Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή βάση για το αυτοκίνητο είναι και αυτή

http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Car-Dash-Mount-Holder-for-iPhone-5-Galaxy-S3-i9308-Note-2-II-N7100-R950-/121096531658?pt=US_Mounts_Holders&hash=item1c31ea6eca

 

Την έχω πάρει και με έχει βολέψει αρκετά. Ταιριάζει και σε διάφορα κινητά.

M @ X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω πάρει από τον Νίκο αυτή http://www.extreme-mobile.gr/p.Vasi-ventoyzas-Aytokinitou-Universal.739702.html την χρησιμοποιώ τρεις μήνες περίπου, εκτός του ότι είναι πολύ καλή ρυθμίζεται και βλέπει τέλεια το δρόμο, έχω τραβήξει αρκετά βίντεο

+1 σε αυτή τη βάση και εγώ αυτή έχω και είναι πολύ καλή και σταθερή για note 2 ενώ χωρίς το κινητό είναι σαν να μην υπάρχει στο παμπρίζ:)

 

Να και το λινκ από amazon: http://www.amazon.co.uk/iTALKonline-SuperClaw-Universal-Windscreen-Compatible/dp/B00A7ZWA9C/ref=sr_1_fkmr0_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1366216637&sr=1-1-fkmr0&keywords=TALKonline+SuperClaw+Universal+Dashboard+%2F+Windscreen%2C+Case+Compatible+%28Use+with+or+without+your+existing+case%21%29+Suction+Mount+In+Car+Holder+For+LG+E960+Nexus+4 μου ήρθε σε 2 μέρες:)

Edited by vampirios
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να την αγοράσω:

 

 

τώρα το τηλέφωνο με βγάζει μία μέρα χρήσης. Με αυτή τη μπαταρία φαντάζομαι ότι θα βγάζω άνετα τις 2-3 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να την αγοράσω:

 

 

τώρα το τηλέφωνο με βγάζει μία μέρα χρήσης. Με αυτή τη μπαταρία φαντάζομαι ότι θα βγάζω άνετα τις 2-3 ημέρες.

 

Δεν νομίζω ότι αξίζει να κάνεις την συσκευή σου μπαούλο για να μην το βάζεις για φόρτιση κάθε βράδυ.

Το χρησιμοποιώ όλη μέρα και αργά το βράδυ είμαι στο 10%.

Το βάζω για φόρτιση όσο κοιμάμαι και τέλος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να την αγοράσω:

 

 

τώρα το τηλέφωνο με βγάζει μία μέρα χρήσης. Με αυτή τη μπαταρία φαντάζομαι ότι θα βγάζω άνετα τις 2-3 ημέρες.

 

Το κανει πολυ "φτηνο" το κινητο .

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να την αγοράσω:

 

 

τώρα το τηλέφωνο με βγάζει μία μέρα χρήσης. Με αυτή τη μπαταρία φαντάζομαι ότι θα βγάζω άνετα τις 2-3 ημέρες.

Aν εχεις τοσο μεγαλη αναγκη αγορασε μια δευτερη μπαταρια γιατι αυτο που μας εδειξες ειναι ''αστα να πανε''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εχει και κατι μικρούς εξωτερικούς φορητους φορτιστές με usb τον βάζεις το βραδυ φορτίζει και το βάζεις στο κινητό με usb και το φορτίζει ..ειχα εναν τέτοιο 5.000 miliaber φορτίζει το κινητό και δεν το κάνει και ασχημο η χοντρό. ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Εχει και κατι μικρούς εξωτερικούς φορητους φορτιστές με usb τον βάζεις το βραδυ φορτίζει και το βάζεις στο κινητό με usb και το φορτίζει ..ειχα εναν τέτοιο 5.000 miliaber φορτίζει το κινητό και δεν το κάνει και ασχημο η χοντρό. ..

