Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι προβλημα εχεις με την μπαταρια?

Κάνει οτι να'ναι. Το φορτιζω και δεν δείχνει σωστή ένδειξη, μια 20% και μια 80% και μετα 30%. Στη συνέχεια μόλις βγαζω τον φορτιστή σβήνει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνει οτι να'ναι. Το φορτιζω και δεν δείχνει σωστή ένδειξη, μια 20% και μια 80% και μετα 30%. Στη συνέχεια μόλις βγαζω τον φορτιστή σβήνει.

Βρες κανενα συντοπιτη που το εχει απο 'δω μεσα και δοκιμασε την μπαταρια του(εγω ειμαι απο Δραμα).

Link to comment
Share on other sites

Βρες κανενα συντοπιτη που το εχει απο 'δω μεσα και δοκιμασε την μπαταρια του(εγω ειμαι απο Δραμα).

Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον. Οπότε δεν ξέρω τι να κανω. Φοβάμαι μήπως παραγγειλω καινούργια μπαταρία και κάνει τα ίδια.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγορασατε το Ν2 απο Pandawill δοκιμαστε τον κωδικο ''NewmanN2'' αφου εχετε βαλει στο καλαθι ενα λευκο ή μαυρο καπακι και θα το παρετε δωρεαν με απλο Κινεζικο ταχυδρομειο.Αν θελετε συστημενο,tracking number δηλαδη θα πληρωσετε 1.5$.

Τσεκαρετε το μειλ σας.Ενδεχεται να μην λειτουργει σε ολους.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγορασατε το Ν2 απο Pandawill δοκιμαστε τον κωδικο ''NewmanN2'' αφου εχετε βαλει στο καλαθι ενα λευκο ή μαυρο καπακι και θα το παρετε δωρεαν με απλο Κινεζικο ταχυδρομειο.Αν θελετε συστημενο,tracking number δηλαδη θα πληρωσετε 1.5$.

Τσεκαρετε το μειλ σας.Ενδεχεται να μην λειτουργει σε ολους.

Μου ηρθε κι εμενα το mail απο panda και πηρα ενα μαυρο καπακι με απλο ταχυδρομειο στα 0 εουρος.

Ετσι κι αλλιως το αλλο καπακι με την μπαταρια που ειχα παραγγειλει στις 19 Απριλιου καπου χαθηκαν μαλλον!

Προσοχη ειναι μονο 100 τα καπακια που ειναι δωρεαν,επισης τον κωδικο τον βαζετε πληκτρολογωντας και οχι με copy paste!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγορασατε το Ν2 απο Pandawill δοκιμαστε τον κωδικο ''NewmanN2'' αφου εχετε βαλει στο καλαθι ενα λευκο ή μαυρο καπακι και θα το παρετε δωρεαν με απλο Κινεζικο ταχυδρομειο.Αν θελετε συστημενο,tracking number δηλαδη θα πληρωσετε 1.5$.

Τσεκαρετε το μειλ σας.Ενδεχεται να μην λειτουργει σε ολους.

 

Σε μένα ήρθε το mail και το παρήγγειλα ήδη σε μαύρο με singapore post (+$2.26) για να είμαι σίγουρος ότι θα έρθει.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, αν δεν το έγραφες μάλλον δεν θα το πρόσεχα μέσα σε τόσα mail που λαμβάνω κάθε μέρα από διάφορα sites...

Paste έκανα τον κωδικό και πήρε κανονικά την έκπτωση αφού πρώτα είχα κάνει login στο site.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγορασατε το Ν2 απο Pandawill δοκιμαστε τον κωδικο ''NewmanN2'' αφου εχετε βαλει στο καλαθι ενα λευκο ή μαυρο καπακι και θα το παρετε δωρεαν με απλο Κινεζικο ταχυδρομειο.Αν θελετε συστημενο,tracking number δηλαδη θα πληρωσετε 1.5$.

