Jump to content

LG Optimus L9 (P760)


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εριχνα μια ματια στο amazon de και μου εκανε εντυπωση το LG optimus 4X HD το εχουν 341 και σε μεγαλη γνωστη αλυσιδα καταστηματων στην Ελλαδα το εχουν 599...μιλαμε για διαφορα 150 ευρο.........

 

150 καλά θα ήτανε, μην είναι 250 ? χεχε... βασικά στα android κινητά υπάρχουν όλες οι γλώσσες από όσο γνωρίζω εξορισμού, δεν ξέρω μόνο για την εγγύηση. Κανονικά η εγγύηση είναι πανευρωπαική, θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα στο Ελλαδιστάν :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

150 καλά θα ήτανε, μην είναι 250 ? χεχε... βασικά στα android κινητά υπάρχουν όλες οι γλώσσες από όσο γνωρίζω εξορισμού, δεν ξέρω μόνο για την εγγύηση. Κανονικά η εγγύηση είναι πανευρωπαική, θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα στο Ελλαδιστάν :X

 

xaxaxaxa εχεις δικιο........απο κεκτιμενη ταχυτητα δεν υπολογησα καλα,εφαγα ενα 100αρικο..........

οσο για την εγγυηση δεν νομιζω να υπαρχει θεματακι,γιατι ειναι εντος ΕΕ,......για την γλωσσα απλα ετσι εκανα την ερωτηση.....

παντος αν ειναι να γλυτωσεις τοσα λεφτα,δεν το συζηταω καθολου............

Link to comment
Share on other sites

βλέπω κάτι στο xda κάποιοι μιλάνε για overclock, καλή φάση θα ήταν να το χρονίσουμε στα 1.2ghz που από ότι φαίνεται στη σελίδα του κατασκευαστή γίνεται, @fufutos εσύ ξέρεις από αυτά?, γενικά βλέπω ότι γίνεται εύκολα μέσω εντολής, φυσιολογικά όμως θα επηρεάσει στην κατανάλωση της μπαταρίας και στην θερμοκρασία,

σήμερα θα γινόταν παράδοση του τηλεφώνου αν δεν έλειπα απο το σπίτι -.- είμαι ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο δεν αντέχω άλλο!

Link to comment
Share on other sites

βλέπω κάτι στο xda κάποιοι μιλάνε για overclock, καλή φάση θα ήταν να το χρονίσουμε στα 1.2ghz που από ότι φαίνεται στη σελίδα του κατασκευαστή γίνεται, @fufutos εσύ ξέρεις από αυτά?, γενικά βλέπω ότι γίνεται εύκολα μέσω εντολής, φυσιολογικά όμως θα επηρεάσει στην κατανάλωση της μπαταρίας και στην θερμοκρασία,

σήμερα θα γινόταν παράδοση του τηλεφώνου αν δεν έλειπα απο το σπίτι -.- είμαι ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο δεν αντέχω άλλο!

 

Τον ιδιο επεξεργαστη χρονισμενο στα 1.2 εχει το RAZR XT910. Ριξε μια ματια στο XDA και για τα LG Prada 3.0 και LG Optimus 3D να δεις αν εχει γινει σε κανενα overclock απο 1 σε 1.2. Ιδιο επεξεργαστη εχουν και αυτα.

 

Κανε υπομονη λιγο ακομα. Σουπερ η συσκευη για 250€ που το πηρες. :)

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι το έχουν ήδη χρονίσει στα 1200, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Προσωπικά προτίμησα το συγκεκριμένο ελπίζοντας ότι θα έχει καλύτερη αυτονομία σε σχέση με τα τεραπύρηνα και πιο γρήγορα. Γενικά όσο δεν έχουμε cloworkmod λέω να μήν μπω στα πολύ βαθειά...
Link to comment
Share on other sites

το χω και γώ το κινητό στα χέρια μου, άκρως ευχαριστημένος για αυτήν την αγορά, ακριβώς ότι περίμενα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής η πλάτη του κινητού είναι καλύτερα σχεδιασμένη απο ότι στο 4x, από ταχύτητα μου φαίνεται πολύ καλό, η οθόνη είναι καλή για τα υπόλοιπα γενικά υπάρχουν reviews στο youtube που πέφτουν κατά 99% μέσα :) γενικά πιστεύω ότι οι εφαρμογές μου δεν πρόκειται να ξεπεράσουν το 1gb, αυτή τη στιγμή έχω βάλει όλες όσες χρησιμοποιούσα στο omnia 7 εδώ και 1.5 χρόνο και πιάνουν στο σύνολο 600mb ;)

 

Κάποιοι το έχουν ήδη χρονίσει στα 1200, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Προσωπικά προτίμησα το συγκεκριμένο ελπίζοντας ότι θα έχει καλύτερη αυτονομία σε σχέση με τα τεραπύρηνα και πιο γρήγορα. Γενικά όσο δεν έχουμε cloworkmod λέω να μήν μπω στα πολύ βαθειά...

