Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Καμία πρόταση για εφαρμογή αποθήκευσης κωδικών, καρτών κτλ η οποία να είναι αξιόπιστη και να έχει και εφαρμογή για desktop που να μπορεί να συγχρονίζει μεταξύ τους ?

 

Η καλύτερη cross-platform εφαρμογή για αυτήν την δουλειά είναι η SafeinCloud Password manager

----> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.safeincloud.free

 

Προτείνω ανεπιφύλακτα να αγοράσεις την Pro έκδοση :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έχω στην συσκευή μου αρκετούς τηλεφωνικός αριθμούς που τους έχω αποκλείσει. Υπάρχει τρόπος με κάποια έφαρμογη να τους αντιγράψω ίσως και όταν κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να τους βάλω αυτοματα ξανά πίσω.

Δεν ξέρω αν σας εδοσα να καταλάβετε τι εννοώ;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα Με το (Αντιγραφο Επαφων - Backup) που θα κανεις Θα τα εχει μεσα ετσι και αλλιως δεν χρειαζετε να κανεις κατι αλλο? Και τα επαναφερεις μετα οπως ειναι ξανα.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Μα Με το (Αντιγραφο Επαφων - Backup) που θα κανεις Θα τα εχει μεσα ετσι και αλλιως δεν χρειαζετε να κανεις κατι αλλο? Και τα επαναφερεις μετα οπως ειναι ξανα.
Συγνώμη που σε κουράζω αλλά δεν κατάλαβα... εγώ μετά την επαναφορά θα βάλω πάλι το λογαριασμό Gmail που έχω και τώρα και θα μου κατεβάσει τις επαφές που εκεί ουτος ή άλλως αποθηκεύω πάντα. Μαζί με αυτές θα μου κατεβάσει και αυτές που έχω αποκλείσει; αυτό μου λες;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σε κουράζω αλλά δεν κατάλαβα... εγώ μετά την επαναφορά θα βάλω πάλι το λογαριασμό Gmail που έχω και τώρα και θα μου κατεβάσει τις επαφές που εκεί ουτος ή άλλως αποθηκεύω πάντα. Μαζί με αυτές θα μου κατεβάσει και αυτές που έχω αποκλείσει; αυτό μου λες;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι Αυτο σου λεω δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αυτο σου λεω δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

 

Όμως εσύ τους αποκλεισμένους αριθμούς δεν τους έχεις σαν επαφές, είναι απλά αποκλεισμένοι αριθμοί, οπότε δεν νομίζω ότι θα υπάρχει η λίστα σου μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μία λύση είναι να περάσεις όλους τους αποκλεισμένους σε μια καινούργια επαφή πριν την επαναφορά και μετά αποκλείεις την συγκεκριμένη επαφή.

 

Μου πήρε λιγότερο από 5 λεπτά να περάσω 40 αριθμούς σε μια καινούργια επαφή μέσω google contacts σε browser.

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά εγώ από Lumia που είχα αποκλεισμένα τηλέφωνα μεταφέρθηκαν αυτόματα και στο Android κινητό μου!

 

Edit... Συγνώμη λάθος. Τώρα θυμήθηκα ότι τις μετέφερα μια μια. Απλά δεν το θυμωμουν... :O

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όμως εσύ τους αποκλεισμένους αριθμούς δεν τους έχεις σαν επαφές, είναι απλά αποκλεισμένοι αριθμοί, οπότε δεν νομίζω ότι θα υπάρχει η λίστα σου μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μία λύση είναι να περάσεις όλους τους αποκλεισμένους σε μια καινούργια επαφή πριν την επαναφορά και μετά αποκλείεις την συγκεκριμένη επαφή.

 

Μου πήρε λιγότερο από 5 λεπτά να περάσω 40 αριθμούς σε μια καινούργια επαφή μέσω google contacts σε browser.

Αυτό θα κάνω τελικά. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος - προγραμμα, να το προγραμματιζω, τι ωρα θα βγει απο Flight mode και θα ανοιξει κανονικά?

Samsung S8 no root

Εξαιρετική εφαρμογή το Sound profile για αυτό που λες
Έχετε να προτείνετε κάτι για μέτρηση δεδομένων και να έχει και widget? Χρησιμοποιούσα το 3g watchdog αλλά δεν λειτουργεί πλέον
My data manager. Κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική εφαρμογή το Sound profile για αυτό που λες

 

Σε ευχαριστώ. Εβαλα την pro εκδοση, αλλά μάλλον θέλει ροοτ για το flight mode που διχνει κ στη φώτο.

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για alarm που να έχει

1. Απεριόριστα ξυπνητήρια

2. Ρύθμιση αναβολών (να μπορείς να διαλέξεις πόσες και κάθε πόσα λεπτά)

3. Προεπιλεγμένο ήχο για όλα τα ξυπνητήρια

4 Να είναι αξιόπιστο γιατί αυτό που έχω με κρέμασε 2 φόρες

Έχετε να προτείνεται κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για alarm που να έχει

1. Απεριόριστα ξυπνητήρια

2. Ρύθμιση αναβολών (να μπορείς να διαλέξεις πόσες και κάθε πόσα λεπτά)

3. Προεπιλεγμένο ήχο για όλα τα ξυπνητήρια

4 Να είναι αξιόπιστο γιατί αυτό που έχω με κρέμασε 2 φόρες

Έχετε να προτείνεται κάτι?

