Jump to content

LG Optimus L9 (P760)


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και κυκλοφορησε σχεδον απο ολες τις εταιρειες και με ενδιαφερει η αγορα του ,ειπα να ανοιξουμε καινουργιο θεμα.Αν υπαρχει ηδη και δεν το ειδα ας το μεταφερει καποιος διαχειριστης.

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Edited by Superuser

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχει πάρει καλός φίλος απο χθες και έχει τα καλύτερα να πει.

Καλή οθόνη,πολύ καλός ήχος και ακουστικό,ποιότητα συνομιλίας.

Γενικά έχει μείνει πολύ ικανοποιημένος :-)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσουμε τα 4GB μνημης ειναι ΟΚ απο specs, αλλα η τιμη δεν δειχνει "σωστη". Σε 10-20 μερουλες που θα το φερουν αρκετα μαγαζια και η τιμη του λογικα θα πεσει κατω απο τα 300€ θα ειναι πιο ενδιαφερον ;)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσουμε τα 4GB μνημης ειναι ΟΚ απο specs, αλλα η τιμη δεν δειχνει "σωστη". Σε 10-20 μερουλες που θα το φερουν αρκετα μαγαζια και η τιμη του λογικα θα πεσει κατω απο τα 300€ θα ειναι πιο ενδιαφερον ;)

 

Ακριβώς!

Το μεγάλο μείον του τουλάχιστον εδώ Ελλάδα είναι η αρκετά τσιμπημένη του τιμή δυστυχώς

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα την Παρασκευή και μπορώ να πω πως ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το L9.

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική,ένταση ακουστικού πολύ καλή,ένταση ηχείου καλή(δεν χάνεις κλήσεις σε καμμία περίπτωση-με την προσθήκη του Volume+ έχεις αυτό το κάτι παραπάνω που το κάνει πολύ δυνατό σαν ηχείο,έχει δυνατότητες το μεγάφωνο αλλά υποθέτω πως το έχουν περιορίσει με sw και σε κάποια αναβάθμιση θα το αυξήσουν),οθόνη πολύ φωτεινή και ευκρινής με αρκετά καλές γωνίες θέασης,σήμερα κατω απο τον λιγοστό ήλιο την τέσταρα και φαίνεται μια χαρά.

Μολις έκανα το unboxing την Παρασκευή και το σετάρισα μου έβγαλε κατευθείαν αναβάθμιση λογισμικού 19 ΜΒ την οποία έκανε OTA και τώρα πλέον έχει την V10E.

Ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης για εφαρμογές είναι 2,2 GB και οι εφαρμογές ΔΕΝ μεταφέρονται στην εξωτερική κάρτα SD(που σηκώνει μέχρι 32 GB) διότι θέλει root και Link2SD http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/ το οποίο για την V10E δεν έχει βγει ακόμα,πάντως εγω του έχω βάλει 15 εφαρμογές και την μεγαλύτερη από αυτές να είναι το Sygic και ακόμα έχω 1,3 GB(εμένα μου φτάνουν πλέον-τώρα οι υπόλοιποι που θέλουν 500+ εφαρμογές σίγουρα είναι καλύτερο να πάρουν κάποια άλλη συσκευή όπου μπορούν να μεταφέρουν εφαρμογές σε εξωτερική SD κλπ.).

Κάμερα ΟΚ και κυρίως για να βλέπεις τα όσα βγάζει στην οθόνη του κινητού(γιαυτό άλλωστε είναι και 4,7 ίντσες και άνετη),στο PC μπορεί να στενχωρηθούν μερικοί γιατί δεν εντυπωσιάζεσαι πολύ,καλές οι φωτό και το βίντεο ΟΚ στο FHD 1080p με γρήγορη συνεχόμενη εστίαση στα 27 fps κατα μέσο όρο(επιτρέπει και λήψη φωτό παράλληλα με την εγγραφή βίντεο).

