Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν πας κατα Αιγαλεω μεριά στο Νικο να τη δεις;Απο κει την πηρα εγω,μαζι με το τηλεφωνο.Πρωτα εβαλα τη θηκη δηλαδη,και μετα εβαλα μπροστα το τηλεφωνο.

Προσεχουμε για να εχουμε,που λενε...:)

 

Χρησιμοποιω παντα θηκη στο τηλεφωνο. Εχω αγορασει πολλα απο τον Νικολα αλλα μου ειναι μακρυα. Τι πιο ευκολο να υπαρχουν περισσοτερες φωτο για ενα αξεσουαρ οπως ισχυει για ολα τα αξεσουαρ... αυτο ζητησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σας πω και γω την προσφατη τρομακτικη ιστορια μου.

Μου επεσε το κινητο στην καυτη ασφαλτο (κατηφορα) και συρθηκε γυρω στα 20 μετρα. Αφου για να το σραματησω ετρεχα στην κατηφορα και το σταματησα με το ποδι! Και οπως γινεται παντα σαυτες τις περιπτωσεις, η συσκευη συρθηκε με την οθονη...... Ενω ειχα κανονικα θηκη. Μην τα πολυλεω το γυρναω να δω τη ζημια και βλεπω 20 γρατζουνιες κατακορυφα της οθονης, 15 οριζοντια. Αφου παθαινω τα πρωτα 3 εγκεφαλικα λεω βρε λες να εχει κανει δουλει το προστατευτικο οθονης; Βγζω τη μεμβρανη και, ρε παιδια, η οθονη ειναι ΑΘΙΚΤΗ!!!

 

Πειτε μου σας παρακαλω που μπορω να βρω απο ελλαδα μια προστασια γιατι δεν θελω να περιμενω ebay

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατάστημα από Ελλάδα που να πουλάει προστατευτική ζελατίνα αλλά αν μου πεις ποια περιοχή μένεις μπορώ να σου πω 2-3 μαγαζιά να πας να παίξεις κανένα Joker... Μην την χάνεις αυτή την ευκαιρία... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατάστημα από Ελλάδα που να πουλάει προστατευτική ζελατίνα αλλά αν μου πεις ποια περιοχή μένεις μπορώ να σου πω 2-3 μαγαζιά να πας να παίξεις κανένα Joker... Μην την χάνεις αυτή την ευκαιρία... :lol:

 

Χαχαχα..αυτο ξαναπες το αγαπητε μου!!

 

Μπηκα skroutz και ειδα στα κλασσικα μαγαζακια μερικες εκει κοντα στο 3ευρω αλλα θελω να ταιριαζει ακριβως. Πχ να εχει ανοιγμα στην μπροστινη καμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλε από ebay.Και πιο φτηνά θα σου έρθει , και θα ταιριάζει απόλυτα με το κινητό.Κι εγώ τη δικιά μου που περιμενω από ebay την παράγγειλα.

Ο προηγούμενος κάτοχος δεν της είχε καν screen protector.Δεν θα πάθει και τίποτα να το έχεις μερικές μέρες χωρίς προστασία.Εκτός αν είσαι τόσο ατσούμπαλος και επιρρεπής στα πεσίματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλε από ebay.Και πιο φτηνά θα σου έρθει , και θα ταιριάζει απόλυτα με το κινητό.Κι εγώ τη δικιά μου που περιμενω από ebay την παράγγειλα.

Ο προηγούμενος κάτοχος δεν της είχε καν screen protector.Δεν θα πάθει και τίποτα να το έχεις μερικές μέρες χωρίς προστασία.Εκτός αν είσαι τόσο ατσούμπαλος και επιρρεπής στα πεσίματα...

 

Οχι οχι.. Ειμαι ψυρρας και τα προσεχω πολυ.. Αλλα ειδες τι μπορει να γινει;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πουθενά το official screen protector της Samsung που όλοι λένε πόσο καλό είναι!

 

Βρίσκομαι Καναδά και θέλω να πάρω 2, και για το άσπρο και για το γκρι. Καμία ιδέα;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω πουθενά το official screen protector της Samsung που όλοι λένε πόσο καλό είναι!

