη φωνή;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει τη φωνή; να μιλάς και στην άλλη άκρη να ακούγεται καρτουνιστικη φωνή;
Αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή θα την αγοράσω! :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη αυτή, πιο σύγχρονο design, συν ότι αναβαθμίστηκε πρόσφατα. Η άλλη έχει να πάρει αναβάθμιση και απ'όταν βγήκε, το 2015 δηλαδή.

 

Αναβαθμίστηκε πρόσφατα ολοκληρωτικά κι όλας.Απλά όταν κατεβάζεις το Greek tv ,πρέπει νσ κατεβάσεις και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.iptvremote.android.iptv.core Αυτό εν ολίγοις με τις λίγες γνώσεις που διαθέτω,είναι όλη η ουσία.Η αρχική εφαρμογή,η Greek tv ,σαν να σου εμφανίζει απλά το περιβάλλον της παραπάνω εφαρμογής στα ελληνικά,και να έχει μόνο ελληνικά κανάλια.Κάτι τέτοιο,αν κάποιος έχει γνώσεις ας το εξηγήσει όπως πρέπει.Για αυτό η εφαρμογή Greek tv είναι kb σε μέγεθος ενώ η δεύτερη-κρυφή κι όλας εφαρμογή- έχει κανονικό μέγεθος.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη αυτή, πιο σύγχρονο design, συν ότι αναβαθμίστηκε πρόσφατα. Η άλλη έχει να πάρει αναβάθμιση και απ'όταν βγήκε, το 2015 δηλαδή.

Μην κοιτας την εκδοση, ποτε δεν θα αλλαξει. Γιατι πολυ απλα η αναβαθμιση γινεται στα links.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή θα την αγοράσω! :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Χαχα πιο εύκολα θα βρεις ήλιον να αγοράσεις... ;) :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτας την εκδοση, ποτε δεν θα αλλαξει. Γιατι πολυ απλα η αναβαθμιση γινεται στα links.

Το όλο UI όμως καλό είναι ν'αλλάξει. Και αυτό αλλάζει μόνο με αναβάθμιση της εφαρμογής.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, χρησιμοποιει καποιος την εφαρμογη Myphone Explorer για back up? πηρα back up τα SMS του κινητου και δεν τα επαναφερει..κατι αλλαξε στις αδειες η google αλλα δυστυχως δε μπορω με τιποτα να τα επαναφερω ενω οταν κανω restore μου δειχνει οτι υπαρχουν πχ 5000ΣΜΣ.

Ειναι πολυ σημαντικο να τα εχω γιατι ειναι πολλα απο αυτα πελατων που τα χρειαζομαι. Τοσα χρονια δεν ειχα θεμα ποτε και τωρα ενω τα εχω σε αρχειο δεν επανερχονται ο,τι και αν εκανα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη αυτή, πιο σύγχρονο design, συν ότι αναβαθμίστηκε πρόσφατα. Η άλλη έχει να πάρει αναβάθμιση και απ'όταν βγήκε, το 2015 δηλαδή.

Ευχαριστώ θα την δοκιμάσω.τγν προηγούμενη την είχα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας voice dialer αξιοπρεπής που να μην θέλει Internet να δουλέψει παίζει;
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...