Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι ρουτ?

 

Είμαι root εδώ και κάνα δύο χρόνια στο G2, και έχω κάποιους μήνες την εφαρμογή της εθνικης χωρίς να μου 'χει ζητήσει ποτέ δικαιώματα απ' το SuperSU!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ρουτ, έχω το g2 και μου ζήτησε δικαιώματα. Δεν τα έδωσα μεν αλλά έκανα login κανονικά. Τι να κάνω, να τη σβήσω;

Από το site πάντως εθνικής αν πατήσω να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή για Android με πετάει στο store σε αυτή που έβαλα οπότε προφανώς είναι η original.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ρουτ, έχω το g2 και μου ζήτησε δικαιώματα. Δεν τα έδωσα μεν αλλά έκανα login κανονικά. Τι να κάνω, να τη σβήσω;

Από το site πάντως εθνικής αν πατήσω να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή για Android με πετάει στο store σε αυτή που έβαλα οπότε προφανώς είναι η original.

 

Πάντως στο store δε φαίνεται να υπάρχει άλλη παρόμοια πέραν της γνήσιας!! Τώρα τι σκαλώματα τρώει και ζητάει δικαιώματα σε κάποιους....... ο θεός κι η ψυχής!

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλό πρόγραμμα για τηλεκοντρόλ ?

Αν είναι εφικτό , δίχως να απαιτεί σύνδεση στο ιντερνετ ... και να χειρίζεται αποκωδικοποιητή της τηλεορασης...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :cool:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

και μενα ζηταει, μετα απο δυο αλλαγες ρομ ζητησε και τις δυο φορες, αυτο που γραφεις ειναι σιγουρο?

 

Είμαι ρουτ, έχω το g2 και μου ζήτησε δικαιώματα. Δεν τα έδωσα μεν αλλά έκανα login κανονικά. Τι να κάνω, να τη σβήσω;

Από το site πάντως εθνικής αν πατήσω να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή για Android με πετάει στο store σε αυτή που έβαλα οπότε προφανώς είναι η original.

Όταν μια εφαρμογή ζητά πρόσβαση ρουτ, μας ζητά ουσιαστικά την άδεια μας για τροποποίησεις -προσθήκες αρχείων συστήματος και φυσικά την ανάγνωση αυτών.

Είναι αδιανόητο λοιπόν, εφαρμογή τραπέζης να ζητά άδεια για κάτι τέτοιο. Να κάνει ΤΙ μέσα στο σύστημα;; . Εγώ την είχα δοκιμάσει από περιέργεια και δε μου ζήτησε τίποτα. Επειδή όμως έχουν αναφέρει και άλλοι χρήστες την αίτηση πρόσβασης ρουτ από την συγκεκριμένη εφαρμογή, αν υποθέσουμε ότι είναι όντως "γνήσια", τότε κάτι άλλο συμβαίνει. Ψάξτε τις συσκευές σας για ύποπτες τρίτες-εκτός play store εφαρμογές που μπορεί να έχετε, οι οποίες πιθανόν αναγνωρίζουν το είδος της εφαρμογής και θέλουν να την εκμεταλλευτούν με διάφορους τρόπους εν αγνοία σας. Προσοχή μεγάλη και σε καμία περίπτωση ΜΗ δώσετε συγκατάθεση για πρόσβαση στο σύστημα. Να ξέρετε ότι αν τροποποιηθεί αρχείο συστήματος ή "προστεθεί" κάποιο, ΔΕΝ φεύγει και δεν αλλάζει με herd reset.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δηλώνεις σε ποιές εφαρμογές θέλεις να κάνει περιστροφή οθόνης; π.χ Δεν θέλω να μου κάνει περιστροφή την οθόνη στο Viber αλλά θέλω στον bsplayer.
Link to comment
Share on other sites

Όταν μια εφαρμογή ζητά πρόσβαση ρουτ, μας ζητά ουσιαστικά την άδεια μας για τροποποίησεις -προσθήκες αρχείων συστήματος και φυσικά την ανάγνωση αυτών.

