Jump to content

LG Optimus L9 (P760)


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι και απο 347 η τιμη του 4x hd...πολυ σκληρος ανταγωνησμος μεταξυ τους.........πιστευω οτι για 20 ευρω διαφορα το 4X HD ειναι καλυτερη περιπτωση...

αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη ας την τεκμιριωση γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο.......

 

το 4x hd έχει καλύτερη ανάλυση, γρηγορότερο επεξεργαστή και περισσότερη εσωτερική μνήμη.

 

το l9 έχει καλύτερο σχεδιασμό και στο πλαίσιο και στο πίσω μέρος, αλλά και η οθόνη είναι πιο κοντά στο touch pannel πράγμα που την κάνει να φαίνεται πιο καλή (φωτεινή), ποιότητα κατασκευής είναι πάνω κάτω τα ίδια, πολύ πιθανό να κρατάει και λίγο παραπάνω η μπαταρία μιας και έχει μικρότερη ανάλυση η οθόνη και η nvidia δεν φημίζεται για την κατανάλωση σε ότι και αν φτιάχνει.

 

Εγώ προσωπικά αν ήταν να δώσω 350 θα προσπαθούσα να πάρω το nexus 4 και όχι το 4x, γενικά πάντως στην τιμή των 300-350 δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο ίσως το motorola razr i ή το htc one s απο το ebay με 350..

και τέλος υπάρχει και το htc 8s....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι και απο 347 η τιμη του 4x hd...πολυ σκληρος ανταγωνησμος μεταξυ τους.........πιστευω οτι για 20 ευρω διαφορα το 4X HD ειναι καλυτερη περιπτωση...

αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη ας την τεκμιριωση γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο.......

 

Ομολογώ πως πλέον το σκέφτομαι κι εγώ αυτό. Η αυτονομία της μπαταρίας με ενδιαφέρει πολύ και σ΄αυτόν τον τομέα, απ΄ότι λένε τα παιδιά εδώ στο φόρουμ, μάλλον το P760 υπερέχει. Πάντως στο λινκ που δόθηκε προχθές για το amazon.de, είδα ότι το πακέτο (κινητό + θήκη + ζελατίνα οθόνης) πάει στα 288 ευρώ, (το λευκό). Βάλε και 10 τα μεταφορικά, με 298 είναι όλα κομπλέ. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση και γενικά δεν έχω αγοράσει από εξωτερικό και είμαι λίγο επιφυλακτικός

 

 

το 4x hd έχει καλύτερη ανάλυση, γρηγορότερο επεξεργαστή και περισσότερη εσωτερική μνήμη.

 

το l9 έχει καλύτερο σχεδιασμό και στο πλαίσιο και στο πίσω μέρος, αλλά και η οθόνη είναι πιο κοντά στο touch pannel πράγμα που την κάνει να φαίνεται πιο καλή (φωτεινή), ποιότητα κατασκευής είναι πάνω κάτω τα ίδια, πολύ πιθανό να κρατάει και λίγο παραπάνω η μπαταρία μιας και έχει μικρότερη ανάλυση η οθόνη και η nvidia δεν φημίζεται για την κατανάλωση σε ότι και αν φτιάχνει.

 

Εγώ προσωπικά αν ήταν να δώσω 350 θα προσπαθούσα να πάρω το nexus 4 και όχι το 4x, γενικά πάντως στην τιμή των 300-350 δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο ίσως το motorola razr i ή το htc one s απο το ebay με 350..

και τέλος υπάρχει και το htc 8s....

 

 

Εσύ έχεις πλέον την κινητάρα στα χέρια σου, οπότε μην σκέφτεσαι για άλλα κινητά από τώρα! :D

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

το 4x hd έχει καλύτερη ανάλυση, γρηγορότερο επεξεργαστή και περισσότερη εσωτερική μνήμη.