 

Μπορείς να μου δώσεις κανένα λινκ ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει Μπαταρία μέσα το φορτίζεις εσυ στο ρεύμα το βράδυ και το εχεις μαζι σου .Μόλις μείνεις απο μπαταρία στο κινητό το βάζεις στην usb και το φορτίζει κανονικά μικρο είναι μια φορτηση κάνει ανάλογα τα αμπερ που έχει ..βολικό πάντως και φορτίζεις οτι θες . Mobile. Mp3.gps. οτι έχει θυρα usb...

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/chargers/105827-belkin-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-f8m158cw?cmicc=pathfinder&ref=bestprice.gr

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Εχει Μπαταρία μέσα το φορτίζεις εσυ στο ρεύμα το βράδυ και το εχεις μαζι σου .Μόλις μείνεις απο μπαταρία στο κινητό το βάζεις στην usb και το φορτίζει κανονικά μικρο είναι μια φορτηση κάνει ανάλογα τα αμπερ που έχει ..βολικό πάντως και φορτίζεις οτι θες . Mobile. Mp3.gps. οτι έχει θυρα usb...

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/chargers/105827-belkin-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-f8m158cw?cmicc=pathfinder&ref=bestprice.gr

 

Η ιδέα είναι πολύ καλή. Έχω και εγώ ένα Philips με μπαταρία 5.000. Το φορτίζεις στην usb για 3 ώρες περίπου και μετά είναι σαν να έχεις +1.5 μπαταρία του νοτε2 μαζί. Και όπως γράφεις μπορεί να τροφοδοτήσει και άλλες συσκευές που φορτίζουν από usb. Προσοχή μόνο γιατί κυκλοφορούν και κάποια με μπαταρία μόνο 2-3.000. Για τιμή περίπου 30 ευρώ από Ελλάδα (είμαι εκτός υπολογιστή για να βάλω λινκ) η και λιγότερο από κανένα αμαζον. Μην εμπιστευτείτε ebay και noname. Δηλώνουν μεγάλη μπαταρία και μέσα δεν είναι ούτε η μισή χωρητικότητα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αμα πάρεις κατι τέτοιο προτίμησε κατι σε επώνυμό οπως το belkin κατι σε brand name .

Οχι οτι μαρκα ναναι μην σε κάνει καμία ζημιά στην μπαταρία σου....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα απο 2 μήνες είπα να κάνω αλλαγή screen protector.

Το θέμα είναι πως την έβγαλα και τώρα δεν θέλω να ξαναβάλω. :p ότι και να βάλουμε πιστεύω πως η αίσθηση της σκετης οθόνης δεν υπάρχει.

 

Βέβαια το φοβάμαι τόσο πολύ που θα βάλω πάλι.

Αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί μπορεί να μου πει πως είναι η οθόνη του και αν έχει παρατηρήσει κατι; Ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα απο 2 μήνες είπα να κάνω αλλαγή screen protector.

Το θέμα είναι πως την έβγαλα και τώρα δεν θέλω να ξαναβάλω. :p ότι και να βάλουμε πιστεύω πως η αίσθηση της σκετης οθόνης δεν υπάρχει.

 

Βέβαια το φοβάμαι τόσο πολύ που θα βάλω πάλι.

Αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί μπορεί να μου πει πως είναι η οθόνη του και αν έχει παρατηρήσει κατι; Ευχαριστώ

 

Αν δεν έχεις θήκη flip θα πρέπει να βάλεις οπωσδήποτε.

Πάντως ότι και να λέμε δεν είναι μόνο οι δαχτυλιές και η αίσθηση. Η οθόνη χωρίς protector είναι άλλο πράγμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tpal εγω ειμαι Μανιακος. Πρωτη μερα που το πηρα ακριβοπληρωσα 8 ευρω σε μια θηκη συλικονης απο το πλαισιο ( αυτες που τις βρισκεις με 1-2 ευρω ) και αλλα 30 για το flip cover και καθομουν σε αναμμενα καρβουνα που δεν ειχαν screen protector. Ειχα μεινει σχεδον 2 μερες με τη ζελατινα που ειχε η συσκευη.

