Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι οπότε υποθέτω πως δεν υπάρχει στην Ελλάδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Aγορασα και εγω 2 γνησιες κανονικες samsung 3100mah και ετσι νομιζω να ειμαι επαρκεις.

Κανουν 19 ευρω η μια. Οποτε νομιζω αξιζει για να εχεις πληρης αυτονομια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πόσο παραπάνω να θες όταν η κάθε μπαταρία σου δίνει στην χειρότερη 6-7 ώρες οθόνη το 24ωρο.

Εκτός και αν είσαι συνέχεια έξω και δεν βρίσκεις αρκετά συχνά πρίζα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ferryboat για τη δουλειά και χαζεύω το Νοτέλι με τη θήκη Manna. Πολύ όμορφος συνδυασμός (λευκό Νοτέλι + μαύρη θήκη). Τελικά η Manna βγήκε η καλύτερη θήκη μου. Ούτε ένα ψεγάδι ή φθορά μετά από 5 μήνες σκληρής χρήσης, βάλε-βγάλε σε πίσω τσέπες τζιν κτλ., σε αντίθεση με τη Zenus Masstige Color Point (τη σκούρα καφέ) που "ξέφτισε" στον ενάμισι μήνα χρήσης μέσα σε τσέπες μπουφάν... Τελικά το ακριβότερο δεν σημαίνει πάντα και καλύτερο...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ferryboat για τη δουλειά και χαζεύω το Νοτέλι με τη θήκη Manna. Πολύ όμορφος συνδυασμός (λευκό Νοτέλι + μαύρη θήκη). Τελικά η Manna βγήκε η καλύτερη θήκη μου. Ούτε ένα ψεγάδι ή φθορά μετά από 5 μήνες σκληρής χρήσης, βάλε-βγάλε σε πίσω τσέπες τζιν κτλ., σε αντίθεση με τη Zenus Masstige Color Point (τη σκούρα καφέ) που "ξέφτισε" στον ενάμισι μήνα χρήσης μέσα σε τσέπες μπουφάν... Τελικά το ακριβότερο δεν σημαίνει πάντα και καλύτερο...

 

Τελικά....Manna είναι μόνο μία.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και πέρασα το γνήσιο screen protector της samsung, πριν είχα ένα crystal clera (αυτό που έδινε ο Νίκος). Η ζελατίνα από πλευράς ασφάλειας είναι άψογη. Είναι ακριβώς στις διαστάσεις του note και από το μόνο που μπορείς να καταλάβεις ότι το κινητό έχει ζελατίνα είναι από ένα μικρό κενό που υπάρχει στην πλευρά πάνω από τους αισθητήρες. Η τοποθέτηση έγινε πανευκολα, χωρίς φουσκάλες κτλ. Η μόνη προσοχή που χρειάζεσαι είναι να πατήσει ακριβώς στα κάτω κουμπάκια, ώστε να μη κόβει τη φωτεινότητα τους. Δηλαδή η εφαρμογή καλό είναι να γίνει από κάτω προς τα πάνω και με τα κουμπάκια φωτεινά, ώστε να μη υπάρξει κανένα περιθώριο λάθους.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και πέρασα το γνήσιο screen protector της samsung, πριν είχα ένα crystal clera (αυτό που έδινε ο Νίκος). Η ζελατίνα από πλευράς ασφάλειας είναι άψογη. Είναι ακριβώς στις διαστάσεις του note και από το μόνο που μπορείς να καταλάβεις ότι το κινητό έχει ζελατίνα είναι από ένα μικρό κενό που υπάρχει στην πλευρά πάνω από τους αισθητήρες. Η τοποθέτηση έγινε πανευκολα, χωρίς φουσκάλες κτλ. Η μόνη προσοχή που χρειάζεσαι είναι να πατήσει ακριβώς στα κάτω κουμπάκια, ώστε να μη κόβει τη φωτεινότητα τους. Δηλαδή η εφαρμογή καλό είναι να γίνει από κάτω προς τα πάνω και με τα κουμπάκια φωτεινά, ώστε να μη υπάρξει κανένα περιθώριο λάθους.

