Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εν τω μεταξύ ρε παιδιά, κοιτώντας για θήκες, αυτές που έχουν θέσεις για κάρτες και λοιπά δεν έχουν stand κι αυτές που έχουν stand δεν έχουν θέσεις για κάρτες. Τους είναι τόσο δύσκολο να τα κάνουν και τα δυο μαζί; Οι μόνες εξαιρέσεις που τα έχουν, κουμπώνουν με μαγνήτη! Αν είναι δυνατόν!

Δηλαδή, μια Zenus με stand... Πόσο δύσκολο πια...:blink:

Ολα γίνονται

https://www.youtube.com/watch?v=DfKSpYn5wSQ&feature=youtube_gdata_player

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Επειδή την έχω την θήκη και το είχα δοκιμάσει παλιότερα, είναι σαν stand αλλά με όχι απίστευτη γωνία, είναι σχετικά κατακόρυφο. Βασικά η Zenus απίστευτο υλικό κατασκευής αλλά σε τσέπη με θήκη δεν μπαίνει εύκολα. Αν μπαίνει σε κάποιο παντελόνι σίγουρα όλοι θα κοιτάνε την τσέπη.

 

edit: Είχα ρωτήσει την Zenus και δεν είχαν άμεσα σχέδια για stand.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ναι με πατέντα το ξέρω ότι γίνεται. Το είχε αναφέρει κάποιο παιδί εδώ πιο παλιά (ο giorgaras αν θυμάμαι καλά), αλλά λέω πόσο δύσκολο τους είναι να φτιάξουν μια βρε παιδί μου... Έτσι να τα έχει όλα..!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε screen protectors για να μην γίνουν γραμμούλες στην οθόνη και δεν μπορούμε να την βλέπουμε μετά.

Στο τέλος όμως βλέπουμε τις γραμμούλες μονίμως μπροστά μας αφού όλοι οι protectors γεμίζουν μετά από 1-2 μήνες το πολύ.

Χώρια που χρειάζονται καθημερινά καθάρισμα με ειδικό υγρό.

 

Θα το χαρεί ο επόμενος που θα το πάρει μισό τιμή από μας και δεν θα τον νοιάζει κι αν κάνει μια γραμμουλα τόσο φθηνά που το αγόρασε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ναι με πατέντα το ξέρω ότι γίνεται. Το είχε αναφέρει κάποιο παιδί εδώ πιο παλιά (ο giorgaras αν θυμάμαι καλά), αλλά λέω πόσο δύσκολο τους είναι να φτιάξουν μια βρε παιδί μου... Έτσι να τα έχει όλα..!

 

Καλά θυμάσαι :). Βασικά να σου πω την αλήθεια θα είχε πολύς όγκο αυτός ο συνδυασμός. Αν θυμάμαι καλά είσαι γυναίκα, οπότε και όγκο να έχει, θα το βάζεις σε τσάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή που σκέφτομαι να πάρω zenus τώρα για το καλοκαίρι να το αφήσω;

Τεράστιο γίνεται;

 

Αν το σκέφτεσαι για βερμούδα, δεν είναι κακό, αλλά για τζην εμένα δεν με βόλεψε.

 

edit: Σαν μέγεθος δεν είναι δραματικό, αλλά το κούμπωμα ενοχλεί πολύ για παντελόνι.

Link to comment
Share on other sites

Αν το σκέφτεσαι για βερμούδα, δεν είναι κακό, αλλά για τζην εμένα δεν με βόλεψε.

 

edit: Σαν μέγεθος δεν είναι δραματικό, αλλά το κούμπωμα ενοχλεί πολύ για παντελόνι.

 

Οκ. Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Η αλήθεια είναι πως και τώρα που είμαι με θήκη tpu από πίσω με δυσκολεύει και έτσι το κρατάω στα χέρια αλλιώς στο μπουφάν όσο έχει κρύο ακόμα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Η αλήθεια είναι πως και τώρα που είμαι με θήκη tpu από πίσω με δυσκολεύει και έτσι το κρατάω στα χέρια αλλιώς στο μπουφάν όσο έχει κρύο ακόμα.