 

έχω την εντύπωση ότι το κινητό είναι χρονισμένο στα 1080mhz από την lg, πρέπει αργότερα να κοιτάξω τον οδηγό ροοτ..

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

250 ευρω απο ευρωπαικο μαγαζι κι οχι απο ιντερνετικο μαγαζι στην ελλαδα.. Και παλι ομως συναντα στα 340 το 4Χ απο ιντερνετικο μαγαζι στην ελλαδα.Πραγματικα πολυ λαθος πολιτικη ττιμων απο την LG ελλαδος που αδικει καταφωρα το L9.

 

ποιο μαγαζί ρε παιδιά, πείτε μας κι εμάς !!!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν θα το βρείς στα 282+10€ έξοδα αποστολής στο amazon.de http://www.amazon.de/LG-Smartphone-Touchscreen-Megapixel-Volks-Smartphone/dp/B009IOQB3E/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1355039346&sr=1-1

Έχει και κάποιους συνεργαζόμενους εμπόρους 10€ φθηνότερα, αλλά δεν ξέρω αν στέλνουν Ελλάδα και με τι έξοδα. Μερικοί από μας το πήραμε σε προσφορά 254€ όλα μέσα :cool:

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Εχει και πιο φθηνο θα ανοιξω σε λιγο το pc και θα ποσταρω εδω

 

αυτό εδώ λέει ότι στέλνει Ελλάδα με 19 ευρώ 260+19 :D

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, αν βγείτε στη γύρα στο διαδίκτυο για αξεσουάρ!!! Υπάρχει και η "αμερικάνικη" εκδοχή του L9 (P769) η οποία ΔΕΝ είναι συμβατή με την "κανονική" (P760) που κυκλοφορεί στον υπόλοιπο κόσμο. Ειδικά τα screen protectors, silicone sleeves κ.λ.π. δεν ταιριάζουν με τίποτα, καθώς υπάρχει διαφορά στο μέγεθος συνολικά, η οθόνη είναι 4,5" και η θέση της κάμερας σε διαφορετικό σημείο. Σιγουρευτείτε ότι ψωνίζετε για το P760 και κάντε έναν οπτικό έλεγχο καλού-κακού...
Link to comment
Share on other sites

απο amazon de το στελνουν Ελλαδα το κινητο???

 

προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου για το L9(289) σε σχεση με το 4X HD(369).....η διαφορα ειναι στα 80 ευρω,και το σκεφτωμαι....

απλα θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του L9 αν το κινητο κολαει μετα απο χρονο λειτουργιας.....

εγω αυτη την στιγμη εχω ενα L5 και κολαει μετα απο ωρα χρησης......

 

ευχαριστω

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, εμένα είναι το πρώτο android που αγοράζω, είχα το νοκια 5800, μετά πήρα το όμνια 7 το οποίο το κράτησα 1.5 χρόνο και τώρα ήρθα σε αυτό,

25 εφαρμογές έχω κάνει εγκατάσταση έψαξα το μισό μαρκετ γενικά δεν νομιζω ότι ξέχασα κάτι, 1,7 gb έχει μείνει ελεύθερο και έβαλα και μια κάρτα μνήμης 2gb εξωτερική για να αποθηκεύονται εκεί η φωτογραφίες και κάποιο βίντεο αν τραβήξω,

η οθόνη του μαρέσει πάρα πολύ μπορεί να μην έχει την πιο τέλεια ανάλυση αλλά η φωτεινότητα και η ευκρίνεια είναι άριστη,

η ποιότητα κατασκευής προσωπικά πιστεύω ότι είναι ένα κλικ πάνω από το lg 4x όλος ο σχεδιασμός δηλαδή είναι πιο όμορφο ειδικά στο πίσω μέρος αλλά και στο πλαινό και μπροστινό,

στις βασικές λειτουργίες του είναι οκ ο 2πύρινος επεξεργαστής και το 1gb ραμ φτάνουν για το browsing και το socializing,

γενικά η κάμερα είναι πολύ μέτρια αν δηλαδή είσαι φαν της φωτογραφίας δεν θα στο σύστηνα,

απο παιχνίδια δεν ξέρω έχω βάλει μόνο το angry birds και αυτό γιατί είναι δωρεάν και δεν το έχω παίξει ποτέ :p

εμένα μου φαίνεται πολύ καλό το τηλέφωνο αλλά αυτές ήταν οι προσδοκίες μου, τα 290 που λές τα αξίζει η συσκευή αλλά εγώ δεν ήθελα να δώσω ούτε 310 για να πάρω νέξους4 8gb που μένω και γερμανία και θα μπορούσα άνετα.. αυτό το screenshot καλύτερα να μη το βάλω στο τοπικ του νέξους :p

 

*** η χρέωση απορρίφθηκε γιατί ζήτησα απο την τράπεζα να μου μειώσει το επιτρεπόμενο όριο ανάληψης στα 300 ευρώ :p την τρίτη θα ακυρωθεί φυσιολογικά εντελώς η αγορά..