 

Σήμερα πέρασα και εγώ στο δικό μου τη γνήσια ζελατίνα της Samsung. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι το κινητό είναι μπλε ενώ η ζελατίνα μαύρη . Κατά τα άλλα τέλεια και εύκολη εφαρμογή και όπως είπε ο φίλος από κάτω προς τα πάνω. Κάτι ακόμα, μου φάνηκε ότι φαίνονται πιο έντονα οι δαχτυλιές τώρα αλλά καθαρίζει εύκολα. Στην αφή πάντως είναι σα να μην έχεις βάλει ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτην http://www.ebw.gr/el/product/49703/Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Dermatini-Thiki-flip-Mayri-Black-Flip-Case και πανω κλεινει με μαγνητακι.

Καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει θεματακι με το spen ισχυει?

 

Μπορεί να σου κάνει κόλπα το spen γιατί επηρεάζεται από μαγνήτες..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμος να παραγγείλω αυτή:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B5RPJ44/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2MP6RZRUZ63MC

 

Τελικά τιμή έρχεται στα 22.62€. Καμιά αντίρρηση;

 

Ηρθε η μνήμη απο το amazon, την δοκίμασα αμέσως, όλα άψογα, με μόνο μελανό σημείο εναν αντάπτορα εξτρα που είχανε βάλει μέσα και αρνήθηκε να δουλέψει στο φορητό μου (Dell Latitude, δεν είναι τίποτα της πλάκας). Αντιθέτως με εναν παλιό αντάπτορα της motorola που έχω δουλεύει μια χαρα. Μου αρέσει που γράφει και samsung επάνω. Τρομάρα τους...

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτην http://www.ebw.gr/el/product/49703/Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Dermatini-Thiki-flip-Mayri-Black-Flip-Case και πανω κλεινει με μαγνητακι.

Καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει θεματακι με το spen ισχυει?

 

Κωνσταντίνε μπορεί να μην επηρεάζει το 100% των συσκευών, ωστόσο έχουν παρατηρηθεί αρκετές περιπτώσεις χρηστών, οι οποίοι διαμαρτύρονταν ότι το πενάκι δεν υπακούσε σωστά στις διάφορες λειτουργίες. Επιπλέον, το s-pen είναι σίγουρο ότι μπορεί να επηρεαστεί απο μαγνήτες και αυτό γιατί, όλη του η λειτουργία βασίζεται στον ηλεκτρομαγνητικό συντονισμό. Απο κει και πέρα εσύ διαλέγεις και ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά κατέληξα σε αυτή απο extreme mobile και τον εξαιρετικο Νικο..

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-32GB-Plus-UHS-1-Class-10-48mb-sec.834056.html

 

Σε ενα πρωτο γρηγορο τεστακι με το sd card tester στα 600mb εγγραφης,έδειξε ταχύτητα εγγραφής 15,2mb/s και reading 20,73mb/s.

Πως τα βλέπετε;

https://www.dropbox.com/s/ln3lsulcgj7v2ac/Screenshot_2013-06-19-18-19-50.png

 

Δεν εχω προλαβει να δω σε τι ταχυτητες κινουνται οι υπολοιπες καρτες!

Παντως οι φωτο στη gallery ανοιγουν ακαριαια γιατι πριν ειχα μια class 4 απο παλια και σερνοταν..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά κατέληξα σε αυτή απο extreme mobile και τον εξαιρετικο Νικο..

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-32GB-Plus-UHS-1-Class-10-48mb-sec.834056.html

 

Σε ενα πρωτο γρηγορο τεστακι με το sd card tester στα 600mb εγγραφης,έδειξε ταχύτητα εγγραφής 15,2mb/s και reading 20,73mb/s.

Πως τα βλέπετε;

https://www.dropbox.com/s/ln3lsulcgj7v2ac/Screenshot_2013-06-19-18-19-50.png

 

Δεν εχω προλαβει να δω σε τι ταχυτητες κινουνται οι υπολοιπες καρτες!

Παντως οι φωτο στη gallery ανοιγουν ακαριαια γιατι πριν ειχα μια class 4 απο παλια και σερνοταν..