 

Αυτήν έχω τώρα και είναι μια χαρά: http://www.amazon.co.uk/Manna-Samsung-High-Quality-Genuine-Function/dp/B009XP1X72

Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε screen protectors για να μην γίνουν γραμμούλες στην οθόνη και δεν μπορούμε να την βλέπουμε μετά.

Στο τέλος όμως βλέπουμε τις γραμμούλες μονίμως μπροστά μας αφού όλοι οι protectors γεμίζουν μετά από 1-2 μήνες το πολύ.

Χώρια που χρειάζονται καθημερινά καθάρισμα με ειδικό υγρό.

 

Θα το χαρεί ο επόμενος που θα το πάρει μισό τιμή από μας και δεν θα τον νοιάζει κι αν κάνει μια γραμμουλα τόσο φθηνά που το αγόρασε.

Συμφωνώ στο ότι μπορεί ο επόμενος να το χαρεί γιατί δεν θα τον νοιάζει αλλά δεν έχουμε και πολλές επιλογές. Είμαι πολύ ψείρας με τις γρατσουνιές. Δεν θα άντεχα ούτε μισή να είναι μόνιμα σε μια οθόνη που δεν μπορώ να αλλάξω.

Ναι μεν τα screen protectors θα αποκτήσουν γρατσουνιές μετά από κάποιους μήνες (εμένα το 1ο v-max άρχισε μετά το δίμηνο) αλλά αυτό μπορώ εύκολα να το πετάξω οπότε θέλω. Το SGP που έχω τώρα δείχνει ανθεκτικότερο (θα δείξει για πόσο) και έχει πολύ καλή αίσθηση.

Όταν η τεχνολογία των οθονών γίνει τέτοια που να μην γρατσουνιούνται, με πολλή χαρά θα το βγάλω. Τώρα το Gorilla Glass μπορεί να γρατσουνιέται δυσκολότερα από τις οθόνες χωρίς αυτό αλλά γρατσουνιέται.

Λυπάμαι που δεν χαίρομαι την οθόνη ως έχει αλλά θα λυπηθώ πολύ περισσότερο αν αποκτήσει σημάδια από μια στραβή. Θεωρώ τα καλά screen protectors (όχι του κιλού) μια πολύ καλή επιλογή καθώς δεν χάνεις σε απόκριση.

 

ΥΓ: Τα ειδικά υγρά καθαρισμού τα θεωρώ υπερβολή ακόμη κι εγώ.. Με ένα πανάκι για γυαλιά ή με μικροΐνες είναι μια χαρά..

Καλά θυμάσαι :). Βασικά να σου πω την αλήθεια θα είχε πολύς όγκο αυτός ο συνδυασμός. Αν θυμάμαι καλά είσαι γυναίκα, οπότε και όγκο να έχει, θα το βάζεις σε τσάντα.

Καλά θυμάσαι κι εσύ! :) Γιατί να έχει πολύ όγκο; Δεν το σκεφτόμουν ως κάτι έξτρα αλλά στο στυλ της θήκης που έδειξα στον nfeel πιο πανω. Η αλήθεια είναι πως πάντα σιχαινόμουν τις θήκες και τις συνήθισα με τα πρώτα pda, αναγκαστικά, οπότε προτιμώ αυτές που δεν δίνουν όγκο. Στην περίπτωση του Note, βέβαια, δεν χωράει στις τσέπες μου ακόμα και χωρίς θήκη, οπότε μικρό το κακό!!

Βασικά, την σκέφτομαι την Zenus σοβαρά όχι για μόνιμα (μια και ενικώς δεν με βολεύουν οι θήκες με καπάκι) αλλά τώρα για το καλοκαίρι σε περίπτωση που δεν θέλω να πάρω τσάντα, να έχω και χρήματα εκεί.:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλά θυμάσαι κι εσύ! :) Γιατί να έχει πολύ όγκο; Δεν το σκεφτόμουν ως κάτι έξτρα αλλά στο στυλ της θήκης που έδειξα στον nfeel πιο πανω. Η αλήθεια είναι πως πάντα σιχαινόμουν τις θήκες και τις συνήθισα με τα πρώτα pda, αναγκαστικά, οπότε προτιμώ αυτές που δεν δίνουν όγκο. Στην περίπτωση του Note, βέβαια, δεν χωράει στις τσέπες μου ακόμα και χωρίς θήκη, οπότε μικρό το κακό!!

