Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα, χρησιμοποιει καποιος την εφαρμογη Myphone Explorer για back up? πηρα back up τα SMS του κινητου και δεν τα επαναφερει..κατι αλλαξε στις αδειες η google αλλα δυστυχως δε μπορω με τιποτα να τα επαναφερω ενω οταν κανω restore μου δειχνει οτι υπαρχουν πχ 5000ΣΜΣ.

Ειναι πολυ σημαντικο να τα εχω γιατι ειναι πολλα απο αυτα πελατων που τα χρειαζομαι. Τοσα χρονια δεν ειχα θεμα ποτε και τωρα ενω τα εχω σε αρχειο δεν επανερχονται ο,τι και αν εκανα.

Sms backup and Restore. Τη χρησιμοποιώ χρόνια,κάνε μια δοκιμή

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sms backup and Restore. Τη χρησιμοποιώ χρόνια,κάνε μια δοκιμή

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν ψαχνω να κανω back up. Εκανα back Up, εκανα ρεσετ τη συσκευη και τωρα δεν επαναφερει τα ΣΜΣ... διαβαζω οτι μαλλον ειναι περιορισμος του ανδροιδ 9 και δεν αφηνει να γραψει ΣΜΣ στη συσκευη, αλλα δεν το γραφει και πουθενα η εφαρμογη! Απλα δεν τα επαναφερει. Εχω δηλαδη το αρχειο του back up με τα ΣΜΣ και δεν μπορω να τα δω ουτε καν με αλλο τροπο και να τα ριξω στο κινητο.. χρησιμοποιω το app 15 χρονια και πρωτη φορα τετοια ζημια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν ψαχνω να κανω back up. Εκανα back Up, εκανα ρεσετ τη συσκευη και τωρα δεν επαναφερει τα ΣΜΣ... διαβαζω οτι μαλλον ειναι περιορισμος του ανδροιδ 9 και δεν αφηνει να γραψει ΣΜΣ στη συσκευη, αλλα δεν το γραφει και πουθενα η εφαρμογη! Απλα δεν τα επαναφερει. Εχω δηλαδη το αρχειο του back up με τα ΣΜΣ και δεν μπορω να τα δω ουτε καν με αλλο τροπο και να τα ριξω στο κινητο.. χρησιμοποιω το app 15 χρονια και πρωτη φορα τετοια ζημια.
Ναι κατάλαβα απλώς λέω μήπως βάλεις αυτή την εφαρμογή και δοκιμάσεις να ξανά περάσεις τα sms από το αρχείο μπακαπ που έχεις μέσω αυτής της εφαρμογής.... πάντως για την έκδοση του αντροιτ δεν ισχύει γιατί εγώ έκανα φορμάτ όταν πήρα την pie και επανέφερα επιτυχώς τα sms

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ψαχνω να κανω back up. Εκανα back Up, εκανα ρεσετ τη συσκευη και τωρα δεν επαναφερει τα ΣΜΣ... διαβαζω οτι μαλλον ειναι περιορισμος του ανδροιδ 9 και δεν αφηνει να γραψει ΣΜΣ στη συσκευη, αλλα δεν το γραφει και πουθενα η εφαρμογη! Απλα δεν τα επαναφερει. Εχω δηλαδη το αρχειο του back up με τα ΣΜΣ και δεν μπορω να τα δω ουτε καν με αλλο τροπο και να τα ριξω στο κινητο.. χρησιμοποιω το app 15 χρονια και πρωτη φορα τετοια ζημια.
Δοκίμασε να εγκαταστήσεις μια παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής που πήρες το backup μήπως η τελευταία έκδοση έχει περιορισμούς λόγω της νέας πολιτικής της Google.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

δεν ψαχνω να κανω back up. Εκανα back Up, εκανα ρεσετ τη συσκευη και τωρα δεν επαναφερει τα ΣΜΣ... διαβαζω οτι μαλλον ειναι περιορισμος του ανδροιδ 9 και δεν αφηνει να γραψει ΣΜΣ στη συσκευη, αλλα δεν το γραφει και πουθενα η εφαρμογη! Απλα δεν τα επαναφερει. Εχω δηλαδη το αρχειο του back up με τα ΣΜΣ και δεν μπορω να τα δω ουτε καν με αλλο τροπο και να τα ριξω στο κινητο.. χρησιμοποιω το app 15 χρονια και πρωτη φορα τετοια ζημια.
Δεν υπάρχει θέμα με το Android 9.

Μια χαρά έκανα SMS backup σε Android 8 και επαναφορά σε άλλο κινητό με Android 9.

 

Με το Super backup

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις μια παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής που πήρες το backup μήπως η τελευταία έκδοση έχει περιορισμούς λόγω της νέας πολιτικής της Google.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο εκανα και δουλεψε, το αναφερει καπου μεσα στο φορουμ της ιστοσελιδας της εφαρμογης, αλλα μου φαινεται βλακεια δικη τους, γιατι εαν δεν μπορει να επαναφερει, θα επρεπε να στο λεει ή να μην παιρνει back up. εν τελει βρηκα μια παλιοτερη εκδοση και επαιξε.