Η ram μονιμως πάνω από 330-350 ΜΒ ελεύθερη (με την δική μου διαμόρφωση πάντα όπου στο S3 ήταν 170 ΜΒ max.),προφανώς κανει καλύτερη διαχείρηση και δεν έχει 10000 διεργασίες να τρέχουν στο παρασκήνιο,lag στον dialer και πουθενα δεν είδα(συγγνώμη αλλά είμαι επηρεασμένος από το S3 ακόμα,δεν το συγκρίνω βέβαια αλλά το LG L9 μου αρέσει περισσότερο γιατί είναι απροβλημάτιστο και γρήγορο,σταθερό και πολύ στιβαρό).

Σαν τιμή τώρα είναι ακριβό οπότε το προτείνω σε όποιον το θέλει αλλά μόλις πέσει η τιμή του ή εναλλακτικά σαν παραεισαγωγής που και τώρα είναι αρκετά φθηνότερο,πρωτίστως σαν τηλέφωνο με ικανοποιεί γιατί έχει πολύ καλό σήμα και δυνατό ακουστικό,η ποιότητα συνομιλίας άριστή και για τα δύο μέρη,δόνηση πολύ δυνατή και σου εμπνέει αξιοπιστία,στιβαρότητα κάθε φορά που το πιάνεις.

SAR 0,39 και 0,47 στο σώμα βάσει του ελληνκού εγχειριδιου που είχε στο κουτί του.Αυτά τα ολίγα,καθαρά για πληροφόρηση-οτιδήποτε άλλο που θα γραφτεί περί του αν αξίζει και οι συγκρίσεις με άλλες συσκευές που κοστίζουν εκει γύρω κλπ. και offtopic είναι και άνευ νοήματος είναι για όσους θέλουν να μάθουν για το L9.....;)

 

http://imageshack.us/a/img844/6906/screenshot2012112423545.th.png http://imageshack.us/a/img19/8373/screenshot2012112423542.th.png http://imageshack.us/a/img811/1683/screenshot2012112423540.th.png http://imageshack.us/a/img37/8395/screenshot2012112423514.th.png http://imageshack.us/a/img96/9630/screenshot2012112423513.th.png http://imageshack.us/a/img846/2236/screenshot2012112423512.th.png http://imageshack.us/a/img28/2236/screenshot2012112423512.th.png

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για το feedback φιλε μου. Ειδικα οσον αφορα το κομματι της ποιοτητας συνομιλιας που συνηθως το παραβλεπουμε γιατι χανομαστε στις συγκρισεις των specs ;)

 

Στο θεμα της αυτονομιας/μπαταριας ποιες ειναι οι πρωτες σου εντυπωσεις ?

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το αναλυτικο feedback κι εγω και βεβαια το θεμα της μπαταριας ειναι βασικο θεμα για τα lg. Καταλαβαινω βεβαια οτι ειναι πολυ νωρις για να φτασει η μπαταρια στο maximum της αποδοσης της , αλλα μια ιδεα θα εχεις παρει.Το αγορασες απο ιντερνετικο μαγαζι και σε τι τιμη; Στα 399 που το εχει το πλαισιο θεωρω οτι ειναι πολυ τσιμπημενη τιμη γιατι υπαρχει το 4Χ στα 350 απο ιντερνετ.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για το feedback φιλε μου. Ειδικα οσον αφορα το κομματι της ποιοτητας συνομιλιας που συνηθως το παραβλεπουμε γιατι χανομαστε στις συγκρισεις των specs ;)

 

Εδω και πολυ καιρο και εγω αλλα και ο φιλος rostropol δινουμε μεγαλη σημασια στο κομματι ακουστικη συνομιλιας και σωστη ενταση μεγαφωνου γι αυτο το λογο εχουμε αποριψη πολλα κινητα που ισως μας αρεσαν οπως Sony Sole,xperia P,htc one x,s κ.α.!

