Jump to content

LG Optimus L9 (P760)


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο το τηλέφωνο, όσοι το πήραν έχουν κατενθουσιαστεί, βάσει τιμής/απόδοσης.

Aν θέλεις πες μας από πού το αγόρασες και πόσο. Η τιμή βλέπω ότι έχει ανέβει στο σκρουτζ, ένα 50ρικο πάνω σχεδόν.

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους.

Edited by Novalis
Edit
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πριν λιγες μερες κολλητος μου με ρωτησε για κινητο στα 250ε αμεσως του ειπα να ανεβει στα 300 να παρει το L9 και τελικα ηταν η σωστη επιλογη...

 

το δουλεψα σημερα και πραγματικα και εμενα με εντυπωσιασε ειναι παρα πολυ καλο για τα 300ε που κανει καινουργιο και πολυ ομορφο...φυσικα μονο μειον η μνημη του αλλα τον φιλο μου δεν τον ενδιαφερει οποτε κομπλε το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω νέα μέλη στο "club", μεγειές και καλορίζικα! Πιο μπροστά στο νήμα θα βρείτε πως μπορείτε να γίνετε root και να διαθέσετε extra χώρο για εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης ;)
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω νέα μέλη στο "club", μεγειές και καλορίζικα! Πιο μπροστά στο νήμα θα βρείτε πως μπορείτε να γίνετε root και να διαθέσετε extra χώρο για εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης ;)

 

Eυχαριστούμε φίλε fufutos. Πραγματικά πολύ χρήσιμα.

nOVALIS το κινητό το πήρα απο τον κωτσοβολο στα 399 (ξέρω οτι με έπιασαν κωτσο ..) αλλα πραγματικά το ήθελα με το που το ειδα να το πάρω στα χέρια μου και δεν μπορούσα να περιμένω οποτε καλα να παθω.και γνωστης και

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε φίλε fufutos. Πραγματικά πολύ χρήσιμα.

nOVALIS το κινητό το πήρα απο τον κωτσοβολο στα 399 (ξέρω οτι με έπιασαν κωτσο ..) αλλα πραγματικά το ήθελα με το που το ειδα να το πάρω στα χέρια μου και δεν μπορούσα να περιμένω οποτε καλα να παθω.και γνωστης και

 

Δεν πειράζει, μπρος στα κάλλη, τί ΄ναι ο πόνος..

Και πάλι καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό πρόγραμμα για όσους θέλουν ένα υποτυπώδης led notification δουλεύει αρκετά ικανοποιητικά (θέλει root) και ας μην έχει γίνει υποστήριξη για το l9 p760, καθόλου περίεργο ότι το αναγνωρίζει σαν lg p940 ή αλλιώς prada 3.0
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει αν του βάλεις το Volume+. Ακόμα καλύτερα με εξωτερικό ηχειάκι βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

περίεργο κανονικά θα έπρεπε να έχει όλες τις γλώσσες, android είναι.. μπορείς να μας πεις πια έκδοση έχει το τηλέφωνο σου?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36351786 ξεκίνα το διάβασμα και θα βοηθήσουμε και μεις ;)

 

γενικά αν το κινητό σου δεν έχει Ελληνικά, νομίζω ότι είναι καλύτερα να περάσεις την έκδοση 10Α που έχουμε όλοι εδώ και να κάνεις μετά το root. To root είναι εύκολο, η εγκατάσταση της rom είναι αυτό που θέλει μερικά κλικ παραπάνω και φυσικά ότι δεδομένα έχεις θα χαθούν αν και φυσιολογικά δεν έχεις καιπολλά πράγματα μέσα μιας και το πήρες τώρα, αλλά πρωτού κάνεις οτιδήποτε πες μας πια έκδοση android έχεις Settings -> about phone -> software information -> software version

 

θα πρέπει να είναι κάτι τέτοιο P76010a-EUR-xx

 

μπορείς να ξεκινήσεις ήδη να κατεβάζεις την ευρωπαική έκδοση από εδώ http://adf.ly/DKXFn