 

Βρίσκομαι Καναδά και θέλω να πάρω 2, και για το άσπρο και για το γκρι. Καμία ιδέα;;;

 

Για το γκρι θέλεις το μαύρο πλαίσιο. Δοκίμασε εδώ να δεις αν στέλνει:

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B009KUGCSK/ref=mp_s_a_1_1?qid=1372693914&sr=8-1&pi=SL75

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι.. Ειμαι ψυρρας και τα προσεχω πολυ.. Αλλα ειδες τι μπορει να γινει;;

 

πάρε απο εδώ και αν είσαι Αθηνα να πας να στην βάλει κιόλας και αν δεν μείνεις ευχαριστημένος θα στην πληρωσω εγώ χαχαχα είναι ο καλύτερος εγώ και κινητά απο τον Νίκο αγοράζω

http://www.extreme-mobile.gr/pages/23680.Epikoinonia.html

Link to comment
Share on other sites

πάρε απο εδώ και αν είσαι Αθηνα να πας να στην βάλει κιόλας και αν δεν μείνεις ευχαριστημένος θα στην πληρωσω εγώ χαχαχα είναι ο καλύτερος εγώ και κινητά απο τον Νίκο αγοράζω

http://www.extreme-mobile.gr/pages/23680.Epikoinonia.html

 

Ναι ναι αθηναιος ειμαι.. Αιγαλεω μια χαρα απο, τι βλεπω.

Ποια μου προτεινεις ομως; Ειδα 2-3 στο site.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αθηναιος ειμαι.. Αιγαλεω μια χαρα απο, τι βλεπω.

Ποια μου προτεινεις ομως; Ειδα 2-3 στο site.

 

πάρε τηλ να δεις αν έχει πας τις βλέπεις διαλεγεις στην βάζει ο τύπος τέλεια και όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε η Manna . μπορώ να πω ότι

είναι μία από τις καλύτερες θήκες που

υπάρχουν για το ΝΟΤΕ . έγινε ακόμα ποιο

όμορφο το κινητό και το σημαντικότερο

με πολύ καλή προστασία

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε η Manna . μπορώ να πω ότι

είναι μία από τις καλύτερες θήκες που

υπάρχουν για το ΝΟΤΕ . έγινε ακόμα ποιο

όμορφο το κινητό και το σημαντικότερο

με πολύ καλή προστασία

Χαίρομαι που σου αρέσει. Να συμπληρώσω πως η θήκη αυτή συνδυάζει ομορφιά με χρηστικότητα, κάτι που δεν το συναντάς συχνά σε θήκες και το καταλαβαίνεις ιδιαίτερα το καλοκαίρι που οι τσέπες είναι λίγες και στενές... Οι Zenus είναι πανέμορφες αλλά υστερούν σε χρηστικότητα λόγω του τρόπου κουμπώματος που τις εμποδίζει να μπαινοβγαίνουν άνετα σε στενές τσέπες. Το κούμπωμα της Manna που αγκαλιάζει τη συσκευή είναι ιδανικό για τα βάλε-βγάλε του καλοκαιριού.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αποκτησει τον ποθο (note 2) σε λευκο με lime flip case της Samsung φυσικα και παιρνω και το καινουριο bluetooth αυριο της Σαμυ, το samsung hm7100 στα 60 ευρω κ κατι στο bestprice.gr το θεωρω ισως το πιο ομορφο bt μαζι με το plantronics discovery 975. Υποκειμενικος ο λογος, η αποψη μπορει να θεωρηθει ως καταχωρηθεισα για γνωμες. Ευχαριστω.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αποκτησει τον ποθο (note 2) σε λευκο με lime flip case της Samsung φυσικα και παιρνω και το καινουριο bluetooth αυριο της Σαμυ, το samsung hm7100 στα 60 ευρω κ κατι στο bestprice.gr το θεωρω ισως το πιο ομορφο bt μαζι με το plantronics discovery 975. Υποκειμενικος ο λογος, η αποψη μπορει να θεωρηθει ως καταχωρηθεισα για γνωμες. Ευχαριστω.

 

Θελω να δω φωτογραφίες με την lime. Flip σε παρακαλώ. Εχω την γκρι αλλα θελω να δω πως πάει η lime

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα την otterbox commuter. Κάνει το κινητό να φαίνεται σαφώς μεγαλύτερο αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι το προστατεύει τέλεια.

Λέω να παραγγείλω και μία manna μιας που ακούω τόσο καλά σχόλια.

 

Από κάρτα sd να χτυπήσω καμιά Samsung 32αρα class 10 από extreme mobile στα 29.9?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα την otterbox commuter. Κάνει το κινητό να φαίνεται σαφώς μεγαλύτερο αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι το προστατεύει τέλεια.

Λέω να παραγγείλω και μία manna μιας που ακούω τόσο καλά σχόλια.

 

Από κάρτα sd να χτυπήσω καμιά Samsung 32αρα class 10 από extreme mobile στα 29.9?

 

Εγώ την samsung 32gb plus πήρα απ τον Νικόλα (extreme mobile) και είναι άψογη μέχρι στιγμής.

