Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον browser θα σου έλεγα να δοκιμάσεις το icloud bookmarks addon του chrome. Αυτό θα κάνει sync τα bookmarks σου που έχεις στο icloud με τον chrome και απο εκει στην συσκευή σου!

 

To addon που μπαινει στον chrome του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια αυτο που αναζητω εγω για το FAcebook messenger ; Αν μπορω να εχω ταυτοχρονα πανω απο εναν λογαριασμο ;
Link to comment
Share on other sites

δύο μέρες που έχω tfs launcher (απλά καταπληκτικός κάνει τα πάντα δοκιμάστε τον) το κακό είναι ότι δεν μου τον κρατάει σαν προεπιλογή και αν και έχω εγκαταστήσει το extra mod για να κάνει αυτήν την δουλειά πάλι μια στο τόσο με ρωτάει.

Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

δύο μέρες που έχω tfs launcher (απλά καταπληκτικός κάνει τα πάντα δοκιμάστε τον) το κακό είναι ότι δεν μου τον κρατάει σαν προεπιλογή και αν και έχω εγκαταστήσει το extra mod για να κάνει αυτήν την δουλειά πάλι μια στο τόσο με ρωτάει.

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Την τελευταία έκδοση έχεις; Κάποια πριν είχε αντίστοιχα προβλήματα λόγω bugs. Δεν γνωρίζω αν διορθώθηκαν βέβαια. Πάντως είναι εντυπωσιακός αν και «βαρύς» σχετικά, πολύ φορτωμένος από λειτουργίες. :)

“Photography is all about secrets. The secrets we all have and will never tell.”
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να τη γνωρίζετε ήδη οι περισσότεροι, αλλά είναι πάρα πολύ καλή σαν ιδέα! Δωρεάν και χωρίς σπαστικές διαφημίσεις:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ustwo.rando&hl=el

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Το AppSales έβγαλε σήμερα update το οποίο προσθέτει ads για των οποίων την αφαίρεση θέλει και ετήσια συνδρομή. Όχι ότι είναι ποσό το 1,5€ αλλά έγινε προσθήκη διαφημίσεων χωρίς να αναφέρεται πουθενά στο changelog οπότε ας το έχετε υπόψιν όσοι το χρησιμοποιείτε. Εγώ τους έριξα τη βαθμολογία έτσι για να.... μάθουν να φέρονται! :p

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση έχεις; Κάποια πριν είχε αντίστοιχα προβλήματα λόγω bugs. Δεν γνωρίζω αν διορθώθηκαν βέβαια. Πάντως είναι εντυπωσιακός αν και «βαρύς» σχετικά, πολύ φορτωμένος από λειτουργίες. :)

 

Ναι την τελευταία έχω. Τώρα έχει να μου το κάνει κάνα 3ωρο για να δω πως θα πάει μπας και έστρωσε....

Link to comment
Share on other sites

Το AppSales έβγαλε σήμερα update το οποίο προσθέτει ads για των οποίων την αφαίρεση θέλει και ετήσια συνδρομή. Όχι ότι είναι ποσό το 1,5€ αλλά έγινε προσθήκη διαφημίσεων χωρίς να αναφέρεται πουθενά στο changelog οπότε ας το έχετε υπόψιν όσοι το χρησιμοποιείτε. Εγώ τους έριξα τη βαθμολογία έτσι για να.... μάθουν να φέρονται! :p

 

Καλά έκανες και τους έριξες τη βαθμολογία, από τη στιγμή που δεν το αναφέρουν στο changelog.

Το θέμα είναι αν εφαρμογές τύπου Adaway καταφέρουν να κόψουν τις διαφημίσεις...

 

Και κάτι σχετικά με εφαρμογές adblock. Έχω το Adaway και παρ' όλα αυτά δεν μου κόβει τις διαφημίσεις στην AppLock.

