Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα...Θέλω να αγοράσω για το note την neoprene θήκη της Shocksock. την έχω βρεί στο ebay ( 5 παουντς χωρίς μεταφορικά ) αλλά ο τύπος δεν στέλνει ελλάδα ( ο ίδιο στο άμαζον δεν έχει τέτοια θέματα ). Ξέρουμε κανένα άλλο site που μπορούμε να την βρούμε σε αντίστοιχη τιμούλα?
Ακριβώς το ίδιο και για τον ίδιο λόγο ψαχνω κι εγώ.Κάπου στο amazon νομίζω που την είδα σε άλλον πωλητή, πιάνει κ@λους μαζί με τα μεταφορικά και ψάχνω για καμία τιμή λογική
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-Neoprene-Pouch-Shocksock/dp/B00977LPTC

Edit.

Βαζει αρκετα μεταφορικα ομως.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε η Manna της lecke με δωρεάν μεταφορικα απο αμαζον αγγλιας. Κοστος 25 ευρώ. .σε πεντε μερες!!

 

Ειναι καταπληκτική, το προστατεύει πολυ καλά, ειναι πολυ κυριλε το δέρμα με τις πορτοκαλι ραφές. .

ειδικα για επαγγελματία που ολη μερα ειμαι σε ραντεβού φαινετε σαν ατζέντα και εκπλησονται ευχαριστα οταν το ανοιγω και ειναι κινητο αντι για σελίδες :)

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από σχεδόν 6 μήνες χρήση αποδεικνύεται και αρκετά ανθεκτική ... δείχνει σαν καινούργια :-)

Επίσης μπαίνει και βγαίνει εύκολα το κινητό για χρήση είτε σε smart dock είτε σε βάση αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε η Manna της lecke με δωρεάν μεταφορικα απο αμαζον αγγλιας. Κοστος 25 ευρώ. .σε πεντε μερες!!

 

Ειναι καταπληκτική, το προστατεύει πολυ καλά, ειναι πολυ κυριλε το δέρμα με τις πορτοκαλι ραφές. .

ειδικα για επαγγελματία που ολη μερα ειμαι σε ραντεβού φαινετε σαν ατζέντα και εκπλησονται ευχαριστα οταν το ανοιγω και ειναι κινητο αντι για σελίδες :)

 

Για δώσε link..

M @ X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα άλλον πάλι με την ίδια τιμή της Shocksock ( 5 πάουντς ) και του έστειλα mail αν στέλνει στην ελλάδα τελικά ή όχι και περιμένω απάντηση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη την αλλη εβδομαδα παραγγελνω το νοτελι ψαχνομαι απο τωρα απο θηκη ωστε μη το αφησω ποτε εκτεθημενο...

Απο οτι ειδα η μονη θηκη που καλυπτει και τις γωνιες του κινητου ειναι η Manna και φαινεται και πολυ ωραια.

 

Το θεμα ειναι αν γνωριζει καποιος αν πωλειτε καπου αλλου εκτος απο το Αμαζον. Π.χ Ebay η καποιο ελληνικο σαιτ. Ευχαριστω πολυ! :)

Εννοω αυτη την θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη την αλλη εβδομαδα παραγγελνω το νοτελι ψαχνομαι απο τωρα απο θηκη ωστε μη το αφησω ποτε εκτεθημενο...

Απο οτι ειδα η μονη θηκη που καλυπτει και τις γωνιες του κινητου ειναι η Manna και φαινεται και πολυ ωραια.

 

Το θεμα ειναι αν γνωριζει καποιος αν πωλειτε καπου αλλου εκτος απο το Αμαζον. Π.χ Ebay η καποιο ελληνικο σαιτ. Ευχαριστω πολυ! :)

Εννοω αυτη την θηκη.

Υπαρχει και η πολυκαρμπονειτ της Σαμσουνγκ,μαζι με την τυπου τσεπης απο νεοπρενιο.Αυτες τις δυο εχω εγω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από ότι βλέπω αυτή η θήκη αφήνει τις τρεις από τις τέσσερις πλευρές ακάλυπτες. Μόνο τις γωνίες προστατεύει. Ετσι βλεπω απο την φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από ότι βλέπω αυτή η θήκη αφήνει τις τρεις από τις τέσσερις πλευρές ακάλυπτες. Μόνο τις γωνίες προστατεύει. Ετσι βλεπω απο την φωτογραφία.

Και αυτό είναι το καλό. Μια θήκη που προστατεύει μόνο τις 4 γωνίες:

1) προστατεύει ακριβώς εκείνα τα σημεία που κατά την κρούση συγκεντρώνουν τάσεις (δυνάμεις) που προκαλούν θραύση.

2) προστατεύει τα σημεία επαφής με επίπεδες επιφάνειες (έδαφος), διότι για να έχεις κατά την πτώση ως σημείο επαφής την πλευρά και όχι την γωνία, θα πρέπει να έρθει σε είδη όχι με επίπεδο εδάφους, αλλά πχ με βραχώδες επιφάνεια (σπάνιο).