Perfection has no age.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την samsung 32gb plus πήρα απ τον Νικόλα (extreme mobile) και είναι άψογη μέχρι στιγμής.

 

Όμορφα! Και εγώ μόνο καλά λόγια έχω ακούσει οπότε για εκεί με βλέπω.. Thanks!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς καμιά πρόταση για κάποιο καλό και σχετικά οικονομικό bluetooth με το οποίο να είναι ευχαριστημένος;

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς καμιά πρόταση για κάποιο καλό και σχετικά οικονομικό bluetooth με το οποίο να είναι ευχαριστημένος;

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα.

 

Για καλό αλλά όχι φθηνό το plantronics voyager hd. Ο συνομιλητής δεν καταλαβαίνει διάφορα αν μίλησε από κιν ή bt. Και εσύ ακούς τέλεια. Και συνηθίσεις να το βγάζεις βάζεις γρήγορα και εύκολα μετά από 2-3 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

 

Από κάρτα sd να χτυπήσω καμιά Samsung 32αρα class 10 από extreme mobile στα 29.9?

 

 

Γιατι δεν την παίρνεις απο e-bay η amazon στα 20, 7 ευρω?

 

 

 

 

Καλησπέρα, έχει κανείς καμιά πρόταση για κάποιο καλό και σχετικά οικονομικό bluetooth με το οποίο να είναι ευχαριστημένος;

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί νωρίτερα.

 

Φιλε μου, το πολυ φθηνο θα το κλαψεις.Θα σου προτεινα το καινουριο της sony το sbh50 στα 60 ευρω απο πλαισιο,το οποιο ειναι φοβερο για τα λεφτα του και συνεργαζεται αψογα με το νοτελι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, το πολυ φθηνο θα το κλαψεις.Θα σου προτεινα το καινουριο της sony το sbh50 στα 60 ευρω απο πλαισιο,το οποιο ειναι φοβερο για τα λεφτα του και συνεργαζεται αψογα με το νοτελι

Πάρη για πες καμία λεπτομέρεια για το Sony. Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Σκέφτομαι καιρό ένα stereo bt αλλά το mw1 είναι ακριβό για δοκιμή κ έχει θεματάκια κ το mw600 έχει κάποια μείον, με κυριότερο αυτό με το clip κ τον σχεδιασμό. Το sbh50 δείχνει πολύ καλή επιλογή και από ό,τι λες τα πηγαίνει μια χαρά με το Note II. Δεν έχεις, δηλαδή αποσυνδέσεις ούτε θέματα με την επανασύνδεση όταν απομακρύνεσαι με το ΒΤ και μετά πλησιάζεις ξανά, σωστά? (είχα κάτι τέτοια με το γενικά πολύ καλό Μ1100).

Το χρησιμοποιείς αρκετά? Πως τα πάει από μπαταρία?

Ελπίζω να μην σε κούρασα αλλά έχεις και το ίδιο τηλ οπότε είσαι ιδανική πηγή πληροφόρησης!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα καρδιοσυχνόμετρο bt.

Τα πιο γνωστά για Android είναι τα polar wearlink + και Zephyr HxM.

Υπάρχει και το Polar H7 το οποίο είναι bt χαμηλής ενέργειας.

Το πρωτόκολλο smart υποστηρίζετε από bt 4.0 και άνω.

Παρόλο που τα Samsung έχουν 4.0 μάλλον δεν υποστηρίζουν το χαμηλής ενέργειας με αποτέλεσμα η μπαταρία να τελειώνει σε

πολύ λίγο χρόνο.

Καποιοι μετρητές για Android έρχονται μαζί με ένα ανταπτορα που μπαίνει στο jack του ήχου αλλά θέλω να το αποφύγω διότι αυξάνει το ήδη αυξημένο μέγεθος του κινητού.

Έχει κανένας εμπειρία από ζώνη με μετρητή παλμών?

Όσο και αν σας φαίνεται παράξενο τρέχω παρ ημέρα 40 λεπτά με το note2 το οποίο το έχω σε θήκη Zenus :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αποκτησει τον ποθο (note 2) σε λευκο με lime flip case της Samsung φυσικα και παιρνω και το καινουριο bluetooth αυριο της Σαμυ, το samsung hm7100 στα 60 ευρω κ κατι στο bestprice.gr το θεωρω ισως το πιο ομορφο bt μαζι με το plantronics discovery 975. Υποκειμενικος ο λογος, η αποψη μπορει να θεωρηθει ως καταχωρηθεισα για γνωμες. Ευχαριστω.