 

το l9 έχει καλύτερο σχεδιασμό και στο πλαίσιο και στο πίσω μέρος, αλλά και η οθόνη είναι πιο κοντά στο touch pannel πράγμα που την κάνει να φαίνεται πιο καλή (φωτεινή), ποιότητα κατασκευής είναι πάνω κάτω τα ίδια, πολύ πιθανό να κρατάει και λίγο παραπάνω η μπαταρία μιας και έχει μικρότερη ανάλυση η οθόνη και η nvidia δεν φημίζεται για την κατανάλωση σε ότι και αν φτιάχνει.

 

Εγώ προσωπικά αν ήταν να δώσω 350 θα προσπαθούσα να πάρω το nexus 4 και όχι το 4x, γενικά πάντως στην τιμή των 300-350 δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο ίσως το motorola razr i ή το htc one s απο το ebay με 350..

και τέλος υπάρχει και το htc 8s....

για το nexus 4 και εγω το σκεφτομαι αλλα δεν ξερω τι παιζει με την διαθεσιμοτιτα του....οσο για τα htc που λες πραγματικα δεν εχω κοιταξει.........

 

Ομολογώ πως πλέον το σκέφτομαι κι εγώ αυτό. Η αυτονομία της μπαταρίας με ενδιαφέρει πολύ και σ΄αυτόν τον τομέα, απ΄ότι λένε τα παιδιά εδώ στο φόρουμ, μάλλον το P760 υπερέχει. Πάντως στο λινκ που δόθηκε προχθές για το amazon.de, είδα ότι το πακέτο (κινητό + θήκη + ζελατίνα οθόνης) πάει στα 288 ευρώ, (το λευκό). Βάλε και 10 τα μεταφορικά, με 298 είναι όλα κομπλέ. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση και γενικά δεν έχω αγοράσει από εξωτερικό και είμαι λίγο επιφυλακτικός

 

 

 

 

 

Εσύ έχεις πλέον την κινητάρα στα χέρια σου, οπότε μην σκέφτεσαι για άλλα κινητά από τώρα! :D

η μπαταρια ειναι πανω κατω η ιδια σε τετοιου ειδους κινητα......απλα εχει να κανει και την χρηση που του κανεις....εμενα π.χ οταν ειχα το 4αρι το φορτηζα καθε μερα και μερικες και 2 φορες την μερα οταν το ελιωνα,το ιδιο και το 3gs αλλα και ενα L5 που εχω τωρα μεχρι να παρω κατι αλλο......οσο αφορα την συγκριση μεταξυ του L9 και του 4x HD εγω πιστευω και παντα με τα χαρακτιριστικα τους οτι το 4x HD ειναι καλυτερο σαν κινητο....τωρα το βλεπω και εγω απο το amazon de το L9 εδω και μια βδομαδα και πραγματικα η τιμη του ειναι πολυ καλη,αν και πιστευω οτι θα πεσει και αλλο.....απλα αν η διαφορα ειναι στα 50 ευρω,πιστευω οτι μεταξυ του L9 kai toy 4x HD το δευτερο υπερεχει......

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση και γενικά δεν έχω αγοράσει από εξωτερικό και είμαι λίγο επιφυλακτικός

 

Κανονικα η εγγυηση πρεπει να ισχυει εντος ευρωπης, εγω απο το 2008 εχω σταματησει να παιρνω συσκευες απο ελλαδα, γενικα δεν θελω να δινω πολλα χρημματα σε κινητο μιας και θελω να το αλλαζω καθε χρονο.. πολλες φορες στο ebay αγγλιας-γερμανιας μπορεις να βρεις την ιδια συσκευη 100 πιο φθηνα και καινουρια. Για μικρη διαφορα εννοειται οτι θα την επαιρνα απο ελλαδα και εγω..

Link to comment
Share on other sites

 

η μπαταρια ειναι πανω κατω η ιδια σε τετοιου ειδους κινητα......απλα εχει να κανει και την χρηση που του κανεις....εμενα π.χ οταν ειχα το 4αρι το φορτηζα καθε μερα και μερικες και 2 φορες την μερα οταν το ελιωνα,το ιδιο και το 3gs αλλα και ενα L5 που εχω τωρα μεχρι να παρω κατι αλλο....