Βασικά, την σκέφτομαι την Zenus σοβαρά όχι για μόνιμα (μια και ενικώς δεν με βολεύουν οι θήκες με καπάκι) αλλά τώρα για το καλοκαίρι σε περίπτωση που δεν θέλω να πάρω τσάντα, να έχω και χρήματα εκεί.:)

 

Με το κούμπωμα έχει έξτρα όγκο αλλά αν δεν συζητάμε για τσέπη, δεν είναι θέμα τότε. Ναι χρησιμεύει για συνδυασμό με πορτοφόλι, εγώ έβαζα κάρτες και μου έχει λείψει αυτό, αλλά προτιμώ το γεγονός ότι μπαίνει στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

@eltsele

Ποια SGP εχεις? την ultra crystal ή την oleophobic?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο ότι μπορεί ο επόμενος να το χαρεί γιατί δεν θα τον νοιάζει αλλά δεν έχουμε και πολλές επιλογές. Είμαι πολύ ψείρας με τις γρατσουνιές. Δεν θα άντεχα ούτε μισή να είναι μόνιμα σε μια οθόνη που δεν μπορώ να αλλάξω.

Ναι μεν τα screen protectors θα αποκτήσουν γρατσουνιές μετά από κάποιους μήνες (εμένα το 1ο v-max άρχισε μετά το δίμηνο) αλλά αυτό μπορώ εύκολα να το πετάξω οπότε θέλω. Το SGP που έχω τώρα δείχνει ανθεκτικότερο (θα δείξει για πόσο) και έχει πολύ καλή αίσθηση.

Όταν η τεχνολογία των οθονών γίνει τέτοια που να μην γρατσουνιούνται, με πολλή χαρά θα το βγάλω. Τώρα το Gorilla Glass μπορεί να γρατσουνιέται δυσκολότερα από τις οθόνες χωρίς αυτό αλλά γρατσουνιέται.

Λυπάμαι που δεν χαίρομαι την οθόνη ως έχει αλλά θα λυπηθώ πολύ περισσότερο αν αποκτήσει σημάδια από μια στραβή. Θεωρώ τα καλά screen protectors (όχι του κιλού) μια πολύ καλή επιλογή καθώς δεν χάνεις σε απόκριση.

 

ΥΓ: Τα ειδικά υγρά καθαρισμού τα θεωρώ υπερβολή ακόμη κι εγώ.. Με ένα πανάκι για γυαλιά ή με μικροΐνες είναι μια χαρά..

 

 

Χρησιμοποιώ ειδικό υγρό για οθόνες. Δεν αντέχω την βρωμιά στην οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει ότι τα oleophobic ή antifingerprints screen protectors έχουν ίδια ή σχεδόν ίδια καθαριότητα με τα crystal clear, αλλά είναι πολύ πολύ καλύτερα διότι δεν λερωνονται εύκολα με δάχτυλιες!

...Και πλέον γρατζουνιές σε screen protectors γίνονται πολύ δύσκολα, εγώ το έχω μήνες χωρίς πρόβλημα.

Το πιο δύσκολο σημείο είναι η τοποθέτηση να μην αφήσει φουσκάλες ή σκόνη ή να μπει στραβά, αλλά έχω δώσει αναλυτικά οδηγίες για αυτό στις αρχές του 2013

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα απο γνωστό μαγαζί του ιντερνετ με πληθώρα αξεσουαρ για κινητή τηλεφωνία, πίσω καπάκι για το note. 22 ευρώ, + τα μεταφορικά (=27€) Στην περιγραφή είχε τα εξής. Samsung N7100 Galaxy Note II Batterycover Original - Titan Grey

Και όταν έρχεται βλέπω αυτό:

20130405124853.jpg

 

Δεν εχει απο πίσω τους ακροδέκτες. Δεν δουλευει το nfc. Εσείς το κόβετε για αυθεντικό;

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ ειδικό υγρό για οθόνες. Δεν αντέχω την βρωμιά στην οθόνη.