3) δεν αυξάνει το πλάτος της συσκευής την οποία κρατάμε από το μέσο, όχι από τις γωνίες.

4) ειδικά αν αναφέρεσαι στην manna, κλειστή προστατεύει και τις καθ' υψος πλευρές, ενώ ανοιχτή προστατεύει και την οθόνη γιατί τα πιασιματα στις 4 γωνίες προεξέχουν σημαντικά πάνω από την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις αυτη την μπαταρια:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2243462

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό είναι το καλό. Μια θήκη που προστατεύει μόνο τις 4 γωνίες:

1) προστατεύει ακριβώς εκείνα τα σημεία που κατά την κρούση συγκεντρώνουν τάσεις (δυνάμεις) που προκαλούν θραύση.

2) προστατεύει τα σημεία επαφής με επίπεδες επιφάνειες (έδαφος), διότι για να έχεις κατά την πτώση ως σημείο επαφής την πλευρά και όχι την γωνία, θα πρέπει να έρθει σε είδη όχι με επίπεδο εδάφους, αλλά πχ με βραχώδες επιφάνεια (σπάνιο).

3) δεν αυξάνει το πλάτος της συσκευής την οποία κρατάμε από το μέσο, όχι από τις γωνίες.

4) ειδικά αν αναφέρεσαι στην manna, κλειστή προστατεύει και τις καθ' υψος πλευρές, ενώ ανοιχτή προστατεύει και την οθόνη γιατί τα πιασιματα στις 4 γωνίες προεξέχουν σημαντικά πάνω από την οθόνη

Πράγματι έτσι είναι... Τελικά η Manna αποδεικνύεται σταθερή αξία λόγω της πρακτικότητας και της χρηστικότητάς της. Ό,τι και να λέμε, αυτά τα δύο είναι που μετράνε: πρακτικότητα + χρηστικότητα. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι με έσωσε, καθώς μπαίνει χωρίς πρόβλημα σε πίσω τσέπη τζιν (ακόμα και πάνω σε μηχανή). Επιπλέον, το υλικό της δεν έχει φθαρεί καθόλου και δεν αφήνει ίχνη από ιδρώτα/νερό όπως η Zenus Neo Vintage.

 

+1 κι από μένα στη Manna!

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια αλλη σαν κι αυτη να μου προτεινετε ?

 

http://www.zagg.com/ifrogz/cases/samsung-galaxy-note-ii/ultra-lean-cases-covers#White

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-Neoprene-Pouch-Shocksock/dp/B00977LPTC

Edit.

Βαζει αρκετα μεταφορικα ομως.

 

Απο εκει την παραγγειλα τελικα αλλα ο τυπος εινσι πανηγυρι.Σαν να μην εφτανε που εβαλε αλλα τοσα και παραπανω σε μεταφορικσ, μου εβγαλε πιθανη παραλσβη την 6 ιουνιου.Θα τον εχω υποψη μου και γι αλλη αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Και ο δεύτερος που ρώτησα για την shocksock στο εβαυ δε στέλνει ελλάδα...οπότε αν δεν βρεθεί καμιά πραγματικά καλή τιμή ( 5 πάουντς φρι σιπινγκ ) από εμένα θα έχει φάει άκυρο....Πήγα να στείλω μαιλ και στην εταιρεία μήπως μπορεί να μου πει κανέναν άλλον πωλητή αλλά ούτε μαιλ δεν δεχόντουσαν....
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει την παραγγειλα τελικα αλλα ο τυπος εινσι πανηγυρι.Σαν να μην εφτανε που εβαλε αλλα τοσα και παραπανω σε μεταφορικσ, μου εβγαλε πιθανη παραλσβη την 6 ιουνιου.Θα τον εχω υποψη μου και γι αλλη αγορα...

 

Όποιος την έχει δοκιμάσει την συγκεκριμένη ας μου λύσει μια απορία. Είναι αλήθεια ότι σε μέγεθος είναι λίγο "διαφορετική" από τις διαστάσεις του Note 2 σε σημείο που να ταιριάζει περισσότερο στο Note 1? Το ρωτάω γιατί διάβασα σε κριτικές πως είναι λίγο ποιο κοντή από όσο θα έπρεπε και λίγο μεγαλύτερη στο πλάτος.

M @ X
Link to comment
Share on other sites

Όποιος την έχει δοκιμάσει την συγκεκριμένη ας μου λύσει μια απορία. Είναι αλήθεια ότι σε μέγεθος είναι λίγο "διαφορετική" από τις διαστάσεις του Note 2 σε σημείο που να ταιριάζει περισσότερο στο Note 1? Το ρωτάω γιατί διάβασα σε κριτικές πως είναι λίγο ποιο κοντή από όσο θα έπρεπε και λίγο μεγαλύτερη στο πλάτος.

