Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στην επίσημη εφαρμογή για sms των SAMSUNG (μιλάω για την προεγκατεστημενη)

 

Πως γίνεται να μη φαίνεται το περιεχόμενο του sms στην μπάρα ειδοποιησεων και στην οθόνη κλειδώματος;;;; Ας φαίνεται μόνο το όνομα του αποστολέα.

Αν έχω εισερχόμενο και ανάψει κάποιος την οθόνη μου θα δει το περιεχόμενο του μηνύματος.

 

Ξέρω ότι υπάρχουν εφαρμογές sms στο playstore που τα ρυθμίζεις να μη φαίνονται. Στην επίσημη πως το κάνω όμως?

 

Οταν κανεις παρατεταμενο πατημα στην ειδοποιηση σου εμφανιζει μενου με τις ειδοποιησεις εφαρμογης οπως:

να επιτρεπονται ειδοποιησεις

εμφανιση αθορυβα

στην οθονη κλειδωματος(αυτο εχει επιλογη για εμφανιση περιεχομενου)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις παρατεταμενο πατημα στην ειδοποιηση σου εμφανιζει μενου με τις ειδοποιησεις εφαρμογης οπως:

να επιτρεπονται ειδοποιησεις

εμφανιση αθορυβα

στην οθονη κλειδωματος(αυτο εχει επιλογη για εμφανιση περιεχομενου)

Αυτό δεν το ήξερα!!
Link to comment
Share on other sites

Σου λέει ποιος παίρνει τηλέφωνο (με Ελληνικούς χαρακτήρες) και αν θες αναφωνεί και τα μηνύματα.....!;)

 

image.pngimage.pngimage.pngimage.png

καλησπερα,εχω την μηχανη κειμενου τηε google tts εδω και καιρο με υποστηριξη ελληνικα οπωε το περιγραφεις,οπου την χρησιμοποιωω σε ολα τα προγραμμαρτα αντικαθιστωντας την γραφη με εκφωνηση λεξεων,και οντως δουλευει ικανοποιητικα.Το θεμα μου ειναι να χρησιμοποιω τον ιδιο τροπο για να κανω κληση επαφης χωρις τη χρηση πηκτρολογιου απλα και μονο με την εκφωνηση ονοματος,μηπως γωριζεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω την μηχανη κειμενου τηε google tts εδω και καιρο με υποστηριξη ελληνικα οπωε το περιγραφεις,οπου την χρησιμοποιωω σε ολα τα προγραμμαρτα αντικαθιστωντας την γραφη με εκφωνηση λεξεων,και οντως δουλευει ικανοποιητικα.Το θεμα μου ειναι να χρησιμοποιω τον ιδιο τροπο για να κανω κληση επαφης χωρις τη χρηση πηκτρολογιου απλα και μονο με την εκφωνηση ονοματος,μηπως γωριζεις κατι?

 

Τότε θες αυτό......αυτό έχω εγώ...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη να μπορει να μου δειξει το password μιας ηδη καταχωρημενης wifi συνδεσης/δικτυου στο κινητο μου;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη να μπορει να μου δειξει το password μιας ηδη καταχωρημενης wifi συνδεσης/δικτυου στο κινητο μου;
Θέλει ροοτ

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζετε εφαρμογή για μέιλ που να μπορώ να απενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις από συγκεκριμένους αποστολείς;

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις για αρκετο χρονικο διαστημα την εφαρμογη "Psiphon pro 1.72"?

Αρχικα δουλευει?

Και ειναι ευχαριστημένος ή οχι και γιατι?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Εδω και τρια χρονια ειχα στο android κινητο μου ενα* application που ειχε το όνομα Calls log calendar. Αυτό με ημιαυτοματο τροπο αντεχραφε στο ημερολογιο google ολες τις εισερχομενες, εξερχομενες και αναπαντητες κλησεις του κινητου καθώς και τα ληφθεντα και απεσταλμενα sms και δημιουργουσε αντιστοιχες καταχωρησεις σε συμβαντα. Το*application λειτουργουσε κανονικα μεχρι χθες, το ειχα μαλιστα αγορασει και ειχα την pro version. Χρειαστηκε ομως να περασω νεα rom χθες στο κινητο μου και φυσικα ολα χαθηκαν. Ψαχνοντας στο Google play διαπιστωσα οτι το*application δεν ειναι πια διαθεσιμο. Γνωριζει καποιος καποιο αλλο που να κανει αυτη τη δουλεια; Δοκιμασα δυο απο την κατηγορια παρομοια αλλα δεν λειτουργουν
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εδω και τρια χρονια ειχα στο android κινητο μου ενα* application που ειχε το όνομα Calls log calendar. Αυτό με ημιαυτοματο τροπο αντεχραφε στο ημερολογιο google ολες τις εισερχομενες, εξερχομενες και αναπαντητες κλησεις του κινητου καθώς και τα ληφθεντα και απεσταλμενα sms και δημιουργουσε αντιστοιχες καταχωρησεις σε συμβαντα. Το*application λειτουργουσε κανονικα μεχρι χθες, το ειχα μαλιστα αγορασει και ειχα την pro version. Χρειαστηκε ομως να περασω νεα rom χθες στο κινητο μου και φυσικα ολα χαθηκαν. Ψαχνοντας στο Google play διαπιστωσα οτι το*application δεν ειναι πια διαθεσιμο. Γνωριζει καποιος καποιο αλλο που να κανει αυτη τη δουλεια; Δοκιμασα δυο απο την κατηγορια παρομοια αλλα δεν λειτουργουν

