Jump to content

iPad Mini (2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου εχω το mini wifi only 2 μερες τωρα,θα πω μερικα πραγματα σαν ατομο που πιανει πρωτη φορα ipad-ios στα χερια του αλλα και γενικα tablet πρωτη φορα...

Κατασκευη αριστη,μικρο,ελαφρυ η οθονη δε με χαλασε καθολου και οτι πρεπει για μεταφορα και η μπαταρια μια χαρα!....Δεν εκατσα να το λιωσω το ipad,αλλα λιγο που το εψαξα δε μου αρεσε κατι το οποιο δε ξερω αν υπαρχει σε android ταμπλετες η αν γινεται να το ρυθμισω...

Συγχρονισα email,fb κ.τ.λ και οταν ενεργοποιω το wifi (την επομενη μερα π.χ.) δεν μου ερχονται ειδοποιησεις επανω στη μπαρα οπως ειχα βαλει,αλλα πρεπει να μπω στο καθε ενα ξεχωριστα για να τα δω,ενω εκεινη την ωρα που το εχω ανοιχτο αν μου ερθει κατι μου το δειχνει στη μπαρα.

Επισης οι εφαρμογες οπως skype,fb αν πατησω το home button και βγω τρεχουν ακομα και μπορει ο αλλος να με βλεπει on?

 

ααα και ξεχασα να ρωτησω,(μπορει να ειναι κουφο αλλα ρωταω) αν εχω καποια εφαρμογη πληρωμενη απο iphone,μπορω να τη περασω στο ipad?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις γνωστοποιήσεις και θα σου λυθούν οι απορείες λογικά. Οσο για τη δεύτερη ερώτηση βεβαίως και μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 911
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας.Την παρασκευη στις 22-3 αγορασα ενα ipad mini το οποιο ειχε προβλημα με την οθονη (αναβοσβηνε ο φωτισμος).Το Σαββατο το πηγαινω στο πλαισιο οπου και το αγορασα και μου λενε οτι δεν μπορουν να μου το αντικαταστησουν και οτι θα επικοινωνισουν με την info guest οπου ειναι το service των apple να δουν μηπως μπορουν να μου το αντικαταστησουν.Την Τριτη το μεσημερη με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου δωσουν καινουριο και θα πρεπει να το δωσουν στην εταιρεια να μου δωσουν ενα ανακατασκευασμενο.Το παω εγω ο ιδιος στην info guest (διοτι αν το εστελναν εκειει θα κανε 10 εργασιμες μερες απ οτι μου ειπαν) το ελεγχουν μου βγαζουν μια αναφορα οτι οντως εχει προβλημα το προιον και μου λενε οτι επειδη ειναι μολις λιγων ημερω δικαιουμε καινουριο και οχι να μου το αντικταστησουν με ανακατασκευασμενο.Φευγω παω παλι στο πλαισιο μου λενε οτι δεν μπορουν να το αντικαταστησουν.Τους κανω φασαρια και μου λενε οτι θα επικοινωνησουν με την isquare (νομιζω ειναι η εταιρεια που φερνει τα apple στην Ελλαδα) να δουν αν μπορουν να γινει αντικατασταση.Εντω μεταξυ επικοινωνησα εγω ο ιδιος με την isquare και μου ειπαν οτι βεβαιως και δικαιουμε αντικατασταση και μαλιστα ηταν τοσο ευγενικοι που μιλησαν εκεινοι με το καταστημα πλαισιο.Τωρα στο πλαισιο με εχουν σε αναμονη.Σας εχει τυχει παρομοια περιπτωση;;;Τι πρεπει να κανω;;;

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Edited by people
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 7 μέρες δικαιουσαι αντικατάσταση λόγω DOA. Τώρα αν στο πλαίσιο σου κάνανε τέτοια κόλπα, πες τους ότι θα κινηθεις νομικά να δεις τι ωραία που θα τρέξουν.
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 7 μέρες δικαιουσαι αντικατάσταση λόγω DOA. Τώρα αν στο πλαίσιο σου κάνανε τέτοια κόλπα, πες τους ότι θα κινηθεις νομικά να δεις τι ωραία που θα τρέξουν.

 

Υστερα απο φασαρια που εγινε και με την πολυτιμη βοηθεια της isquare θα μου το αντικαταστησουν!Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο φασαρια που εγινε και με την πολυτιμη βοηθεια της isquare θα μου το αντικαταστησουν!Σε ευχαριστω!

 

Τίποτα φίλε μου, χαίρομαι που όλα καλά. Να ξέρεις γενικά σε συσκευές, ισχύει για 7 ημέρες ότι αν είναι χαλασμένο ή απλά δεν μείνεις ικανοποιημένος, επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση με καινουριο. Αλήθεια, σε ποιο πλαίσιο ήταν η όλη ιστορία;

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο φασαρια που εγινε και με την πολυτιμη βοηθεια της isquare θα μου το αντικαταστησουν!Σε ευχαριστω!

 

 

Το επίπεδο εξυπηρέτησης του πλαισίου εχει πέσει αισθητα ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω,το θεμα ειναι θα με βολέψει οπως το ipad 3?