Τσεκαρετε το μειλ σας.Ενδεχεται να μην λειτουργει σε ολους.

Σε μένα δεν ήρθε μαιλ (προφανώς γιατι πήρα μερικό ριφαουντ 20$) και βγαζει οτι το κουπόνι δεν ισχυει ,αν κι μπήκα απο το λογαργιασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

αφου εβαλα 0.18 ROM και ενώ για 2-3 εβδομάδες ήταν οκ αρχισε να σταματα καθε τόο η φορτιση. Οταν βγάζω και ξαναβάζω το φις συνεχίζει κανονικά μεχρι να ξανασταματήσει.

 

Υπάρχει λύση γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

αφου εβαλα 0.18 ROM και ενώ για 2-3 εβδομάδες ήταν οκ αρχισε να σταματα καθε τόο η φορτιση. Οταν βγάζω και ξαναβάζω το φις συνεχίζει κανονικά μεχρι να ξανασταματήσει.

 

Υπάρχει λύση γι αυτό?

Κανε καλιμπραρισμα την μπαταρια:

φορτισε το κινητο 100%(με βαλε βγαλε τον φορτιστη).

Σβησε και βγαλε την μπαταρια για μιση ωρα.

Βαλε ξανα την μπαταρια πανω και ανοιξε το(λογικα θα σου δειχνει περιπου 60% η μπαταρια).

Ξαναβαλε τον φορτιστη και και αστο να φορτισει στο φουλ.

Εγω ετσι εκανα και δουλεψε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ειχα πάρει το συγκεκριμένο κινητό δώρο στην μητέρα μου τότε που το είχαν προσφορά στα 100$. το έχει τώρα 2 μήνες κοντά και την τελευταία βδομάδα εμφανίστηκαν μαύρες γραμμές στην οθόνη... :( είναι νεκρά πιχελ ουσιαστικά και έχω την εντύπωση πως μέρα με την μέρα χειροτερεύει.

αγορασμένο απο pandawill. υπαρχει καποια διαδικασία αλλαγής? τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση? το επιστρέφω με έξοδα δικά μου?

//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει xperia και ενώ όλα είναι κομπλέ (βγάζει 2 μέρες μπαταρία με τυπική χρήση) έχει αρχίσει κάπου κάπου και κολλάει.

 

Τι εννοώ, ενώ είναι σε lock screen ανάβει το λαμπάκι της ειδοποίησης και δεν ξεκλειδώνει. Μόνη λύση να πατήσω παρατεταμένα το pwr button για να κάνει ριστάρτ.

 

Επίσης, χάνει το σήμα του και πρέπει ή να ανοίξω και να κλείσω airplane mode για να το επανακτήσει ή να κάνω ριστάρτ το τηλέφωνο.

 

Κάποιος με παρόμοια προβλήματα; Κάποια καλύτερη ρομ να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει xperia και ενώ όλα είναι κομπλέ (βγάζει 2 μέρες μπαταρία με τυπική χρήση) έχει αρχίσει κάπου κάπου και κολλάει.

 

Τι εννοώ, ενώ είναι σε lock screen ανάβει το λαμπάκι της ειδοποίησης και δεν ξεκλειδώνει. Μόνη λύση να πατήσω παρατεταμένα το pwr button για να κάνει ριστάρτ.

 

Επίσης, χάνει το σήμα του και πρέπει ή να ανοίξω και να κλείσω airplane mode για να το επανακτήσει ή να κάνω ριστάρτ το τηλέφωνο.

 

Κάποιος με παρόμοια προβλήματα; Κάποια καλύτερη ρομ να δοκιμάσω;

 

Μήπως αργεί να ξεκλειδώσει και το πατάς παρατεταμένα? Σε εμένα αυτό έκανε.