Επειδή μου αρέσει και εμένα το συγκεκριμένο bt για πες μας τις εντυπώσεις σου όταν το δοκιμάσεις με το note... :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρη για πες καμία λεπτομέρεια για το Sony. Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Σκέφτομαι καιρό ένα stereo bt αλλά το mw1 είναι ακριβό για δοκιμή κ έχει θεματάκια κ το mw600 έχει κάποια μείον, με κυριότερο αυτό με το clip κ τον σχεδιασμό. Το sbh50 δείχνει πολύ καλή επιλογή και από ό,τι λες τα πηγαίνει μια χαρά με το Note II. Δεν έχεις, δηλαδή αποσυνδέσεις ούτε θέματα με την επανασύνδεση όταν απομακρύνεσαι με το ΒΤ και μετά πλησιάζεις ξανά, σωστά? (είχα κάτι τέτοια με το γενικά πολύ καλό Μ1100).

Το χρησιμοποιείς αρκετά? Πως τα πάει από μπαταρία?

Ελπίζω να μην σε κούρασα αλλά έχεις και το ίδιο τηλ οπότε είσαι ιδανική πηγή πληροφόρησης!

 

Λοιπον, εψαξα αρκετα μεχρι να καταληξω εκει και αν και ειχα τις επιφυλαξεις μου δεν το μετανιωσα καθολου.Να πω πρωτα το αρνητικο του:δυστυχως οταν απομακρυνεσαι δεν ξανασυνδεεται μονο του αλλα πιστευω οτι, μάλλον, δεν φταίει το bt αλλα η 4.1.2 που φοραμε γιατι κι ενα νοκια που εχω με το note δεν συνδεεται πλέον απο μονο του.Φυσικα η επανασυνδεση γινεται αμεσα και ακαριαία πατωνταςτο πληκτρο κλησεων ακομη και αν εκεινη τη στιγμη ακους να χτυπαει κληση στο κινητο.Αποσυνδεσεις παντως δεν εχω καμια εως τωρα και εχω κανει πολλες κλησεις.Παμε τωρα στα θετικα:καταρχην ειναι εμφανισιμο,πολυ ελαφρυ και διακριτικο σε αντίθεση με το mw1που ειναι αρκετα ογκώδες.Απο προχθες που το εχω βλεπω την μπαταρια να πηγαινει παρα πολυ καλα δεδομενου οτι ακουω και πολυ ωρα μουσικη.Η ηχος του εξαιρετικος και σε κλησεις και σε μουσικη.Πριν λιγο μαλιστα μιλουσαμε και με το φιλο μου τον Μανο στο τηλεφωνο και του αρεσε ετσι οπως με ακουγε (Μανο, θα τα αγοράσουμε ομαδικα :lol: ).Συνεργαζεται αψογα με το νοτελι μας, και εμφανιζει ονομα και αριθμο καλουντος (οι επαφες μου ειναι ολες στα Ελληνικα).Εδω να πω οτι μεσω εφαρμογων γι αυτο το bt που κατεβαζουμε απο το store,εχουμε ειδοποιήσεις και αναγνωση για εισερχομενα mail, sms και calendar events.Υπαρχει μαλιστα και επιλογη να γινεται και φωνητικη αναγνωση των εισερχομενων mail και sms και υποστηριζει κανονικα ελληνικη φωνη (ειναι βεβαια κατι μεταξύ κοσοβαρου-ταλιμπαν αλλα ενταξει, την δουλεια του την κανει).Το θεμα της επανακλησης ειναι παιχιδακι, σε βαζει μεσα στο ιστορικο κλησεων του note και μπορεις να καλεσεις με 2 κινησεις οποιους σε εχουν-εχεις καλεσει (οσους εχει το ιστορικο του νοτη).Περιτο να πω οτι απο εχθες ολες τις κλησεις μου και την αναγνωση των mail τις κανω απο το bt και δεν εχω βγαλει καθολου το κινητο απο την θηκη.Εχει πολυ καλο ραδιοφωνο και φυσικα nfc.Η οθονη του ειναι καλη και ευδιακριτη αν και θα ηθελα να ηταν λιγο μεγαλυτερη.Θεωρω την τιμη του πολυ καλη και τιμια γι αυτα που προσφερει σε σχεση με τον ανταγωνισμο.Γενικα μου ελυσε τα χερια και γλυτωσα πλεον το βαλε βγαλε του θηριου απο τσαντακια θηκες κλπ.Το συνιστω ;)

 

Edit: ξεχασα να πω οτι αυτο το bt παιρνει updates πραγμα που σημαινει οτι έχει υποστηριξη και μελοντικες διορθωσεις στο software, μου ηρθε μαλιστα update μολις ειδε internet στο κινητο και περασε αμεσα και πανευκολα μεσω του νοτη.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...