Jump to content

myphone VERSUS: LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3


DJDB
 Κοινοποίηση

LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3  

693 members have voted

  1. 1. LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3

    • LG Nexus 4
      473
    • Samsung Galaxy S3
      220


Recommended Posts

Nexus 4 κι από εμένα για τους γνωστούς λόγους. Αν το S3 είχε 2gb RAM και έτρεχε όπως το note2 νομίζω ότι θα του κρατούσα αρκετό καιρό αφού θα ήταν ότι πιο πλήρες με sd, FM radio, μεγάλη οθόνη κτλ. Από την άλλη έχω την εντύπωση ότι η ποιοτική αίσθηση που θα αφήνει το n4 είναι ένας από τους κύριους λόγους που πολλοί σκέφτονται να το πάρουν σε συνδυασμό πάντα με την τιμή του :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 4.2, τα 2GB και η True HD IPS Plus, είναι αυτά που κατ'εμέ κάνουν τη διαφορά (όχι τρελή, αλλά υπαρκτή).

Βέβαια υπάρχουν και κάποια (-) και είναι η επέκταση μνήμης που απουσιάζει από τη ναυαρχίδα της Google, όπως και η πολυ λίγη εσωτερική 8 και 16GB που τη θεωρώ με βάση τα specs της συσκευής και τις δυνατότητες που παρέχει, πολύ λίγα...

Εκεί που σίγουρα θα φάνει τι διαφορά, θα είναι η Google να το δώσει σε λογική τιμή.

 

Πάντως το s III μου ΔΕΝ το αλλάζω λοιπόν, ούτε το προδίδω :p

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S3 καθαρό για εμένα και εξηγούμαι:

 

Δεν βλέπω ουσιαστική σύγκριση. Από τη μία είναι το μόνιμο πειραματόζωο της google (σειρά nexus) κι από την άλλα το πιο ολοκληρωμένο και επιτυχημένο android της αγοράς. Ραδιόφωνο, κάρτα μνήμης, εύκολη αλλαγή μπαταρίας. Αυτά είναι ελάχιστα από τα συν. Κι από την άλλη μια άθλια εμφάνιση με αρκετούς περιορισμούς όπως η έλλειψη όσων έγραψα πριν αλλά και τα software buttons που στερούν από την οθόνη. Τα updates δεν νομίζω ότι έχουν ιδιαίτερη ουσία. Ποιος κρατάει στις μέρες μας ένα τέτοιο τηλέφωνο πάνω από 2 χρόνια; Επίσης σχετικά με τις τιμές τους να πω ότι κι αυτές δείχνουν όπως πάντα κάτι. Ότι πληρώνεις παίρνεις. Άρα για να είναι φθηνότερο το nexus προφανώς θα είναι και λιγότερο... (σε αυτό τον κανόνα εξαιρείται η μηλοεταιρία). Αυτή είναι η γνώμη μου και πάντα καλοπροαίρετα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

περίμενα VERSUS με το γιωτόφωνο να βγει κι εκεί δεύτερο :p

αλλά μπήκε "εμφύλιος" μεταξύ 2 Android

 

χωρίς βέβαια να έχει βγει ώστε να υπάρχει επίσημο review, μιλάμε για ένα κινητό που είναι στην αγορά μισό χρόνο κι ένα που δεν έχει βγει. άρα από specs λογικό είναι το Nexus να είναι καλύτερο μιας και τα δύο είναι high end κινητά. επίσης το ένα έχει 4.1 και το άλλο 4.2, το ένα pure android και το άλλο android. άρα πάλι δεν μπορούμε να κάνουμε σωστή σύγκριση.

 

πάντως τα ραδιώφωνο απουσία sd κλπ που υπάρχει πανεύκολη λύση, είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. έχει συζητηθεί εκτενώς και το αποτέλεσμα είναι καθαρά θέμα τακτικής και βαρεμάρας (για την sd)

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 κι από μένα αλλά κυρίως λόγο τιμής και της... οθόνης του GS3. Θεωρώ μεγάλο μειονέκτημα την PenTile οθόνη του GS3 και πισωγύρισμα από την RGB οθόνη του GS2. Για μένα η υψηλής ευκρίνειας οθόνη είναι ένα από τα βασικότερα χαρακτηριστικά επιλογής κινητού και απλά δεν μπορώ να δουλέψω με PenTile matrix οθόνες.