Απο θεμα οθόνης,ανάγνωση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω,το θεμα ειναι θα με βολέψει οπως το ipad 3?

Απο θεμα οθόνης,ανάγνωση

Δες το από κοντά κάπου Ταξιδιώτη. Ότι και να σου πούμε εμείς, εσύ θα κρίνεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δες το από κοντά κάπου Ταξιδιώτη. Ότι και να σου πούμε εμείς, εσύ θα κρίνεις.

 

Δύσκολο αυτη την στιγμη,μονο σφραγισμένο.γι αυτο και ρωτάω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο αυτη την στιγμη,μονο σφραγισμένο.γι αυτο και ρωτάω.

Να στο πω αλλιώς: Αν δεν θέλεις να το έχεις συνέχεια μαζί σου, δεν υπάρχει λόγος να το προτιμήσεις από το μεγάλο Ipad. (καλά, το 3 έχει και ένα θέμα με την θερμότητα βέβαια..)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να στο πω αλλιώς: Αν δεν θέλεις να το έχεις συνέχεια μαζί σου, δεν υπάρχει λόγος να το προτιμήσεις από το μεγάλο Ipad. (καλά, το 3 έχει και ένα θέμα με την θερμότητα βέβαια..)

 

Οταν εννοείς θεμα με την θερμότητα?το εχω και δεν εχω προσέξει κατι.

Βασικά με ενδιαφέρει να ειναι ευαγνωστη η οθόνη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοείς θεμα με την θερμότητα?το εχω και δεν εχω προσέξει κατι.

Βασικά με ενδιαφέρει να ειναι ευαγνωστη η οθόνη

Έχω ακούσει παράπονα, ότι ζεσταίνεται πολύ. (προσωπικά, δεν το έχω για να ξέρω).

Η οθόνη του μίνι μια χαρά ευανάγνωστη είναι και με πολύ καλή φωτεινότητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά,εννοείται σε λευκό.

Κουκλι το ατιμο.

Ερώτηση,υπάρχει τρόπος στον browser να κάνω πιο έντονη την γραμματοσειρα?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει παράπονα, ότι ζεσταίνεται πολύ. (προσωπικά, δεν το έχω για να ξέρω).

Η οθόνη του μίνι μια χαρά ευανάγνωστη είναι και με πολύ καλή φωτεινότητα.

 

μου ήρθε σήμερα κι εμένα.Επιβεβαιώνω κι εγώ πως η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή (αν και την φοβόμουν πολύ λόγω μικρής ανάλυσης) και πολύ φωτεινή.Για ζέσταμα,μετά από 1 ώρα σε βαρύ παιχνίδι και τέρμα φωτεινότητα το πίσω μέρος απλά είχε μια ιδέα ζεστάματος.Τίποτα ανησυχητικό.Πάντως ρε παιδιά όντας συνηθισμένος στο android στην αρχή ήθελα να αυτοκτονήσω.:lol:

Και ειδικά όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή και δεν το έβλεπε καν ή όταν πήγα να στείλω μουσική μέσω bluetooth από το nexus μου και φυσικά δεν μπόρεσα...Πιο πολύ από περιέργεια βασικά το προσπάθησα.:lol: Ελπίζω να το συνηθίσω κάποια στιγμή...Και μια τελευταία ερώτηση.Μου το έφερε ο αδερφός μου από Αμερική,από Apple Store.Εγγύηση εδώ με καλύπτει;Μάλλον όχι ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά... Εγώ είχα το iPad 3 και πήγα στο mini λόγω ομορφιάς, φορητότητας (πιο ελαφρύ και πιο λεπτό) και stereo ήχο!

Δεν το μετάνιωσα, διότι ένα tablet βασίζεται στην φορητότητα κυρίως και το mini έχει αυτό το σημαντικό πλεονέκτημα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σήμερα κι εμένα.Επιβεβαιώνω κι εγώ πως η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή (αν και την φοβόμουν πολύ λόγω μικρής ανάλυσης) και πολύ φωτεινή.Για ζέσταμα,μετά από 1 ώρα σε βαρύ παιχνίδι και τέρμα φωτεινότητα το πίσω μέρος απλά είχε μια ιδέα ζεστάματος.Τίποτα ανησυχητικό.Πάντως ρε παιδιά όντας συνηθισμένος στο android στην αρχή ήθελα να αυτοκτονήσω.:lol:

Και ειδικά όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή και δεν το έβλεπε καν ή όταν πήγα να στείλω μουσική μέσω bluetooth από το nexus μου και φυσικά δεν μπόρεσα...Πιο πολύ από περιέργεια βασικά το προσπάθησα.:lol: Ελπίζω να το συνηθίσω κάποια στιγμή...Και μια τελευταία ερώτηση.Μου το έφερε ο αδερφός μου από Αμερική,από Apple Store.Εγγύηση εδώ με καλύπτει;Μάλλον όχι ε;

 

Ωχ, με κουφανες τωρα! Αν δεν ειχες την octy σρην υπογραφη σου (ομοιοπαθης, αλλα με το facelift) δεν θα σε γνωριζα!

