Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το fb app στην τελευταια αναβαθμιση κολλαει παρα πολλη.

και οταν γραφω κατι ξαφνικα μαυριζει οθονη

 

 

send from nokia 206

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει προσέξει κανείς, στην περίπτωση που έχει ενεργοποιημένα push notifications στο facebook app και βγεί (απο το app) στο chat όμως συνεχίζει να τον δείχνει ενεργό!Ή συμβαίνει μόνο σ' εμένα..;
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις..δεν το ήξερα αυτό.. Πως ξέρεις οτι το x2-02 είναι προκάτοχος του 206;

 

υπαρχουν αρκετα κινητα που το κανουν αυτο(χωρις ακουστικα ραδιο) και ειναι.πραγματικα σωτηρια!εγω ψαχνω κανενα να ειναι και 3g αλλα ματαια!

Link to comment
Share on other sites

πως περναμε τις επαφες που εχουμε στο iphone στο κινητο? γνωριζει κανεις? εσεις πως τις περασατε απο αλλο κινητο σε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

πως περναμε τις επαφες που εχουμε στο iphone στο κινητο? γνωριζει κανεις? εσεις πως τις περασατε απο αλλο κινητο σε αυτο?

 

Λογικά πρέπει να τις περάσεις στην sim από το iphone και μετά θα τις διαβάσει το νοκια..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού της συσκευής αυτής από το δικό μου υπολογιστή ώστε να έχει μενού στα ελληνικά που τώρα δεν έχει; Δυστυχώς δεν είχα ποτέ μου τηλέφωνο Νοκια και με το iphone έχω χάσει επαφή οπότε θα εκτιμούσα μια απάντηση σε απλά βήματα, για τον πατέρα ενός φίλου... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού της συσκευής αυτής από το δικό μου υπολογιστή ώστε να έχει μενού στα ελληνικά που τώρα δεν έχει; Δυστυχώς δεν είχα ποτέ μου τηλέφωνο Νοκια και με το iphone έχω χάσει επαφή οπότε θα εκτιμούσα μια απάντηση σε απλά βήματα, για τον πατέρα ενός φίλου... Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Φιλικά Λευτέρης

 

Το έψαξες καλά; Σίγουρα δεν έχει επιλογή για ελληνική γλώσσα;; Η τελευταία έκδοση λογισμικού σύμφωνα με αυτό εδώ

 

http://developer.nokia.com/community/wiki/Firmware_change_logs_for_Nokia_Asha_%28Series_40%29_devices#206_Dual_SIM

 

για εμάς είναι η 4.51. Για να τσεκάρεις ποια έκδοση λογισμικού έχεις πήγαινε μενου-->ρυθμίσεις-->τηλέφωνο--> ενημέρωση συσκευής--> στοιχεία τρέχοντος λογισμικού.

Η ενημέρωση γίνεται με το πρόγραμμα nokia pc ή ovi suite αφού συνδέσεις το κινητό με bluetooth στο πισί σου.

 

Υπάρχει τρόπος το κινητό να μην αργει να ανοιξει μηνύματα , ειδοποιήσεις ή ο,τιδήποτε άλλο στην εφαρμογή του fb;

Άλλαξα την ονομασία σημείου πρόσβασης σε vodafone internet

και για σημείο πρόσβασης έβαλα internet.vodafone.gr αλλά δεν είδα και μεγάλη διαφορά..

 

ΥΓ. Στον browser παρατήρησα μεγάλη διαφορά θα έλεγα!! Φαίνεται το fb είναι βαρύ για το κινητό... εδώ που τα λέμε είναι βαριά η εφαρμογή για διάφορα smartphones... δεν θα ήταν για αυτό..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