 

Ποιο υγρό έχεις και κάθε πότε την καθαρίζεις?

Ας πούμε είναι κάτι σαν πρόληψη ή μόνο για καθάρισμα? Γιατί αν είναι ετσι θα πρέπει να καθαρίζουμε κάθε τρεις και λίγο :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ποιο υγρό έχεις και κάθε πότε την καθαρίζεις?

Ας πούμε είναι κάτι σαν πρόληψη ή μόνο για καθάρισμα? Γιατί αν είναι ετσι θα πρέπει να καθαρίζουμε κάθε τρεις και λίγο :p

 

Δεν το έχω μπροστά μου τώρα. Το είχα αγοράσει από Media market 14 €. Έχει και ένα πολύ καλό πανί σαν πετσέτα το οποίο δεν αφήνει καθόλου χνουδι.

Το καθαρίζω μέρα παρά μέρα.

 

Όσο το είχα χωρίς protector μόνο με την original flip, δεν λερωνε. Μια δύο φορές την εβδομάδα ήταν αρκετές.

 

Οι protectors θέλουν συχνή αλλαγή. Οσο καλοί και να είναι μετα απο ενα δίμηνο αν το παρατηρήσετε με κλειστή οθόνη θα δείτε πολλές γραμμούλες ειδικά στο σημείο που είναι το πληκτρολόγιο και δουλεύει το s-pen.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Οι protectors θέλουν συχνή αλλαγή. Οσο καλοί και να είναι μετα απο ενα δίμηνο αν το παρατηρήσετε με κλειστή οθόνη θα δείτε πολλές γραμμούλες ειδικά στο σημείο που είναι το πληκτρολόγιο και δουλεύει το s-pen.

 

Όντως το παρατηρώ σε κάτι φτηνιάρικες που έχω πάρει. Μετά από ένα μήνα μου έκαναν και γρατζουνιά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τις συσκευές μου χωρίς θήκες και screen protectors αλλά σε αντίθεση τις προσέχω αρκετά έως πολύ θα έλεγα, υγρά πανάκια κλπ.

Η πλάκα είναι που αγοράζω πάντα 2-3 θήκες αλλά τελικά δεν τις χρησιμοποιώ.

Στο Note όταν του έβαλα την flip case την έβγαλα σε 10'

 

 

@nondaz

φυσικά και να την στείλεις πίσω

Τα αυθεντικά ''καπάκια'' όπως και οι original flip case έχουν τους ακροδέκτες για το NFC

Edited by Jig
@nondaz
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρεδωσε το πνεύμα τις η καρτα μου sandisk 32gb η γνωστή γρηγορη ..class 10 για android ....

Μου εχει σπασει τα νευρα δευτερη ειναι που θα αλλαξω σε 10 μηνες ελεος δηλαδη με τις sandisk. ..

 

Οχι τπτ στα καλα καθούμενα δεν την βλέπει την καρτα

Την βαζω σε αλλο κινητο τπτ νεκρη . Στο λαπτοπ τπτ νέκρα. .

Απο expansys την εχω πάρει δευτερη φορα μου την αλλαζουν .

Ευτυχώς ειχα backup στο Dropbox αλλιως πανε ολα ...

Δεν ξανα αγοράζω sandisk τέρμα. ...

 

 

φιλε μου το ιδιο ακριβως επαθα σημερα με το note 1...

sandisk 32g

εντελως ξαφνικά η καρτα....ΤΕΛΟΣ...:(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636406#post4636406

δεν την διαβαζει ουτε το κινητο ουτε το pc τιποτα..!