Μπορεί κάποιος που την έχει να μου πει αν του συμβαίνει το ίδιο, ή έχω εγώ πρόβλημα;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια εφαρμογη, οταν μπαινω σπιτι να απενεργοποιει το 4G ή να το κανει 3G.

Δοκιμασα το llama και ενω εχει αυτες τις επιλογες σαν actions, δεν παιζουν.

Ξερετε καποια αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Το tasker δεσ... το λάμα θέλει λίγο χρόνο να μάθει όλες τις κεραίες ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να τη γνωρίζετε ήδη οι περισσότεροι, αλλά είναι πάρα πολύ καλή σαν ιδέα! Δωρεάν και χωρίς σπαστικές διαφημίσεις:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ustwo.rando&hl=el

 

Δεν την γνώριζα, πολύ ενδιαφέρουσα σαν ιδέα! Μόλις την έβαλα κι εγώ. Σε ευχαριστούμε για την πρόταση :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια αυτο που αναζητω εγω για το FAcebook messenger ; Αν μπορω να εχω ταυτοχρονα πανω απο εναν λογαριασμο ;

 

Σε Galaxy S4 τουλαχιστον δεν μπορεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος παιδια να επαναφερω το κινητο στην αρχικη μορφη του (δηλαδη οπως την πρωτη ημερα που το πηρα) αλλα μετα να μπουνε η εφαρμογες που εχω ολες μαζι χωρις να ξαχνω στο play s μια μια?

Ακομα την καρτα sd (δεν θελω να την κανω φορματ) την εχω χωρισει σε δυο διαμερισματα για την εφαρμογη link2sd ωστε να βαλω περισσοτερες εφαρμογες στην καρτουλα.Θα εχω καποιο προβλημμα με αυτες της εφαρμογες ?

Και τελος σαν κατοχος ενος zopo zp820 εγω (οπως και ολοι η αλλοι) προβλημμα με την φορτιση του κινητου.Δηλαδη το βαζεις για φορτιση πχ στο 15 % μπαταρια και μεσα σε 5 λεπτα παει στο 35-40% και σε αλλα 15 λεπτα βρισκεται στο 100%.Φυσικα αυτο ειναι τελειως εικονικο αφου μετα η μπαταρια κραταει πολυ λιγο και πεφτει ραγδαία.

Υπαρχει καποια εφαρμογη για να δουμε την κατασταση της μπαταριας την ωρα που φορτιζει ? και αν ναι ποιες ειναι η φυσιολογικες τιμες που πρεπει να δουμε

Ευχαριστω

 

Αν είσαι rooted κατέβασε για backup των εφαρμογών το titanium backup αλλιώς κατέβασε το helium. Θα κάνεις τις εφαρμογές backup,μετά μπορείς να κάνεις στο κινητό format που θες και θα τις επαναφερεις όπως ήταν από την εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Remote έλεγχο μιας συσκευής android από άλλο android πώς κάνετε;

Να μπαίνει κανονικά στα μενού του, να ανοίγει προγράμματα κλπ θέλω.

Δοκίμασα το teamviewer και δεν δουλεύει μεταξύ android. Μόνο με pc.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το tasker δεσ... το λάμα θέλει λίγο χρόνο να μάθει όλες τις κεραίες ;)

 

μα δεν εχω προβλημα με τις κεραιες.

Μια χαρα τις βρίσκει.

Προβλημα εχω με τα action.

Δεν δουλευουν τα 4G on/off και 3G on/off

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάποια εφαρμογή δοκιμασμένη για να ανοίγουμε την οθόνη και να αποφύγω τη χρήση από το κουμπί της συσκευής.(xperia z)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Remote έλεγχο μιας συσκευής android από άλλο android πώς κάνετε;

Να μπαίνει κανονικά στα μενού του, να ανοίγει προγράμματα κλπ θέλω.

Δοκίμασα το teamviewer και δεν δουλεύει μεταξύ android. Μόνο με pc.

