Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ τον Edge της Microsoft που είναι ταχύτατος με adblocker, swipe για μπρος/πίσω (πολύ βολικό), συγχρονίζει με pc κλπ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.emmx

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ο Edge είναι πολύ καλός, ανέλπιστα καλός θα έλεγα, άσχετα αν δεν τον χρησιμοποιώ λόγω του ότι είμαι μέγας φαν του Opera.

Τον είχα δοκιμάσει ένα διάστημα και είπα μπράβο βρε Microsoft, έχεις κάνει βήματα προόδου.

Το ίδιο και ο launcher της είναι πολύ καλός.

Τώρα τι έφταιξε και δεν προχώρησαν τα Windows mobile είναι άλλο θέμα και οφ τοπικ, αλλά δεν μπορείς να αποφύγεις σκέψεις και προβληματισμούς...

Πάντως ως browser αξίζει και με το παραπάνω.

Πιστεύω πως αυτή η εταιρεία βγάζει σωστά προϊόντα, αλλά κάπου στο μείγμα χάνεται το πράγμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που χρησιμοποιούσαν/συνεχίζουν να χρησιμοποιούν μέχρι και τώρα το Inbox της Google;

Ρωτάω γιατί σε διάφορα άρθρα που διαβάζω για την είδηση του κλεισίματος στις 2/4, υπάρχει κόσμος που δεν γνωρίζει καν ότι υπάρχει ο εν λόγο email client.

 

Σε 9 μέρες που κλείνει, αν δε μπορούμε να συνεχίσουμε να το χρησιμοποιούμε (το Swype για παράδειγμα λειτουργεί ακόμη και σήμερα παρόλο που έχουν περάσει μήνες από τη στιγμή που το παράτησε η Nuance) θα γυρίσετε στο Gmail, ή οι περισσότεροι θα πάτε σε 3rd party εφαρμογές, τύπου BlueMail και Acqua Mail;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το δουλεύω το Inbox τόσα χρόνια και ήδη για gmail χρησιμοποιώ πού και πού το Gmail app.

 

Έχω όμως αγορασμένο το Aquamail και Επίσης το χρησιμοποιώ χρόνια για εταιρικά email και yahoo.

 

Τέλος, η σύγκριση σου με το Swype ατυχής. Καμία σχέση το πώς δουλεύει το ένα με το άλλο και καμία σχέση ο τερματισμός της υποστήριξης ενός keyboard, με τον τερματισμό λειτουργίας ενός email client.

 

Πολύ απλά,.το επόμενο λεπτό που αποφασίσει η Google να το σταματήσει, δεν θα μπορεί να δουλεύει πια.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καμία πρόταση για εφαρμογή να καταχωρώ τα οχήματα μού με τα διάφορα κόστη τούς;

Έχω το fuelio αλλά δύο φορές δεν μου έκανε backup και έχω χάσει όχημα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καμία πρόταση για εφαρμογή να καταχωρώ τα οχήματα μού με τα διάφορα κόστη τούς;

Έχω το fuelio αλλά δύο φορές δεν μου έκανε backup και έχω χάσει όχημα.

Ευχαριστώ

Drivvo - Διαχείριση οχηματος

https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.ctncardoso.ctncar

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Drivvo - Διαχείριση οχηματος

https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.ctncardoso.ctncar

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θενξ coulis

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που χρησιμοποιούσαν/συνεχίζουν να χρησιμοποιούν μέχρι και τώρα το Inbox της Google;

Ρωτάω γιατί σε διάφορα άρθρα που διαβάζω για την είδηση του κλεισίματος στις 2/4, υπάρχει κόσμος που δεν γνωρίζει καν ότι υπάρχει ο εν λόγο email client.