Προσωπικα χαιρομαι που βλεπω και αλλους στο φορουμα να το τονιζουν αυτο μιας και το χουν δυστυχως παραμελλησει πολυ και κοιτανε μονο specs και συγκρισεις του χαρτιου οι περισσοτεροι!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε μια πρώτη φόρτιση κράτησε 1,5 μέρα με πολυ σκάλισμα,δείχνει πάντως μεγαλύτερη αντοχη στο συνεχομενο σκάλισμα ως 2150 mAH που είναι,βέβαια αρχη είναι ακόμα και βλέπουμε αλλα τα πρώτα σημάδια δείχνουν αντοχή και 2 μέρες χαλαρα όταν στρώσει.:)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα στο Γερμανο σε λευκο χρωμα. Ειναι πανεμορφο....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για δες... Δείχνει πολύ ενδιαφέρον, κομψό, σχετικά μαζεμένο, καλές προδιαγραφές και ήδη έρχεται από εξωτερικό κάτω από 300€! Root γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις κατω απο 300; για δωσε λεπτομερειες....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

amazon.de cyber monday week, μόνο σήμερα το βράδυ κατά τις 9 με 10... δεν μου ειπατε όμως root γίνεται?

 

edit: έ κάποια στιγμή θα γίνει και root, οπότε το χτύπησα από εκεί που σας έγραψα στα 256€...

 

Edit2: το amazon.de ήδη το έριξε στα 285€, υπολογίστε +10€ έξοδα αποστολής, έρχεται την μεθεπόμενη της παραγγελίας με ups σπίτι σας. Παρέλαβα χθες και πέφτει intensive care, όταν τελειώσω θα σας ενημερώσω σχετικά :-)

Edited by fufutos
extra πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πλέον root όπως περιγράφεται αναλυτικά εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705

Πολύ εύκολο, δύο μόνο σημεία θέλουν προσοχή:

- Μην αναβαθμίσετε το firmware, κάποιοι που πήγαν στην 10e αντιμετώπισαν προβλήματα με την διαδικασία του root, κι επειδή ακόμα δεν έχουμε CWM το downgrade είναι κομματάκι δύσκολο έως αδύνατο. Αφού βάλετε μετά το Voodoo Root Keeper, μπορείτε να δοκιμάσετε την αναβάθμιση - εγώ δεν το έκανα - δεν προσφέρει τίποτα σημαντικό, ίσως όταν έρθει η 4.1!

- Στο αρχείο RunMe_L9.txt που θα κατεβάσετε πρέπει να αλλάξετε ΚΑΙ το όνομα εκτός από την επέκταση, θα πρέπει δηλ. να το κάνετε RunMe.bat και copy and replace στην θέση του υπάρχοντος.

Τώρα πάω για Link2SD γιατί έβαλα Navigon με 5 χώρες και στριμώχτηκα λιγάκι!

 

Edit: έγινε κι αυτό, οπότε πλέον δεν έχουμε και θέμα χώρου...

 

-Κατά τα λοιπά, αυτά που λέει ο φίλος rostropol με εκφράζουν απόλυτα! Το τηλέφωνο είναι καλοφτιαγμένο, πολύ "μαζεμένο" και ο σχεδιασμός του έχει άποψη - αν μη τι άλλο δεν θα φάμε μήνυση από την Apple για άλλο ένα "ορθογώνιο παραλληλόγραμμο με στρογγυλεμένες γωνίες" :-)

-Η οθόνη είναι εξαιρετική, μεγάλες γωνίες θέασης, φυσικά χρώματα (καμία σχέση με amoled) και με καλή απόκριση. Επίσης με βόλεψε η ρύθμιση μεγέθους γραμματοσειράς, δεν χρειάζομαι πλέον χωριστή εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.

-Το σήμα του σε wifi καθώς και το gps σαφώς καλύτερα από το Galaxy S (βέβαια το "σκυλί" με συνόδεψε 2,5 χρόνια και είναι σαν καινούριο).

-Ήχος και ποιότητα συνομιλίας είναι όντως πολύ καλά, ακόμα και οι ήχοι από τα πλήκτρα ακούγονται άνετα αν τους ενεργοποιήσεις βέβαια.

