Jump to content

myphone VERSUS: LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3


DJDB
 Κοινοποίηση

LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3  

693 members have voted

  1. 1. LG Nexus 4 vs Samsung Galaxy S3

    • LG Nexus 4
      473
    • Samsung Galaxy S3
      220


Recommended Posts

Θα συμφωνησω και εγω με τον oug.Αστοχο το poll με συσκευη που ουτε καν εχει κυκλοφορησει.Υπο αλλες συνθηκες και εγω nexus δαγκωτο θα ψηφιζα αλλα ακομη κρατω μια πισινη και περιμενω πρωτα reviews και τιμες...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διαβαζω καποιους το νεξους 4 ΠΟΛΥ μπροστα τεχνολογικα...και μιλαμε οτι ειναι μπροστα ελαχιστα ε...μιλαμε για δυο κινητα πολυ κοντα τεχνολογικα τοσο κοντα που δεν αξιζει να αλλαξεις απο s3 σε νεξους μονο εαν θελεις τα update.Τωρα η μπαταρια ειναι μεγαλο θεμα για εμενα που μπορει και αλλαζει,εμφανισιακα με κραταει το s3 σε σχεση με το νεξους.Συμπερασμα...αν εχεις s3 δεν αξιζει να πας αλλου..αν εχεις το αντροιντ της βοντα πως το λενε τζοι...πας οπου θες καθως ολα τα νεα κιν εχουν ιδια σπεκς.
Link to comment
Share on other sites

δεν διαλεγω nexus για εναν μονον λογο, για την soft navigation bar, η οποια κοβει (εμφανεστατα) μεγεθος της οθονης,

ποτε δεν θα καταλαβω γιατι το κανουν ετσι το nexus

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω καποιους το νεξους 4 ΠΟΛΥ μπροστα τεχνολογικα...και μιλαμε οτι ειναι μπροστα ελαχιστα ε...μιλαμε για δυο κινητα πολυ κοντα τεχνολογικα τοσο κοντα που δεν αξιζει να αλλαξεις απο s3 σε νεξους μονο εαν θελεις τα update.Τωρα η μπαταρια ειναι μεγαλο θεμα για εμενα που μπορει και αλλαζει,εμφανισιακα με κραταει το s3 σε σχεση με το νεξους.Συμπερασμα...αν εχεις s3 δεν αξιζει να πας αλλου..αν εχεις το αντροιντ της βοντα πως το λενε τζοι...πας οπου θες καθως ολα τα νεα κιν εχουν ιδια σπεκς.

 

Φίλε kampamarou με κάλυψες απόλυτα! Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να μπαινουν κινητα που κυκλοφορουν και τα δυο ηδη στην αγορα και οχι το ενα να αναμενεται. Μπορει απο χαρακτηριστικα να ειναι τουμπανο και στην πραξη να ειναι χαλια. Χωρις να το εχουμε δει στην πραξη δεν μπορουμε να κρινουμε σωστα. Παρολα αυτα σαν κατοχος σ3 ψηφιζω σ3.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν εχει κυκλοφορησει ακομα σας πειραξε. Οχι οτι παιζει να ειναι το πρωτο πολ εδω μεσα που δεν κερδιζει το S3 ..

Πλακιτσα συμφορουμητες. :)

 

Αρκετα συν και πλην το καθε ενα. Οποτε θα κρινω με βαση την εμφανιση των κινητων αφου πλεον ειναι κατι που κραταμε σχεδον ολη μερα στα χερια μας. Το Nexus, λοιπον, ειναι πιο υποφερτο εξωτερικα οποτε ψηφισα αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

S3 γιατί περίπου στο ιδιο μέγεθος εχει πολυ μεγαλύτερη οθόνη αλλα και microSD.Nexus 4 για ολα τα υπόλοιπα και κυρίως πολλά και άμεσα update...
Link to comment
Share on other sites

Nexus 4

+++ Vanilla Android και τέλειο hardware

--- Παχύ, Ραδιόφωνο, εξωτερική μνήμη

αλλα σούπερ τιμή.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

S3 μόνο και μόνο επειδή είναι Samsung,επειδή έχει κάρτα μνήμης κι επειδή στα 450 πλέον ευρώ που δεν θα έχει το nexus 4 καθώς θα είναι πιο ακριβό,παίζει μόνο του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και το Nexus θα ταν πιο γρηγορο.

 

Το S3 εχει ακομα τον ιδιο επεξεργαση που ειχε και το S2, σε 4πυρηνο και με καποιες μικροβελτιωσεις,

δεν ειναι νεα αρχιτεκτονικη.