@inevar δεν ηξερα οτι μπορουσαμε να συνδεσουμε το κινητο μας με το pc με το προγραμμα που αναφερεις :lol:, ωραιος , μ αυτον τον τροπο περασα και τις επαφες απο το iphone αλλα μου εμφανιζει τα ονοματα σαν κινεζικα γραμματα, μαλλον δεν υπαρχει λυση ε? αν βγει αναβαθμιση θα την περασουμε σαν εισαγωγη αρχειου? διοτι δε βλεπω επιλογη κουμπιου αναβαθμισης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς το πού μπορώ να βρω πρόσοψη,πίσω καπάκι,πλήκτρα ; Γιατί μου έπεσε από το μηχανάκι και γδάρθηκε.Ευχαριστώ

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς το πού μπορώ να βρω πρόσοψη,πίσω καπάκι,πλήκτρα ; Γιατί μου έπεσε από το μηχανάκι και γδάρθηκε.Ευχαριστώ

 

Ρίξε μια ματιά εδώ!;)

Link to comment
Share on other sites

@inevar δεν ηξερα οτι μπορουσαμε να συνδεσουμε το κινητο μας με το pc με το προγραμμα που αναφερεις :lol:, ωραιος , μ αυτον τον τροπο περασα και τις επαφες απο το iphone αλλα μου εμφανιζει τα ονοματα σαν κινεζικα γραμματα, μαλλον δεν υπαρχει λυση ε? αν βγει αναβαθμιση θα την περασουμε σαν εισαγωγη αρχειου? διοτι δε βλεπω επιλογη κουμπιου αναβαθμισης

 

Είδες;; Με έναν σμπάρο δύο τριγώνια! Τα κινέζικα γράμματα στα εμφανίζει όταν ανοίγεις το νόκια;; Αυτό λογικά πάει να πει ο,τι δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες.. για τσέκαρε ποια έκδοση λογισμικού έχεις. Δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση στο κινητό γιατί το παρέλαβα με την 4.51 (που είναι και η τελευταία)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα @inevar, την 4.51 εχω και εγω, μου τα βγαζει κινεζικα οταν τις μεταφερω απο αρχειο vcf , πρεπει να βρουμε αλλο τροπο
Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό πρόβλημα λόγω της ανεπαρκούς μνήμης της συσκευής (λόγω προεγκατεστημένων εφαρμογών που δεν διαγράφονται).:blink:

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?:cry:

 

Παραπέμπω σε προηγούμενες αναφορές μου:

 

#283

Επειδή η διαθέσιμη μνήμη του κινητού μου είναι ελάχιστη (λόγω των προεγκατεστημένων εφαρμογών και των 995 επαφών του τηλεφωνικού καταλόγου) ήθελα αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει πώς να διαγράψω τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ (π.χ. facebook, twitter, δώρο κλπ) και τα demo παιχνίδια ώστε να απελευθερωθεί η μνήμη του τηλεφώνου...

 

#285

Το πρόβλημα είναι στην μνήμη του τηλεφώνου που είναι ανεπαρκής και η οποία "καταλαμβάνεται" σε μεγάλο βαθμό από το λογισμικό του τηλεφώνου, τις προεγκατεστημένες εφαρμογές, τον τηλεφωνικό κατάλογο, τα μηνύματα κλπ.

 

Η ερώτησή μου είναι πώς μπορώ να διαγράψω (ή μεταφέρω στην κάρτα μνήμης) κάποιες από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές (π.χ. facebook, twitter, demo games κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό πρόβλημα λόγω της ανεπαρκούς μνήμης της συσκευής (λόγω προεγκατεστημένων εφαρμογών που δεν διαγράφονται).:blink:

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?:cry:

 

Παραπέμπω σε προηγούμενες αναφορές μου:

 

#283

Επειδή η διαθέσιμη μνήμη του κινητού μου είναι ελάχιστη (λόγω των προεγκατεστημένων εφαρμογών και των 995 επαφών του τηλεφωνικού καταλόγου) ήθελα αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει πώς να διαγράψω τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ (π.χ. facebook, twitter, δώρο κλπ) και τα demo παιχνίδια ώστε να απελευθερωθεί η μνήμη του τηλεφώνου...