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, δεν θα κανεις τιποτα για την ωρα, η εκδοση λεει οτι εχεις το Αμερικανικο lg μην το Κατεβασεις καν γιατι δεν Μπαινει το Κινητο σου. Γενικα δεν ξερω τι γινεται με Το Αμερικανικο, το κινητο σου εχει 4,5 inch οθονη σωστα;

 

Edit: νομίζω ότι κάτι σύντομα θα βγει και για το Αμερικάνικο για restore

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια αξιζει το κινητο για τα λεφτα του? δεν εχω ασχοληθει πολυ με την lg και δεν ξερω, μονο που ακουγα lg ετρεχα μακρια.. και καλα δεν ειδικευεται σε κινητα αυτη η εταιρεια σημερα ομως που το επιασα στα χερια μου μουαρεσε αρκετα ως πολυ.

και επειδη δεν εχω τα 600 για το s3, το ιδιο να ειναι τιμιο..

αξιζει λετε?

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι και χτεσινή στα κινητά η LG, απλά δεν ήταν "πρώτη φίρμα" μέχρι που έβγαλε το nexus 4. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως και το τηλεφωνο πάει σφαίρα - διευκρινίζω ως κινητό με GPS, video κ.λ.π., ως παιχνιδομηχανή δεν ξέρω... :lol:
Link to comment
Share on other sites

οταν με ελαχιστα παραπανω πας στο 4X, δεν το λες και τιμια προταση....αν και απο τι βλεπω στο skroutz οι καλες τιμες τελειωνουν....τυχερος που το πηρα στα 353 :)

 

δεν πάει έτσι, γιατί τότε και με ελάχιστα χρήματα παραπάνω πας σε galaxy s3 και και και στο τέλος φτάνεις σε iphone με ελάχιστα χρήματα παραπάνω

 

επίσης μη ξεχνάς ότι το l9, έχει καλύτερο γενικό σχεδιασμό (υποκειμενικό) αλλά και στα κουμπιά (αντικειμενικό) και η οθόνη είναι πιο κοντά στο touch panel (αυτό την κάνει να δείχνει ότι έχει πιο ζωηρά χρώματα και ας μην έχει) και ότι απο το εξωτερικό το βρίσκεις σε ένα σωρό καταστήματα 280 ευρώ με τα έξοδα αποστολής (70 ευρώ κάτω απο το 4x) αν ήταν να δώσω 350 θα κοιτούσα σε άλλες προτάσεις που αντίστοιχα είναι καλύτερες απο το 4χ βλέπε nexus 4

 

Δηλαδη ρε παιδια αξιζει το κινητο για τα λεφτα του? δεν εχω ασχοληθει πολυ με την lg και δεν ξερω, μονο που ακουγα lg ετρεχα μακρια.. και καλα δεν ειδικευεται σε κινητα αυτη η εταιρεια σημερα ομως που το επιασα στα χερια μου μουαρεσε αρκετα ως πολυ.

και επειδη δεν εχω τα 600 για το s3, το ιδιο να ειναι τιμιο..

αξιζει λετε?

 

αν το πάρεις κάτω απο 300 ευρώ είναι παρα πολύ καλή αγορά, εμένα τα μόνα μειονεκτήματα που του βρίσκω είναι ότι δεν έχει gorila glass και ότι δυστυχώς δεν έχει amoled οθόνη.

Εδώ έχει ένα http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l9_p760-review-868.php που δείχνει ότι το κινητό είναι ένα απο τα πληρέστερα 2πύρινα κινητά που κυκλοφορούν.