Φαντασου για τί μανιακο ανθρωπο μιλαμε!!

Εβαλα flip cover + θηκη συλικονης μαζι! ( την εκοψα τη θηκη βεβαια για να ανοιγει το flip cover )

Λοιπον... 1 εβδομαδα μετα εβγαλα τη θηκη, δεν αγορασα screen protector και ειμαι απο τοτε 4 μηνες μονο με το flip cover. Η οθονη μου δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αν δειχνουμε σεβασμο στην χρηση του κινητου και κανουμε συχνο καθαρισμα της οθονης με καποιο υγρο ωστε να μην γινεται γυαλοχαρτο η σκονη που συσωρευεται πανω της,δεν παθαινει τιποτα.Εννοειται οτι μια θηκη για την αποφυγη ζημιας στην <κακια στιγμη> ειναι απαραιτητη.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα που δεν έχω screen protector αλλά είμαι με τη flip cover θήκη δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.. η οθόνη του είναι όπως την πρώτη μέρα που το έβγαλα από το κουτί!

Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος χρησιμοποιεί bluetooth εξωτερικό πληκτρολόγιο και πώς γίνεται το mapping κάποιων πλήκτων που δεν υποστηρίζονται από το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου.. π.χ. προσπαθώ με shift-2 να μου περάσει το σύμβολο "@" και επιμένει να μου βγάζει το 2..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα απο 2 μήνες είπα να κάνω αλλαγή screen protector.

Το θέμα είναι πως την έβγαλα και τώρα δεν θέλω να ξαναβάλω. :p ότι και να βάλουμε πιστεύω πως η αίσθηση της σκετης οθόνης δεν υπάρχει.

 

Βέβαια το φοβάμαι τόσο πολύ που θα βάλω πάλι.

Αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί μπορεί να μου πει πως είναι η οθόνη του και αν έχει παρατηρήσει κατι; Ευχαριστώ

 

Παιδιά μην ταλαιπωρείστε. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ screen protector. Κάντε μια αναζήτηση στο youtube να δείτε τι δοκιμές κάνουν και δεν παθαίνει τίποτα. Ούτε η σκόνη ούτε τα κλειδιά ούτε τίποτα δεν την πειράζει. Μόνο με σφυρί ή να τη σπάσεις.

Χαρείτε το τούμπανο και μην γινόσαστε υστερικοί.

 

Ενδεικτικά:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Οκ guys Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Έχω ακούσει Και εγώ αυτό για την σκόνη που μαζεύετε και μπορεί να κάνει αυτές τις ω μικρές γραντζουνιες και γιαυτό έβαζα.

Και παλι ευχαριστώ. Ελπιζω να ποσταρα σωστα και να μην χαλασα το θεμα!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σχετικά με τη οθόνη επειδή και εγώ είμαι πολύ ψείρας με τις συσκευές όταν πήρα το Note παρείγγειλα και ένα screen protector. Μέχρι να έρθει η παραγγελία (6-7 ημέρες) χρησιμοποιούσα το τηλέφωνο μόνο στο σπίτι δεν το έβγαζα έξω. Και όμως όταν πήγα να περάσω το screen protector στο τελικό καθαρισμα της οθόνης βρήκα μια γρατζουνιά κοντά στη μέση της οθόνης 1 cm περίπου και ξενέρωσα άσχημα. Άρα για μένα ναι χωρίς screen protector είναι άλλη η αίσθηση στο χέρι αλλά και οι γρατζουνιές γίνονται όσο και να το προσέχεις.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου αρεσει η αισθηση της οθονης δεν το συζηταμε, αλλα εχω ενα θεματακι με τις αντανακλασεις οταν το βαζω στο car kit οποτε ενα screen protector antifinger mat (για την αντανακλαση) ειναι απαραιτητο........ Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου αρεσει η αισθηση της οθονης δεν το συζηταμε, αλλα εχω ενα θεματακι με τις αντανακλασεις οταν το βαζω στο car kit οποτε ενα screen protector antifinger mat (για την αντανακλαση) ειναι απαραιτητο........

