Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα το κινητο για δευτερη συσκευη.. δεν μπορω με τπτ να περασω τις επαφες μου μεσα..κατεβασα το nokia suite. αναγνωριζει το τηλεφωνο..πηαγινω να κανω import contacts τις περναει στο προγραμμα ..κανω συχρονισμο.αλλα δεν τις περναει στο τηλεφωνο..

 

πειτε μου λιγο αν υπαρχει αλλος τροπος..η επαφες μου ειναι αποθηκευεμενες σε ενα παλιο τηλεφωνο νοκια..τις οποιες συχρονισα με nokia pc suite..και κρατησα αρχειο xls...αυτο το αρχειο..βρηκα κατεβασα ενα προγραμα για μετατροπη απο csv to vsf..μου τις μετετρεψε ..και αυτες τις επαφες προσπαθησα να περασω μετα με nokia suite..!!

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩΩΩΩ

 

Για δοκιμασε να το κανεις με το nokia pc suite απο εδω ---> http://www.windows8downloads.com/win8-nokia-pc-suite-isbzhxxs/

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δοκιμασε να το κανεις με το nokia pc suite απο εδω ---> http://www.windows8downloads.com/win8-nokia-pc-suite-isbzhxxs/

Αυτό το πρόγραμμα που λες φιλέ μου..πως θα σύνδεσω το 206?? Με bluetooth?? Έχει επιλογή??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα που λες φιλέ μου..πως θα σύνδεσω το 206?? Με bluetooth?? Έχει επιλογή??

 

ναι έχει τρεις επιλογές κατά την εγκατάσταση... εσύ επέλεξε με bluetooth ...

 

ΥΓ. Το δοκίμασα η αλήθεια είναι για το 206 μου... αλλά ενώ μπορούσα να στείλω μηνύματα από την σιμ1 (μέσω του πισι) , τις επαφές μου δεν τις διάβαζε ... τέσπα ψάξ' το και εσύ.

 

ΥΓ2 Στο συγχωρεμένο 6220 μου δούλευε ρολόι

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο για δευτερη συσκευη.. δεν μπορω με τπτ να περασω τις επαφες μου μεσα..κατεβασα το nokia suite. αναγνωριζει το τηλεφωνο..πηαγινω να κανω import contacts τις περναει στο προγραμμα ..κανω συχρονισμο.αλλα δεν τις περναει στο τηλεφωνο..

 

πειτε μου λιγο αν υπαρχει αλλος τροπος..η επαφες μου ειναι αποθηκευεμενες σε ενα παλιο τηλεφωνο νοκια..τις οποιες συχρονισα με nokia pc suite..και κρατησα αρχειο xls...αυτο το αρχειο..βρηκα κατεβασα ενα προγραμα για μετατροπη απο csv to vsf..μου τις μετετρεψε ..και αυτες τις επαφες προσπαθησα να περασω μετα με nokia suite..!!

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩΩΩΩ

 

Από το παλιό κινητό δοκίμασες να τις στείλεις με bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα και Χριστός Ανέστη!!!! πήρα σήμερα της μητέρας μου το nokia 206 dual sim σαν δώρο και παρατήρησα ότι όταν καλεί δεν ακούγετε τίποτα,

και όταν την παίρνουν τηλ και απαντάει πάλι το ίδιο. κατά την διαρκεια της κλίσης η οθόνη είναι μόνιμα στο λευκό χρώμα και το κινητό ανταποκρίνεται μόνο όταν

"τερματιστεί" η κλίση. Καμιά ιδέα το τι γίνετε ? Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα , για αρχη κανε μια επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων, βγαλε και την μπαταρια για κανα 5λεπτο, αν δε γινει κατι πηγαινε το για service, εκτος και αν μπορεις να περασεις παλι το λειτουργικο του απο το nokia pc
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα , για αρχη κανε μια επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων, βγαλε και την μπαταρια για κανα 5λεπτο, αν δε γινει κατι πηγαινε το για service, εκτος και αν μπορεις να περασεις παλι το λειτουργικο του απο το nokia pc

 

οκ θα ξεκινισω με την επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων και αν συνεχίσει το ίδιο πρόβλημα θα το παω αυριο για αντικατασταση .

Και παλι ευχαριστώ !!!!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε, απλα οτι κανεις ενημερωσε μηπως βρεθει και καποιος αλλος στην θεση σου :)

 

πάω να ξεκινήσω την επαναφορά άλλα θέλει έναν κωδικό. που μπορώ να τον βρω?

Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά και πάλι τα ίδια κάνει :mad:

αύριο έχει πάει για αλλαγή

Μήπως είναι πρόβλημα λογισμικού;; Αφού έκανες επαναφορά χωρίς αποτέλεσμα γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις ξανά τον λογισμικό με το suite που σου είπε ένας παραπάνω..;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι πρόβλημα λογισμικού;; Αφού έκανες επαναφορά χωρίς αποτέλεσμα γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις ξανά τον λογισμικό με το suite που σου είπε ένας παραπάνω..;

 

Τελικά έγινε αντικατάσταση συσκευής από το κατάστημα και έληξε το θέμα!!!! :lol:

Ευχαριστώ για την βοήθεια !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε αντικατάσταση συσκευής από το κατάστημα και έληξε το θέμα!!!! :lol:

Ευχαριστώ για την βοήθεια !!!!!!

 

ούτε γάτα ούτε ζημιά τότε!!! Υπάρχουν και οι προβληματικές παρτίδες..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα παραεισαγωγής για την μητέρα μου και δεν περιείχε στην συσκευασία οδηγίες χρήσης στα ελληνικά, ξέρετε από που μπορώ να τις προμηθευτώ ή να τις "κατεβάσω"; Ευχαριστώ.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν βρήκα κάτι στα ελληνικά δυστυχώς...βρήκα όμως αυτό που έχει όλα τα κινητά πλην του 206...:X:X http://www.nokia.com/gr-el/support/ ... ρίξε καμιά ματιά μήπως τρύπωσε κάπου.

 

 

ΥΓ μιας και το έφερε η κουβέντα .. μήπως πρέπει να κάνουμε αυτήν εδώ την ενημέρωση;;; ---> http://www.solvusoft.com/el/update/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF/o2/nokia/206-dual-sim/model-numbers/

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν βρήκα κάτι στα ελληνικά δυστυχώς... βρήκα όμως αυτό που έχει όλα τα κινητά πλην του 206...:X:X http://www.nokia.com/gr-el/support/... ρίξε καμιά ματιά μήπως τρύπωσε κάπου.
Σε ευχαριστώ, δεν υπάρχει μέσα δυστυχώς.

Τα μη παραεισαγωγής έχουν ελληνικά στις οδηγίες χρήσης; Γιατί αν κάποιος φίλος μου τις δώσει να τις κοπιάρω, θα μου ήταν ιδιαίτερα εξυπηρετικό.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, δεν υπάρχει μέσα δυστυχώς.

Τα μη παραεισαγωγής έχουν ελληνικά στις οδηγίες χρήσης; Γιατί αν κάποιος φίλος μου τις δώσει να τις κοπιάρω, θα μου ήταν ιδιαίτερα εξυπηρετικό.

 

Και μένα παραεισαγωγής είναι φίλε από birdphone... αλλά δεν θυμάμαι αν είχα ελληνικά στις οδηγίες χρήσης , δεν μπορώ να το τσεκάρω δυστυχώς γιατί το έχω αφήσει στη βάση μου...:(

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι δεν κουμπώνει πλήρως .. έχει κάποια κενά. Σε εσάς συμβαίνει αυτό;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό όλο το thread, αλλά δε θυμάμαι αν κάπου έχετε γράψει για το Skype. Κι αυτή ακριβώς είναι η ερώτησή μου. Λειτουργεί το Skype στη συγκεκριμένη συσκευή;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό όλο το thread, αλλά δε θυμάμαι αν κάπου έχετε γράψει για το Skype. Κι αυτή ακριβώς είναι η ερώτησή μου. Λειτουργεί το Skype στη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Αποκλείεται όμως..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

ειχα την ατυχία να κατεβάσω μια ενημέρωση στον nokia express και απο τοτε δεν ανοιγει το ιντερνετ και μου γραφει οτι εχει διενεξη υλικου στο νοκια εξπρεσσ .Πήγα σε ενα nokia care και μου ειπε οτι για να το φτιάξει θέλει 16 ευρώ.Δεν ξέρω αν μπορώ εγω να κάνω αναβάθμιση αν αγορασω ενα καλωδιο usb.Γνωρίζει κανείς να μου πει?

Εχω κατεβάσει στον υπολογιστη το nokia suite αλλα δεν λειτουργει μεσω bloutooth θέλει καλωδιο usb

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να υποστηρίζει usb σύνδεση η συσκευή λίγο δύσκολο να μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου. Η εγγύηση δεν είναι σε ισχύ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...