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό μέρος αυτής της ηπείρου πουλάνε ένα τέτοιο στα 350;;; :blink: Μπαίνω στο αεροπλάνο τώρα! :superman:

 

Αυτή ήταν η δική μου παραγγελία που ακύρωσα τελικά... είχα θέσει όριο στην κάρτα μου 300 ευρώ για να μη μπορέσει η google να το χρεώσει, είχα ψηθεί για μια στιγμή να το πάρω μετά άλλαξα γνωμη και είπα να κρατήσω το optimus l9

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28601&d=1355089465

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελίες, προπαραγγελίες, πλειστηριασμοί και διαδυκτιακές κατοχυρώσεις ανύπαρκτων προϊόντων για αποστολή σε απροσδιόριστες ημερομηνίες νομίζω ότι δεν ενδιαφέρουν τους περισσότερους! Κι εγώ πουλάω...στα 300 ευρώ! Βάλτε μιά προπαραγγελία και εάν και όταν έχω...θα σας τα στείλω! Αυτό που μας παρέθεσες τι σχέση έχει με την επιθυμιά ενός Ελληνα να αγοράσε μιά συσκευή 350 ευρώ;

 

θέλεις να σου στείλω και τα email απο την google; έχω ένα email που λέει ότι το κινητό είναι προς παράδοση για 19 Δεκέμβρίου, αν γίνει η πληρωμή

 

googleplay-support@google.com

8/12/12

 

προς Εμένα

Orders are shipped based on the estimate in your order confirmation email. Once an order has been processed you'll receive a second ship confirmation email with your tracking number. It may take 24 hours for the package tracking to return any information for your tracking number.

 

If you have not received a package tracking number after the time quoted in your order confirmation email, please let us know.

 

According to our records, your order should ship by the evening of December 19.

 

Αν κάποιος ήθελε να το πάρει θα έβρισκε τον τρόπο, εγώ αυτό λέω

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

στα 350ε το βρισκω. μαρεσει πολυ στο κρατημα και εξωτερικα, αυτο που δεν μου αρεσε πολυ αν κ δεν το εχω λειτουργησει το κινητο ηταν το σχεικα απλο/λιτο περιβαλλον. δεν ξερω αν παιρνει παραμετροποιησεις αλλα εκει που το ειδα δεν μ γεμισε το ματι το Ui
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στα 350ε το βρισκω. μαρεσει πολυ στο κρατημα και εξωτερικα, αυτο που δεν μου αρεσε πολυ αν κ δεν το εχω λειτουργησει το κινητο ηταν το σχεικα απλο/λιτο περιβαλλον. δεν ξερω αν παιρνει παραμετροποιησεις αλλα εκει που το ειδα δεν μ γεμισε το ματι το Ui

 

Το Android έχει τις μεγαλύτερες δυνατότητες παραμετροποίησης, ρίξε μια ματιά εδώ και θα καταλάβεις...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271010

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...

Δοκίμασες το recovery που βγήκε στο xda; εγώ το κάνω εγκατάσταση αλλά δεν μπορώ να κάνω με τίποτα το τηλέφωνο να ξεκινήσει σε αυτό, πατάω το volume down αλλά τίποτα. Μπορείς να το δοκιμάσεις ούτως η άλλως είναι ακίνδυνο το πολύ πολύ να μη δουλέψει όπως και σε μένα, ένα απλό install είναι. Αν μπορείς πες μου. thnx

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τους γνώστες.... Επειδή είμαι στο τσακ να το παραγγείλω (βλέπε thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354159)...

Βλέπω σε κάτι συγκριτικά πως δεν έχει gyroscope... Τι είν' τούτο?? Που χρησιμεύει?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τους γνώστες.... Επειδή είμαι στο τσακ να το παραγγείλω (βλέπε thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354159)...

Βλέπω σε κάτι συγκριτικά πως δεν έχει gyroscope... Τι είν' τούτο?? Που χρησιμεύει?

