Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μου κλεισε το case το paypal με το αιτιολογικο οτι δεν εστειλα αρκετα αποδεικτικα στοιχεια. :lol:

(Τι αποδεικτικα αφου κατεληξαν στο να στειλω το κινητο πισω)

Μειναμε με το newman στο χερι λοιπον. Επισης σημερα ενω εβλεπα ενα youtube video μεσω browser εσβησε μονο του.

Ειναι η δευτερη φορα που σβηνει μεσα στο μηνα.. Επισης βιωσα και μια γερη υπερθερμανση οσο εβλεπα το βιντεο.

Μπορει καποιο παιδι να θυμησει τη διαδικασια πως κανουμε downgrade ton επεξεργαστη?

 

φίλε πραγματικά βάλε άλλη ρομ...Ειτε την xtreamer 3.6.18 είτε την xperia alfa...Αξίζει ο κόπος, γινεται άλλο τηλέφωνο..Αφού αλλάξεις τη ρομ, βάλε και το no-frills, χρόνισε τη cpu να ειναι max 1100...Το να μειώσεις μόνο τη συχνότητα δε θα βοηθήσει και πολύ, κατά τη γνωμη μου δε βοηθά καθόλου...Βαλε μια απο τις 2 ics και ασε τη συχνότητα στα τέρματα...Αν ο καιρός φτάσει 40 βαθμους και δεις οτι το κινητο περνά τους 50, ε τοτε ρίχνεις και τη συχνότητα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο. Εχω τη google edition με firmware 0.18 δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα περα απο αυτο που αναφερω στο προηγουμενο post. Βλεπω και μια πορτοκαλι γραμμη κατω απο το wifi icon οταν συνδεεται και μετα φευγει κατευθειαν.

Γενικα η αποψη μου ειναι οτι δε λεει να κατσεις να σκασεις για 72 ευρω που στοίχισε σε μενα.

Η αναλογια κοστους με επιδοσεις μεχρι στιγμης τη θεωρω τιμια για αυτο δε το εστειλα και πισω

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο. Εχω τη google edition με firmware 0.18 δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα περα απο αυτο που αναφερω στο προηγουμενο post. Βλεπω και μια πορτοκαλι γραμμη κατω απο το wifi icon οταν συνδεεται και μετα φευγει κατευθειαν.

Γενικα η αποψη μου ειναι οτι δε λεει να κατσεις να σκασεις για 72 ευρω που στοίχισε σε μενα.

Η αναλογια κοστους με επιδοσεις μεχρι στιγμης τη θεωρω τιμια για αυτο δε το εστειλα και πισω

 

Τη συγκεκριμενη δε την εεχω δοκιμασει, νομιζω ομως οτι η ics καθεται καλύτερα στο newman..συμφωνω σε αυτο που λες, εμενα μου βγηκε 25 ευρω φθηνοτερο κιολας και μοιάζει με κινητάρα 200 ευεώ, 4 φορές πάνω απο αυτά που έδωσα..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου κλεισε το case το paypal με το αιτιολογικο οτι δεν εστειλα αρκετα αποδεικτικα στοιχεια. :lol: (Τι αποδεικτικα αφου κατεληξαν στο να στειλω το κινητο πισω)

Το μέιλ που σου έστειλαν με την απόφαση να το στείλεις πίσω δεν ήταν έτσι γενικά κι αόριστα ενημερωτικό ώστε αν και όποτε θέλεις να δεις τι θα κάνεις... σου έλεγαν συγκεκριμένα ότι πλέον έχεις 10 μέρες να τους δώσεις το tracking number =αποδεικτικό ότι ακολούθησες την απόφαση και το ταχυδρόμησες (και μετά την παραλαβή από τον seller, θα σου γίνει το ολικό refund). Kι ότι αν δεν τους παράσχεις το αποδεικτικό αποστολής=tracking number μέσα στο 10ήμερο, το case θα κλείσει αυτόματα. Θα υποθέσω ότι σαφώς και δεν το έκανες κι οπότε έκλεισε το case σύμφωνα με τους κανόνες/την ενημέρωση που έλαβες, δεν παίζει τίποτα το αστείο ή περίεργο εκ μέρους του pp. :)

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

To πρόβήμα με την κάμερα λυθηκε, ένα script ήταν αυτο που την απενεργοποιούσε...Τώρα, η στοκ εφαρμογή για SMS δε δέχεται 160 χαρακτήρες, μπορώ να κάνω κάτι, η πάω για handcent?
Link to comment
Share on other sites

To πρόβήμα με την κάμερα λυθηκε, ένα script ήταν αυτο που την απενεργοποιούσε...Τώρα, η στοκ εφαρμογή για SMS δε δέχεται 160 χαρακτήρες, μπορώ να κάνω κάτι, η πάω για handcent?