 

#285

Το πρόβλημα είναι στην μνήμη του τηλεφώνου που είναι ανεπαρκής και η οποία "καταλαμβάνεται" σε μεγάλο βαθμό από το λογισμικό του τηλεφώνου, τις προεγκατεστημένες εφαρμογές, τον τηλεφωνικό κατάλογο, τα μηνύματα κλπ.

 

Η ερώτησή μου είναι πώς μπορώ να διαγράψω (ή μεταφέρω στην κάρτα μνήμης) κάποιες από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές (π.χ. facebook, twitter, demo games κλπ)...

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ φίλε μου .. http://www.techmesto.com/access-delete-demo-interal-files-of-nokia-asha/

 

@ dimtz για τσέκαρε εδώ http://www.askmefast.com/How_to_transfer_iPhone_5_contacts_to_Nokia_206-qna6045347.html#q3425277

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ φίλε μου .. http://www.techmesto.com/access-delete-demo-interal-files-of-nokia-asha/

 

Σ' ευχαριστώ Inevar, θα το δοκιμάσω!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ φίλε μου .. http://www.techmesto.com/access-delete-demo-interal-files-of-nokia-asha/

 

Σ' ευχαριστώ Inevar, θα το δοκιμάσω!:happy:

 

Δυστυχώς δεν ισχύει για τα Asha 206...:cry:

Δες το τελευταίο σχόλιο:

Narender Singh April 9, 2014 at 8:32 am #

Nothing for you. You need to stay with how your 206 is working.:!:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ισχύει για τα Asha 206...:cry:

Δες το τελευταίο σχόλιο:

Narender Singh April 9, 2014 at 8:32 am #

Nothing for you. You need to stay with how your 206 is working.:!:

 

Το 206 δεν είναι Asha. ;)

 

Μπορεί και να έχεις δίκιο, αν και στην αναζήτηση για αγορά αναγράφεται ως Nokia Asha 206 dual sim...:blink:

Η ουσία σε κάθε περίπτωση είναι εδώ:

Nothing for you. You need to stay with how your 206 is working.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αρνείται πεισματικά να κάνει ενημέρωση λογισμικού. dual sim v3.58
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αρνείται πεισματικά να κάνει ενημέρωση λογισμικού. dual sim v3.58

 

Γιατί δεν επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση της Nokia?;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο, αν και στην αναζήτηση για αγορά αναγράφεται ως Nokia Asha 206 dual sim...:blink:

Η ουσία σε κάθε περίπτωση είναι εδώ:

Nothing for you. You need to stay with how your 206 is working.:cry:

 

Για κάνε ένα googlαρισμα του στυλ " How to delete apps on my symbian 40 phone " μήπως και ξετρυπώσεις τίποτα άλλο..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε ένα googlαρισμα του στυλ " How to delete apps on my symbian 40 phone " μήπως και ξετρυπώσεις τίποτα άλλο..

 

Ούτε Asha είναι παιδιά (όπως προείπα) ούτε Symbian. :p

Link to comment
Share on other sites

Ούτε Asha είναι παιδιά (όπως προείπα) ούτε Symbian. :p

 

Και τότε τι είναι;; java;:p:D

 

 

ΥΓ Όταν έγραφα symbian 40 εννοούσα ό,τι είναι series 40 ... έτσι δεν είναι ;;;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο για δευτερη συσκευη.. δεν μπορω με τπτ να περασω τις επαφες μου μεσα..κατεβασα το nokia suite. αναγνωριζει το τηλεφωνο..πηαγινω να κανω import contacts τις περναει στο προγραμμα ..κανω συχρονισμο.αλλα δεν τις περναει στο τηλεφωνο..

 

πειτε μου λιγο αν υπαρχει αλλος τροπος..η επαφες μου ειναι αποθηκευεμενες σε ενα παλιο τηλεφωνο νοκια..τις οποιες συχρονισα με nokia pc suite..και κρατησα αρχειο xls...αυτο το αρχειο..βρηκα κατεβασα ενα προγραμα για μετατροπη απο csv to vsf..μου τις μετετρεψε ..και αυτες τις επαφες προσπαθησα να περασω μετα με nokia suite..!!

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩΩΩΩ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...