Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις μου εγινε refund το shipping cost για το bumper γιατι ειχε αργησει και ειχα πληρωσει για παραδοση σε δυο μερες.

Ολα καλα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι τα παιδιά που το έχουν? Ακούτε και εσεις ένα περίεργο βουητό από το ακουστικό κατά την διάρκεια ενός τηλεφωνήματος?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες με το Ν4 σε στοκ μορφή θέλω να επισημάνω 1-2 προβληματάκια που έχω δει σε συστηματική βάση και αφορούν καθαρά το λογισμικό. Και να μου πείτε αν έχει κανείς τα ίδια!

Το πρώτο έχει να κάνει με το WiFi. Αν το κλείσω και το ξανανοίξω αμέσως, κάνει αρκετή ώρα να εμφανίσει τα δίκτυα και καμιά φορά δε συνδέεται.

Το δεύτερο έχει να κάνει με την κάμερα. Πας να βγάλεις φωτογραφία και απλά δεν κάνει τίποτα.. Δείχνει κανονικά απλά δε βγάζει! Συν οτι μένει ανοιχτό το φλας. Κλείνω την εφαρμογή ξανανοίγω, πάλι τα ίδια.. Μόνο με reboot στρώνει.

 

Τίποτα από τα δύο.. Και για να ειμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι να έχω ξαναδιαβάσει αυτά που αναφέρεις.. Έχεις πάρει 4.2.1?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα τεστ δεν είναι optimized για 4.2

 

Μηπως παιζει ρολο το downclock...?!?! (thermal κατι... δεν θυμαμαι πως λεγεται ακριβως)

Edited by Dimitris_tz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κάνεις Franco r13 kernel? Είμαι με r11 και πολύ ικανοποιημένος οπότε δεν θέλω να περασω τον 13 γιατί κάποιοι στο xda βλέπουν ελαφρύ lag μιας και πείραξε την ενδιάμεση συχνότητα ώστε να μην πηγαίνει κατευθείαν στην μέγιστη και καταναλώνει παραπάνω μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κάνεις Franco r13 kernel? Είμαι με r11 και πολύ ικανοποιημένος οπότε δεν θέλω να περασω τον 13 γιατί κάποιοι στο xda βλέπουν ελαφρύ lag μιας και πείραξε την ενδιάμεση συχνότητα ώστε να μην πηγαίνει κατευθείαν στην μέγιστη και καταναλώνει παραπάνω μπαταρία

 

Εγώ πρίν δυό ώρες αλλά δεν βλέπω κανένα lag.

Μήπως μπορείς ε΄συ να μου απαντήσεις έαν έχει βουητό το ακουστικό κατά την διάρκεια μιας κλήσης?

Link to comment
Share on other sites

Προς admin, μήπως ανοίξει θέμα με την διαθεσιμότητα του κινητού. Το 99% των μηνυμάτων αφορούν το συγκεκριμένο θέμα. Δεν μπορείς να διαβάσεις τίποτα άλλο. Λόγω της περιορισμένης διαθεσιμότητας θα τραβήξει πολυ αυτή η ιστορία. Ευχαριστώ
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω περάσει τον 13 αλλά από αυτά που λέτε θα τον περάσω να τον δω αύριο μετά από πλήρη φόρτιση και battery callibration... Μάλλον πρέπει να μεταφερθούμε και στις Τροποποιήσεις :happy:

 

Edit: Τον πέρασα και όντως τρέχει μια χαρά χωρίς ίχνος lag or so ;)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα δύο.. Και για να ειμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι να έχω ξαναδιαβάσει αυτά που αναφέρεις.. Έχεις πάρει 4.2.1?

 

Ναι από την πρώτη μέρα πήρε 4.2.1. Δε ξέρω και τι να κάνω γιατί είναι στοκ. Αυτό με το wifi το κάνει αρκετά συχνά. Η κάμερα ευτυχώς έχει αρκετές μέρες να παρουσιάσει κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ασχημα μαντάτα, η χρέωση της πιστωτικής μου απορριφθηκε, δεν ξέρω όμως ακόμη αν έγινε από την Google ή από την τράπεζα. Να αναφέρω ότι την πέρασε ο γνωστός μου κατευθείαν όταν έκανε την παραγγελία, δεν την είχα βάλει στο Wallet. Αντε τώρα περίμενε 1+ μήνα....:angry:
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί περίμενε 1+ μήνα;

 

Γιατί για να το ξαναπαραγγείλω τώρα έχει χρόνο παράδοσης 6-7 βδομάδες.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ασχημα μαντάτα, η χρέωση της πιστωτικής μου απορριφθηκε, δεν ξέρω όμως ακόμη αν έγινε από την Google ή από την τράπεζα. Να αναφέρω ότι την πέρασε ο γνωστός μου κατευθείαν όταν έκανε την παραγγελία, δεν την είχα βάλει στο Wallet. Αντε τώρα περίμενε 1+ μήνα....:angry:

 

Πολυ ασχημα... Με Ελληνικη πιστωτικη προσπαθησες? Μεχρι να αποριφθει η παραγγελια ηταν ¨pending"? Aν ναι ποσες μερες εκανε να σου ερθει το email ακυρωσης?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ασχημα... Με Ελληνικη πιστωτικη προσπαθησες? Μεχρι να αποριφθει η παραγγελια ηταν ¨pending"? Aν ναι ποσες μερες εκανε να σου ερθει το email ακυρωσης?