Πατούσα το κουμπί , αλλά αργούσε να ξεκλειδώσει , 5-6 sec , νόμιζα ότι δεν πατήθηκε καλά και κατόπιν το πατούσα ή πολλές φορές ταυτόχρονα ή παρατεταμένα και κολλούσε ή έκανε reset.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία μου κάνει κουλά παρόμοια με όσα αναφέρθηκαν παραπάνω.

 

Παρατήρησα ότι φορτίζει για κανένα μισάωρο ή και κάτι, μετά σταματάει. Εάν το αφήσω το βράδυ στον φορτιστή, έχοντας ας πούμε 60% φόρτιση όταν το βάζω, το πρωί θα τη βρω τη μπαταρία στο κόκκινο, κάτω από 10%. Αυτό στάνταρ, όχι τυχαία. Εάν αντίθετα δεν το βάλω για φόρτιση, το πρωί θα έχει μια "φυσιολογική" πτώση (σε εισαγωγικά, γιατί πάλι θα είναι απρόβλεπτη, πάντως δεν θα είναι στο όριο σβησίματος). Πολύ περίεργα πράματα.... Λες και όταν σταματάει η φόρτιση, να ρουφάει ο φορτιστής τη μπαταρία!!!!

 

 

Επίσης με κομμένη sim (βέβαια με είχαν προειδοποιήσει στο κατάστημα της Wind, ήταν παλιά η sim που είχα και μπορεί να ήταν προβληματική με κόψιμο) χάνει τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα ίδια και σε μένα έκανε. Άλλαξα rom και ησύχασα...

 

Δεν λες και ποια έβαλες γιατί ο φίλος θα την αναζητήσει σίγουρα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βρηκα να δωσω το κινητο,αν κανω επαναφορα εργοστασιακης καταστασης θα γυρισει στην 0.11 απο την 0.13 που εχω τωρα η θα μεινει ως εχει?
Link to comment
Share on other sites

Το εδωσα τελικα χωρις να κανω επαναφορα εργοστασιακης καταστασης,απλα διεγραψα τους λογαριασμους μου,και οτι αλλο ειχα το τραβηξα στην καρτα micro sd.
Link to comment
Share on other sites

Με xtreamer ics σήμερα τελευταίο και καλό πρόβλημα.

 

Καθώς το τηλέφωνο ήταν στην τσέπη υπερθερμάνθηκε, η οθόνη δεν ξεκλείδωνε με τίποτα. Αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία αφού κυριολεκτικά ζεμάταγε !

 

Δε ρισκάρω περαιτέρω συμβίωση με την xtreamer ics, θα πάω σε jelly και βλέπουμε.

 

Η μετάβαση απαιτεί επιστροφή στην stock rom; Και αν ναι, πώς επιστρέφω το newman n2 στην στοκ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με xtreamer ics σήμερα τελευταίο και καλό πρόβλημα.

 

Καθώς το τηλέφωνο ήταν στην τσέπη υπερθερμάνθηκε, η οθόνη δεν ξεκλείδωνε με τίποτα. Αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία αφού κυριολεκτικά ζεμάταγε !

 

Δε ρισκάρω περαιτέρω συμβίωση με την xtreamer ics, θα πάω σε jelly και βλέπουμε.

 

Η μετάβαση απαιτεί επιστροφή στην stock rom; Και αν ναι, πώς επιστρέφω το newman n2 στην στοκ;

 

Ευχαριστώ

 

φίλε μου κι εγω στα ιδια ειμαι..Εχω εδω και 2 μηνες την xtreamer και θελω να παω Jelly..Θέμα ειναι οτι πρώτα πρέπει να πας σε οποιαδήποτε JB, έπειτα κατι με το baseband παίζει (πρέπει να γίνει 0.18 από 0.29 που ειναι τώρα)..αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω εκ μέρους φίλου με σπασμένη οθόνη, εάν έχει τύχει σε κανέναν και ψώνισε από έξω ανταλλακτικό;..

λινκ - εμπειρίες;

αλλιώς από που προτείνετε να παραγγείλω;

ευχαριστώ !

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...