 

Αυτό είναι σίγουρο, απλά υποθέτω (χωρίς να είμαι σίγουρος), ότι λόγω κάποιων τεχνικών χαρακτηριστηκών (π.χ. dual κι όχι quad), το L9 ίσως να έχει καλύτερη αυτονομία. Προσωπικά, ακόμα και 20 - 25 % καλύτερη αυτονομία, είναι πολύ σημαντικός παράγοντας για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη, αν θέλεις κορυφαίο σε επιδόσεις κινητό, και δεν σου φθάνει επεξεργαστής σαν αυτόν που είχαμε πριν 5-6 χρόνια στα laptop, δίνεις τα 80-100€ παραπάνω και παίρνεις το 4Χ. Δίνεις και 15€ για μια extra μπαταρία 2.300mAh και τέλος. Αν όμως δεν έχεις τι να τον κάνεις τον τετραπύρηνο και δεν βλέπεις την διαφορά HD - σχεδόν HD σε 4,7", και έχεις κι άλλες "ανάγκες" (γκατζετάκιας ων), κάνεις οικονομία και παρόλα αυτά παίρνεις ένα εξαιρετικό κινητό, το L9 - από εξωτερικό βέβαια, 340+€ δεν τους τα δίνω με τίποτα!

 

Παρεμπιπτόντως είμαι στο πρωινό της τρίτης μέρας με μπαταρία στο 37%... :)

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως είμαι στο πρωινό της τρίτης μέρας με μπαταρία στο 37%... :)

 

και εμένα αν δεν το πολύ σκαλίζω βγάζει άνετα 2η μέρα (48 ώρες, αλλά μέχρι εκεί, έχω ανοιχτό και το wifi όλη μέρα :p. Επίσης έχει βγάλει 4.30 ώρες στην οθόνη σε 60% φωτεινότητα, αλλά ήταν οι πρώτες μέρες που η μπαταρία κρατούσε 12 ώρες γιατί το σκάλιζα.

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα,αλλα αν εχεις ανοιξει μερικες εφαρμογες το κινητο δεν κολαει???

π.χ αν κανεις βιντεοκληση απο τον skype αυτη γινετε απροβληματιστα???

στο iphone 4 δεν ειχχα ποτε προβλημα,ενω στο L5 μερικες φορες κολαει απιστευτα,κατα την πλοηγηση στο internet??αν παιξεις παιχνιδια κολαει???φυσικα το L9 δεν ειναι L5 αλλα προτειμω να δωσω κατι παραπανω και να κανω την δουλεια μου απροβληματιστα παρα να εξακολουθω να εχω τα ιδια κοληματα και μερικες φορες να μου σπαει τα νευρα......

θα ηθελα καποιος απο τους κατοχους να απαντησει σε αυτες τις ερωτησεις μου....

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα,αλλα αν εχεις ανοιξει μερικες εφαρμογες το κινητο δεν κολαει???

π.χ αν κανεις βιντεοκληση απο τον skype αυτη γινετε απροβληματιστα???

στο iphone 4 δεν ειχχα ποτε προβλημα,ενω στο L5 μερικες φορες κολαει απιστευτα,κατα την πλοηγηση στο internet??αν παιξεις παιχνιδια κολαει???φυσικα το L9 δεν ειναι L5 αλλα προτειμω να δωσω κατι παραπανω και να κανω την δουλεια μου απροβληματιστα παρα να εξακολουθω να εχω τα ιδια κοληματα και μερικες φορες να μου σπαει τα νευρα......

θα ηθελα καποιος απο τους κατοχους να απαντησει σε αυτες τις ερωτησεις μου....

