Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κ Χρόνια Πολλά σε όλους,

έχει τύχει σε κανέναν να έχει φύγει το χρώμα στο bezel του mini (κυρίως σε μαύρο μάλλον) ή να έχει κάνα σημαδάκι? Εγώ πρόσφατα είδα ένα να έχει θέμα με το που ανοίχτηκε η συσκευασία. Ήταν μαύρο, εβδομάδας 46. Λέτε να έχουν θέμα όπως τα iphone 5?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κ Χρόνια Πολλά σε όλους,

έχει τύχει σε κανέναν να έχει φύγει το χρώμα στο bezel του mini (κυρίως σε μαύρο μάλλον) ή να έχει κάνα σημαδάκι? Εγώ πρόσφατα είδα ένα να έχει θέμα με το που ανοίχτηκε η συσκευασία. Ήταν μαύρο, εβδομάδας 46. Λέτε να έχουν θέμα όπως τα iphone 5?

Εγώ έχω μαύρο και να σου πω, στην αρχή το φοβόμουν, γιατί είναι σαν σχέδιο ίδιο με το iphone5, τελικά όμως δεν έχει το παραμικρό, ούτε και απέκτησε κάτι στην πορεία (το έχω 1 μήνα τουλάχιστον). Είναι η πρώτη φορά που ακούω κάτι για ipad

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που βλέπω ειναι οτι σε 3-4 μήνες θα βγάλουν το mini ipad με renina και ουσιαστικά το μοντέλο που τρέχει θα απαξιωθεί εντελώς. Γιατί οκ να γίνει λίγο πιο γρήγορο και ελαφρύ δεν πειράζει αλλά με άλλη τεχνολογία οθόνης τότε...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που βλέπω ειναι οτι σε 3-4 μήνες θα βγάλουν το mini ipad με renina και ουσιαστικά το μοντέλο που τρέχει θα απαξιωθεί εντελώς. Γιατί οκ να γίνει λίγο πιο γρήγορο και ελαφρύ δεν πειράζει αλλά με άλλη τεχνολογία οθόνης τότε...

 

Για να δουμε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ομολογήσω οτι η ιδέα ενός νέου Mini με βάζει σε σκέψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ομολογήσω οτι η ιδέα ενός νέου Mini με βάζει σε σκέψεις.

 

Εχω το 2 και δεν βλεπω γιατι να παρω μινι αφου εχουν τα ιδια ακριβως Σπεκς. Ενα μινι με ρετινα 2 γκιγκα ραμ και 64 μνημη, LTE θα ειναι κατι που θα με ενδιεφερε.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 2 και δεν βλεπω γιατι να παρω μινι αφου εχουν τα ιδια ακριβως Σπεκς. Ενα μινι με ρετινα 2 γκιγκα ραμ και 64 μνημη, LTE θα ειναι κατι που θα με ενδιεφερε.

 

Το μινι το παιρνεις για την επιπλεον φορητοτητα που σου προσφερει. Δεν ειναι θεμα σπεκς. Αλλωστε, και το 2 και το μινι ειναι αρκουντως γρηγορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μινι το παιρνεις για την επιπλεον φορητοτητα που σου προσφερει. Δεν ειναι θεμα σπεκς. Αλλωστε, και το 2 και το μινι ειναι αρκουντως γρηγορα.

 

Δεν δίνω 400ε μονο για την φορητοτητα. Η μνημη σε 2 χρονια θα ειναι περιοριστικος παραγοντας και οι εφαρμογες θα σερνοντε,

Edited by sakiss
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Τα περί παραγωγικότητας μεταφέρθηκαν εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321132&page=2

 

Υπενθυμίζω ότι Vs post με προϊόντα του ανταγωνισμού δεν αφορούν την συγκεκριμένη ενότητα (αλλά τις παρακάτω) και διαγράφονται άμεσα.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=33

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

 