 

Κατά τ' άλλα μπορεί το Nexus να έχει καλύτερα specs από το GS3 αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα από μόνο του αν δεν υπάρχει κι ένα βελτιστοποιημένο software για το hardware. Προς στιγμή, όλα τα reviews του Nexus δείχνουν λίγο "περίεργα" banchmarks, με το GS3 να είναι πολύ κοντά ή να το ξεπερνάει. Επίσης το ξεπερνάει κατά πολύ το Optimus G, πράγμα περίεργο αφού πρόκειται για σχεδόν ίδιο κινητό. Ελπίζω τα προβληματάκια να οφείλονται μόνο στο νέο JB v4.2, οπότε και να λυθούν με μια αναβάθμιση κι όχι στο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, σε ένα κινητό δηλαδή αν ο επεξεργαστής του είναι αρχιτεκτονικής τάδε και όχι δείνα, αν έχει ραδιόφωνο ή όχι, άν εν γένει τα specs είναι με διαφορά ελάχιστη καλύτερα από το άλλο τι σημασία έχει αφού το χρησιμοποιούμε κυρίως καλώντας φίλους και σερφάρουμε στο διαδίκτυο, άσε που πολλοί το έχουν σαν καρτοκινητό...

Οπότε είναι μία η απάντηση: το κόστος. Ειδικά στις εποχές που ζούμε με τέτοια ανεργία και τόσο μεγάλη οικονομική καταστροφή (η λέξη κρίση έχει παρέλθει προ πολλού, ζούμε την καταστροφή πλέον) χρειάζεται προσγείωση...Το καλύτερο είναι το πιο φθηνό. Τώρα αν χάνει σε λεπτομέρειες δεν πειράζει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, σε ένα κινητό δηλαδή αν ο επεξεργαστής του είναι αρχιτεκτονικής τάδε και όχι δείνα, αν έχει ραδιόφωνο ή όχι, άν εν γένει τα specs είναι με διαφορά ελάχιστη καλύτερα από το άλλο τι σημασία έχει αφού το χρησιμοποιούμε κυρίως καλώντας φίλους και σερφάρουμε στο διαδίκτυο, άσε που πολλοί το έχουν σαν καρτοκινητό...

Οπότε είναι μία η απάντηση: το κόστος. Ειδικά στις εποχές που ζούμε με τέτοια ανεργία και τόσο μεγάλη οικονομική καταστροφή (η λέξη κρίση έχει παρέλθει προ πολλού, ζούμε την καταστροφή πλέον) χρειάζεται προσγείωση...Το καλύτερο είναι το πιο φθηνό. Τώρα αν χάνει σε λεπτομέρειες δεν πειράζει.

 

από τα πιο σωστά ποστ, που αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα και όχι θεωρητικούρες. έτσι είναι για εμάς εδώ. πρέπει να είμαστε και ρεαλιστές πέρα από το γεγονός ότι αγαπάμε την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

προτιμησα και προτιμω το gnex απο το s3 κυριως λογω υποστηριξης, οποτε εννοειται οτι θα προτιμουσα και το n4 που εχει ακομα καλυτερα specs

 

το hw για μενα δεν εχει τοση σημασια πλεον που τα κινητα εχουν γινει αρκετα δυνατα οσο η υποστηριξη και το σκετο android

 

το tw ποτε δε το συμπαθησα αλλωστε

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S3 καθαρό για εμένα και εξηγούμαι:

 

Δεν βλέπω ουσιαστική σύγκριση. Από τη μία είναι το μόνιμο πειραματόζωο της google (σειρά nexus) κι από την άλλα το πιο ολοκληρωμένο και επιτυχημένο android της αγοράς. Ραδιόφωνο, κάρτα μνήμης, εύκολη αλλαγή μπαταρίας. Αυτά είναι ελάχιστα από τα συν. Κι από την άλλη μια άθλια εμφάνιση με αρκετούς περιορισμούς όπως η έλλειψη όσων έγραψα πριν αλλά και τα software buttons που στερούν από την οθόνη. Τα updates δεν νομίζω ότι έχουν ιδιαίτερη ουσία. Ποιος κρατάει στις μέρες μας ένα τέτοιο τηλέφωνο πάνω από 2 χρόνια; Επίσης σχετικά με τις τιμές τους να πω ότι κι αυτές δείχνουν όπως πάντα κάτι. Ότι πληρώνεις παίρνεις. Άρα για να είναι φθηνότερο το nexus προφανώς θα είναι και λιγότερο... (σε αυτό τον κανόνα εξαιρείται η μηλοεταιρία). Αυτή είναι η γνώμη μου και πάντα καλοπροαίρετα.