 

Νομίζω το Alarm Clock extreme σε καλύπτει σε όλα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ποια εφαρμογη προτεινετε για ιντερνετικο ραδιο? απο αποψη χρηστικοτητας (και οικονομιας δεδομενων?)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ποια εφαρμογη προτεινετε για ιντερνετικο ραδιο? απο αποψη χρηστικοτητας (και οικονομιας δεδομενων?)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ilv.vradio
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πρτεινετε καποια αξιοπιστη και ασφαλη εφαρμογη για password manager, δε με ενδιαφερει αν θα ειναι επι πληρωμη ή free

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πρτεινετε καποια αξιοπιστη και ασφαλη εφαρμογη για password manager, δε με ενδιαφερει αν θα ειναι επι πληρωμη ή free

 

SafeInCloud password manager :)

Πληρώνεις μία φορά, έχει και desktop έκδοση που συγχρονίζεται...

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα, καθε λιγο να ψαχνουμε για προγραμμα call recording με ξεπερναει...

Για να προλαβω, να πω οτι καλως ή κακως εχω κινητο με android 8, ακομη υποτιθεται 'επιτρεπεται' η εγγραφη.

 

Αυτο εδω, λειτουργουσε

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder

πλεον, δεν...

δεν γραφει τον συνομιλητη, το λενε πολλοι και στα σχολια.

 

Μπορειτε να μου (ξανα)προτεινετε ενα app που οντως να κανει σωστη εγγραφη συνομιλιας; Να λειτουργει δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε φαγωθεί τόσοι χρήστες με την ηχογράφηση κλήσης;

Αν εξαιρέσουμε ότι είναι παράνομο (η μαγνητοφώνηση θεωρείται κακούργημα αν δεν το γνωρίζει ο συνομιλητής μας) σε τί σας εξυπηρετεί κάτι τέτοιο;

 

Και άντε να ρωτούσαν ένας-δύο να το καταλάβω. Tο κάνουν για πλάκα, είναι το χόμπι τους, είπαν να δοκιμάσουν αν μπορεί να λειτουργήσει κάτι τέτοιο στα κινητά, αλλά όλα αυτά τα χρόνια, με κάθε update στο OS είναι πολλοί αυτοί που το ρωτάνε ποια είναι η λύση.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, και συγγνώμη για το off topic.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι θέμα δουλειάς.

Πολλές φορές είμαι σε εξωτερική εργασία και πρέπει να σημειώσω ονόματα και διευθύνσεις χωρίς να μπορώ να γράψω καπου.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε φαγωθεί τόσοι χρήστες με την ηχογράφηση κλήσης;

Αν εξαιρέσουμε ότι είναι παράνομο (η μαγνητοφώνηση θεωρείται κακούργημα αν δεν το γνωρίζει ο συνομιλητής μας) σε τί σας εξυπηρετεί κάτι τέτοιο;

 

Και άντε να ρωτούσαν ένας-δύο να το καταλάβω. Tο κάνουν για πλάκα, είναι το χόμπι τους, είπαν να δοκιμάσουν αν μπορεί να λειτουργήσει κάτι τέτοιο στα κινητά, αλλά όλα αυτά τα χρόνια, με κάθε update στο OS είναι πολλοί αυτοί που το ρωτάνε ποια είναι η λύση.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, και συγγνώμη για το off topic.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Οδηγώ και μιλώ με το car kit με πελάτη. Όταν σταματήσω κάπου, ξαναακούω την παραγγελία, και την γράφω σε χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα στο Lumia 950 XL ενσωματωμένο! Ακόμα και τώρα θα λειτουργούσε κανονικά αν το είχα. Δεν φανταζόμουν ότι δεν θα υπήρχε στάνταρ στο Nokia! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

απο εποχες symbian στα νοκια χρησιμοποιω ηχογραφηση κλησης.Οι εξωτερικοι πωλητες γνωριζουν την αξια της ηχογραφησης κλησης για πολλους πρακτικους λογους.Τελευταια με xiaomi mi 6 χρησιμοποιω το παρακατω για ηχογραφηση κλησης τηλεφωνου και viber και λειτουργει αψογα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder
Link to comment
Share on other sites

απο εποχες symbian στα νοκια χρησιμοποιω ηχογραφηση κλησης.Οι εξωτερικοι πωλητες γνωριζουν την αξια της ηχογραφησης κλησης για πολλους πρακτικους λογους.Τελευταια με xiaomi mi 6 χρησιμοποιω το παρακατω για ηχογραφηση κλησης τηλεφωνου και viber και λειτουργει αψογα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Τίποτα δεν κάνει... Η δωρεάν έκδοση τουλάχιστον! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

απο εποχες symbian στα νοκια χρησιμοποιω ηχογραφηση κλησης.Οι εξωτερικοι πωλητες γνωριζουν την αξια της ηχογραφησης κλησης για πολλους πρακτικους λογους.Τελευταια με xiaomi mi 6 χρησιμοποιω το παρακατω για ηχογραφηση κλησης τηλεφωνου και viber και λειτουργει αψογα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

 

Δεν έχει την δυνατότητα ηχογράφησης το xiaomi από την μάνα του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...