Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς το evernote ?

 

Δεν είναι αυτό που ψάχνω.

 

Θέλω κάτι που να μπορώ να έχω αριθμούς καρτών, λογαριασμών, κωδικούς προγραμμάτων κτλ, αλλά με ασφάλεια και με έκδοση για desktop.

 

Παλιότερα είχα το Spb Wallet αλλά δεν υποστηρίζετε πια.

Keepass2android. Για desktop υπάρχει το keepass
Link to comment
Share on other sites

+1 και συγχρονισμό με dropbox προσωπικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάνει συγχρονισμό στο προηγούμενο κινητό σου και μετά στο καινούριο σου?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι. Πως το κάνω ;;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλεγξε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, αλλά και του κινητού για το συγκεκριμένο λογαριασμό, μήπως ο συγχρονισμός για το ημερολόγιο είναι απενεργοποιημένος.
Από την εφαρμογη είναι ενεργός ο συγχρονισμός και στις δύο συσκευές. Από τις ρυθμίσεις συσκευής πως το κάνω;;

 

Εχω ενα Samsung Galaxy και ένα honor αν έχει σημασία. Όλα τα συμβάντα είναι στο Samsung

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογη είναι ενεργός ο συγχρονισμός και στις δύο συσκευές. Από τις ρυθμίσεις συσκευής πως το κάνω;;

 

Εχω ενα Samsung Galaxy και ένα honor αν έχει σημασία. Όλα τα συμβάντα είναι στο Samsung

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι τυχερή. Έχω ένα honor. Μόλις γυρίσω, το ψάχνω και επιστρέφω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απορία παιδιά...

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογη MixByCamera360?

Ειχα δημιουργήσει λογαριασμό στην εφαρμογή στην παλιά συσκευή και είχα κατεβάσει πολλά φίλτρα κτλ.

Βάζω την εφαρμογη και στο νέο κινητό, συνδέομαι στον λογαριασμό μου κανονικά αλλά δεν συγχρονίζει!! Έχει χάσει όλα τα downloads. Καμια ιδεα ;;;;;;

 

Είναι πάρα πολλά για να κάτσω να τα κατεβάσω από την αρχή ένα ένα ξανά.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια απορία παιδιά...

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογη MixByCamera360?

Ειχα δημιουργήσει λογαριασμό στην εφαρμογή στην παλιά συσκευή και είχα κατεβάσει πολλά φίλτρα κτλ.

Βάζω την εφαρμογη και στο νέο κινητό, συνδέομαι στον λογαριασμό μου κανονικά αλλά δεν συγχρονίζει!! Έχει χάσει όλα τα downloads. Καμια ιδεα ;;;;;;

 

Είναι πάρα πολλά για να κάτσω να τα κατεβάσω από την αρχή ένα ένα ξανά.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως να τους στείλεις ένα email;

Ίσως σου ζητήσουν το email που έκανες register και δουν ποιο είναι πρόβλημα.

 

Έτσι είχα κάνει εγώ με το Fleksy. Όταν οι δημιουργοί του τι παράτησαν και μετά από κάποια χρόνια το αγόρασαν άλλοι και το έβγαλαν ξανά, δεν μου εμφάνισε τα themes και ότι άλλο είχα αγοράσει. Τους έστειλα email με την απόδειξη αγοράς (μου έχει σταλεί για κάθε αγορά αντίστοιχο email από την ίδια την Google) και μου τα ενεργοποίησαν.

 

Εκτός και αν η περίπτωση σου είναι πως τα φίλτρα που είχες κατεβάσει ήταν αποθηκευμένα μέσα στη συσκευή σου, δεν είχε γίνει ποτέ συγχρονισμός, οπότε αν δεν έχεις backup απ'την παλιά συσκευή δεν θα καταφέρεις κάτι, αναγκαστικά θα πρέπει να τα κατεβάσεις ξανά.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογη είναι ενεργός ο συγχρονισμός και στις δύο συσκευές. Από τις ρυθμίσεις συσκευής πως το κάνω;;

 

Εχω ενα Samsung Galaxy και ένα honor αν έχει σημασία. Όλα τα συμβάντα είναι στο Samsung

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πηγαίνεις:

 

Ρυθμίσεις συσκευής -> Λογαριασμοί -> Επιλέγεις την κατηγορία (Email, Google κλπ.) -> Ρυθμίσεις λογαριασμού -> Επιλέγεις το λογαριασμό σου (θα έχει επιλογή με τη διεύθυνση).

 

Στην επόμενη οθόνη θα βρεις πολλές επιλογές.

 

Όπως βλέπω, επειδή δε συγχρονίζω το ημερολόγιο του λογαριασμού, δεν έχει επιλογή. Σε εσένα πρέπει να έχει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις:

 

 

 

Ρυθμίσεις συσκευής -> Λογαριασμοί -> Επιλέγεις την κατηγορία (Email, Google κλπ.) -> Ρυθμίσεις λογαριασμού -> Επιλέγεις το λογαριασμό σου (θα έχει επιλογή με τη διεύθυνση).

 

 

 

Στην επόμενη οθόνη θα βρεις πολλές επιλογές.

 

 

 

Όπως βλέπω, επειδή δε συγχρονίζω το ημερολόγιο του λογαριασμού, δεν έχει επιλογή. Σε εσένα πρέπει να έχει.