θες να μας πεις και εμας τα βηματα? ή καποιο λινκ που βρηκες την λυση?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

θες να μας πεις και εμας τα βηματα? ή καποιο λινκ που βρηκες την λυση?

 

φιλε εγω απλά έκανα unfix ενα scipt που διόρθωνε ενα exynos memory bug, και έπειτα όλα ήταν καλα...Αν έχεις κι εσύ πρόβλημα στην κάμερα, ακολούθησε την οδηγία 9.1 αυτού του topic: http://vondroid.com/threads/collection-how-tos-noob-friendly.10478/#.U4YQmSigyBh

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω απλά έκανα unfix ενα scipt που διόρθωνε ενα exynos memory bug, και έπειτα όλα ήταν καλα...Αν έχεις κι εσύ πρόβλημα στην κάμερα, ακολούθησε την οδηγία 9.1 αυτού του topic: http://vondroid.com/threads/collection-how-tos-noob-friendly.10478/#.U4YQmSigyBh

ωραιος! ευχαριστω πολυ!!!

:D

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

a.Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η πιο σταθερή ROM με τα λιγότερα προβλήματα ?(χρηση τηλεφωνο ιντερνετ καμερα οχι gps ,games )

b.Έκοψε κάνεις μόνος τι σιμ είναι εύκολο να το τολμήσω ? .

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κάποιο παραπάνω post πως ''όσοι πήραν, πήραν'' :cry:

Και εμένα μου έστειλαν μήνυμα για να το στείλω πίσω και να πάρω ολική αποζημίωση. Είχα ζητήσει 35 usd στο claim. Αν κάποιοι δεν έκαναν ακόμα dispute ή claim να ζητήσουν καλύτερα κάτω από 30, γύρω στο 20αρι θα έλεγα. Ααχχχ...

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μολις μου 'ρθε mail απο paypal οτι εχω 3 μερες ακομα να κανω escalate to claim(καπως ετσι)και να στειλω αποδεικτικα η κατι τετοιο.

Θα το κρατησω ομως γιατι αρχησε να δουλευει καλα και η μπαταρια εδω και δυο μερες(ενα 20ωρο το βγαζει),το μονο που φοβαμαι ειναι αυτο το ζεσταμα μην τυχον και κανει καμια ζημια στην οθονη τωρα το καλοκαιρακι.

Λετε να τους ζητησω κανενα κουπονι 20-25 δολαρια για μελοντικη αγορα?

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45538[/ATTACH]

 

Η κατανάλωση μπαταρίας που εχω..Και χωρίς να εχω στρώσει τη μπαταρία καλά,μιας και χθες άλλαξα ρομ πάλι..

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45538[/ATTACH]

 

Η κατανάλωση μπαταρίας που εχω..Και χωρίς να εχω στρώσει τη μπαταρία καλά,μιας και χθες άλλαξα ρομ πάλι..

 

ποια ρομ εβαλες

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εβαλες

 

xtreamer 3.6.18...Αλλιώς xperia alfa ( η συγκεκριμενη νομιζω υπερθερμαινεται οριακα λιγοτερο)....Κυρίως όμως πατε σε μια ρομ και αφηστε το κινητό να στρώσει...2 ωρες κλήσεις,4 ώρες ανοιχτή οθόνη (οι 4 ωρες ειναι επιπροσθετες απο τις 2 των κλήσεων, καθως οταν μιλας η οθόνη ειναι κλειστή), και 3 ώρες wi-fi....Βέβαια ολα αυτά σε 22ωρες (τις 7 αναμονή λόγω ύπνου)...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45538[/ATTACH]

 

Η κατανάλωση μπαταρίας που εχω..Και χωρίς να εχω στρώσει τη μπαταρία καλά,μιας και χθες άλλαξα ρομ πάλι..