 

ευχαριστω

 

το l9 έχει παραπλήσιες επιδόσεις με το samsung galaxy nexus, κάποια απο τα κολλήματα ίσως έχουν σχέση και με την ίδια την εφαρμογή και το android παρά με το hardware αποκλειστικά, γενικά μη ξεχνάς ότι και το lg 4x έχει 1gb ram οπότε αν γεμίσεις την ram με εφαρμογές όσο και γρηγορότερος να είναι ο επεξεργαστής το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Το lg 4x είναι ξεκάθαρα πιο γρήγορο κινητό, με μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ, το θέμα είναι εσύ τι ανάγκες έχεις, εγώ προσωπικά για browsing, socializing, mails, μουσική, το θεωρώ υπέρ αρκετό για την ώρα. Παιχνίδια πχ εγώ δεν παίζω, έχω βάλει το tetris και το angry birds.

 

To viber ώρες ώρες κολλάει αλλά είναι πρόβλημα της εφαρμογής ξεκάθαρα, το bobsled σήμερα πήρε μια αναβάθμιση, φτιάξανε το facebook login χαλάσανε κάτι άλλο..

 

Όσο αναφορά το L5 έχει 512mb ram, απο τα 512 στο 1gb είναι τεράστια διαφορά για το android έχει άμεση σχέση με τη σταθερότητα του συστήματος (απο τα λίγα συμπεράσματα που έχω βγάλει δεν είμαι expert), απο το 1gb και μετά είναι θέμα εφαρμογών κυρίως..

επίσης το L5 έχει 800mhz μονοπύρινο επεξεργαστή με την adreno 200. Η adreno 200 είναι πολύ παλιά καρτα γραφικών, η PowerVR SGX540 είναι αντίστοιχη της ULP GeForce (εκτός αν είναι διαφορετική από αυτή του lg 2x που έχει το lg 4x) αλλά επειδή το 4x είναι τετραπύρινο σίγουρα θα βγάζει πολλά παραπάνω frames...

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω κι εγώ ότι αφού γίνεις root έχεις δυνατότητα να "παγώσεις" άχρηστες κατά 99% εφαρμογές, πολλές από τις οποίες τρέχουν στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να βαραίνουν το σύστημα. Προσωπικά το εφαρμόζω πάντα σε όλες τις συσκευές μου, και ναι βλέπω διαφορά και στο L9. Δεν ξηλώνω ποτέ εφαρμογές συστήματος, ειδικά αν δεν έχω cwm για να κάνω backup την rom ως έχει, το πάγωμα αρκεί, και έχει καλά αποτελέσματα και στην κατανάλωση μπαταρίας. Προ ολίγου έβαλα το κινητό να φορτίσει μετά από τρεις (3) μέρες μέτριας χρήσης, και η μπαταρία ήταν στο 19%, πιστεύω δε ότι ακόμα δεν έχει φθάσει το πλήρες δυναμικό της γιατί την έχω φορτίσει μόνο τέσσερις φορές.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την βγάζω 3 μέρες με μέτρια χρήση. Αρκετά τηλεφωνήματα, λίγο σερφάρισμα σε 3G, λίγο wi fi. Παιχνίδια, μουσικές κ.λ.π. έχω ταμπλέτα οπότε το κινητό χρησιμοποιείται ελάχιστα έως καθόλου για τέτοια. Χθες το φόρτισα 6η ή 7η φορά, λογικά πρέπει να είναι εντάξει πλέον...
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλύτερα τώρα, πλέον μπορεί να κοιτάζει τον ανταγωνισμό ευθέως... το μόνο που μας λείπει είναι η jb
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την JB σε ταμπλέτα, δεν βλέπω τίποτα διαφορές, το μόνο σημαντικό είναι ότι έχει ελάχιστη μνήμη για εφαρμογές 1GB, οπότε δεν μας αφορά - έχουμε ήδη παραπάνω... Η πτώση τιμής θα φέρει κι άλλο κόσμο εδώ, ίσως και cwm... :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το κινητό στο πλαίσιο Καλαμαριάς.