Αυτή η φράση είναι το κλειδί.

Οι περισσότεροι που θα επιλέξουν το Ν4 θα το πάρουν για τις αναβαθμήσεις. Σε 1μιση με 2 χρόνια όμως που θα σκάσει το επόμενο Nexus το οποίο θα είναι λογικά πιο εξελιγμένο, (σχεδόν) όλοι θα στραφούν στο πως να σκοτώσουν το Ν4.

Όπως και να το κάνουμε, εδώ μέσα είμαστε αρρωστάκια με τα κινητά.

Σχετικά με το κόστος, οι διαφορά τον 2 συσκευών, πλέον, αν το ψάξεις δεν είναι και μεγάλη.

S3 και απο μένα, χώρις φυσικά να με χαλάει το Ν4.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, σε ένα κινητό δηλαδή αν ο επεξεργαστής του είναι αρχιτεκτονικής τάδε και όχι δείνα, αν έχει ραδιόφωνο ή όχι, άν εν γένει τα specs είναι με διαφορά ελάχιστη καλύτερα από το άλλο τι σημασία έχει αφού το χρησιμοποιούμε κυρίως καλώντας φίλους και σερφάρουμε στο διαδίκτυο, άσε που πολλοί το έχουν σαν καρτοκινητό...

Οπότε είναι μία η απάντηση: το κόστος. Ειδικά στις εποχές που ζούμε με τέτοια ανεργία και τόσο μεγάλη οικονομική καταστροφή (η λέξη κρίση έχει παρέλθει προ πολλού, ζούμε την καταστροφή πλέον) χρειάζεται προσγείωση...Το καλύτερο είναι το πιο φθηνό. Τώρα αν χάνει σε λεπτομέρειες δεν πειράζει.

 

Ναι,ζούμε σε μια περίεργη εποχή.είναι αλήθεια αυτό,με φταίξιμο και σε μας καθώς χρόνια τώρα εκλέγουμε την καταστροφή,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα,άλλη συζήτηση.

Και γενικά η απάντηση μου έχει γενική σημασία.

Έχουμε πρόβλημα οικονομικό,γνωστών αυτό,όμως καθημερινά,με ανθρώπους που βλέπω,με forums που ασχολούμαι αλλά και με άλλα διάφορα παρατηρώ ότι χρήμα υπάρχει ακόμα.και δεν μιλώ για ανθρώπους επιχειρηματίες.

Πολλοί τα δίνουν για ναρκωτικά,πολλοί για γυναίκες,tour,call girls και άλλα κόλπα,άλλοι πάλι τα δίνουν στον τζόγο,άλλοι στον ΟΠΑΠ και άλλοι σε διαφορετικούς χώρους και αντικείμενο.

Κάποιοι από μας έχουμε ευτυχώς την καψούρα της τεχνολογίας,προσωπικά δεν τρώω χρήματα κάπου άλλου πλέον,απλά κάνω υπομονή και αγοράζω ένα κινητό που θέλω άσχετα αν το δώσω αύριο επειδή κάτι δεν μου άρεσε και συμπληρώσω ένα μικρό ποσό για να πάρω κάποιο άλλο.

Πιστεύω ότι έχω από τα πιο ακίνδυνα χόμπι.πάντα σε σχέση με άλλους.

Όσο κι αν φωνάζουμε κάποιοι για ανεργία η αλλά θέματα δε νομίζω ότι θα βγάλει και κάπου καθώς σε πολλές περιπτώσεις υπάρχουν και υπόγειες στοές για να κερδίσει κάποιος χρήμα.και στην χώρα αυτή υπάρχει ακόμα χρήμα κι ας φωνάζουν κάποιοι.

Τουλάχιστον εμείς δεν ενοχλούμε κανένα με το χόμπι μας.

Εργαζόμαστε για να έχουμε κάποια αγαθά κι όπως εμάς κάποια καταστήματα μας βλέπουν ως χρήμα έτσι αντιμετωπιζω κι εγώ τους πελάτες,τους βλέπω χρήμα,έτσι ανεβαίνει κάποιος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτηση και αυτή... Nexus στα 350€ ή S3 στα 550€

Με προβληματίζει πάρα-πάρα πολύ το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που ψηφίσαν Galaxy S3.