-Για την μπαταρία είναι πολύ νωρίς να βγουν συμπεράσματα, θα πρέπει να περιμένουμε καμιά εβδομάδα ώστε να ολοκληρωθούν μερικοί κύκλοι φόρτισης - εκ φόρτισης.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις λοιπόν είναι πολύ καλές, πρόκειται για συσκευή η οποία απευθύνεται σε χρήστες που θέλουν ένα κομψό, ισχυρό τηλέφωνο με μεγάλη ποιοτική οθόνη σε τιμή κάτω από 300€ πλέον. Ουσιαστικά αντιμετωπίζει μόνο εσωτερικό ανταγωνισμό από το τετραπήρυνο 4Χ HD, με το οποίο η διαφορά τιμής είναι μικρή, αλλά απευθύνεται σε διαφορετικούς χρήστες, και το Nexus S - επίσης τελείως διαφορετική προσέγγιση.

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

και εγώ στην παρέα μόλις το αγόρασα απο το γερμανικό ebay για 250 ευρώ, γενικά δεν ήθελα να δώσω πάνω απο 200 ευρώ για κινητό αλλά μου φάνηκε πολύ καλή αγορά, τώρα περιμένω να έρθει :)

 

μα γιατί το αβαταρ μόνο σε ασπρο :wacko:

 

γιατί το προτίμησα ανάμεσα σε άλλες συσκευές τιμής 250ε (Motorola Atrix, xperia p, galaxy ace 2 κλπ)

1) μέγεθος οθόνης

2) μέγεθος μπαταρίας

 

τι μου φαίνεται αρνητικό

1)μέγεθος εσωτερικής μνήμης

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

τι μου φαίνεται αρνητικό

1)μέγεθος εσωτερικής μνήμης

 

Δες στο προηγούμενο post πως μπορείς να αυξήσεις την μνήμη "βάζοντας στο κόλπο" ένα partition της εξωτερικής κάρτας μνήμης :)

Link to comment
Share on other sites

θα τα δω όλα όταν έρθει, γενικά δεν είμαι τύπος που γεμίζει το κινητό με μουσικές, παιχνίδια και άλλα τέτοια. Αυτό που θέλω είναι οι βασικές 20 - 25 εφαρμογές viber, shazam κλπ :)

 

Edit: Έχει gorilla glass τελικά ή όχι ? άλλοι λένε έχει άλλοι ότι δεν έχει, μπερδεύτηκα.

Μάλλον μόνο το αμερικάνικο μοντέλο έχει

 

Edit: είναι λίγο μοναχικά εδώ, και πως αν μην είναι άλλωστε όταν το lg 4x κοστίζει 350-380 το οποίο είναι καλύτερο σε ανάλυση και επεξεργαστή.

Φυσιολογικά σε κάνα μήνα, αν η συσκευή πέσει στα 280 ευρώ (σε σκουρτζομάγαζα γιατί και το 4χ το πλαίσιο το πουλάει 600 ευρώ αν είναι δυνατόν) να το προτιμήσει λίγο ο κόσμος

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είναι λίγο μοναχικά ναι... Αν πέσει κάτω από 300 στην Ελλάδα μπορεί να δούμε περισσότερους στην παρέα. Η οθόνη του αμερικάνικου είναι gorilla glass II , για τα ευρωπαϊκά το ψάχνω, αλλά καλού - κακού παράγγειλα μια μεμβράνη zagg, τις είχε με 50% έκπτωση την ίδια περίοδο που ψώνισα το κινητό. Όσο για θήκες, υπάρχει μόνο ένας τύπος silicon όπου κι αν έψαξα, αργότερα ίσως κυκλοφορήσουν κι άλλες. Υπομονή :)

 

Edit: Black L9 Avatar please?

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

θήκη δεν πρόκειται να του βάλω, πλαστικό είναι δεν θα πάθει και τίποτα (ένας ακόμη απο τους λόγους που το επέλεξα, εκτός απο την τιμή, οθόνη, μπαταρία, μέγεθος κλπ), αλλά αν θες το αλλάζεις και γίνεται καινούριο, (ένας από τους λόγους που δεν θέλω νέξους 4, χωρίς θήκη δεν γίνεται)

για αυτοκόλλητο εγώ πήρα αυτά μιας και δεν το έψαξα εκτενέστερα.

 

Η τιμή του είναι τραγική, δεν μπορώ να καταλάβω αυτά τα καταστήματα τύπου πλαίσιο, πως πάνε και δίνουν 100-200 ευρώ παραπάνω οι πελάτες, έρευνα αγοράς δεν κάνει κανένας?