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν σε ότι αφορά το amazon.de βεβαίως και στέλνει Ελλάδα όπως αναφέρεται πιο πάνω, σε δυο μέρες είναι σπίτι σου με UPS. Στο κινητό τώρα παιχνίδια που θέλουν ισχύ δεν παίζω, αλλά χθες χρησιμοποίησα το πρόγραμμα πλοήγησης, το οποίο στο Galaxy S ζοριζόταν και αραιά και που κράσαρε, στο L9 τα πήγε περίφημα, ρουφώντας μπαταρία με το μπουρί βέβαια :lol: Χωρίς φορτιστή αυτοκινήτου άστα να πάνε... Αυτά!
Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιέφερε παρα πολύ να βάλω το stock android theme στο κινητό αλλά χωρίς να βάλω άλλο launcher, δηλαδή να φορτώνει στα themes που έχει ήδη γίνεται αυτό ? :wacko: νομίζω ότι το stock theme θα έπρεπε να υπάρχει στο κινητό.. εμείς που είμαστε root θα μπορούσαμε να πειράξουμε το θέμα έστω κάποια background απο άσπρα να γίνουν μαύρα και αντίστοιχα οι γραμματοσειρές να γίνουν άσπρες ? Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι κτήνος από θέμα χωρητικότητος.

Στην πράξη, τί αυτονομία έχει;

Βγάζει διήμερο με νορμάλ χρήση;;

 

Edit: Η αλήθεια είναι ότι αν και πήρα πρόσφατα το s advance, το ζηλεύω αυτό το κινητό..

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι κτήνος από θέμα χωρητικότητος.

Στην πράξη, τί αυτονομία έχει;

Βγάζει διήμερο με νορμάλ χρήση;;

 

Edit: Η αλήθεια είναι ότι αν και πήρα πρόσφατα το s advance, το ζηλεύω αυτό το κινητό..

 

Ιδια συμπτωματα και εδω :lol:

 

Περιμενω να δω πως θα διαμορφωθει η τιμη του L9 μεσα στις επομενες εβδομαδες και μαλλον θα κανω την μεταβαση. Κυριος λογος η οθονη του L9. Μια χαρα παει το S Advance σαν συσκευη, αλλα δεν την μπορω την AMOLED.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη εντύπωση η μπαταρία μια χαρά τα πάει. Περιμένω να περάσει μια εβδομάδα+ για να έχω πιο ασφαλή συμπεράσματα, διότι τυχαίνει να μην το πολυδουλεύω αυτές τις μέρες οπότε το φορτίζω κάθε 1,5 - 2 μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες απο Γερμανία λέει ohne simlock θα λειτουργεί Ελλάδα ? στο Γερμανό με προσφορά εχει 300 ευρω 400-100

 

ohne=χωρις

 

Οπου το βλεπεις δεν υπαρχει προβλημα με κλειδωμα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες απο Γερμανία λέει ohne simlock θα λειτουργεί Ελλάδα ? στο Γερμανό με προσφορά εχει 300 ευρω 400-100

 

Αν βιάζεσαι χτύπα το από Γερμανό, έτσι κι αλλιώς είτε amazon.de είτε Γερμανό (=ΟΤΕ=Deutsche Telekom) σε βλέπω να τα σκάς σε... Γερμανούς :lol:

Ευκαιρίας δοθείσης να σας πω ότι το αγορασμένο από amazon.de δικό μου, έγινε register στην Ελληνική LG κανονικά. Πιθανολογώ ότι και με την εγγύηση (αχρείαστη να ναι) δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες απο Γερμανία λέει ohne simlock θα λειτουργεί Ελλάδα ? στο Γερμανό με προσφορά εχει 300 ευρω 400-100

 

Δεν είναι έτσι. Σκας 400 και πέρνεις 100 δωροεπιταγή. δεν στα αφαιρούν από το κινητό

 

Στο πλαίσιο ομως έπεσε στα 349

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/LG-Optimus-L9-Black-with-Ginius-Driver-Don-t-Panic-LGP760-AGRCBK.htm

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανό είναι σε λίγο να σταθεροποιηθεί η τιμή του κινητού στα 300, όποιος βέβαια θέλει μπορεί άνετα να το πάρει απο γερμανία με 280 μαξ
Link to comment
Share on other sites

Από 329 ευρώ ξεκινά πλέον η τιμή του στα σκρουτζομάγαζα.

ναι και απο 347 η τιμη του 4x hd...πολυ σκληρος ανταγωνησμος μεταξυ τους.........πιστευω οτι για 20 ευρω διαφορα το 4X HD ειναι καλυτερη περιπτωση...

αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη ας την τεκμιριωση γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο.......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 (P760)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...