Το οτι παιρνουν back up αλλες εφαρμογες δε σημαινει οτι δεν τα εκοψε η google, απλα μπορει ακομα να μην εχουν συμμορφωθει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή ψάχνω που να μπορώ να γράφω ή να σημειώνω κάτι πάνω σε μια φώτο, τι προτείνετε;

Ποια συσκευή έχεις;

Συνήθως, οι περισσότερες σου δίνουν τη δυνατότητα χωρίς έξτρα εφαρμογή να επεξεργαστείς τις φωτογραφίες σου προσθέτοντας και κείμενο αν θέλεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, κοίτα να δεις φίλε , όντως έχει η συσκευή και ούτε που το πρόσεξα, το mi 8 έχω, κατέβαζα τόση ώρα εφαρμογές για δοκιμή, πού να το ήξερα;;;; σ ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βοήθησα φίλε μου.

Κάτοχος κι εγώ Xiaomi, έχω το Redmi 5 Plus.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε κάποιες μέρες η ρημάδοεφαρμογή google photos κλείνει μόνη της τον συγχρονισμό της!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συσκευή Nokia 8, με Oreo 8.1. Με κάρτα Samsung Evo 128gb.

 

Το sd maid έχει συνεχόμενα force closes.

 

Το παρουσιάζει σε κανέναν άλλο;

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε κάποιες μέρες η ρημάδοεφαρμογή google photos κλείνει μόνη της τον συγχρονισμό της!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις ρυθμίσεις της συσκευής σου, βάλε συνέχεια στο on το συγχρονισμό για όλα τα mail accounts.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Συσκευή Nokia 8, με Oreo 8.1. Με κάρτα Samsung Evo 128gb.

Το sd maid έχει συνεχόμενα force closes.

Το παρουσιάζει σε κανέναν άλλο;

Κανένα πρόβλημα με την Pro έκδοση v4.13.4 σε Samsung S8 με Oreo.

Link to comment
Share on other sites

Συσκευή Nokia 8, με Oreo 8.1. Με κάρτα Samsung Evo 128gb.

 

 

 

Το sd maid έχει συνεχόμενα force closes.

 

 

 

Το παρουσιάζει σε κανέναν άλλο;

 

 

 

 

 

 

 

Στις ρυθμίσεις της συσκευής σου, βάλε συνέχεια στο on το συγχρονισμό για όλα τα mail accounts.

εννοείται όλα στο on είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρι λιγο καιρό μία εφαρμογή που κατέγραφε στο ημερολόγιο όλες τις κλήσεις αλλά δεν θυμάμε πώς την λένε. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Είχα πρι λιγο καιρό μία εφαρμογή που κατέγραφε στο ημερολόγιο όλες τις κλήσεις αλλά δεν θυμάμε πώς την λένε. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει

 

Δες στο ιστορικό σου,στο Google Play.

 

την λενε Call log calendar αλλα εδω και αρκετο καιρο δεν υπαρχει πλεον στο Google play. Την εχω απο παλια και λειτουργει κανονικα

 

https://www.amazon.com/Jo%C3%A3o-Orui-Call-Log-Calendar/dp/B018GL9V54

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Απο ολα αυτα το kids youtube στο google play ποιο θεωρητικα ειναι το πιο αξιοπιστο κατα τη γνωμη σας? Αξιοπιστο στο να κανει οντως αυτα που λεει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά δεν είδα να καταγράφει κάτι! :(

 

Το δοκίμασα κι εγώ. Δεν είδα να καταγραφεί κάτι στο ημερολόγιο, παρά μόνο σε ένα αρχείο Excel που αποθηκεύει στο Google drive

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι εγώ. Δεν είδα να καταγραφεί κάτι στο ημερολόγιο, παρά μόνο σε ένα αρχείο Excel που αποθηκεύει στο Google drive

Ούτε στο Google Drive είδα κάτι...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς την beta έκδοση της εφαρμογής google? H 9.71 και η σημερινή 9.72 , έχουν "σπάσει" τον καιρό στο "at a glance widget" , με αποτέλεσμα όταν πατάς στο εικονίδιο του καιρού, απλά δεν κάνει τίποτα...(η ημερομηνία δουλεύει κανονικά και σε πάει στο ημερολόγιο , όπως πρέπει)

 

edit: https://www.androidpolice.com/2019/04/22/google-weather-applet-breaks-as-new-knowledge-graphs-are-introduced/ ....confirmed bug...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανείς την beta έκδοση της εφαρμογής google? H 9.71 και η σημερινή 9.72 , έχουν "σπάσει" τον καιρό στο "at a glance widget" , με αποτέλεσμα όταν πατάς στο εικονίδιο του καιρού, απλά δεν κάνει τίποτα...(η ημερομηνία δουλεύει κανονικά και σε πάει στο ημερολόγιο , όπως πρέπει)

 

edit: https://www.androidpolice.com/2019/04/22/google-weather-applet-breaks-as-new-knowledge-graphs-are-introduced/ ....confirmed bug...

Δυστυχώς συμβαίνει πολλές φορές με τις αναβαθμίσεις της Google.

Ήταν και ο λόγος που γύρισα στο στοκ widget καιρού.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...