Ειδες που λεγατε για την οθονη? αξιζει τοσο κραξιμο?

Τωρα, για τα αλλα, αρκει να καταλαβεις οτι στα χερια σου κρατας μια μηχανη προσβασης στο itunes και το app store. That's all.

Για οτι θες, υπαρχει και μια εφαρμογη.

Καλοριζικο παιδια!!:)

 

Εγγυηση δεν νομιζω να παιζει, αλλα ουτε και να χρειαστεις.

 

@ταξιδιωτη

Το μινι, ειναι πιο ομορφο σε μαυρο. (Γνωμη μου βεβαια).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, με κουφανες τωρα! Αν δεν ειχες την octy σρην υπογραφη σου (ομοιοπαθης, αλλα με το facelift) δεν θα σε γνωριζα!

Ειδες που λεγατε για την οθονη? αξιζει τοσο κραξιμο?

Τωρα, για τα αλλα, αρκει να καταλαβεις οτι στα χερια σου κρατας μια μηχανη προσβασης στο itunes και το app store. That's all.

Για οτι θες, υπαρχει και μια εφαρμογη.

Καλοριζικο παιδια!!:)

 

Εγγυηση δεν νομιζω να παιζει, αλλα ουτε και να χρειαστεις.

 

@ταξιδιωτη

Το μινι, ειναι πιο ομορφο σε μαυρο. (Γνωμη μου βεβαια).

 

κοίτα εγώ προσωπικά τα ipad ποτέ δεν τα έχω κράξει.Με τα iphone έχω πρόβλημα...:p:lol: ακόμη και να μην παίζει εγγύηση με 240 ευρώ που έδωσα μόνο turbo x έπαιρνα στο ελλάντα,οπότε μια χαρά.Σε μαύρο πάντως το πήρα κι εγώ και όντως είναι πανέμορφο.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ προσωπικά τα ipad ποτέ δεν τα έχω κράξει.Με τα iphone έχω πρόβλημα...:p:lol: ακόμη και να μην παίζει εγγύηση με 240 ευρώ που έδωσα μόνο turbo x έπαιρνα στο ελλάντα,οπότε μια χαρά.Σε μαύρο πάντως το πήρα κι εγώ και όντως είναι πανέμορφο.

 

Τζαμπα το πηρες! Καλοριζικο :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα το πηρες! Καλοριζικο :)

 

Να σαι καλά φίλε μου...κι εμένα το facelift είναι ρε συ,απλά η ανάλυση της φώτο είναι σαν την ανάλυση που φανταζόμουν ότι θα είχε το ipad mini:lol::lol::lol::p:p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα και σόρυ αν είμαι σε λάθος τμήμα!

 

Σκέφτομαι να κατεβάσω τον avplayerhd αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα περνάω τις ταινίες για να τις βλέπω στο ipad mini & ipad4..

Κάποια βοήθεια;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα και σόρυ αν είμαι σε λάθος τμήμα!

 

Σκέφτομαι να κατεβάσω τον avplayerhd αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα περνάω τις ταινίες για να τις βλέπω στο ipad mini & ipad4..

Κάποια βοήθεια;

 

Συνδεεις το ipad με το pc κσι ανοιγεις το itunes.πατας εκει πανω δεξια που λεει "ipad" και πας στην καρτελα "εφαρμογες".

Κανεις scroll down και θα δεις που λεει ποιες εφαρμογες μπορουν να ανταλλαξουν αρχεια (καπως ετσι το λεει). Εκει θα βρεις και την εφαρμογη που θες. Με copy paste περναε σε αυτην οτι αρχειο θελεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις το ipad με το pc κσι ανοιγεις το itunes.πατας εκει πανω δεξια που λεει "ipad" και πας στην καρτελα "εφαρμογες".

Κανεις scroll down και θα δεις που λεει ποιες εφαρμογες μπορουν να ανταλλαξουν αρχεια (καπως ετσι το λεει). Εκει θα βρεις και την εφαρμογη που θες. Με copy paste περναε σε αυτην οτι αρχειο θελεις.

 

Εύκολο φαίνεται και κοντά στο απλό copy/paste του android!

Κατεβάζω λοιπόν την εφαρμογή και βλέπουμε..

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια:)

 

*για να διαγράψω μετά την ταινία, φαντάζομαι θα γίνεται με τον ίδιο τρόπο?!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο φαίνεται και κοντά στο απλό copy/paste του android!

Κατεβάζω λοιπόν την εφαρμογή και βλέπουμε..

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια:)

 

*για να διαγράψω μετά την ταινία, φαντάζομαι θα γίνεται με τον ίδιο τρόπο?!

 

Την δια γράφεις από το avplayer. Δεν χρειάζεται από τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα, δοκίμασα και όντως είναι πανεύκολο!

Ευκαιρία τώρα με το μινι να βλέπω και καμιά ταινία στο πόδι:p

 

Σας ευχαριστώ παίδες και πάλι για τη βοήθεια!

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini (2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...