 

Πως έβγαλες screenshot? Ψαχνόμουν χθες να βγάλω μια και δεν τα κατάφερα. Ήμουν 4 μέρες & (αν θυμάμαι καλά) 11 ώρες από την τελευταία φόρτιση με 14% μπαταρία και ήθελα να σας το δείξω. Χρήση μόνο κινητού και 6-7 ώρες ημερησίως wi-fi & viber.

Link to comment
Share on other sites

Πως έβγαλες screenshot? Ψαχνόμουν χθες να βγάλω μια και δεν τα κατάφερα. Ήμουν 4 μέρες & (αν θυμάμαι καλά) 11 ώρες από την τελευταία φόρτιση με 14% μπαταρία και ήθελα να σας το δείξω. Χρήση μόνο κινητού και 6-7 ώρες ημερησίως wi-fi & viber.

 

Volume- και power ταυτοχρονα....Αυτο που λες ομως δεν παίζει να γίνεται σε κανένα τηλεφωνο...Δλδ μέτρησες 25 ώρες ανοιχτού wifi, έκανες και τηλέφωνα?

Link to comment
Share on other sites

Volume- και power ταυτοχρονα....Αυτο που λες ομως δεν παίζει να γίνεται σε κανένα τηλεφωνο...Δλδ μέτρησες 25 ώρες ανοιχτού wifi, έκανες και τηλέφωνα?

 

Αυτά πατάω αλλά δεν κάνει τίποτε απλά μειώνει την ένταση του ήχου. Σου κάνει κάποιο ήχο όταν κάνει capture? Σε ποιο directory αποθηκεύει τις φωτό? Μήπως παίζει ρόλο που είμαι με την 00.13 και δεν δουλεύει???

Γι αυτό ήθελα να βγάλω screenshot, γιατί ήξερα πως δύσκολα θα γίνω πιστευτός. Κάνω μέσο όρο καμιά 10αριά τηλέφωνα τη μέρα, το πρωί 2-3 snooze στο ξυπνητήρι, και 1-2 κλήσεις viber. Data είναι μόνιμα κλειστό και το wi-fi το έχω standby κοντά στο router μόνο για το viber, δεν σερφάρω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με 1 ημέρα & 4 ώρες στο 66% αλλά το απόγευμα για κανα μισάωρο οι ανηψούλες μου έβλεπαν φωτό & βιντεάκια 720p με τα minions που τρελαίνονται.

Να τονίσω πως δουλεύω συχνά τον task killer του battery doctor.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πατάω αλλά δεν κάνει τίποτε απλά μειώνει την ένταση του ήχου. Σου κάνει κάποιο ήχο όταν κάνει capture? Σε ποιο directory αποθηκεύει τις φωτό? Μήπως παίζει ρόλο που είμαι με την 00.13 και δεν δουλεύει???

Γι αυτό ήθελα να βγάλω screenshot, γιατί ήξερα πως δύσκολα θα γίνω πιστευτός. Κάνω μέσο όρο καμιά 10αριά τηλέφωνα τη μέρα, το πρωί 2-3 snooze στο ξυπνητήρι, και 1-2 κλήσεις viber. Data είναι μόνιμα κλειστό και το wi-fi το έχω standby κοντά στο router μόνο για το viber, δεν σερφάρω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με 1 ημέρα & 4 ώρες στο 66% αλλά το απόγευμα για κανα μισάωρο οι ανηψούλες μου έβλεπαν φωτό & βιντεάκια 720p με τα minions που τρελαίνονται.

Να τονίσω πως δουλεύω συχνά τον task killer του battery doctor.

Με την 00.13 και κραταει τοσο?

Αν κρατουσε τοσο το δικο μου οχι μονο δεν θα το εστελνα πισω αλλα θα τους κερνουσα και ενα σακε γιατι εμεινα ευχαριστημενος.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια ειναι οτι η μπαταρία αργει να στρώσει λίγο ισως...ΈΠειτα απο 20 μέρες, και εχοντας καταληξει στη ΡΟΜ που θα έχω, αρχιζω να εχω φοβερή αυτονομία..
Link to comment
Share on other sites

οταν λές φοβερη?

 

2μιση ώρες κλήσεις, 3μιση ωρες ανοιχτο wifi, 5 ώρες ενεργοποιημένη οθόνη....Και χωρίς να την εχω αφησει τη μπαταρια να στρώσει πάνω στη ΡΟΜ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...