Μια χαρά είναι για τα χρήματά του, (στα 300 ευρώ δλδ γιατί το πλαίσιο το είχε γύρω στα 350). Στην περιήγηση των μενού κι εφαρμογών μια χαρά, υπάκουο..

Το πίσω ζαγρέ καπάκι είναι στιβαρό, όμορφο, καλή αρμογή αν και φαίνεται λίγο ψεύτικο, όσον αφορά την αίσθηση που σου δίνει.

Το είχα στα χέρια μου με το G. Nexus και για να πω την αλήθεια, δεν είδα και τόσο μεγάλη διαφορά στην κάμερα, (βίντεο και φώτος). Στα μάτια μου τουλάχιστον, έτσι το εισέπραξα, άλλοι που είναι πιο ψαγμένοι, ίσως να καταλαβαίνουν καλύτερα την διαφορά.

Το μόνο θεματάκι που είδα, ήταν ότι μετά από 4-5 λεπτά που το είχα στα χέρια μου και το σκάλιζα, άρχισε να ζεσταίνεται πίσω, εκεί ακριβώς που είναι το λογότυπο της LG. Όχι ότι ψήθηκε αλλά ήταν αισθητή η ανεβασμένη θερμοκρασία. Ίσως να οφείλεται και στο μικρό πάχος του κινητού, δεν ξέρω.

Γενικά το κινητό μου άρεσε κι αν δεν προκύψει τπτ άλλο αυτές τις μέρες, μάλλον θα το χτυπήσω από το skroutz, (birdphone ή public*).

 

*Χθες πήγα μια βόλτα από το public στο κέντρο, εδώ θεσ/νίκη, για να δω το L9 και το Xperia ion, να τα πιάσω και τα δύο μαζί στα χέρια μου και να τα σκαλίξω. Ναι καλά.. Θά ΄θελα... Τα είχαν σε ένα σταντ, (αυτά και κάτι άλλα κινητά, κυρίως sony) τα οποία δεν ήταν φορτισμένα και ήταν κλειστά. Τους το είπα και μου λέει ευγενέστατα ένας υπάλληλος ότι ...δεν φτάνει το καλώδιο για να τα φορτίσουν. Χέσε μέσα Πολυχρόνη που δεν γίναμε Ευζώνοι δλδ. Επίσης τα 299 ευρώ για το L9 είναι μάλλον web offer του public διότι εκεί στο κατάστημα η τιμή του ήταν στα 399. Αυτά και σόρυ για το οφτόπικ (*).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και το ήξερα ότι είναι μεταχειρισμένο 3 βδομαδών, τώρα για το αν έχει φάει τούμπα η φώτο δεν δείχνει κάτι τέτοιο, αλλά δεν είναι και καλή, απο την άλλη όπως λέει και στην δημοπρασία μπορείς να ρωτήσεις, βέβαια αυτός λέει σε καλή κατάσταση, εμένα μου φαίνεται καινούριο και ότι απλά το έβγαλε στο σφυρί. Απο το 2008 που μπήκα στον να κόπο αγοράσω μια φορά τηλέφωνο απο εξωτερικό, όλες μου οι αγορές ήραν μια χαρά νοκια 5800, νοκια ν79, ομνια 7, lg optimus l9 και όλα αυτά σε τιμή 100+ κάτω απο το φθηνότερο μαγαζί στο σκρουτζ.. Η άποψη μου είναι ότι κινητό 3 εβδομάδων είναι καινούριο εφόσον δεν έχει φάει τούμπα όπως λες, που πολύ εύκολα μπορείς να το διαπιστώσεις...

 

ρείξε και μια ματιά σε ένα λαπ τοπ που κοιτάζω 900 ευρώ η dell. στο φθηνότερο μαγαζί skroutz 1.085 (με ελαφρός μικρότερες επιδόσεις..)