Σε τι κόσμο θεέ μου φέρνω τα παιδιά μου...

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικες συσκευες για διαφορετικες αναγκες.

 

Ν4: Δυνατα specs, υποστηριξη Google, LCD

S3: Εξτρα αποθηκευτικος χώρος, FM Radio, ανθεκτικη κατασκευη, πιο ζωντανα χρώματα

 

Τιμη δεν αναφέρω γιατι απ΄οτι φαινεται μονο οι τυχεροι θα το βρουνε το Ν4 φθηνα και οι υπολοιποι με καπελο. Προσωπικα εχω αποφασίσει να παω σε N4 γιατι απλα ειναι μια αναβαθμιση (στα σημεια που με ενδιαφέρουν, ποιοτητα, οθονη) απο το Gnex που με βολεψε εξαιρετικα στις δικες μου συνηθειες.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτηση και αυτή... Nexus στα 350€ ή S3 στα 550€

Με προβληματίζει πάρα-πάρα πολύ το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που ψηφίσαν Galaxy S3.

Σε τι κόσμο θεέ μου φέρνω τα παιδιά μου...

 

???

Περί ορέξεως....

Στα κινητά μου έχω μερικές προδιαγραφές. Αφαιρούμενη από τον χρήστη μπαταρία, άφθονη μνήμη (microSD ή 32+GB ), Ραδιόφωνο. Αυτά τα έχω εδώ και 6-7 χρόνια τουλάχιστον οπότε δεν μπορώ χωρίς αυτά. Εχω προσθέσει και hdmi out τα δύο τελευταία χρόνια. Αυτά σαν γενικές αρχές.Δυστυχώς τα 16GB δεν φτάνουν ούτε για καλημέρα.

 

Μου αρέσει πολύ το Ν4, αλλά δεν το έχουμε δεί ακόμα. Αλλά από τα specs και μόνο δεν μπορούμε να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα

Πρέπει να δούμε πόσο καλό είναι και στη καθημερινή χρήση φορτωμένο. Και το LG2X είχε τρομερά specs για την εποχή του αλλά βγήκε πατάτα.

Επιπροσθέτως τα (software) καλούδια που έχει το SIII στη καθημερινή χρήση με έχουν βολέψει πολύ. Μπορεί το TW να μην είναι το πιο όμορφο UI που έχει βγεί, αλλά είναι απόλυτα λειτουργικό. Και το προτιμώ από το pure android. Είπαμε γούστα είναι αυτά. (Στο 2Χ και στο ΧΟΟΜ τρέχω CM10)

Τώρα στο θέμα της τιμής. Αν το 16άρι κοστίζει 350 Ευρώ, τότε βάζοντας το VFM κερδίζει με τα χέρια κάτω. Αν όμως η τιμή, που μπορεί να το βρεί κανείς, πλησιάσει το SIII τότε η μάχη είναι διαφορετική.

Προσωπικά βέβαια δεν μπορούν οι nexus συσκευές (τηλέφωνα) να με καλύψουν, καμία δεν μπόρεσε ούτε στο παρελθόν. Οπότε αν είχα να διαλέξω ξανά, μάλλον το SIIΙ θα διάλεγα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση μεταξύ 2 κινητών που απέχουν 6+ μήνες... ?

Μιας και το S4, όταν βγεί, θα έχει λιγότερους μήνες διαφορά με το N4 να το συγκρίνουμε τότε και να δούμε αν θα στέκεται το Ν4 απέναντι του...

Link to comment
Share on other sites

Aν και θα ηταν καλυτερο να το πιασουμε στα χερια μας το Ν4 πρωτα θα πω S3 για μενα.Tα 8-16gb δε μου φτανουν και το ραδιο μου ειναι χρησιμο μερικες φορες.Για υποστηριξη με τοσα S3 που εχουν πουληθει δε νομιζω να εχω προβλημα για αρκετο καιρο (και αν δε θελει η samsung ας ειναι καλα το xda :p).
Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτηση και αυτή... Nexus στα 350€ ή S3 στα 550€

Με προβληματίζει πάρα-πάρα πολύ το γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που ψηφίσαν Galaxy S3.

Σε τι κόσμο θεέ μου φέρνω τα παιδιά μου...

