Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια κ χαρα,

 

θα ηθελα να ρωτησω Αν γινεται να κανω block καποια κινητα απο εταιρεις που με καλουν για προσφορες, εψαξα και στο Nexus S και σε ενα Huawei που εχω δεν εχει καμια ρυθμισεις στην κλησεις μεσα..

 

Η λύση λέγεται Call Filter.. To ρυθμίζεις και άστους να καλούν όσο και όποτε θέλουν. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καλύτερη εφαρμογή απ'τον es που ν'αξίζει να την αγοράσει κανείς αυτή τη στιγμή; Το σκέφτομαι (σιγά το ποσό θα μου πείτε) άλλα αφού με τον es κάνω άψογα τη δουλειά μου χρόνια τώρα, αναρωτιέμαι αν αξίζει να τον αντικαταστήσω..

Για μένα δεν αξίζει.Την αγόρασα αλλά απογοητεύτηκα.

Απεγκατάσταση και χρήση του παλιού καλού es explorer.

Εντάξει γούστα είναι αυτά.Αλλά εσείς που χρησιμοποιείτε solid πού τον βρίσκετε καλύτερο από τον es;

Τόσο ώστε να αξίζει και αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει.Την αγόρασα αλλά απογοητεύτηκα.

Απεγκατάσταση και χρήση του παλιού καλού es explorer.

Εντάξει γούστα είναι αυτά.Αλλά εσείς που χρησιμοποιείτε solid πού τον βρίσκετε καλύτερο από τον es;

Τόσο ώστε να αξίζει και αγορά...

 

Τα δυο παράυθρα κάνουν πανεύκολη την μεταφορά αρχείων μέσα στην συσκευή. Η ευκολία σύνδεσης με pc για μεταφορά αρχείων με SMB σύνδεση.

Επίσης, ο text editor που έχει είναι πολύ καλός και τελευταίο, η ευκολία αλλαγής permissions.

Έχει γενικότερα φιλικότερο ui και αρκετές ακόμη δυνατότητες που προσωπικά με βολεύουν περισσότερο απο τον es. Η αλήθεια πάντως είναι πως έχω πάρα πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω τον ES και δεν ξέρω τι αλλαγές έχουν γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο παράυθρα κάνουν πανεύκολη την μεταφορά αρχείων μέσα στην συσκευή. Η ευκολία σύνδεσης με pc για μεταφορά αρχείων με SMB σύνδεση.

Επίσης, ο text editor που έχει είναι πολύ καλός και τελευταίο, η ευκολία αλλαγής permissions.

Έχει γενικότερα φιλικότερο ui και αρκετές ακόμη δυνατότητες που προσωπικά με βολεύουν περισσότερο απο τον es. Η αλήθεια πάντως είναι πως έχω πάρα πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω τον ES και δεν ξέρω τι αλλαγές έχουν γίνει.

 

όλα αυτά γινονται και από τον ES με πολύ μεγάλη ευκολία ΠΛΗΝ του διπλού παραθύρου το οποίο είναι ένα + σημαντικό στον solid για το οποίο και τον αγόρασα

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει.Την αγόρασα αλλά απογοητεύτηκα.

Απεγκατάσταση και χρήση του παλιού καλού es explorer.

Εντάξει γούστα είναι αυτά.Αλλά εσείς που χρησιμοποιείτε solid πού τον βρίσκετε καλύτερο από τον es;

Τόσο ώστε να αξίζει και αγορά...

 

Ο ES είναι κορυφαίος αλλά σε tablet ο Solid είναι MUST ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα σαφη απαντηση και δεν εχω βγαλει ακομη ακρη.

Ψαχνω τον τροπο να κανω φωνητικη κληση των επαφων που εχω αποθηκευμενα στο τηλεφωνο.

Μου ειπατε οτι γινεται μονο αν ειναι οι επαφες αποθηκευμενες στα Αγγλικα αλλα ουτε και ετσι καταφερα κατι.

Πειτε μου αν καποιος το εχει κανει να παταει καποιο κουμπι να λεει το ονομα της επαφης ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ και να καλει το νουμερο.

Αν το εχει κανει καποιος αν του ειναι ευκολο να μου πει βημα βημα την διαδικασια.

 

Ευχαριστω

 

Θανασης.