 

http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?reconfigure=true&vw=icon&cart=ActiveCart&id=44502228-7f74-4819-bb4a-7cf9fc7da551&ecomm=ecomm.euro.dell.com&c=de&l=de&cs=dedhs1

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Eσείς που έχετε το κινητό, έχετε διαπιστώσει να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος μετά από κάποια λεπτά χρήσης?
Link to comment
Share on other sites

ζεσταινεται αν παιξω κανα παιχνιδακι κατα ταλλα σε browsing και facebook δεν Εχω παρατηρησει κατι, το θεμα ειναι οτι το συγκρινω με το ομνια 7 το οποιο με απλη χρηση επαιρνε φωτια οποτε αυτο μου φαινεται κρυο, δηλαδη και οταν ζεσταινεται στο φουλ παλι χλιαρο μου φαινεται σε σχεση με το Ομνια 7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν "κλείνω" με το θέμα μπαταρία, με βαριά σχετικά χρήση που προέκυψε το διήμερο είμαι στο 24% (διευκρινίζω ότι τα βράδια μετά τις 11 το σβήνω). Υπεραρκετό για μένα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν "κλείνω" με το θέμα μπαταρία, με βαριά σχετικά χρήση που προέκυψε το διήμερο είμαι στο 24% (διευκρινίζω ότι τα βράδια μετά τις 11 το σβήνω). Υπεραρκετό για μένα...

 

Πολύ καλά θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά! Πλέον είμαι κάτοχος και εγώ ενος l9 που το ερωτεύτηκα οταν πήγα να πάρω μια θήκη για galaxy s3,και μπορώ να πω οτι είμαι ενθουσιασμένος.

Ίσως να φταίει το γεγονός οτι με οσα έχουν περάσει απο τα χέρια μου ειχα ενα θέμα με τα πλήκτρα (λίγο τεραστία δάκτυλα έως και πολύ),με το σ3 είχα πρόβλημα αλλά προς έκπληξη μου με το λ9 γράφω πολύ πιο άνετα(το έκανα δώρο στην γυναίκα μου).

Με ξεζούμισμα στη κυριολεξία η μπαταρία δείχνει παρά πολύ καλά σημάδια,και προς το παρών δεν μου εχει δείξει σημάδια ανησυχίας από άποψη επεξεργαστικής ισχύς.

Παρά πολύ γρήγορο σε πολλά σημεία που αλλά smartophone πολύ μεγαλύτερης αξίας δεν μπορούν να ανταποκριθούν,

Η οθόνη του είναι από πολύ έως παρά πολύ καλή για την τιμή του,(κάτοχος galaxy ς3 και iphone 4ς) και η lg νομίζω οτι ίσως είναι η πρώτη φορά που με εντυπωσιάζει σε τηλέφωνο.

Η κάμερα του δεν με ενδιαφέρει και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαιτέρα,αν και για μένα δεν παίζει σπουδαίο ρόλο.. αλλά αν ήθελα καλή κάμερα θα έπαιρνα φωτογραφική(slr) και όχι κινητό.

Ο ήχος του και η ποιότητα επικοινωνίας είναι παρά πολύ καλή έως σούπερ θα έλεγα και ένα μπράβο εδώ γιατί μερικές εταιρίες έχουν ξεχάσει τα βασικά..

Τα πλαστικά του είναι πολύ ιδιαιτέρα και νομίζω φαίνεται οτι σαν ποιότητα ειναι καλή, λίγο με το καπάκι είχα της μπαταρίας ειχα ένα θέμα,δεν μπορούσα να το ανοίξω, άλλα θέλω να πιστεύω οτι δεν θα μου δημιουργηθεί θέμα.

Ελπίζω να συνεχίσει να με ικανοποιεί και στο μέλλον ετσι.. περιμένω να περάσουν η γιορτές(υποχρεώσεις) ώστε να μπορέσω να αφιερώσω χρόνο και να του αλλάξω τα φώτα..και πάλι καλή χρονιά σε όλους και να χαμογελάτε συχνά,γιατί μπορεί εμείς να μην το έχουμε ανάγκη, αλλά οι γύρω μας το χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 (P760)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...