 

Κάτι χάνεις εδώ φίλε μου. Είμαι σίγουρος ότι το S3 δεν κοστίζει πλέον περισσότερο από 450. Μάλιστα αυτές τις μέρες εδώ στην Κύπρο τρέχει και μια προσφορά στην οποία το δίνουν με μόλις 400.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε πόσο καλό είναι το καθαρό Android αλλά ξεχνάτε πως στο Nexus 4 έχεις ΜΙΑ επιλογή: Pure Android.

 

Στο S3 αν θες κρατάς TouchWiz, αν θες βάζεις AOSP.

 

Όταν έχεις επιλογές όπως το multiwindow του touchwiz, πραγματικά δυσκολεύει το θέμα της απόφασης, για να μην πω ότι αν πάω σε Ν4 (από S3), φοβάμαι πως θα μου λείψει το software της Samsung.

 

Μα και τα nexus έχουν φιξαρισμένες Rom έτσι δεν είναι;

 

Και για μένα δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης.Πολύ καλύτερος επεξεργαστής,πολύ καλύτερη gpu,μεγαλύτερη ram,τρομερή μπαρουφιά με την Pentile του S3(+την για μένα που το είχα 3 μέρες και το είδα απο κολητό ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ φωτεινότητα).unibody ή parts δε με ενοχλούσαν ποτέ...Καμία προτίμηση.16gb τα θεωρώ και πολλά και αν χρειαστεί προσωπικά πάντα έχω στικάκι πάνω μου(ένα 16gb)και με USB OTG θα είμαι οκ,ενώ radio παίρνουμε hands free που ούτως η άλλως δε παρέχονται,με δέκτη πάνω και είμαστε jet σε πολύ καλύτερη τιμή(αφού φυσικά θα το πάρουμε απο Playstore)απο το SIII.Υποστήριξη για μένα δεν τίθεται θέμα:και τα 2 έχουν τρομερή...το ένα απο τους μηχανικούς της Γουγλοεταιρείας το άλλο απο τα φανταστικά μωρά του xda και της android κοινότητας.

 

Για μένα απολύτως το versus θα έπρεπε βέβαια να είναι κινητά που υπάρχουν ήδη και που είναι πολύ κοντινά σε ημερομηνία.Δε βάζεις την dream team του 92 να συναγωνιστεί τους συμερινούς αθλητές του NBA(άκα ένα κινητο προ 7μήνου με σημερινή Best of τεχνολογία).

 

Εν ολίγοις θα προτιμήσω ένα φθηνότερο κινητό με πολύ καλύτερο vfm και πιο καινούργιο με σίγουρη υποστήριξη για χρόνια(γιατί ρε παιδιά 2 χρόνια οπωσδήποτε?Δλδ σε 2 χρόνια τι λειτουργεικό θα υπάρχει στα κινητά και θα θέλει πάνω απο 2gb ram και 16gb σκληρό?),παρά ένα κινητό που θα μπορούσε πολύ εύκολα(και το λέγαμε πολλοί τότε)να είναι απλά μια αναβάθμιση(SIIs).

 

My vote:N4 with 350€ :)

Link to comment
Share on other sites

Οι android ναυαρχίδες έχουν φτάσει τώρα τελευταία σε τέτοιο υψηλό επίπεδο που η επιλογή μου πλέον γίνεται αυστηρά με γνώμονα το τι δεν μ' αρέσει και όχι τι μ' αρέσει (γιατί όλες μου αρέσουν λίγο - πολύ). Στο nexus 4 dealbreaker για μένα είναι η χωρητικότητα. 16 gb (δηλαδή περίπου 12 για τον χρήστη) δεν μου φτάνουν. Αν βγει σε μερικούς μήνες έκδοση 32gb είναι πολύ πιθανό να το τιμήσω αλλιώς θα προσπεράσω. Μέχρι τότε θα παραμείνω στο s3 που με καλύπτει σε όλα πλην ram.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

χωρίς βέβαια να έχει βγει ώστε να υπάρχει επίσημο review, μιλάμε για ένα κινητό που είναι στην αγορά μισό χρόνο κι ένα που δεν έχει βγει. άρα από specs λογικό είναι το Nexus να είναι καλύτερο μιας και τα δύο είναι high end κινητά. επίσης το ένα έχει 4.1 και το άλλο 4.2, το ένα pure android και το άλλο android. άρα πάλι δεν μπορούμε να κάνουμε σωστή σύγκριση.