 

μα ποιος αγοράζει άσπρα κόκκινα κίτρινα κινητά, το κινητό πρέπει να είναι μαύρο, άντε και λίγο ασημί :lol:

 

Edit: εγώ γενικά στο android είμαι νέος, γενικά ήξερα ότι επιλέγοντας αυτή τη συσκευή μεγάλη υποστήριξη δεν θα έχει με costum roms, αν και έχω μια μικρή ελπίδα ότι αργότερα ίσως δούμε κάτι.

 

Με αυτό το root τι κερδίζει κάποιος ? από ότι κατάλαβα γενικά για να φτάσουμε στις costum roms θέλει: root, custum recovery, unlock boot loader (για προσαρμογή kernel) και στο τέλος costum roms.

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Για να κινηθει το κινητο το οποιο ειναι πανεμορφο πρεπει να πεσει κατω απο 250 ευρω.Διαφορετικα θα βρισκει μπροστα του το 4Χ το οποιο τελικα επελεξα γιατι δεν μπορουσα να περιμενω να πεσει η τιμη απο το L9.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι φίλε μου, αν πρόσεξες οι δύο από τους τρεις που το πήραμε τόσα δώσαμε (250), και η τιμή ήταν βασικό κριτήριο! Και είναι πράγματι αξιοπερίεργο το γεγονός ότι πολλοί εξοικειωμένοι με την τεχνολογία πάνε και δίνουν ένα σκασμό λεφτά χωρίς να το ψάξουν πρώτα. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...

 

Στα κέρδη του root τώρα: Η γενική προσέγγιση λέει ότι αποκτάς πλήρη έλεγχο της συσκευής σου, οπότε μπορείς να κάνεις ότι θέλεις. Αυτό σημαίνει βεβαίως ότι χάνεις και το όποιο "δίχτυ προστασίας", και αν δεν ξέρεις τι κάνεις μπορεί να γίνει ζημιά στο λειτουργικό, η οποία μπορεί να είναι ανεπανόρθωτη και να θέλεις service - επί πληρωμή βεβαίως μια και έχεις χάσει την εγγύηση. Εκτός από διάφορους περίπλοκους τρόπους που μπορεί να συμβεί αυτό, ο απλότερος είναι η απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος. Κάνοντας root αποκτάς δυνατότητα να βάλεις εφαρμογές εκτός google play, αλλά και να βγάλεις όποια - κατά την άποψή σου - περισσεύει (το λεγόμενο blootware, εφαρμογές που βάζουν οι εταιρείες εκτός "καθαρού" android). Αυτό είχε ιδιαίτερο νόημα με τα παλιότερα μοντέλα ενός πυρήνα, με χαμηλό χρονισμό και κυρίως με 512 ram, μέρος της οποίας ήταν μονίμως "πιασμένη" από εφαρμογές συστήματος. Εξακολουθεί βεβαίως να έχει νόημα, απλά η κατάσταση έχει βελτιωθεί θεαματικά στα νέα μοντέλα.

 

Στην πράξη τώρα, προσωπικά είμαι root για δυό τρία πράγματα:

 

- AdAway, εφαρμογή που "κόβει" το 99% των διαφημίσεων.

- Titanium Backup, κάνει local (στην κάρτα SD, ας πούμε) ή στο cloud, backup όλων των εφαρμογών και των δεδομένων τους με άπειρες δυνατότητες παραμετροποίησης. Κάνει και πολλά άλλα πράγματα, ειδικά η donate έκδοση, ανάλογα με το μοντέλο του κινητού και αν έχει CWM ή όχι.

- Link2SD, αφού χωρίσεις την SD σε 2 partitions (primary και τα δύο), αυξάνει τον χώρο που μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές. Ιδιαίτερα χρήσιμο για συσκευές με περιορισμένο χώρο (όπως το L9), ή για άλλες που ο κατασκευαστής έχει περιορίσει (άγνωστο γιατί) αυτόν τον χώρο.