Link to comment
Share on other sites

Ο ES είναι κορυφαίος αλλά σε tablet ο Solid είναι MUST ;)

 

Εμένα ούτε στο tablet με έπεισε!

Δεν βρίσκω καμία δυσκολία στην μεταφορά αρχείων στον es.Απλά τραβάς δεξιά αριστερά και αλλάζεις καρτέλα.

Λέω και πάλι βέβαια ότι είναι πώς το βλέπει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το viber γίνεται να μην ανοίγει την οθόνη κάθε φορά που δέχομαι μήνυμα;

 

εχει στις ρυθμισεις "light screen for messages"

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους φτιάξανε την εφαρμογή της βοντα! Όταν τους έλεγα ότι κρασαρει μου έλεγαν όλα καλά είναι δεν βλέπουμε τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει.Την αγόρασα αλλά απογοητεύτηκα.

Απεγκατάσταση και χρήση του παλιού καλού es explorer.

Εντάξει γούστα είναι αυτά.Αλλά εσείς που χρησιμοποιείτε solid πού τον βρίσκετε καλύτερο από τον es;

Τόσο ώστε να αξίζει και αγορά...

 

Τελικά ούτε εμένα με βόλεψε η δοκιμαστική που έβαλα για λίγο, έμαθα στον es και δύσκολα ξεβολεύομαι..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα σαφη απαντηση και δεν εχω βγαλει ακομη ακρη.

Ψαχνω τον τροπο να κανω φωνητικη κληση των επαφων που εχω αποθηκευμενα στο τηλεφωνο.

Μου ειπατε οτι γινεται μονο αν ειναι οι επαφες αποθηκευμενες στα Αγγλικα αλλα ουτε και ετσι καταφερα κατι.

Πειτε μου αν καποιος το εχει κανει να παταει καποιο κουμπι να λεει το ονομα της επαφης ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ και να καλει το νουμερο.

Αν το εχει κανει καποιος αν του ειναι ευκολο να μου πει βημα βημα την διαδικασια.

 

Ευχαριστω

 

Θανασης.

 

Αν θέλεις μπορείς να κατεβάσεις το voice speed dial που καλεί και επαφές αλλά ανοίγει και εφαρμογές με Ελληνικά! Την έχω και είναι πολύ καλή. Το μόνο "πρόβλημα" είναι πως πρέπει να ηχογραφήσει για καθετί τη φωνή σου και πως θα το λες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα σαφη απαντηση και δεν εχω βγαλει ακομη ακρη.

Ψαχνω τον τροπο να κανω φωνητικη κληση των επαφων που εχω αποθηκευμενα στο τηλεφωνο.

Μου ειπατε οτι γινεται μονο αν ειναι οι επαφες αποθηκευμενες στα Αγγλικα αλλα ουτε και ετσι καταφερα κατι.

Πειτε μου αν καποιος το εχει κανει να παταει καποιο κουμπι να λεει το ονομα της επαφης ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ και να καλει το νουμερο.

Αν το εχει κανει καποιος αν του ειναι ευκολο να μου πει βημα βημα την διαδικασια.

 

Ευχαριστω

 

Θανασης.

 

Cyberon Voice commander.

Κατεβάζεις (αγοράζεις) την Ελληνική γλώσσα και είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει.Την αγόρασα αλλά απογοητεύτηκα.

Απεγκατάσταση και χρήση του παλιού καλού es explorer.

Εντάξει γούστα είναι αυτά.Αλλά εσείς που χρησιμοποιείτε solid πού τον βρίσκετε καλύτερο από τον es;

Τόσο ώστε να αξίζει και αγορά...

 

Ναι αλλα να εχεις αλλο γουστο, αλλο να λες οτι απογοητευτηκες που σημαινει οτι κατι δεν κανει σωστα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια καλη εφαρμογη, ειδικα για διαχειριση των επαφων της sim?

Εχω την Contact2Sim αλλα εχει να ανανεωθει δυο χρονια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα να εχεις αλλο γουστο, αλλο να λες οτι απογοητευτηκες που σημαινει οτι κατι δεν κανει σωστα.

 

Απογοητεύτηκα γιατί πολλοί την εκθίαζαν και είχα υψηλές προσδοκίες.Προσδοκίες που διαψεύστηκαν ( σύμφωνα με το δικό μου γούστο πάντα ).