 

Σε 9 μέρες που κλείνει, αν δε μπορούμε να συνεχίσουμε να το χρησιμοποιούμε (το Swype για παράδειγμα λειτουργεί ακόμη και σήμερα παρόλο που έχουν περάσει μήνες από τη στιγμή που το παράτησε η Nuance) θα γυρίσετε στο Gmail, ή οι περισσότεροι θα πάτε σε 3rd party εφαρμογές, τύπου BlueMail και Acqua Mail;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Χρησιμοποιουσα μονο το Inbox στο κινητο. Στον σταθερο υπολογιστη χρησιμοποιουσα Gmail. Γυρισα ηδη και στο κινητο σε Gmail

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιουσα μονο το Inbox στο κινητο. Στον σταθερο υπολογιστη χρησιμοποιουσα Gmail. Γυρισα ηδη και στο κινητο σε Gmail

 

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

να είχε και ένα ωραίο διάφανο widget το Gmail εκεί θα πήγαινα και εγώ αλλά αυτό το χάλια άσπρο είναι απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει call recorder που να δουλευει σωστα σε android 9;

Ειναι για samsung galaxy S8

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχω όμως αγορασμένο το Aquamail και Επίσης το χρησιμοποιώ χρόνια για εταιρικά email και yahoo.

 

Αυτό το θέμα με απασχολεί καιρό, δηλαδή ένας αξιόπιστος e-mail client που να παίζει σε εταιρικό vpn, και να είμαι σίγουρος ότι δεν αποθηκεύει τα δεδομένα μου παρά μόνο στο mail server και στη συσκευή μου (πχ όχι σε cloud servers του client). Μέχρι πρότινος είχα το Samsung Focus, που (υποτίθεται) έκανε αυτή τη δουλειά, αλλά δυστυχώς το σταμάτησαν.

 

Επειδή διαβάζω διάφορα για όλους αυτούς τους clients, όσο μπορεί να έχει κανείς σχετική εμπειρία, θα με ενδιέφερε κάποια πρόταση!

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιος πιο εύκολος Τροπος να διαχειριζόμαστε τις 2 SIM απο την Home screen, χωρίς να χρειαζεται να μπούμε στις ρυθμίσεις, υπάρχει;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

καποιος πιο εύκολος Τροπος να διαχειριζόμαστε τις 2 SIM απο την Home screen, χωρίς να χρειαζεται να μπούμε στις ρυθμίσεις, υπάρχει;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Δοκίμασε την εφαρμογή "Quick Shortcut Maker" .

Βρες και κάνε συντομεύσεις σε όποια ρύθμιση σε ενδιαφέρει.

Εύκολο είναι.

Εγώ έτσι έβγαλα στην επιφάνεια εργασίας απευθείας κουμπί για WiFi και Bluetooth.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει android εφαρμογή που να συγχρονίζει στο photos της apple ???

 

υπαρχη εφαρμογη απαντηση κλησεις βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχη εφαρμογη απαντηση κλησεις βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι?
Την ειχα στο xperia Z1 και ειναι πολυ βολικη. Ενδιαφερομαι κι εγω

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

καποιος πιο εύκολος Τροπος να διαχειριζόμαστε τις 2 SIM απο την Home screen, χωρίς να χρειαζεται να μπούμε στις ρυθμίσεις, υπάρχει;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.org.nopo.dualsimcontrol

 

Στάλθηκε από το Mi 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχη εφαρμογη απαντηση κλησεις βαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι?
Ναι μετά όμως αν κάτι τρώει μπαταρία θα ξέρεις τι φταίει.

Όλες οι τρίτες εφαρμογές που χρησιμοποιούν σενσορες θέλουν προσοχή

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή για gallery φωτογραφιων που να είναι στα ελληνικά για μεγάλο άτομο. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή για gallery φωτογραφιων που να είναι στα ελληνικά για μεγάλο άτομο. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μαμά εφαρμογή του κινητού δεν είναι στα ελληνικά;

Τι δε σε βολεύει σε αυτή;

 

Εγώ πχ, έχω F-Stop και είναι στα ελληνικά πάντως, όπως πιστεύω και οι περισσότερες "επιτυχημένες" μέσα από το Play.

Δες επίσης Memoria, Piktures, Google photos κ.α....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος - προγραμμα, να το προγραμματιζω, τι ωρα θα βγει απο Flight mode και θα ανοιξει κανονικά?

Samsung S8 no root

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους, έχω το J5 2016 duo sim και ψάχνω τρόπο για το πως μπορώ να βάζω κάποια από τις δύο σιμ σε fly mode όποτε θέλω. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...