Είναι αδιανόητο λοιπόν, εφαρμογή τραπέζης να ζητά άδεια για κάτι τέτοιο. Να κάνει ΤΙ μέσα στο σύστημα;; . Εγώ την είχα δοκιμάσει από περιέργεια και δε μου ζήτησε τίποτα. Επειδή όμως έχουν αναφέρει και άλλοι χρήστες την αίτηση πρόσβασης ρουτ από την συγκεκριμένη εφαρμογή, αν υποθέσουμε ότι είναι όντως "γνήσια", τότε κάτι άλλο συμβαίνει. Ψάξτε τις συσκευές σας για ύποπτες τρίτες-εκτός play store εφαρμογές που μπορεί να έχετε, οι οποίες πιθανόν αναγνωρίζουν το είδος της εφαρμογής και θέλουν να την εκμεταλλευτούν με διάφορους τρόπους εν αγνοία σας. Προσοχή μεγάλη και σε καμία περίπτωση ΜΗ δώσετε συγκατάθεση για πρόσβαση στο σύστημα. Να ξέρετε ότι αν τροποποιηθεί αρχείο συστήματος ή "προστεθεί" κάποιο, ΔΕΝ φεύγει και δεν αλλάζει με herd reset.

 

Σωστός ο truckman

 

Επίσης όσοι είστε root ΜΗΝ τρέχετε εφαρμογές τραπέζης από το κινητό.

 

Μόνο από το pc με ΚΑΛΟ antivirus ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που είμαι root δεν μου έχει ζητήσει ποτέ root access η συγκεκριμένη εφαρμογή..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω μνμ που εγραψα σε αλλο θεμα (LG G2) μπας και γλυτωσω το ξαναστησημο....

 

Καλημέρα.

Ξαφνικά από σήμερα το πρωί άρχισε να με εκνευρίζει με διαφημίσεις... Στα καλά καθούμενα άρχισε να βγάζει τα παρακάτω.

[ATTACH]64343[/ATTACH]

[ATTACH]64344[/ATTACH]

 

Έκανα σκαναρισμα με το avg avast & malwarebytes. έβαλα το adblock plus αλλά τίποτα. Συνεχίζει.

Καμία ιδέα πριν τρελαθώ;

 

 

 

Τελικά ήταν μια εφαρμογή που έβαλα για δοκιμάσω (σπασμενη) η sd maid pro .... Καλά κάνω και δεν βάζω σπασμένες, το μου ήρθε τώρα να την περάσω;

Την ξαπεστειλα και ησυχασα

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα δεν ειναι οτι ζητα τον αριθμο μου.

Ειναι οτι οπως καταλαβα, απαιτει μονιμη συνδεση στο νετ!!!!!

Το θεωρω αδιανοητο.

Δεν το θελω.

 

 

Υπαρχει σας παρακαλω, call blocker, που να λειτουργει και χωρις root? (και χωρις συνδεση στο net)

 

Master Call Blocker

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω link από το κινητό, αλλά άμα κάνεις search θα το βρεις πρώτο - πρώτο.

Δωρεάν, ελαφρύ, χωρίς διαφημίσεις και ανάγκη για root.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δηλώνεις σε ποιές εφαρμογές θέλεις να κάνει περιστροφή οθόνης; π.χ Δεν θέλω να μου κάνει περιστροφή την οθόνη στο Viber αλλά θέλω στον bsplayer.

 

Δεν ξέρω για εφαρμογή, αλλά αν έχεις xposed γινέται με το app settings

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δηλώνεις σε ποιές εφαρμογές θέλεις να κάνει περιστροφή οθόνης; π.χ Δεν θέλω να μου κάνει περιστροφή την οθόνη στο Viber αλλά θέλω στον bsplayer.

Εάν έχεις εγκαταστήσει xposed ψάξε για app setting (πολύ καλά ...)

Δες και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pranavpandey.rotation

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε εφαρμογή που τραβάς video και το αποθηκεύει συμπιεσμένο κατευθείαν ? Πχ. Matroska - micro hd, divx κτλ...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια να ρωτήσω εδώ και να μην χαθώ στην κατηγορία με τις εφαρμογές, ο chrome μου βγάζει εδώ και δύο μέρες τα most visited sites με icons και όχι με την μορφή σαν screen capture της σελίδας ξέρει κάποιος γιατί; στο nexus δεν μου το κάνει και έχουν το ίδιο version.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όσοι είστε root ΜΗΝ τρέχετε εφαρμογές τραπέζης από το κινητό.