 

Γιώργο και εγώ ήμουν πραγματικά ψυχακιας με screan protector αλλά και θήκη...

Πλέον και μόνο για ομορφιά χρησιμοποιώ μόνο θήκη, τον protector τον έβγαλα...

Ξέρετε τι παθαίνουμε, αγοράζουμε τα περιφερειακά όπως protector end case και είμαστε οι μόνοι που δεν χαιρόμαστε την αίσθηση του τηλεφώνου pure...

Είχα ένα φόβο για το πανάκι, αλλά η οθόνη δεν καταλαβαίνει τίποτα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ταλαιπωρείστε. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ screen protector. Κάντε μια αναζήτηση στο youtube να δείτε τι δοκιμές κάνουν και δεν παθαίνει τίποτα. Ούτε η σκόνη ούτε τα κλειδιά ούτε τίποτα δεν την πειράζει. Μόνο με σφυρί ή να τη σπάσεις.

Χαρείτε το τούμπανο και μην γινόσαστε υστερικοί.

 

Ενδεικτικά:

Μπορώ να δεχθώ τα πάντα για το πόσο καλύτερη είναι η οθόνη χωρίς screen protector και το ότι η οθόνη δεν αποκτά εύκολα γρατσουνιές αλλά μην ακούω 'δεν παθαίνει τίποτα και δεν γρατσουνιέται με τίποτα και μόνο με σφυρί να πάθει κάτι και τίποτα δεν την πειράζει'. Δεν ισχύει. Όποιος έχει αφήσει οθόνη χωρίς screen protector και το έχει χρησιμοποιήσει κανονικά ξέρει ότι αυτά τα βιντεάκια δεν λένε απολύτως τίποτα. Συμφωνώ πώς αν είσαι προσεκτικός μπορείς να έχεις την οθόνη σου χωρίς προβλήματα αλλά οι μικρές γρατσουνιές που φαίνονται με κλειστή οθόνη είναι εύκολο να γίνουν. Απλώς ο καθένας ανάλογα με το πόσο ευαίσθητος είναι πάνω στο συγκεκριμένο θέμα επιλέγει πώς θα το χειριστεί.

Να ξεκαθαρίσω πώς δεν είναι τίποτα προσωπικό. Το επισημαίνω απλά γιατί ένας νέος χρήστης που θα διαβάσει το παραπάνω μήνυμα θα θεωρήσει η οθόνη δεν αποκτά γρατσουνιές με την οποιαδήποτε καθημερινή χρήση, πράγμα που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

@eltsele Οπως εγραψα και σε προηγουμενο ποστ μου,καποιος που προσεχει το κινητο του δεν προκειται να παθει τιποτα η οθονη (εκτος ατυχηματος φυσικα).Τελευταια φορα που ειχα βαλει screen protector ηταν στο N95,απο εκει και περα δεν ξαναεβαλα σε κανενα και δεν ειδα και ποτε γρατζουνια και πιστεψε με,ειμαι κυριολεκτικα αρωστος με σημαδια και τα συναφη.Οπως ειπα ομως θελει προσοχη και οχι χυμα στο κυμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν το προσέχεις μειώνεις τις πιθανότητες να το γρατζουνίσεις σε σχέση με το να μην το προσέχεις. Λογικό είναι αυτό. Ο λόγος φυσικά είναι ότι το προσέχεις και όχι ότι η οθόνη έχει βγάλει νοκ αουτ όλα τα σφυριά :) Οπως λέει και η etsele ας προσέχουμε τι συμβουλές δίνουμε για να μην δώσουμε λάθος εντυπώσεις σε κάποιο λιγότερο έμπειρο χρήστη και τελικά τον οδηγήσουμε στο να χαλάσει την συσκευή του. ;)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...