ευτυχώς οπως και εσυ ειχα dropbox μεσα(τεράστιο πρόγραμμα τελικα..)..!

αλλα εχασα απίστευτο υλικό γενικως..!

δεν περιμενα οτι οι καρτες χαλανε ετσι ξαφνικα..!

την ειχα 2 χρονια κοντα και δεν ειχα κανενα προβλημα..!

τεσπα ψιλονευριασα λιγο τωρα...!

 

υπαρχει καποια καλη πρόταση??

για 32 παντα...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

@eltsele

Ποια SGP εχεις? την ultra crystal ή την oleophobic?

Την ultra clear. Πάντα αυτές προτιμώ γιατί δεν μπορώ τα ίχνη καθόλου και θέλω την καλύτερη απόκριση.

Χρησιμοποιώ ειδικό υγρό για οθόνες. Δεν αντέχω την βρωμιά στην οθόνη.

Ούτε εγώ αλλά τα πανάκια υπό φυσιολογικές συνθήκες κάνουν πολύ καλή δουλειά εκτός αν έχει κάτι παραπάνω από δακτυλιές.:)

Οι protectors θέλουν συχνή αλλαγή. Οσο καλοί και να είναι μετα απο ενα δίμηνο αν το παρατηρήσετε με κλειστή οθόνη θα δείτε πολλές γραμμούλες ειδικά στο σημείο που είναι το πληκτρολόγιο και δουλεύει το s-pen.

Στους καλούς το δίμηνο είναι λίγο υπερβολή εκτός αν σου τύχει έντονη γρατσουνιά. Εξαρτάται βέβαια κι από το περιβάλλον εργασίας και τον τρόπο χρήσης. Καλά τα φτηνά ούτε μήνα δεν σώζονται!

Δεν εχει απο πίσω τους ακροδέκτες. Δεν δουλευει το nfc. Εσείς το κόβετε για αυθεντικό;

Στείλ' το πίσω. Αποκλείεται αυθεντικό καπάκι να μην έχει nfc πάνω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τα αυθεντικά ''καπάκια'' όπως και οι original flip case έχουν τους ακροδέκτες για το NFC

δηλαδή αν έχεις θήκη το NFC δεν λειτουργεί;;;

 

ΥΓ: Το λευκό οινόπνευμα με χαρτί κουζίνας δεν κάνει για να καθαρίζει η οθόνη ή το screen protector;;;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν έχεις θήκη το NFC δεν λειτουργεί;;;

 

ΥΓ: Το λευκό οινόπνευμα με χαρτί κουζίνας δεν κάνει για να καθαρίζει η οθόνη ή το screen protector;;;

Όταν λέει ότι πρέπει να έχει nfc εννοεί για θήκες που αντικαθιστούν το πίσω καπάκι. Αυτές αν δεν έχουν πάνω nfc δεν λειτουργούν. Η original έχει κανονικά.

Για το άλλο θα προτιμούσα ένα ελαφρώς βρεγμένο πανάκι αλλά ειδικά σε screen protector δεν θα έχεις πρόβλημα με το λευκό οινόπνευμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τις συσκευές μου χωρίς θήκες και screen protectors αλλά σε αντίθεση τις προσέχω αρκετά έως πολύ θα έλεγα, υγρά πανάκια κλπ.

Η πλάκα είναι που αγοράζω πάντα 2-3 θήκες αλλά τελικά δεν τις χρησιμοποιώ.

Στο Note όταν του έβαλα την flip case την έβγαλα σε 10'

 

 

@nondaz

φυσικά και να την στείλεις πίσω

Τα αυθεντικά ''καπάκια'' όπως και οι original flip case έχουν τους ακροδέκτες για το NFC

 

Δεν έχεις άδικο. Το Note χωρίς θήκη χωρά πιο άνετα στην παλάμη.

Αν το καπάκι δεν γλυστρουσε τόσο θα το άφηνα κι εγώ έτσι. Προς το παρών χρησιμοποιώ αυτή και την original flip.

http://img109.imageshack.us/img109/838/20130406220558llspicsay.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...