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Μπήκα εκεί και ο συγχρονισμός του ημερολογίου Google είναι ενεργός από προεπιλογή! Αλλά δεν γίνεται συγχρονισμός στην ουσία. Δεν έχουν έρθει τα συμβάντα από την μία εφαρμογή στην άλλη μεταξύ συσκευών... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :/

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως να τους στείλεις ένα email;

Ίσως σου ζητήσουν το email που έκανες register και δουν ποιο είναι πρόβλημα.

 

Έτσι είχα κάνει εγώ με το Fleksy. Όταν οι δημιουργοί του τι παράτησαν και μετά από κάποια χρόνια το αγόρασαν άλλοι και το έβγαλαν ξανά, δεν μου εμφάνισε τα themes και ότι άλλο είχα αγοράσει. Τους έστειλα email με την απόδειξη αγοράς (μου έχει σταλεί για κάθε αγορά αντίστοιχο email από την ίδια την Google) και μου τα ενεργοποίησαν.

 

Εκτός και αν η περίπτωση σου είναι πως τα φίλτρα που είχες κατεβάσει ήταν αποθηκευμένα μέσα στη συσκευή σου, δεν είχε γίνει ποτέ συγχρονισμός, οπότε αν δεν έχεις backup απ'την παλιά συσκευή δεν θα καταφέρεις κάτι, αναγκαστικά θα πρέπει να τα κατεβάσεις ξανά.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Σ ευχαριστώ. Θα τους στείλω ένα Mail να τους πω το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ξέρουμε πως αλλάζει ο ήχος ειδοποίησης για το Gmail; Έψαξα σε όλες τις ρυθμίσεις και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή. Έχω ένα Redmi 5 plus αν παίζει κάποιο ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ξέρουμε πως αλλάζει ο ήχος ειδοποίησης για το Gmail; Έψαξα σε όλες τις ρυθμίσεις και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή. Έχω ένα Redmi 5 plus αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Τωρα που το ειπες, το κοιταξα κι εγω. Δεν βρηκα να μπορω να τον αλλαξω. Μονο να τον ενεργοποιησω ή να τον απενεργοποιησω γινεται

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση γιατί παλαιότερα άλλαζε από τις ρυθμίσεις. Μετά την αναβάθμιση στο νέο σχεδιασμό μπορεί να το έβγαλαν. Έψαξα και στο Google και δεν βρήκα κάποια αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Μπήκα εκεί και ο συγχρονισμός του ημερολογίου Google είναι ενεργός από προεπιλογή! Αλλά δεν γίνεται συγχρονισμός στην ουσία. Δεν έχουν έρθει τα συμβάντα από την μία εφαρμογή στην άλλη μεταξύ συσκευών... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :/

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμ; Κοίταξε οπότε μπορέσεις αν ο συγχρονισμός να έρχονται τα mails είναι να έρχονται αμέσως. Αλλά και στις 2 συσκευές, αν έχεις τη δυνατότητα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ξέρουμε πως αλλάζει ο ήχος ειδοποίησης για το Gmail; Έψαξα σε όλες τις ρυθμίσεις και δεν υπάρχει πουθενά επιλογή. Έχω ένα Redmi 5 plus αν παίζει κάποιο ρόλο.
Τωρα που το ειπες, το κοιταξα κι εγω. Δεν βρηκα να μπορω να τον αλλαξω. Μονο να τον ενεργοποιησω ή να τον απενεργοποιησω γινεται
Μου έκανε εντύπωση γιατί παλαιότερα άλλαζε από τις ρυθμίσεις. Μετά την αναβάθμιση στο νέο σχεδιασμό μπορεί να το έβγαλαν. Έψαξα και στο Google και δεν βρήκα κάποια αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα.
Gmail-ρυθμισεις-διαλέγεις το mail-διαχειρηση ειδοποιήσεων-συνθέτες.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις επιλέξει μέσα από την εφαρμογή του ημερολογίου ποια ημερολόγια να είναι ορατά;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει σε μένα η επιλογή σύνθετες. Μπορεί να φταίει το miui;
Πιθανον...

Αλλα καποια αντίστοιχη επιλογή δεν θα έπρεπε να υπάρχει?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις επιλέξει μέσα από την εφαρμογή του ημερολογίου ποια ημερολόγια να είναι ορατά;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι όλα στο on

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λαθος εκανα στο νημα...... Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα σε honor συσκευή με Pie εχει επιλογή να επιλέξω τι θέλω να αλλάζει το κουμπί, πολυμέσα ή κουδουνισμα από τις ρυθμίσεις.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα σε honor συσκευή με Pie εχει επιλογή να επιλέξω τι θέλω να αλλάζει το κουμπί, πολυμέσα ή κουδουνισμα από τις ρυθμίσεις.

Λαθος ερωτηση εκανα σε λαθος νημα............:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Ισως εχει ξανα αναφερθει αλλα που να το βρω...Υπαρχει αξιόπιστη εναλλακτική εφαρμογή για Facebook κτλ με ελληνικό μενου για ρυθμισεις;Κάτι ελαφρυ; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ο exdialer τι έγινε ξέρει κανείς?

Έκανα format στο κινητό μου , πήγα να τον βάλω ξανα και δεν υπάρχει στο play store!

Υπάρχει μόνο το pro key που φυσικά και δεν ανοίγει εαν δεν βάλεις και την εφαρμογή.

 

Παθαίνω το σοκ οκ πάω να βάλω έστω τον pixel phone που είχα και αυτόν αγορασμένο ούτε αυτός υπάρχει.. Τι έγινε?

 

Πληρωμένους τους είχα και τους δυο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...