 

Λογικά αυτό λες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duckbone.callcalendar για δες μήπως μπορείς να το κατεβάσεις τώρα. Στο δικό μου Play Store υπάρχει κανονικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό λες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duckbone.callcalendar για δες μήπως μπορείς να το κατεβάσεις τώρα. Στο δικό μου Play Store υπάρχει κανονικά.

 

οχι. το δοκιμασα αυτο. Δεν δουλευει

λεω αυτο http://www.apkhere.com/app/jp.joao.android.CallLogCalendar

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και καλά το monument valley είναι δωρεάν αυτές τις ημέρες και δεν κατεβαίνει με τίποτα. Προσπαθώ όλη την ημέρα σημερα. Μας δουλεύουν;
Link to comment
Share on other sites

οχι. το δοκιμασα αυτο. Δεν δουλευει

λεω αυτο http://www.apkhere.com/app/jp.joao.android.CallLogCalendar

 

Από το link που μου έδωσες δεν δουλεύει στο κινητό σου;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από το link που μου έδωσες δεν δουλεύει στο κινητό σου;

Πριν από δύο λεπτά έκανα αυτό ακριβώς. Το κατεβασα από το link στον υπολογιστή, το έστειλα με mail στο κινητό καιρό έκανα εγκατάσταση. Δουλεύει κανονικά. Το είχα δοκιμάσει και χθες αυτό τον τρόπο, αλλά το είχα κατεβάσει από αλλού και όταν προσπαθούσα να το στείλω , το gmail έβρισκε ιό και δεν το έστελνε. Ευχαριστώ

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά λοιπόν....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά λοιπόν....

 

Ναι. Δουλευει κανονικα΄. Ευχαριστω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

η επιλογή να μικρυνουμε τον χώρο που πιάνουν οι φώτο στο google drive ΑΦΟΎ έχουν ανέβει που είναι. κάπου ήταν αλλά δεν θυμάμαι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η επιλογή να μικρυνουμε τον χώρο που πιάνουν οι φώτο στο google drive ΑΦΟΎ έχουν ανέβει που είναι. κάπου ήταν αλλά δεν θυμάμαι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Νομίζω αυτό μπορείς να το κάνεις από το photos.google.com, ρυθμίσεις, επιλογή υψηλής ποιότητας.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό μπορείς να το κάνεις από το photos.google.com, ρυθμίσεις, επιλογή υψηλής ποιότητας.

 

το εχω στην υψηλη αλλα εκει ειχε και ενα RECOVER STORAGE που την αλλη φορα που ειχε κολλησει και εδειχνε οτι καταλαμβανουν χωρο καποιες φωτο εκανα recover και μειωθηκε ο -εικονικος- χωρος που καταλαμβαναν

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις για αρκετο χρονικο διαστημα την εφαρμογη "Psiphon pro 1.72"?

Αρχικα δουλευει?

Και ειναι ευχαριστημένος ή οχι και γιατι?

 

To έχω χρησιμοποιήσει και στο pc.Δεν είναι ένα ταχύτατο vpn που θα σου παρέχει 100% την ασφάλεια που θες.Περιορισμένοι servers γιατί ο σκοπός του δεν είναι η ταχύτητα.Κυρίως χρησιμοποιείται για πρόσβαση σε σελίδες που απαγορεύεται η είσοδος.Μπορεί να κάνει tunnel όλη τη συσκευή δηλαδή όλες οι εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στο internet μέσω psiphon.Xρήσιμο εργαλείο για σερφάρισμα και προστασία αλλά όχι το Vpn που χρειάζεται κάποιος.

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω extract το apk μιας εφαρμογής που ήδη έχω; θέλω να τη περάσω σε άλλη συσκευή αλλά δε τη βρίσκω πλέον στο Google play
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω extract το apk μιας εφαρμογής που ήδη έχω; θέλω να τη περάσω σε άλλη συσκευή αλλά δε τη βρίσκω πλέον στο Google play

Μόνο με ρουτ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω extract το apk μιας εφαρμογής που ήδη έχω; θέλω να τη περάσω σε άλλη συσκευή αλλά δε τη βρίσκω πλέον στο Google play
apk extractor (by mehe) από το playstore

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...