Εχθες πηρα το ι pad mini αλλα μολις το ανοιξα πρωτη φορα μου ζητησε να συνδεθει με το wifi για να μπει στο itunes. Επελεξα το δικτυο του σπιτιου μου που ειναι συνδεδεμενα και το galaxy note το δικο μου αλλα και το iphone 4 της γυναικας μου αλλα ενω εβρισκε το wifi και εβαζα τον κωδικο βγαζει το μηνυμα οτι το συγκεκριμενο δικτυο δεν μπορει δωσει δεδομενα internet (καπως ετσι το εγραφε) και συνεχιζε να φορτωνει, αλλα τιποτα. Εκανα restart και το router και το ipad αλλα παλι τιποτα. Καμια ιδεα ????????????

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα!!

1.δοκιμασε το ipad σε αλλο wifi να δεις τι παιζει.

2.ειναι netgear??καπου διαβασα οτι εχει ενα προβλημα και πρεπει να κανεις

update το router σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^^^ τελικα εφταιγε το router, ειχα βαλει ρυθμιση για προσβαση σε περιορισμενες συσκευες. Ακουστε τωρα το αλλο τρελο, δεν με αφηνει να κουνησω τις εφαρμογες μου, παταω παρατεταμενα τα εικονιδια τως apps αλλα δεν τρεμουν και δεν κουνιουντε καθολου αντιθετα απο τις εφαρμογες που ειναι σε χρηση και τρεμουν κανονικα και σβηνονται. Δεν μπορω να τακτοποιησω τις εφαρμογες με τιποτα ουτε στις ρυθμισεις βρηκα κατι,

Επισης δεν μπορω να σβησω τις φωτο που εχει το ipad απο την ''μανα του''.

Επισης δεν με αφηνει να βαλω σελιδοδεικτες στο safari, μου λεει δεν επιτρεπεται σε αυτη την επιδειξη (δεν ξερω τι εννοει)

 

Μπορειτε να μου πειτε μια καλη εφαρμογη να κατεβασω microsoft excel και word η ολο το office για το ipad mini (οχι απαραιτητα free).

 

ευχαριστω.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

^^^ τελικα εφταιγε το router, ειχα βαλει ρυθμιση για προσβαση σε περιορισμενες συσκευες. Ακουστε τωρα το αλλο τρελο, δεν με αφηνει να κουνησω τις εφαρμογες μου, παταω παρατεταμενα τα εικονιδια τως apps αλλα δεν τρεμουν και δεν κουνιουντε καθολου αντιθετα απο τις εφαρμογες που ειναι σε χρηση και τρεμουν κανονικα και σβηνονται. Δεν μπορω να τακτοποιησω τις εφαρμογες με τιποτα ουτε στις ρυθμισεις βρηκα κατι,

Επισης δεν μπορω να σβησω τις φωτο που εχει το ipad απο την ''μανα του''.

Επισης δεν με αφηνει να βαλω σελιδοδεικτες στο safari, μου λεει δεν επιτρεπεται σε αυτη την επιδειξη (δεν ξερω τι εννοει)

 

Μπορειτε να μου πειτε μια καλη εφαρμογη να κατεβασω microsoft excel και word η ολο το office για το ipad mini (οχι απαραιτητα free).

 

 

Τα Wallpapers μάλλον θα εννοείς... όχι δεν σβήνονται. Αν υπάρχουν άλλες φωτογραφίες και έχεις θέμα με τον Safari μάλλον σου έχουν πουλήσει demo καταστήματος. Οι εφαρμογές κανονικά θα έπρεπε μετακινούνται ενώ οι προεγκατεστημένες δεν σβήνονται εκτός και αν σου έτυχε κομμάτι με το bug που έχει αναφερθεί σε ελάχιστες περιπτώσεις. Σύνδεσε το στο pc και κάνε restore μέσω itunes.