 

Εδω το S2 πολλες φορες χωλενε μπροστα σε αντιστοιχα καλα Qualcomm με Snapdragon ή θυμαμαι Benchmarks του εξωτερικου με το αμερικανικο S3 που ειχε Krait λογω ελλειψης LTE απο το Exynos, να ειναι πολλες φορες πιο γρηγορα απο τα δικα μας, ακομα και διπυρηνα που ηταν τα αμερικανικα.

 

Δικαιη κοντρα θα ταν με εναν Exynos 5χχχ series.

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy s 3

Έχει αυτά που χρειάζομαι > sd card -αποσπομενη μπαταρία -ράδιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα SGS3 γιατί το έχω ήδη από τον Ιούνιο και από τον Οκτώβρη με επίσημη JB ROM. Όταν είναι διαθέσιμο το Nexus 4 και το δω από κοντά ίσως αναθεωρήσω, πάντα και σε συνάρτηση με την τιμή. Μέχρι τότε όμως σημασία έχει τι μπορείς να έχεις και όχι τι θα έχεις στο μέλλον. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να το δω απο κοντα το nexus 4 ψηφιζω S3 για την μεγαλυτερη οθονη αλλα και γιατι μου την σπανε τα πληκτρα στην οθονη στο nexus.Πιστευω δεν θα καταφερω να τα βολευτω.

 

Για ραδιο,καρτα sd και μπαταρια δεν μιλαω γιατι ειχα iphone παλιοτερα και δεν με ενοχλουσε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα στα δυο S3 γιατί όταν δεν σου δίνουν δυνατότητα επέκτασης απλά νοιώθω περιορισμένος. Και μάλλον πολύ δεν έχουν αισθανθεί να θέλουν να βάλουν κάτι επιπλέον στο κινητό και να μη μπορούν λόγω έλλειψης χώρου.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε πόσο καλό είναι το καθαρό Android αλλά ξεχνάτε πως στο Nexus 4 έχεις ΜΙΑ επιλογή: Pure Android.

 

Στο S3 αν θες κρατάς TouchWiz, αν θες βάζεις AOSP.

 

Όταν έχεις επιλογές όπως το multiwindow του touchwiz, πραγματικά δυσκολεύει το θέμα της απόφασης, για να μην πω ότι αν πάω σε Ν4 (από S3), φοβάμαι πως θα μου λείψει το software της Samsung.

Σε κανέναν δεν θα λείψει τίποτα ;) - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920946

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 κι από εμένα... Πιο δίκαιο δεν θα ήταν η μονομαχία να γινόταν ανάμεσα σε Nexus 4 και Xiaomi MI-Two;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες! Λεπον! Ψηφισα το S3 γιατι ειναι ακομα μπροστα στην τεχνολογια ασχετα αν εχουν βγει και αλλες συσκευες με καλυτερα specs. Λετε παραπανω εχει υποστηριξη απο την ιδια την Google το Nexus. Ναι αλλα ποσοι απο εμας μεσα στο φορουμ κρατανε τις εργοστασιακες ROM; Ολοι αργα ή γρηγορα πανε σε Custom. Και εκει περα το S3 δεν εχει τιποτα να ζουλεψει απο τα αλλα γιατι δουλευει ρολοι. Και οχι δεν τα λεω μονο επειδη αν δεν παινεψω το σπτι μου θα πεσει να με πλακωσει :p . Και σε ενα Huawei που ειχα κατευθειαν δοκιμασα Custom ROM. Τωρα ενα αλλο που λετε για το Service αν και δεν εχω μπλεξει με καμια τους, οι 2 εταιριες τα ιδια πανηγυρια θα κανουν! Παρολαυτα ας το πιασουμε στα χερια μας και μετα το βλεπουμε το εργαλειο. Ετσι εγινε και με την φουσκα του iphone!

 

<offtopic> Το iphone 5s σιγουρα θα ειναι εργαλειο</offtopic>

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα 2 το ενα το εχω ηδη(S3) και παμε για αλλα:p το αλλο ουτε για κακογουστο αστειο 16gb μνημη και απαισιο χρωμα βασικοι αποτρεπτικοι παραγοντες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

s3 , γιατι εχει ραδιο, γιατι το επιασα στα χερια μου κ μ αρεσε, τωρα για το nexus πως να αποφασισω ; απο φωτογραφια;πλακα μου κανετε;απο χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο , αυτο δε θελει ψηφοφορια για να το καταλαβουμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...