 

θα σου πω με 2 λόγια τις ελλείψεις αυτού το κινητού όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά,

1) δεν έχει gorila glass (το ανθεκτικό πρόσθετο γυαλί )

2) έχει μόνο 2.2 ελεύθερα gb εσωτερικής μνήμης

3) δεν έχει αισθητήρα αυτόματης ρύθμισης φωτεινότητας

 

σε όλα τα υπόλοιπα δεν έχει καμία έλλειψη και είναι το καλύτερο value for the money κινητό σε τιμή κάτω απο 300 ευρώ

 

το gyroscope που διάβασες εσύ ότι δεν υπάρχει ? εγω νομίζω ότι έχει. Είναι αισθητήρας ο οποίος βοηθάει στον καλύτερο εντοπισμό του προσανατολισμού του κινητού στον χώρο. Δεν νομίζω ότι λείπει κάτι τέτοιο απο το κινητό.... αν και για να το καταλάβουμε αυτό πρέπει να εγκαταστήσουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης ή κάποιο παιχνίδι που να το χρησιμοποιεί συγκεκριμένα..

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω με 2 λόγια τις ελλείψεις αυτού το κινητού όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά,

1) δεν έχει gorila glass (το ανθεκτικό πρόσθετο γυαλί)

2) έχει μόνο 2.2 ελεύθερα gb εσωτερικής μνήμης

3) δεν έχει αισθητήρα αυτόματης ρύθμισης φωτεινότητας

 

σε όλα τα υπόλοιπα δεν έχει καμία έλλειψη και είναι το καλύτερο value for the money κινητό σε τιμή κάτω απο 300 ευρώ

 

το gyroscope που διάβασες εσύ ότι δεν υπάρχει ? εγω νομίζω ότι έχει. Είναι αισθητήρας ο οποίος βοηθάει στον καλύτερο εντοπισμό του προσανατολισμού του κινητού στον χώρο. Δεν νομίζω ότι λείπει κάτι τέτοιο απο το κινητό.... αν και για να το καταλάβουμε αυτό πρέπει να εγκαταστήσουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης ή κάποιο παιχνίδι που να το χρησιμοποιεί συγκεκριμένα..

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου μαν,

αναφορικά με αυτά που μου έγραψες:

1) Δηλαδή το Galaxy S1 που έχω τώρα είναι πιο ανθεκτική η οθόνη του? Ρωτάω για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης.

2) Διάβασα παραπάνω στο thread πως με μία εφαρμογή λύνεται... (Αν κατάλαβα σωστά)

3) Δεν έχω να πω κάτι γι'αυτό. Το Galaxy S1 νομίζω πως ούτε αυτό έχει...

 

Αναφορικά με το Gyroscope το διάβασα εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4955&idPhone2=4436. Αν δεις στα features->sensors το λέει. Έβαλα και το xperia γιατί είμαι ανάμεσα στα δυο...:blink:

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ναι το galaxy s1 εχει gorilla glass εχει Πιο ανθεκτικη οθονη. Αν εχεις μια Καλη microsd με πλαγιο τροπο γινεται να το διορθωσεις απο οτι φαινεται (εγω δεν εχω :D). Οσο αναφορα για το sony μακρυα και ειναι αργο και η μπαταρια του ειναι τραγικια (χειροτερα δεν κραταει Ουτε μιση μερα) μακρυα, μπορεις να δεις αλλα κινητα οπως το galaxy s3 mini, το μοτορολα ατριξ (ασχημο), galaxy s2, ; βλεπω εχεις 350 επιδοτηση Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες το thread μου σχετικά με το ποιο κινητό να πάρω, οι επιλογές που έχω από την cosmote δεν είναι πολλές. Κατάφερα να πάρω επιδότηση 350€. Πάνω απο 50€ επιπλέον δε δίνω... Οπότε πήγα σε αυτά τα 2.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβασες το thread μου σχετικά με το ποιο κινητό να πάρω, οι επιλογές που έχω από την cosmote δεν είναι πολλές. Κατάφερα να πάρω επιδότηση 350€. Πάνω απο 50€ επιπλέον δε δίνω... Οπότε πήγα σε αυτά τα 2.

 

galaxy s3 mini δεν έχει? galaxy s2 δεν έχει? τι τιμές τα έχει αυτά η cοσμοτέ? αν είναι δυνατόν οι γδάρτες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 (P760)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...