 

Φιλέ εγώ και στο Note 1 και στο 2 έχω βάλει κάρτα μνήμης Samsung και έχω μέχρι σήμερα το κεφάλι μου ήσυχο. Και εννοείται απόλυτα ευχαριστημένος! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αδιάβροχη θήκη για να τραβάς βίντεο μέχρι 2 μέτρα βάθος δοκιμασμένη ? Επισης έχω 64 gb σαν ντισκ ουλτρα αλλά δυστυχώς βγάζει προβλήματα στην μπαταρία του κινητού , μήπως υπάρχει κάποια δοκιμασμένη και απροβληματιστη 64
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αδιάβροχη θήκη για να τραβάς βίντεο μέχρι 2 μέτρα βάθος δοκιμασμένη ? Επισης έχω 64 gb σαν ντισκ ουλτρα αλλά δυστυχώς βγάζει προβλήματα στην μπαταρία του κινητού , μήπως υπάρχει κάποια δοκιμασμένη και απροβληματιστη 64

 

Όπως είπα και στο παραπάνω post μου, εγώ προτείνω (γιατί την έχω) Samsung 64Gb class 10 :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει καμία υπερβολικά προστατευτική θήκη; Φιλαράκι μου την πάτησε πρόσφατα με σπασμένη οθόνη και δεν θέλει να του ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο. Δεν έχει πρόβλημα με τον όγκο (πάντα σε νορμάλ καταστάσεις όμως` μη του τριπλασιάζει και τις διαστάσεις :p) και ιδανικά να είναι flip για να μην χρειαστεί και screen protector. Σε αντίθετη περίπτωση κάντε μια πρόταση και για protector.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει καμία υπερβολικά προστατευτική θήκη; Φιλαράκι μου την πάτησε πρόσφατα με σπασμένη οθόνη και δεν θέλει να του ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο. Δεν έχει πρόβλημα με τον όγκο (πάντα σε νορμάλ καταστάσεις όμως` μη του τριπλασιάζει και τις διαστάσεις :p) και ιδανικά να είναι flip για να μην χρειαστεί και screen protector. Σε αντίθετη περίπτωση κάντε μια πρόταση και για protector.

 

Σε φλιπ με εξτρα ογκο πας στη zenus ή στη mana flip. Δεν μπορω να στειλω λινκ. :rolleyes:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σε φλιπ με εξτρα ογκο πας στη zenus ή στη mana flip. Δεν μπορω να στειλω λινκ. :rolleyes:

 

 

Καλά μη σκας.. Google is my friend! :)

Θα τον προστατέψουν όμως σε ενδεχόμενη πτώση;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη σκας.. Google is my friend! :)

Θα τον προστατέψουν όμως σε ενδεχόμενη πτώση;

 

Ολοι λενε τα καλύτερα. Καλύπτει το τηλέφωνο παντού

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έγινα κάτοχος ενός Note 2. Μπρείτε να μου προτείνετε θήκη όχι όμως flip cover που να παρέχει σχετική προστασία στο τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έγινα κάτοχος ενός Note 2. Μπρείτε να μου προτείνετε θήκη όχι όμως flip cover που να παρέχει σχετική προστασία στο τηλέφωνο;

Για εμένα η πιο όμορφη, με την καλύτερη προστασία και μη flip, είναι η original της samsung...

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η πιο όμορφη, με την καλύτερη προστασία και μη flip, είναι η original της samsung...

Κι εγω αυτη εχω,και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Κανα δυο ελαφρες πτωσεις σε πατωμα που εφαγε,δεν ειχαν καμια επιπτωση στο τηλεφωνο.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτη εχω,και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Κανα δυο ελαφρες πτωσεις σε πατωμα που εφαγε,δεν ειχαν καμια επιπτωση στο τηλεφωνο.:)

 

Αν μπορουσα να την εβλεπα και σε αλλες οπτικες γωνιες θα ειχα καλυτερη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει φαει τούμπα και με την original flip cover και παλι δεν έπαθε κάτι.

Βεβαια σε σχέση με τις άλλες καμια σχέση

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσα να την εβλεπα και σε αλλες οπτικες γωνιες θα ειχα καλυτερη αποψη.

Γιατι δεν πας κατα Αιγαλεω μεριά στο Νικο να τη δεις;Απο κει την πηρα εγω,μαζι με το τηλεφωνο.Πρωτα εβαλα τη θηκη δηλαδη,και μετα εβαλα μπροστα το τηλεφωνο.

Προσεχουμε για να εχουμε,που λενε...:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...