Αλήθεια είναι. Το έχω πει και σε παλιότερο ποστ. Είναι ελαφρώς πιο κοντή (ελάχιστα) και ελαφρώς πιο φαρδιά. Για μένα που θέλω να το βάζω με την polycarbonate της Samsung είναι ιδανικό το πλάτος. Την έχω πάνω από 3 μήνες και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο screen protector ειναι της samsung ?

Και αν γινεται επειδη ειμαι νεος θα ηθελα να πειτε μηπως ξερετε καποια θηκη που θα ταιριαζε με το μπλε note 2 αλλα να ειναι απο ελληνικο μαγαζι ..

Θα επερνα την flip cover αλλα στην ουσια μου φενεται οτι δεν προστατευει τιποτα (εκτος απο την οθονη)

Γενικα οχι flip case μια απλη οσο ποιο ελαφρια και διακρητικη(μην το μεγαλωσουμε και αλλο :X ) γινεται που να ειναι ομως σιγουρο το κινητο μεσα .

 

Thnx προκαταβολικα :D

Link to comment
Share on other sites

2) προστατεύει τα σημεία επαφής με επίπεδες επιφάνειες (έδαφος), διότι για να έχεις κατά την πτώση ως σημείο επαφής την πλευρά και όχι την γωνία, θα πρέπει να έρθει σε είδη όχι με επίπεδο εδάφους, αλλά πχ με βραχώδες επιφάνεια (σπάνιο).

Πραγματικά το τονισμένο δεν είναι και τόσο σπάνιο. Το έπαθε φίλος μου με τη manna σε λιθόστρωτο δρομάκι που καθόμασταν για καφέ και πραγματικά ήταν κρίμα γιατί το κινητό έπεσε από πολύ μικρό ύψος! Θα προτιμούσα μια παρόμοια που όμως κλείνει εκτός από τις γωνίες κι όλες τις πλευρές του κινητού. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το τονισμένο δεν είναι και τόσο σπάνιο. Το έπαθε φίλος μου με τη manna σε λιθόστρωτο δρομάκι που καθόμασταν για καφέ και πραγματικά ήταν κρίμα γιατί το κινητό έπεσε από πολύ μικρό ύψος! Θα προτιμούσα μια παρόμοια που όμως κλείνει εκτός από τις γωνίες κι όλες τις πλευρές του κινητού. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Οι καλες σιλικονουχες και η πολυκαρμπονειτ της Σαμσουνγκ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το τονισμένο δεν είναι και τόσο σπάνιο. Το έπαθε φίλος μου με τη manna σε λιθόστρωτο δρομάκι που καθόμασταν για καφέ και πραγματικά ήταν κρίμα γιατί το κινητό έπεσε από πολύ μικρό ύψος! Θα προτιμούσα μια παρόμοια που όμως κλείνει εκτός από τις γωνίες κι όλες τις πλευρές του κινητού. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Την είχα αναφέρει και παλιότερα:

http://www.noreve.com/langue/en/product/Samsung_Galaxy_Note_2_Tradition_leather_case.html

Είναι απλά εξαιρετική σε θέμα προστασίας (και με τρύπα για το led), ενώ το δέρμα είναι άριστης ποιότητας. Η τιμή είναι τσιμπημένη, αλλά τουλάχιστον με δωρεάν μεταφορικά (DHL). Προσωπικά, δε νομίζω να υπάρχει άλλη με καλύτερη προστασία και παράλληλα κομψή.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα αναφέρει και παλιότερα:

http://www.noreve.com/langue/en/product/Samsung_Galaxy_Note_2_Tradition_leather_case.html

Είναι απλά εξαιρετική σε θέμα προστασίας (και με τρύπα για το led), ενώ το δέρμα είναι άριστης ποιότητας. Η τιμή είναι τσιμπημένη, αλλά τουλάχιστον με δωρεάν μεταφορικά (DHL). Προσωπικά, δε νομίζω να υπάρχει άλλη με καλύτερη προστασία και παράλληλα κομψή.

Επιβεβαιώνω.έχω μια στο ίδιο στυλ.Μου έπεσε στο δρόμο από το μηχανάκι αρχικά με την οθόνη σύρθηκε και μετά γύρισε με την πλάτη.το κινητό ανέπαφο η θήκη απλά κληρονόμησε μερικά γδαρσίματα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το τονισμένο δεν είναι και τόσο σπάνιο. Το έπαθε φίλος μου με τη manna σε λιθόστρωτο δρομάκι που καθόμασταν για καφέ και πραγματικά ήταν κρίμα γιατί το κινητό έπεσε από πολύ μικρό ύψος! Θα προτιμούσα μια παρόμοια που όμως κλείνει εκτός από τις γωνίες κι όλες τις πλευρές του κινητού. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Εγώ αυτήν έχω πάρει σε λευκό βέβαια για λευκό note. http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=56270

Τσιμπημένη η τιμή της αλλά πολύ καλή ποιότητα δέρματος/κατασκευής. Καλύπτει και τα πλάγια αφήνοντας κενά για τα βύσματα και το spen.

M @ X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...