 

Mε Ελληνική πιστωτική απευθείας στην παραγγελία χωρίς χρήση Wallet. Δεν ξέρω πόσο καιρό ήταν pending το status. Mail από Google δεν μου έχει έρθει ακόμη ή δεν μου το έχει προωθήσει ο γνωστός μου. Τώρα μόλις μου ήρθε sms & email απο την πιστωτική.

 

To περίεργο είναι οτι στο "έμπορος" που συνήθως γράφει Google Marketplace κτλπ, δεν γράφει τίποτα, κενό.

Edited by verve77
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ισχύει 100% αυτός ο χρόνος παράδοσης.

 

Κάποιοι το παρέλαβαν σε λίγες μέρες.

 

Πάντως κι εγώ θα βάλω γνωστό από Αγγλία να το παραγγείλει.

 

Τι χρειάζεται να έχει; Δεν το κατάλαβα αυτό με το Google Wallet.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έκανα τη παραγγελία στις 7 Δεκέμβρη, το status στο wallet είναι ακόμα pending, αλλά στην κάρτα υπάρχει η χρέωση σε εκκρεμότητα.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν θα ανοιξουν ξανα οι παραγγελιες για το 8gb?
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Mε Ελληνική πιστωτική απευθείας στην παραγγελία χωρίς χρήση Wallet. Δεν ξέρω πόσο καιρό ήταν pending το status. Mail από Google δεν μου έχει έρθει ακόμη ή δεν μου το έχει προωθήσει ο γνωστός μου. Τώρα μόλις μου ήρθε sms & email απο την πιστωτική.

 

To περίεργο είναι οτι στο "έμπορος" που συνήθως γράφει Google Marketplace κτλπ, δεν γράφει τίποτα, κενό.

 

Αρα λογικα δεν ενεκρινε η τραπεζα. Εμενα παντως η τραπεζα μου πηρε τηλεφωνο 10 λεπτα μετα την παραγγελια και με ρωτησε αν ημουν εγω που παρηγγειλα απο Google Play. Τους ειπα ναι. Μετα απο 2 μερες πηρα τηλεφωνο να δω αν εχει χρεωθει και μου ειπαν το ποσο ειναι δεσμευμενο απο τη Google και οποτε το ζητησει το παιρνει. Αρα η τραπεζα δε με σταματαει. Μονο αν το κανει η google...

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν θα ανοιξουν ξανα οι παραγγελιες για το 8gb?

 

Έχουν κλείσει οι παραγγελίες για το 8άρι; Σε ποια χώρα;

 

Με το 16άρι τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

ημουν αγγλια για καποιες μερες και το 8αρι ηταν out of stock, το 16αρι ειχε παραδοση σε 6-7 βδομαδες (οπως αναφερουν κι αλλα παιδια εδω μεσα δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις ο συγκεκριμενος χρονος παραδοσης).

 

απλα ενδιαφερομαι για το 8αρι (συνεχιζω να το τσεκαρω μεσω proxy κι ακομα ειναι Out of stock).

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ενημέρωσε ο γνωστός ότι είναι ακόμη "pending" η παραγγελία. Με προβληματίζει το γεγονός του κενού εμπόρου στην κάρτα. Ελπίζω να την απέρριψε η ίδια η τράπεζα και να προλάβω να το σώσω. Η Google έχει δεσμεύσει απλώς το ποσό. Δυστυχώς χρησιμοποιώ της Citibank που έχει περιθώριο μεν, αλλά από θέμα ενημέρωσης, επικοινωνίας κτλπ είναι για τα πανηγύρια. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

 

 

Το έχουμε ξαναδώσει κάμποσες φορές το link για να τσεκάρετε την διαθεσιμότητα και την δυνατότητα παραγγελίας: http://www.n4checker.com/, χωρίς χρήση proxy κτλπ

Edited by verve77
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ενημέρωσε ο γνωστός ότι είναι ακόμη "pending" η παραγγελία. Με προβληματίζει το γεγονός του κενού εμπόρου στην κάρτα. Ελπίζω να την απέρριψε η ίδια η τράπεζα και να προλάβω να το σώσω. Η Google έχει δεσμεύσει απλώς το ποσό. Δυστυχώς χρησιμοποιώ της Citibank που έχει περιθώριο μεν, αλλά από θέμα ενημέρωσης, επικοινωνίας κτλπ είναι για τα πανηγύρια. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

 

 

Το έχουμε ξαναδώσει κάμποσες φορές το link για να τσεκάρετε την διαθεσιμότητα και την δυνατότητα παραγγελίας: http://www.n4checker.com/, χωρίς χρήση proxy κτλπ

 

Μπορεις να τσεκαρεις κι εσυ χωρις proxy το status της παραγγελιας. Ειτε απο το play store πας κατω κατω που λεει my orders and settings ειτε απο το google wallet.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...