Eχεις δικιο.. To poll ειναι ακυρο και απο αποψη διεξαγωγης (χρονικα),αλλα και με βαση τους αντιπαλους! Aλλα πολυ καλη η προταση του κ.SUPERUSER,γιατι εχουν μεγαλο ενδιαφερον αυτα τα poll. Για πολλους...(????)

 

Παρ'ολα αυτα, τα πραγματα μπορει καποιος να τα δει λιγο διαφορετικα. Δηλ. Τωρα οπως και παλαιοτερα,ειναι η εποχη του Nexusχειμωνα...χαχαχα! Συμφωνια μεταξυ κυριων.. Για να μην χαλασει και το γλυκο :). Αρκετα εχει βοηθηθει η Samsung απο την μανουλα Google ! Οπως και παλαιοτερα (εχει ξαναγινει), τωρα ειναι σειρα της Google/LG με το N4,να βγαλει κανα φραγκακι απο τις πωλησεις και να ανεβει και αυτη και να σπρωχνουμε και κανα Android περισσοτερο! Και ολοι οι αλλοι μοκοοοο...! Θα βγει λοιπον το N4,να πουλησει και αυτο ! Η Samsung θα κατσει στα αυγα της,για κανα 2/3 μηνο,χωρις να πεταει νεες παρουσιασεις (συσκευες), απο εδω και απο εκει σαν τα μαρουλοφυλλα (αφου μας πεταξε οτι ειχε στα ντουλαπια της). Kαι τωρα τελειωνει απο την παραγωγη,τα δικα της S4 και το επερχομενο μελλοντικο poor UpDate στο Νexus και κλπ. Να περπατησει το LG/N4.. Kαι μετα θα μας πεταξει την απαντηση της στο N4,μαλλον με το S4 εξ αρχης και μετα με το poor UpDate design by Samsung Nexus χαχαχα ! Tοτε.. να ξαναγινει το exitpoll,να δουμε ποιος θα παρει το Κυπελο.. (που τα specs του S4, θα καθορισουν και την νεα σεζον του ανταγωνισμου,οπως και παλαιοτερα..). Kαι φανταζομαι οτι το S4 με 1.6GHz + RAM 2GB + GPU κανα mali με κατι παραπανω απο 400MP και κατι ψιλα + 5αρα κλασσικη οθονη του και κανα ΜP(+8) παραπανω στις καμερες και στις μπαταριες,μαζι με το fresh Αndroid OS. Θα παρει ξανα τα ηνια.. Ειδικα τωρα που εδω και καιρο και οι 3 τους (GOOGLE,LG,SAMSUNG κλπ.) τα βρηκαν και στα μπικικινια ($)(€) και στα γιεν :lol: για να μην πεσουν σφαλιαρες και μεταξυ τους......χαχαχα! Ολα θα πανε μια χαρα υπερ τους και φυσικα και εις βαρος μας !!!!:p:). S4 απο εμενα λοιπον :cool: και Nexus γαι το τωρα...

 

Νομιζω οτι το nexus 4 ειναι πολυυυυ μπροστα!Και σε hardware αλλα και σε software θα ειναι παντα μπροστα!Ισως και απο το s4!!

Εεεεε βρεεεεε, αφου το ξερεις οτι κανεις λαθος... Δεν θυμασαι απο περσι,προπερσι και του παραχρονου... :p

Tα Nexussss ειναι για τους ψαγμενους... Τα galaxyaaa για τους φινετσατουςςςςς και τους μοστρεςςςςς....:lol:

Και το μπροστα το καθοριζουν οι πωλησεις και οχι εμεις... (Μαλλον τελικα εμεις,μεσω των πωλησεων καλυτερα...:lol:)

(με χιουμορ και χαβαλε και φαντασια,ολα τα παραπανω..)

 

(

Edited by makis5500
Link to comment
Share on other sites

Από άποψή υποστήριξης σε αναβαθμίσεις και λογικά, ταχύτητας, Nexus 4.

Από άποψη ντιζάιν, οθόνης, επέκτασης μνήμης, ραδιοφώνου (αν και δεν το χρησιμοποιώ, προσωπικά), αποσπόμενης μπαταρίας, Galaxy S3, που είμαι και ευτυχισμένος κάτοχος του!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...