- Market Enabler, μην ψάξετε στο Google play δεν θα το βρείτε. Το κατεβάζετε από το site του developer και το εγκαθιστάτε ως .apk. Ως γνωστόν η Google δεν ακολουθεί ενιαία πολιτική διάθεσης εφαρμογών και λοιπών προϊόντων σε όλο τον κόσμο. Αυτό τον σκόπελο λοιπόν ξεπερνάει η εφαρμογή αυτή, την ανοίγετε κάνετε πρώτα save current settings, και μετά πάτε settings list, διαλέγετε όποιον φορέα θέλετε, πατάτε παρατεταμένα πάνω του, ανοίγει μενού και επιλέγετε fake this provider now, και... αυτό ήτανε! Μπαίνετε στο play βρίσκετε την "απαγορευμένη" στην χώρα μας εφαρμογή, την εγκαθιστάτε και είσαστε εντάξει. Αν κάνετε και μια δωρεά στον developer σας στέλνει το κλειδί donate οπότε μπορείτε να επιλέγετε fake on reboot, και να είσαστε μόνιμα στον άλλο provider. Διευκρινίζω ότι αυτό είναι εντελώς εικονικό, δηλαδή μόνο το google play νομίζει ότι έχετε άλλο πάροχο, το τηλέφωνο εξακολουθεί να λειτουργεί κανονικά.

 

Υπάρχουν πολλά ακόμα που μπορεί να κάνει κανείς όντας root, ειδικά αν κυκλοφορήσει cloworkmod για την συσκευή, αλλά νομίζω ότι αυτά που παρέθεσα αρκούν από μόνα τους ;)

Link to comment
Share on other sites

250 ευρω απο ευρωπαικο μαγαζι κι οχι απο ιντερνετικο μαγαζι στην ελλαδα.. Και παλι ομως συναντα στα 340 το 4Χ απο ιντερνετικο μαγαζι στην ελλαδα.Πραγματικα πολυ λαθος πολιτικη ττιμων απο την LG ελλαδος που αδικει καταφωρα το L9.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

250 ευρω απο ευρωπαικο μαγαζι κι οχι απο ιντερνετικο μαγαζι στην ελλαδα.. Και παλι ομως συναντα στα 340 το 4Χ απο ιντερνετικο μαγαζι στην ελλαδα.Πραγματικα πολυ λαθος πολιτικη ττιμων απο την LG ελλαδος που αδικει καταφωρα το L9.

 

250 με 340 είναι 90 ευρώ διαφορά στο συγκεκριμένο θέμα έσπασα το κεφάλι μου για να πείσω τον εαυτό μου να μη πάρω το νεξους 4 το οποίο θα έβγαινε 310 + 10με20 ευρώ για κάποια θήκη, προσωπικά δεν ήθελα ούτε πάνω απο 200-220 να πάω άλλα δεν μπορούσα να βρώ κάτι σε αυτή την τιμή που να με καλύπτει όσο το L9 (η υπέρβαση ήταν απο τα 220 στα 250).

 

Τώρα στη συζήτηση αν το lg 4x ή το νεξους 4 αξίζουν το κάτι παραπάνω σίγουρα το αξίζουν, εγώ όμως δεν τα χρειάζομαι αυτά τα έξτρα χαρακτηριστικά για την ώρα, ίσως του χρόνου αντίστοιχα που οι τετραπύρινοι επεξεργαστές θα είναι ευρέως διαδεδομένοι στην μεσαία κατηγορία να πάω σε κάτι τέτοιο, γενικά θέλω να δίνω 200 και να αλλάζω κάθε χρόνο πάρα 400 500 και να το κρατάω 2 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,να κανω μια ερωτηση θελω

αν το παρω απο το amazon de τι επιλογες γλωσας εχω στην συσκευη??μπορει να ακουγετε χαζη η ερωτηση αλλα δεν εχω ξανακανει αγορα απο εξω γιαυτο ρωταω.....

 

ευχαριστω

 

εριχνα μια ματια στο amazon de και μου εκανε εντυπωση το LG optimus 4X HD το εχουν 341 και σε μεγαλη γνωστη αλυσιδα καταστηματων στην Ελλαδα το εχουν 599...μιλαμε για διαφορα 150 ευρο.........

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 (P760)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...