Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με xtreamer ics σήμερα τελευταίο και καλό πρόβλημα.

 

Καθώς το τηλέφωνο ήταν στην τσέπη υπερθερμάνθηκε, η οθόνη δεν ξεκλείδωνε με τίποτα. Αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία αφού κυριολεκτικά ζεμάταγε !

 

Δε ρισκάρω περαιτέρω συμβίωση με την xtreamer ics, θα πάω σε jelly και βλέπουμε.

 

Η μετάβαση απαιτεί επιστροφή στην stock rom; Και αν ναι, πώς επιστρέφω το newman n2 στην στοκ;

 

Ευχαριστώ

Μέχρι να βρεις την σωστή rom , αν θέλεις, εγκατέστησε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.sineo.android.noFrillsCPU

το πρόγραμμα (θέλει root) και κατέβασε την συχνότητα του επεξεργαστή.

Για το λίγο διάστημα που είχα το τηλέφωνο κατέβαζα την συχνότητα στο 1 Ghz και δεν καταλάβαινα διαφορά στην ταχύτητα.

Στην θερμόκρασία όμως έχει αρκετή διαφορά.

Δες και εδώ θερμοκρασίες που έπιανε στους 20 βαθμούς Κελσίου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5393942#post5393942

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατάφερα να βάλω την Jellykat αλλά έχω πρόβλημα με την ένταση του ηχείου, μου φαίνεται εξαιρετικά χαμηλη..Μπορώ να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με γράψατε στις μπάλες σας φίλοι μου,εεεε;;;;

 

Δεν πειράζει, ο yaroglanzos δεν κρατάει κακία.... Καλό καλοκαίρι σε όλους, σας γράφω από newman n2 με φτιαχτή ρομ :cool:

Link to comment
Share on other sites

με γράψατε στις μπάλες σας φίλοι μου,εεεε;;;;

 

Δεν πειράζει, ο yaroglanzos δεν κρατάει κακία.... Καλό καλοκαίρι σε όλους, σας γράφω από newman n2 με φτιαχτή ρομ :cool:

 

:tease: , έπρεπε να ρωτήσεις πρώτα, θα σε βοηθούσα γιατί βρήκα λύση...

Link to comment
Share on other sites

Χθες προσπάθησα να στείλω με bluetooth ένα zip με φωτογραφίες σε ένα άλλο κινητό και άρχισαν τα προβλήματα: Συνεχή soft reboot & battery drain. Προσπάθησα σήμερα τα απόγευμα να μπω σε recovery για να του κάνω wipe cache αλλά δεν έμπαινε με τπτ, έβγαζε μία άσπρη οθόνη. Του έκανα επαναφορά στα factory defaults και αφού στην αρχή δεν φόρτιζε, του έβαλα το battery doctor και τώρα (θεωρητικά) φορτίζει και σταμάτησαν τα reboot. Ελπίζω να μην είναι hardware πρόβλημα.

Επειδή του φοράω την 00.13 η οποία λέει 4.1.1 jellybean, ποια custom jellybean μου προτείνετε να του βάλω και ποια βήματα να ακολουθήσω???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω ενα ολοκαινουριο απειραχτο λευκο καπακι.Οποιος μπορει να ρθει Βυρωνα να το παρει ας στειλει πμ.Δωρεαν εννοειται...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει την jellykat 00.18 και εχω μεγαλο θεμα με το σημα το χανει συνεχως? σας συμβαινει και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω θέμα με την μπαταρια.αν δεν βγάλω τον φορτιστή τρεις τέσσερις φορές κατα την διαδικασία φόρτισης η μπαταρια αδειάζει.τι να πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω θέμα με την μπαταρια.αν δεν βγάλω τον φορτιστή τρεις τέσσερις φορές κατα την διαδικασία φόρτισης η μπαταρια αδειάζει.τι να πω...

 

φορτίζεις μέχρι 100%, βγάζεις την μπαταρια για μια ωρα να''ηρεμήσει'', βάζεις μπαταρία, φορτίζεις για άλλη 1 ώρα αδιάκοπα...Μετά θα έχεις ένα άλλο κινητό..Το έχω για 1ο κινητό και το 60ρι που έδωσα το έχει κανει ήδη απόσβεση (3 μήνες)...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω θέμα με την μπαταρια.αν δεν βγάλω τον φορτιστή τρεις τέσσερις φορές κατα την διαδικασία φόρτισης η μπαταρια αδειάζει.τι να πω...