Επίσης όταν μία εφαρμογή είναι επί πληρωμή ( όσο και αν κοστίζει ) δεν πρέπει να είναι πολύ μπροστά από τον -δωρεάν- ανταγωνισμό;

Πιστεύεις ότι αυτό συμβαίνει στην προκειμένη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια καλη εφαρμογη, ειδικα για διαχειριση των επαφων της sim?

Εχω την Contact2Sim αλλα εχει να ανανεωθει δυο χρονια τωρα.

 

Αν δουλεύει σωστά για πιο λόγο να γινει ανανεώσει ?

Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύτηκα γιατί πολλοί την εκθίαζαν και είχα υψηλές προσδοκίες.Προσδοκίες που διαψεύστηκαν ( σύμφωνα με το δικό μου γούστο πάντα ).

Επίσης όταν μία εφαρμογή είναι επί πληρωμή ( όσο και αν κοστίζει ) δεν πρέπει να είναι πολύ μπροστά από τον -δωρεάν- ανταγωνισμό;

Πιστεύεις ότι αυτό συμβαίνει στην προκειμένη περίπτωση;

 

Κοιτα δουλευω και τους 2 explorer (es και solid ).

Περα απο το αισθητικο κομματι και το dual panel, οντως μοιαζουν πολυ.

Ομως στα 75 cent δεν αγοραζω μονο το τι κανει τωρα. Πληρωνω την προσδοκια και δινω κινητρο στον Dev να το κανει καλυτερο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δουλευω και τους 2 explorer (es και solid ).

Περα απο το αισθητικο κομματι και το dual panel, οντως μοιαζουν πολυ.

Ομως στα 75 cent δεν αγοραζω μονο το τι κανει τωρα. Πληρωνω την προσδοκια και δινω κινητρο στον Dev να το κανει καλυτερο.

 

Τα είπες ΟΛΑ! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει σωστά για πιο λόγο να γινει ανανεώσει ?

 

Γενικα καλα δουλευει, αλλα τωρα τελευταια, μου χανει τα ονοματα των επαφων και μου δειχνει μονο τα νουμερα!

 

 

@karib

Για δες αυτήν SIM Manager

 

Thanks για την προταση. Το εχεις δοκιμασει, δουλευει καλα? Τα σχολια βλεπω ειναι μοιρασμενα.

 

Αν εχει κανεις και καμια αλλη προταση για μανατζαρισμα των contacts της sim, ας πει.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δουλευω και τους 2 explorer (es και solid ).

Περα απο το αισθητικο κομματι και το dual panel, οντως μοιαζουν πολυ.

Ομως στα 75 cent δεν αγοραζω μονο το τι κανει τωρα. Πληρωνω την προσδοκια και δινω κινητρο στον Dev να το κανει καλυτερο.

 

Σ’αυτο συμφωνώ. Γι’αυτο και τον αγόρασα . Απλα στην παρούσα φάση θα παραμείνω στον es .

Link to comment
Share on other sites

Κάτι να κάνει ότι και αυτή υπάρχει?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.internet.speed.meter

Αν όχι θα την αγοράσω γιατί η free έκδοση δεν σε αφήνει να αλλάξεις χρώμα και τρέχει συνέχεια ενώ η paid τρέχει μόνο όταν ανοίγεις το wifi.

Βασικά αυτό που θέλω είναι να αναγράφει πάνω αριστερά στην notification τα mb που κατεβάζει τη δεδομένη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δουλευω και τους 2 explorer (es και solid ).

Περα απο το αισθητικο κομματι και το dual panel, οντως μοιαζουν πολυ.

Ομως στα 75 cent δεν αγοραζω μονο το τι κανει τωρα. Πληρωνω την προσδοκια και δινω κινητρο στον Dev να το κανει καλυτερο.

 

Κανείς δεν διαφωνεί βρε παιδιά ότι αξίζει, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για 75 λεπτά. Απλά κάποιοι έχουμε υπερκαλυφθεί από τον es που και στους κορυφαίους κατατάσσεται, και συνεχείς βελτιώσεις παρουσιάζει, και δεν σταματάει κάπου η εξέλιξή του αν και είναι δωρεάν. Προσωπικά θα πλήρωνα και για τον es πάντως, χαλαρά..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...