 

Δηλαδή το κινητό που περιμένω και θα έχει Κινέζικες εφαρμογες τις οποίες πρέπει να το ρουτάρω για να διαγράψω , θα είναι ακατάλληλο για εφαρμογές τραπέζης ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε τρέχα ότι θέλεις...

 

Δικό σου το κινητό , δικός σου και ο λογαριασμός της τράπεζας... :D

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κινητό με MTK επεξεργαστή και στο κινητό σας δεν υπάρχει η πολύ χρήσιμη κατ εμέ ρύθμιση του 3g only δοκιμάστε την εφαρμογή dual SIM control! επιτέλους στο Huawei honor 3c μου εδώ μόνιμα 3g και δεν μου σπαει τα νεύρα η συνεχής εναλλαγή με 2g που κάνει απαγορευτικό το σερφάρισμα!
Link to comment
Share on other sites

Βρε τρέχα ότι θέλεις...

 

Δικό σου το κινητό , δικός σου και ο λογαριασμός της τράπεζας... :D

 

Δηλαδή το κινητό που περιμένω και θα έχει Κινέζικες εφαρμογες τις οποίες πρέπει να το ρουτάρω για να διαγράψω , θα είναι ακατάλληλο για εφαρμογές τραπέζης ?

Δεν χρειάζεται να σπειρουμε τον πανικό.

Προσοχή μόνο τι εφαρμογές βάζουμε εκτός Play store.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κινητό με MTK επεξεργαστή και στο κινητό σας δεν υπάρχει η πολύ χρήσιμη κατ εμέ ρύθμιση του 3g only δοκιμάστε την εφαρμογή dual SIM control! επιτέλους στο Huawei honor 3c μου εδώ μόνιμα 3g και δεν μου σπαει τα νεύρα η συνεχής εναλλαγή με 2g που κάνει απαγορευτικό το σερφάρισμα!

Και άμα δεν πιάνει 3G δηλαδή, τι κάνει;

Κόβεται η πλοήγηση τελείως;;

 

Ε, τότε προτιμώ την εναλλαγή με 2G.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλό πρόγραμμα για τηλεκοντρόλ ?

Αν είναι εφικτό , δίχως να απαιτεί σύνδεση στο ιντερνετ ... και να χειρίζεται αποκωδικοποιητή της τηλεορασης...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :cool:

 

αν έχεις twrp υπάρχει σε πορτ η εφαρμογή της lg που κάνει παπάδες και αυτό που θες.quick remote την λένε

 

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να πατάω ένα download ένα λινκ στο πισι και να το στέλνει στο κινητό?να έχει επιλογή να κατέβει το αρχείο στο κινητό μόλις πιάσει νετ, όπως γίνεται με τις εφαρμογές του playstore ένα πράγμα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως δουλευει το futbol24;

οταν επιλεγω τα παιχνιδια που θελω να μου κανει push τα μαρκαρω με bell ή με star; ή και τα 2;

και επισης το "auto-sleep" τι κανει; το μαρκαρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μηπως γνωριζει κανενας καμια δοκιμασμενη εφαρμογη για αφαιρεση δικαιωματων εφαρμογων? και καποια εφαρμογη που να κλειδωνει αλλες εφαρμογες με κωδικο
Link to comment
Share on other sites

Για κλείδωμα εφαρμογών έχω αυτή και είμαι ευχαριστημένος:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sp.protector.free

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις twrp υπάρχει σε πορτ η εφαρμογή της lg που κάνει παπάδες και αυτό που θες.quick remote την λένε

 

 

δεν εχω δυστυχως...

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μηπως γνωριζει κανενας καμια δοκιμασμενη εφαρμογη για αφαιρεση δικαιωματων εφαρμογων? και καποια εφαρμογη που να κλειδωνει αλλες εφαρμογες με κωδικο

Για ελεγχο δικαιωματων των εφαρμογων μπορεις με το Xprivacy https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.bokhorst.xprivacy.installer&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dxprivacy&pcampaignid=APPU_1_JgscVsa7N4G3a669vcgL , θελει root και να εχεις εγκατεστημενο το xpose installer ή να επιλεξεις να στο εγκαταστησει το ιδιο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...