 

http://site.cloudon.com

https://itunes.apple.com/us/app/quickoffice-pro-hd-edit-office/id376212724?mt=8

http://www.dataviz.com/DTG_iphone.html?redirect=iphone

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τα Wallpapers μάλλον θα εννοείς... όχι δεν σβήνονται. Αν υπάρχουν άλλες φωτογραφίες και έχεις θέμα με τον Safari μάλλον σου έχουν πουλήσει demo καταστήματος. Οι εφαρμογές κανονικά θα έπρεπε μετακινούνται ενώ οι προεγκατεστημένες δεν σβήνονται εκτός και αν σου έτυχε κομμάτι με το bug που έχει αναφερθεί σε ελάχιστες περιπτώσεις. Σύνδεσε το στο pc και κάνε restore μέσω itunes.

 

http://site.cloudon.com

https://itunes.apple.com/us/app/quickoffice-pro-hd-edit-office/id376212724?mt=8

http://www.dataviz.com/DTG_iphone.html?redirect=iphone

 

οχι δεν εννοω wallpapers αλλα τις φωτο (demostration). Λες να μου εδωσαν demo ??? απο public το πηρα σφραγισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε restore μέσω itunes -> set up as new (θα το επιλέξεις στο itunes όταν τελειώσει το restore) και πες μας αν αντιμετωπίζεις παρόμοια θέματα.
Link to comment
Share on other sites

setup as new δεν το κανες οταν το εβγαλες???

 

Ουτε εγω το εκανα. Αυτο ειναι το νοημα του backup. Και δεν εχω και καποιο θεμα ειναι η αληθεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα το μινι σε λευκο στο golden i. Ουσα κατοχος του 3, δεν παρατηρησα σημαντικες διαφορες στην οθονη του. Εχει πολυ ωραια αισθηση στο χερι, ειναι ταχυτατο, δε κολλαει, ειναι μικρο "οσο πρεπει".

Πιστευω οτι για καποιον που ειτε δεν εχει τα χρηματα για τον μεγαλο αδελφο, ειτε χρειαζεται κατι πιο μαζεμενο, ειναι ιδανικη επιλογη.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα το μινι σε λευκο στο golden i. Ουσα κατοχος του 3, δεν παρατηρησα σημαντικες διαφορες στην οθονη του. Εχει πολυ ωραια αισθηση στο χερι, ειναι ταχυτατο, δε κολλαει, ειναι μικρο "οσο πρεπει".

Πιστευω οτι για καποιον που ειτε δεν εχει τα χρηματα για τον μεγαλο αδελφο, ειτε χρειαζεται κατι πιο μαζεμενο, ειναι ιδανικη επιλογη.

Κοίτα, δεν είναι τόσο θέμα χρημάτων, μιας και η διαφορά δεν είναι και τραγική.

Είναι περισσότερο θέμα αναγκών και φορητότητας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω το εκανα. Αυτο ειναι το νοημα του backup. Και δεν εχω και καποιο θεμα ειναι η αληθεια.

 

Mου ειχαν δωσει demo. Τους το πηγα εκαναν restore και ειναι ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα παρελαβα iPad mini 16GB wifi+cellular (4G) white!

Δεν μετανιωσα που εδωσα το iPad 3 (4G).

Το iPad mini σε λευκο ειναι απλα τελειο και παρα πολυ ομορφο!!!!

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα iPad mini 16GB wifi+cellular (4G) white!*

Δεν μετανιωσα που εδωσα το iPad 3+4G.

Το iPad mini σε λευκο ειναι απλα τελειο και παρα πολυ ομορφο!!!!*

 

Πολύ καλό μηχανάκι παρέλαβε το ίδιο και ο αδερφός μου πολύ καλή αγορα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν τα IPAD γενικά διαβάζουν .docx, ppt, pdf, .xls αρχεία; Υπάρχει δωρεάν εφαρμογή ή πρέπει κάποιος να αγοράσει κάποιο πρόγραμμα σαν το office; Με ιστοσελίδες με java τεχνολογία υπάρχει κάποιο θέμα ή όλα λειτουργούν "κανονικά";
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...