 

Δοκίμασε άλλο φορτιστή, αν βρεις κανέναν από samsung. Ο δικός του είναι για τα σκουπίδια και ένας σχετικά καλός που πήρα από Κίνα επίσης δεν το φορτίζει καλά. Εγώ το φορτίζω από ένα usb hub με τροφοδοτικό που έχω στο pc και φορτίζει με τη μία.

Το κινητό δεν είναι μάπα, η συγκεκριμένη παρτίδα ήταν ελαττωματική γι αυτό και την έδωσαν σε τιμή χώμα. Το κανονικό κινητό πριν την προσφορά έκανε περίπου $300. Το δικό μου αν μπω στο internet (ιδίως με data) μετά από 2-3 λεπτά ζεσταίνεται υπερβολικά και μάλιστα έχει πάθει βλάβη η οθόνη στο κάτω αριστερό μέρος της (όταν ζεσταίνεται εμφανίζεται ένα φωτεινότερο κυκλάκι περίπου 0,5 cm).

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει την jellykat 00.18 και εχω μεγαλο θεμα με το σημα το χανει συνεχως? σας συμβαινει και σε εσας?

 

μου αποσυνδεεται πολυ συχνα, γιατι συμβαινει αυτο? υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν είναι μάπα, η συγκεκριμένη παρτίδα ήταν ελαττωματική γι αυτό και την έδωσαν σε τιμή χώμα. Το κανονικό κινητό πριν την προσφορά έκανε περίπου $300.

 

Αυτό ακριβώς. Αντρίκια συμπεριφορά από το pandawill.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι ότι η συσκευή πάσχει από firmware.

Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ROM (official ή custom) που να κάνει τα πάντα σωστά.

Όταν η συσκευή "φορτώσει" με εφαρμογές (όχι τίποτε τρελό, αλλά πάντως απαιτητικές εφαρμογές, δηλ. FB, Messenger, What's App, Dropbox κλπ) lag-άρει του θανατά. Είχα SGS III και νομίζω ότι η διαφορά με το ίδιο hardware είναι μεγάλη.

 

Μόνο η Google Edition τα πάει καλούτσικα, αλλά -στη συσκευή μου τουλάχιστον- εμφανίζει το πρόβλημα της "αποσύνδεσης" από τη SIM.

 

Έχοντας δώσει "μόνο" €80, την παλεύω. Αλλιώς, θα τα έκλαιγα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι για τα λεφτά του είναι σπέσιαλ. Βασικά ήταν σπέσιαλ, τώρα υπάρχει μία γενικότερη τάση να πέσουν οι τιμές με τους snapdragon να γίνονται ακόμα πιο προσιτοί..ΟΛΕΕΕΕΕ!!!!

 

Με xtreamer όλα κυλούν ήρεμα και σωστά με αρκετές εφαρμογές και κύρια καθημερινή χρήση αλλά μία στις τόσες όταν πατάω το κουμπάκι ξεκλειδώματος και αφού έχω ειδοποίηση (μπλε λυχνία αναμμένη) κολλάει το τηλέφωνο και δεν ξεκλειδώνει ποτέ. Μοναδική λύση βγάλσιμο μπαταρίας ή Vol- + Power Button παρατεταμένα για να κάνει ριστάρτ.

 

Κάποια λύση πάνω σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μεγαλο θεμα..Η υποδοχή SIM έχει καεί απ ότι φαίνεται, καθώς με το που ανοίγω το κινητό, εκεί που ζητάει κάρτα sim κλείνει και κάνει επανεκκίνηση...Αν ομως αφαιρέσω την κάρτα, τότε το πρόβλημα εξαφανιζεται..Τα έχω δοκιμάσει όλα, πλεον ειναι σιγουρο οτι η υποδοχη sim φταιει...Τι θα μπορούσα να κάνω?Επισκευάζεται?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει δηλαδή και άλλη κάρτα και κάνει ακριβώς το ίδιο;

 

είχα για μέρες αυτό το θέμα...Αρχικά ξεκινούσε με πολλές επανεκιννήσεις και μετά κατέληξε να μη δέχεται καν PIN..δοκίμασα πολλές ρομ, (aokp, xtreamer, clean2)...Τώαρ έβαλα την τελευταία xtreamer 4.1.26 και όλα πανε καλά μέχρι στιγμής, βέβαια μάλλον θα αρχίσουν πάλι τα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησες όμως... με άλλη sim έχεις δοκιμάσει;

 

ναι ναι δοκίμασα...Λες να έφταιγε το baseband version?Τώρα πάντως είμαι μέχρι στιγμής μια χαρά...Ίσως κάποια συγκεκριμένη λειτουργία που κάνω (πψ underclocking) να το κάνει το κινητό να επανεκκινείται και να μη φταίει η SIM slot...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...