 

Εννοείς να βλέπεις κανονικά την οθόνη του άλλου android και την την χειρίζεσαι όπως το teramviewer στο pc? Δεν έχω υπόψιν μου κάτι τέτοιο. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι κάτι

με tasker και autoremote αλλά θα πρέπει να "στήσεις" και τις δύο συσκευές ώστε να ανοίγει τις εφαρμογές που θες κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι σχετικά με εφαρμογές adblock. Έχω το Adaway και παρ' όλα αυτά δεν μου κόβει τις διαφημίσεις στην AppLock.

Μπορεί κάποιος που την έχει να μου πει αν του συμβαίνει το ίδιο, ή έχω εγώ πρόβλημα;

 

Οι διαφημίσεις της συγκεκριμένης εφαρμογής δεν κόβονται, γιατί πρόκειται για δικές τους διαφημίσεις και όχι από γνωστά site σερβιρίσματος.

Αν το προσέξεις, την ώρα που σου ζητάει κωδικό, θα δεις ότι οι διαφημίσεις παίζουν ακόμη και αν δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό στο internet.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις της συγκεκριμένης εφαρμογής δεν κόβονται, γιατί πρόκειται για δικές τους διαφημίσεις και όχι από γνωστά site σερβιρίσματος.

Αν το προσέξεις, την ώρα που σου ζητάει κωδικό, θα δεις ότι οι διαφημίσεις παίζουν ακόμη και αν δεν είναι συνδεδεμένο το κινητό στο internet.

 

Κατάλαβα, σ' ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από gkarabid

>Υπαρχει τροπος παιδια να επαναφερω το κινητο στην αρχικη μορφη του (δηλαδη οπως την πρωτη ημερα που το πηρα) αλλα μετα να μπουνε η εφαρμογες που εχω ολες μαζι χωρις να ξαχνω στο play s μια μια?

Ακομα την καρτα sd (δεν θελω να την κανω φορματ) την εχω χωρισει σε δυο διαμερισματα για την εφαρμογη link2sd ωστε να βαλω περισσοτερες εφαρμογες στην καρτουλα.Θα εχω καποιο προβλημμα με αυτες της εφαρμογες ?

Και τελος σαν κατοχος ενος zopo zp820 εγω (οπως και ολοι η αλλοι) προβλημμα με την φορτιση του κινητου.Δηλαδη το βαζεις για φορτιση πχ στο 15 % μπαταρια και μεσα σε 5 λεπτα παει στο 35-40% και σε αλλα 15 λεπτα βρισκεται στο 100%.Φυσικα αυτο ειναι τελειως εικονικο αφου μετα η μπαταρια κραταει πολυ λιγο και πεφτει ραγδαία.

Υπαρχει καποια εφαρμογη για να δουμε την κατασταση της μπαταριας την ωρα που φορτιζει ? και αν ναι ποιες ειναι η φυσιολογικες τιμες που πρεπει να δουμε

Ευχαριστω

 

 

Αν είσαι rooted κατέβασε για backup των εφαρμογών το titanium backup αλλιώς κατέβασε το helium. Θα κάνεις τις εφαρμογές backup,μετά μπορείς να κάνεις στο κινητό format που θες και θα τις επαναφερεις όπως ήταν από την εφαρμογή..

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου.Καμια βοηθεια για την φορτιση της μπαταριας εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να τη γνωρίζετε ήδη οι περισσότεροι, αλλά είναι πάρα πολύ καλή σαν ιδέα! Δωρεάν και χωρίς σπαστικές διαφημίσεις:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ustwo.rando&hl=el

 

Τι ακριβώς κάνει ρε παιδιά μπορεί να πει κάποιος με δύο λόγια

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει ρε παιδιά μπορεί να πει κάποιος με δύο λόγια

Ευχαριστώ.

 

Τυχαία ανταλλαγή φωτογραφιών με αγνώστους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...